Прескочи до съдържание

Профилактика против малария


FlyTraveler

Препоръчани мнения

преди 20 часа, Happy_Traveler каза:

Аз Маларон нямам и не продавам, но имам хапчета за лечение в случай на открита малария. Ако недай Боже се случи - ще ги подаря на който трябва. Пишете ми тук и ако е спешно - давайте ми Фейсбука, повечето редовни го знаят. 

То лечението пак е с Маларон, само, че в по-големи дози. Не, че няма и други лекарства де.

Връзка към коментар
  • 3 месеца по-късно ...

 

Маларон ми доставиха от една он лайн аптека в Серес - 3 блистера по 12 таблетки всеки за 140 лв. вкл. доставката със Спиди. Отне 24 часа само. Ето мейл за кореспонденция - info@apteka24.gr

  • Харесвам 6
Връзка към коментар
На 15.07.2018 г. в 23:43, Svetulche каза:

 

Маларон ми доставиха от една он лайн аптека в Серес - 3 блистера по 12 таблетки всеки за 140 лв. вкл. доставката със Спиди. Отне 24 часа само. Ето мейл за кореспонденция - info@apteka24.gr

Благодаря за информацията! Това е по-добра цена от онлайн аптеките в Англия. Там вече са по 2 паунда таблетката + доставка + 10 паунда за онлайн консултация + вече не доставят до България, та трябват разни гимнастики с куриерски фирми.

  • Харесвам 1
Връзка към коментар

Малко информация, която може да е от полза поне на тези, които живеят в Холандия или около нея. Във Venlo, в една аптека, намерих генерик atovaquone 250mg/ proguanil 100mg (каквото реално е и съдържанието на маларона) за 18 евро за 12 таблетки. Което си е супер оферта. Трябва да си взема само тези дни рецепта от лекаря и да отида пак, за да си взема.

  • Харесвам 3
Връзка към коментар
  • 4 седмици по-късно ...
Преди 1 час, ivailo_radev каза:

chandni, ясно ми е, но нямам как да получа рецепта за повече и реших да помогна с каквото мога, ако на някой все пак му е от полза. Една опаковка може да се ползва за стендбай в региони с по-нисък риск.

В тази връзка и един допълнителен въпрос. Планираме в края на октомври пътуване в Кения - сафари в Масай Мара и Амбосели и 1 ден престой в Найроби. Като бял човек отидох в центъра по тропически болести в университетската клиника в Дюселдорф, за да ми сложат каквито ваксини трябва и да ми изпишат маларон. Ваксините ги оправихме, ама за маларон професорът беше на твърдото мнение, че предвид местата, които ще посещаваме (т.е. няма да ходим по краибрежието и т.н.), няма нужда от профилактика, а само стендбай. И естествено не можах да го убедя да ни изпише повече. Отидох при личния, който има и специализация "тропически болести", той отвори 10 журнала, 20 уебсайта, обади се на 2 телефона и ми каза - стендбай само, няма нужда от профилактика. И сега какво правим?

Връзка към коментар
  • 2 седмици по-късно ...
На 21.08.2018 г. в 11:33, ivailo_radev каза:

В тази връзка и един допълнителен въпрос. Планираме в края на октомври пътуване в Кения - сафари в Масай Мара и Амбосели и 1 ден престой в Найроби. Като бял човек отидох в центъра по тропически болести в университетската клиника в Дюселдорф, за да ми сложат каквито ваксини трябва и да ми изпишат маларон. Ваксините ги оправихме, ама за маларон професорът беше на твърдото мнение, че предвид местата, които ще посещаваме (т.е. няма да ходим по краибрежието и т.н.), няма нужда от профилактика, а само стендбай. И естествено не можах да го убедя да ни изпише повече. Отидох при личния, който има и специализация "тропически болести", той отвори 10 журнала, 20 уебсайта, обади се на 2 телефона и ми каза - стендбай само, няма нужда от профилактика. И сега какво правим?

Има две противоположни мнения в медицинските общности относно вземането на Маларон - едните са за профилактика по схема, другите за носене и вземане на доза за лечение (май беше по три на ден) само при заразяване с малария. Аз съм възприел профилактиката и си вземам в момента даже Маларона по схемата след завръщането си от Африка. Спътника ми на това сафари си го носеше само на стендбай, без да го взема. И на трите места, където ще ходиш, както и по пътищата между тях може да се прихване болеста. 

  • Харесвам 1
Връзка към коментар
На 3.09.2018 г. в 8:48, FlyTraveler каза:

Има две противоположни мнения в медицинските общности относно вземането на Маларон - едните са за профилактика по схема, другите за носене и вземане на доза за лечение (май беше по три на ден) само при заразяване с малария. Аз съм възприел профилактиката и си вземам в момента даже Маларона по схемата след завръщането си от Африка. Спътника ми на това сафари си го носеше само на стендбай, без да го взема. И на трите места, където ще ходиш, както и по пътищата между тях може да се прихване болеста. 

Благодаря ти много за съветите (за пореден път). В крайна сметка го натиснах лекаря и ми изписа още, така че да можем да си ги взимаме по схема 2 дни преди да заминем, по време на престоя и 7 дни след като се приберем.

  • Харесвам 1
Връзка към коментар
преди 4 часа, ivailo_radev каза:

Благодаря ти много за съветите (за пореден път). В крайна сметка го натиснах лекаря и ми изписа още, така че да можем да си ги взимаме по схема 2 дни преди да заминем, по време на престоя и 7 дни след като се приберем.

