Прескочи до съдържание

Пътепис: Лондон


Препоръчани мнения

Е дойде времето да пусна снимките,специално за Аdinko.Не са много,ама са от невероятни места.

Започваме с един от обектите включени в "Списъка на Юнеско за световно културно наследство"

"Kew gardens"или Кралските ботанически градини са оформяни в период на 250 години.Притежава най-голямата в света колекция на живи растения-над 50хил.

Палмовата къща:най-изящната постройка от стъкло и желязо във Викториански стил в Англия.

post-259-0-96197800-1368090922_thumb.jpgpost-259-0-24788000-1368090956_thumb.jpgpost-259-0-41977800-1368090990_thumb.jpg

Оранжерията на принцесата на Уелс:разполага с десет различни климатични зони.

post-259-0-27033200-1368091006_thumb.jpg

Алпийска къща Дейвис:пречупвайки слънчевите лъчи,имитира заснежен връх на планина.Хай тек.

post-259-0-78361700-1368091018_thumb.jpgpost-259-0-27918500-1368091045_thumb.jpg

Има секция с типични японски и китайски градини и постройки.

Каменни японски градини.

post-259-0-28941000-1368091082_thumb.jpg

Китайската пагода

post-259-0-81384800-1368091071_thumb.jpg

Къщата на водните лилии

post-259-0-03681800-1368091107_thumb.jpgpost-259-0-11195100-1368091983_thumb.jpg

Пътека над земята.На височина 18 метра ,200 метрова пътека минава между короните на дърветата.

post-259-0-91919600-1368091132_thumb.jpg

В Лондон има не само катерици.Свободно се разхождат и други животински представители.

post-259-0-60759700-1368091149_thumb.jpg

Тюдорският дворец Хемптън корт.

post-259-0-38251000-1368092355_thumb.jpgpost-259-0-36929600-1368092305_thumb.jpgpost-259-0-67868400-1368092314_thumb.jpgpost-259-0-37351100-1368092326_thumb.jpgpost-259-0-25910700-1368092337_thumb.jpg

А в този коридор е забелязан призрака на Катрин Хауърд.Аз не го видях :D .Двореца се слави като едно от най-призрачните места на света

post-259-0-01841900-1368092344_thumb.jpg

Кенсингтън палас.

post-259-0-07434700-1368092815_thumb.jpgpost-259-0-27053700-1368092840_thumb.jpgpost-259-0-12023400-1368092850_thumb.jpg

И накрая искам да ви покажа"Ролс Ройса"сред каретите на кралското семейство.

Изложени в Кралските конюшни,тази колекция от карети,които кралското семейство все още използва при различни поводи е впечатляваща.

post-259-0-03953200-1368093310_thumb.jpgpost-259-0-18961100-1368093326_thumb.jpg

Златната церемониална карета,служи за коронясването на всички британски монарси от Джордж Пети до днес.Каретата тежи 4 тона,дълга е 8 метра,висока 4 метра и се тегли от 8 коня.Заради огромното си тегло и липса на маневреност се използва само при коронации.

post-259-0-21953900-1368093495_thumb.jpg

post-259-0-31486500-1368093508_thumb.jpg

post-259-0-64409300-1368093515_thumb.jpg

 

Дано да ви е било интересно с малко по различния Лондон. :)  :)  :)

  • Харесвам 7
Връзка към мнение

Londonpass е правилния избор,ако искаш да посетиш повечето исторически забележителности и музей без това да ти коства огромна сума.

 

Ще изразя леко несъгласие. Подобни "пасове" те карат да препускаш от една на друга забележителност само и само, за да си избиеш парите. Отиваш на места, които не са ти интересни, само и само щото си платил. Така няма да видиш истинското лице града. 

 

За разумна цена може би е ОК, за Лондон и Париж по-скоро не. Все пак това е въпрос на лични предпочитания. 

 

Съвсем друг въпрос е, че Лондон предлага и много други начини да спестиш някой паунд чрез ваучери или чрез други врътки. 

  • Харесвам 2
Връзка към мнение

За Лондон и 10-дневен пас да предлагат, пак няма да стане работата. За там си трябват няколко пъти минимум по 7-10 дена. Иначе или трябва само да се обикалят коридорите на музеите транзит без да се спира, или да не се разглеждат целите, а само залите най-близо до входовете. Отделно, че ако да речем съм бил 5-6 часа в Museum of London (според мен един от най-приятните музеи, в които ми е стъпвал кракът), и веднага след това още толкова в British Museum, накрая на деня ще ми е тотална каша в кой музей какво съм видял, и видял ли съм го наистина, или съм го пропуснал.

Пак ще намеся американците, и ще кажа че пасовете са направени за тях - след европейската обиколка да се приберат на континента си с пълна колекция от посетени музеи, и компетентно да обясняват че са били във всичките. Разбира се има изключения и при тях, които наистина се интересуват от история и изкуство, а не само от отметнатата бройка.