Няма проблем, това е въпрос на личен избор. Аз пък го започвам Маларона един ден преди да вляза в маларийна зона, не знам откъде дойде това с двата дни, сигурно е нещо сравнително ново 🙂

Връзка към коментар
  • 2 седмици по-късно ...
On 7/24/2018 at 10:26 AM, ivailo_radev said:

Малко информация, която може да е от полза поне на тези, които живеят в Холандия или около нея. Във Venlo, в една аптека, намерих генерик atovaquone 250mg/ proguanil 100mg (каквото реално е и съдържанието на маларона) за 18 евро за 12 таблетки. Което си е супер оферта. Трябва да си взема само тези дни рецепта от лекаря и да отида пак, за да си взема.

Подкрепям с две ръце ползването на генерик лекарството. Патентът на Маларон е изтекъл преди няколко години и генерикът е напълно идентична алтернатива.
За пътешествието в Танзания и Кения преди година ползвахме френска рецепта на нашата спътничка, която живее там. Бързо и лесно ѝ издадоха рецепта без ограничение на количествата, та взе куп таблетки за четирима човека. Французите си имат връзки с Черна Африка и цената на лекарството там беше много изгодна - 10 евро за блистер от 12 хапчета. По спомени беше около 40% от цената на Маларон в Париж, подобно е съотношението и в Италия, само че цените бяха ок.28 срещу ок.65 евро.

  • Харесвам 2
Връзка към коментар
  • 4 месеца по-късно ...

Здравейте да попитам какво е положението с Малария в Индия (Делхи, Агра, Джайпур). Освен стандартните репеленти и предпазни мерки срещу ухапвания, трябва ли да се взимат и хапчета. Откъде в БГ може да се купи/поръча Маларон (Не взимам антибиотици и за това мисля че това би било по добре). Ваксина за жълта треска препоръчителна ли е?

Връзка към коментар
  • 8 месеца по-късно ...

Имам един въпрос преди да се опитам да си поръчам Маларон от Гърция.

Профилактично се пие по едно хапче на ден.

Дните се пресмятат така:

1 ден преди да се изложиш на риска + дните в рисковата зона + 7 дни.

Така ли е?

Предварително благодаря за отговорите.

  • Харесвам 1
Връзка към коментар
3 minutes ago, ven62 said:

Имам един въпрос преди да се опитам да си поръчам Маларон от Гърция.

Профилактично се пие по едно хапче на ден.

Дните се пресмятат така:

1 ден преди да се изложиш на риска + дните в рисковата зона + 7 дни.

Така ли е?

Предварително благодаря за отговорите.

 

Точно така се смятат. 

 

Ако има разлика в цената, вземи си Atovaquone proguanil, което е генеричното лекарство със същите активни съставки. Маларон е патентованата версия като Аспирин

  • Харесвам 1
  • Благодаря 1
Връзка към коментар
  • 1 година по-късно ...
  • 6 месеца по-късно ...
  • 3 месеца по-късно ...

Здравейте, моля за съвет 🙂

Към днешна дата какво ще препоръчате като превенция за малария? Маларон или нещо друго ползвате?

Също така видях в темата препоръки за репеленти. Има ли такива за дрехи, които могат да се намерят в България (видях само от UK) или друга страна от ЕС? Скоро ще пътувам до Чехия и мога да проверя какво продават в аптеките в Прага. Евентуално ще търся и някой да ми купи маларон от Гърция, преди няколко години така се сдобих с него.

Връзка към коментар
  • 5 месеца по-късно ...
преди 6 минути , feel_the_rush каза:

Здравей!

 

Точно си взех 3 кутии по следната схема -  има аптека на границата с Гърция, която доставя лекарства в България. Много са бързи - за един, два дни пристигат нещата. Това е сайта на аптеката, но Маларона не е показан там. Трябва да им пишете на Вайбър на 00359 892794245. 64 евро ми взеха за трите опаковки с доставката.

 

Начинът на приложение е  по една таблетка един ден преди пристигане в маларийна зона, по време на престоя и 7 дни след излизане от зоната.

 

Много благодаря! Линкът към сайта не се отваря, можеш ли да го копираш пак?

Връзка към коментар

Здравейте, успях да поръчам от аптеката която препоръчахте тук, но там нямаха достатъчно бройки тъй като сме 5 човека в групата за почти 2 седмици.

 

Имате ли други идеи от къде могат да се вземат допълнителни бройки Маларон? Благодаря.

Връзка към коментар
преди 24 минути , Biser Hong каза:

Здравейте, успях да поръчам от аптеката която препоръчахте тук, но там нямаха достатъчно бройки тъй като сме 5 човека в групата за почти 2 седмици.

 

Имате ли други идеи от къде могат да се вземат допълнителни бройки Маларон? Благодаря.

Потърсете в Гърция.

Предлагането на лекарства тук е против правилата.

Връзка към коментар
преди 19 часа, Mary каза:

Потърсете в Гърция.

Предлагането на лекарства тук е против правилата.

Ако някой има останали не може ли да му ги предложи? Или е против правилата?

Връзка към коментар
преди 28 минути , ivailo_radev каза:

Ако някой има останали не може ли да му ги предложи? Или е против правилата?

Търговията с лекарства подлежи на правила.

За да нямаме разправии, допускаме поне да стане ясно, но ... няма как да се превърнем на търся/предлагам което и да е лекарство.

Още повече, могат да се появат хора, които предлагат нещо с комерсиална цел.

  • Харесвам 1
Връзка към коментар
  • 3 седмици по-късно ...

За тези които имат притеснения за намиране на Malarone, в Занзибар в аптеките (в поне 2 в които проверих) имаше африканския еквивалент Malanil, който е същото нещо ребрандирано.

 

По-голямата разлика е в цената. Една кутия от 12 таблетки беше 49 долара.

malanil.jpg

  • Харесвам 2
Връзка към коментар

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    • Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.
×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.