Редактирано от wilks
  • Харесвам 1
Връзка към мнение

+1

 

Напълно подкрепям. Единственото място където съм ползвал подобен "pass" е Рим. След предварителни проучвания стигнах до извод, че е добре да купя "Roma Pass" най-малкото заради избягване на опашката на Колизеума и тридневната карта за транспорт. В останалите градове ми се струва излишно скъпо удоволствие, а за цената на лондоската карта пък да не говорим...

 

Отделно, че ако да речем съм бил 5-6 часа в Museum of London (според мен един от най-приятните музеи, в които ми е стъпвал кракът), и веднага след това още толкова в British Museum, накрая на деня ще ми е тотална каша в кой музей какво съм видял, и видял ли съм го наистина, или съм го пропуснал.

 

Аз също съм голям фен на Museum of London, както и на Science Museum (впрочем и двата музея са безплатни за посещение), но както и ти самият казваш, за да стигнеш до тези музеи бая лондонски хляб трябва да изядеш. Затова и винаги съм подчертавал, че очарованието на Лондон започва да се усеща след третото посещение, тогава когато основните забележителности са вече видени и наред е истинския град...

  • Харесвам 2
Връзка към мнение

За Лондон, ако си изпил няколко наливни бири или сйадера, ама в квартална кръчма, не в популярните из Soho или Shoreditch, и като излезеш с новите си познати от пъба на път за друга кръчма, пресичайки се огледаш първо на дясно, може да се каже, че вече си и усетил Лондон ;)

  • Харесвам 2
Връзка към мнение

Само да уточним, имаш предвид няколко наливни бири от местната пивоварна, защото повечето пъбове се снабдяват именно от местни пивоварни, които произвеждат само наливна за заведенията, която няма как да пиеш на друго място... ;)

  • Харесвам 1
Връзка към мнение
Публикувано: (редактирано)

Благодаря много за снимките. Тези места много ми се искаше да ги видя, но просто нямаше време, живот и здраве следващия път! Особено за Kew Gardens вече съм 10000000% сигурна, че трябва да отида. :)

Относно London Pass-а, аз си бях взела за 3 дена, спести ми сума пари и единственото нещо, което видях " само за да си избия парите" беше HMS Belfast, който ми беше супер интересен, но никога нямаше да дам 12 паунда (там някъде беше) за вход. Аз си бях избрала какво искам да видя и се оказа, че с въпросният пас ми излиза в пъти по-евтино. Ако има хора, които си купуват такава карта само за да търчат като луди за да са колкото се може по-на кяр, то аз не съм от тях. 

А, че за да се разгледа напълно Лондон, трябват месеци е неоспоримо. Но не всеки има възможност да пътува до там дори веднъж, камо ли пък за втори път. И за мен е важно, че за толкова малко време, видях толкова много неща. И сега честно казано, колкото и да съм влюбена в този град, ако имам финансите пак да отида, не съм сигурна, че ще го направя. Просто има още толкова много места, на които изобщо не съм била, че сигурно ще предпочета нещо ново. Но живот и здраве има време, дано все пак посетя отново този прекрасен за мен град!  :wub:

Редактирано от Adinko
Връзка към мнение

За Лондон и 10-дневен пас да предлагат, пак няма да стане работата. За там си трябват няколко пъти минимум по 7-10 дена. Иначе или трябва само да се обикалят коридорите на музеите транзит без да се спира, или да не се разглеждат целите, а само залите най-близо до входовете. Отделно, че ако да речем съм бил 5-6 часа в Museum of London (според мен един от най-приятните музеи, в които ми е стъпвал кракът), и веднага след това още толкова в British Museum, накрая на деня ще ми е тотална каша в кой музей какво съм видял, и видял ли съм го наистина, или съм го пропуснал.

Пак ще намеся американците, и ще кажа че пасовете са направени за тях - след европейската обиколка да се приберат на континента си с пълна колекция от посетени музеи, и компетентно да обясняват че са били във всичките. Разбира се има изключения и при тях, които наистина се интересуват от история и изкуство, а не само от отметнатата бройка.

Само да кажа, че в London Pass са включени едва 20ина музея, а иначе повечето музеи са си безплатни, тоест не мисля, че имат отношение към картата. А относно разглеждането на музеите (в частност Британския)...трябва да си голям ентусиаст да го обиколиш целия, че и да очакваш да помниш какво си видял. :) Аз за това предварително си избирам какво ме интересува и разглеждам това. И не е казано, че трябва да са залите най-близо до входовете... :rolleyes:  Пак ще се повторя, в Британския музей си разгледах египетската част +  още няколко неща. Не ми е минавало през акъла да изгледам всичко. А също и това, което казваш първо в единия музей, после в другия...еми да ако са 2та музея в един ден е натоварващо и объркващо. Но не виждам нищо лошо да  са в различни дни и да ги комбинираш с разходка в парка след това (например). Тогава едва ли ще ти е чак такава каша какво си видял. :) 

И за заключение да кажа, че всичко е много относително относно този пас. Ако си за 3 дена в Лондон, може би е по-добре без. Или пък ако целта са ти главно музеи, които са или безплатни, или не са включени в картата. Но ако ти е такава програмата, че спестяваш пари така, смятам, че на 100% си заслужава. Просто трябва да се преценява, а не да ти е фикс идея да си с карта или пък без. :)

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Трябва да ви кажа,че на мене паса ми излезе като попадение в десетката.Билетите за повечето забележителности са доста скъпи,а има и достатъчно включени атракциони така,че да може да се разпуска.За музейте,които така или иначе са безплатни получаваш с паса и безплатен аудио гид.Бих казал,че за по продължителен престой е идеален.Така хем ще посетиш забележителностите,хем после ще имаш време за музеите и всичко останало.

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Страхотни снимки :) Особено ми хареса пътеката сред дървета, предполагам няма много птици, които могат да се видят в короните, но пак бих се качила.

Пътеката се явява един по различен поглед към растителните видове.Права си за птиците,има повече хора в короните на дърветата :D  :D  :D .Но и птици се виждат.

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Съжалявам, но ...

 

New York beats London any day, any time!

 

 

Здравей,Ronne.Нямам твоя опит бая свят си видяла,но всеки си има мнение и лично моето е,че Лондон е световната столица а не Ню Йорк.Интерсното обаче знаеш ли кое е?След седем месеца прекарани в Афганистан в обкръжението на американски войници(не мога да кажа нищо лошо за тях)и разговорите които съм водил с тях,и те мислят,че Лондон изпреварва вече Ню Йорк по всички отношения.Уважавам твоето мнение,не се дразни,че wilks мисли по друг начин.

Редактирано от krasen_denev
  • Харесвам 3
Връзка към мнение

Много добре казано.Нека бъде мир.Двубоя Europe vs.USA трябва да бъде прекратен.Аз съм само един войник но никога няма да забравя какво ни каза един американски генерал "Трябва да накараме воюващите да обръщат повече внимание на жените си,така няма да се сещат за автоматите" :D .Или с по прости думи казано "MAKE LOVE,NOT WAR"

Връзка към мнение

Да подскажа, че Ronne е жена - не четете внимателно! А и един мъж никога не си позволява такива категорични изказвания, но тoва пък е чарът на жените. ;)

Редактирано от но нейм
Връзка към мнение

Съжалявам, но ...

 

New York beats London any day, any time!

 

Flyertalk beats който и да е български форум.  Tripadvisor тоже.  Да не изброявам повече, че не е честно.

 

Детската градина пасти да яде.

 

Грешка!

 

Не може да сравняваме отлежала 12-годишна кайсиева ракия и 12-годишно уиски. Просто те не се състезават в едно и също състезание. 

 

Нещото, което не приемам, е възприемането на Америка и американското за стандарт, с който трябва да се сравняват всички останали, естествено, от 2 място надолу. 

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Станах тотално разноглед в тази дискусия, за това ще изчакам до края на деня да видя в каква посока ще потегли и тогава ще мисля къде да я отделя :) 

Връзка към мнение

Дискусията за националните стереотипи я откъснах тук: http://magelanci.com/topic/384-%D0%B7%D0%B0-%D0%BD%D0%B0%D1%86%D0%B8%D0%BE%D0%BD%D0%B0%D0%BB%D0%BD%D0%B8%D1%82%D0%B5-%D1%81%D1%82%D0%B5%D1%80%D0%B5%D0%BE%D1%82%D0%B8%D0%BF%D0%B8-%D0%B8-%D1%88%D1%83%D0%BC%D0%BD%D0%B8%D1%82%D0%B5-%D1%82%D1%83%D1%80%D0%B8%D1%81%D1%82%D0%B8/

 

 

Запазвам си правото да отцепя и клонче за Ню Йорк с/у Лондон, ако се развие и тая дискусия :)

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Грешка!

 

Не може да сравняваме отлежала 12-годишна кайсиева ракия и 12-годишно уиски. Просто те не се състезават в едно и също състезание. 

 

Нещото, което не приемам, е възприемането на Америка и американското за стандарт, с който трябва да се сравняват всички останали, естествено, от 2 място надолу. 

 

 

Само едно малко, но може би важно уточнение - не може да сравняваме отлежала 12 годишна ракия, или още по-отлежала 30 годишна grappa, с 4-5 годишно, и то в най-добрия случай, американско уиски. Но пък и то, горкото, изплагиатствано от добрите стари шотландци...Алегорично казано.

С останалото съм съгласен.

Редактирано от wilks
  • Харесвам 1
Връзка към мнение
Гост
Тази тема е заключена за нови мнения.
  • Четящи темата   0 магеланци

    Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.

×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.