Прескочи до съдържание

Отмяна на полет при RYANAIR и възстановяване на сума


Препоръчани мнения

Изпрати им един reminder, че в гръцко са много тежки жегите! 

 

 

Изратих  им запитване, но 7 дни няма никакъв отговор. Дори не получавам, че писмото е отворено, а винаги го изпращаха след няколко часа. В последното писмо ми написаха да ги отнесаа на съд, което няма да правя. Случаят явно тогава приключи за тях. :biggrin:  Като чета темата за търсене на обезщетение от Уиз, май нещата са същите. Писането до държавни институции е счупено, безрезултатно и безмислено. Тези институции са закуравели престъпници.

Редактирано от Hollywood
Връзка към коментар

 Тези институции са закуравели престъпници.

Това изречение много ми хареса!

 

Може пък да са в платен летен отпуск!?! В Гърция отпуските са по 92 дни минимум! :P

Редактирано от но нейм
Връзка към коментар

Нищо не оправдава гръцкото бездействие по принцип, но 7 дни са несериозно кратък период за очакване на какъвто и да е отговор...

Следващите по стълбицата са ECC - European Consumer Centre :)

Връзка към коментар

Нищо не оправдава гръцкото бездействие по принцип, но 7 дни са несериозно кратък период за очакване на какъвто и да е отговор...

Следващите по стълбицата са ECC - European Consumer Centre :)

 

 

45 дни чакам отговор, а от 7 дни е припомнянето ми за такъв. Не виждам смисъл да се пише до ECC, после ще трябва и до Европейски омбудсман да се отнасям, който омбудсман ще ми напише, че Ryan не са  държавно предприятите или каквото е там и не могат  да ги задължат да ми плащат обезщетение. :lol:  Нали сме в xЕвропата. :haha:

 

 

Това изречение много ми хареса!

 

Може пък да са в платен летен отпуск!?! В Гърция отпуските са по 92 дни минимум! :P

 

Те са 365 дни в  платен отпуск. :)

Връзка към коментар

Въпрос с минимална награда 250 евро - кой трябва да се грижи за собствените интереси? :rolleyes:

Когато ние не считаме, че трябва да браним собствените си интереси, явно наистина те не са важни и не виждам причина да очакваме някой други да ги брани вместо нас...  :)

 

Връзка към коментар

http://ec.europa.eu/consumers/ecc/consumer_topics/air_travel_en.htm

 

Ето и бг страничката!

Влизаж в секцийката "Подай жалба" и готово!

 

http://www.ecc.bg/

 

Тази жалба се отнасят за ел. търговия.

 

Въпрос с минимална награда 250 евро - кой трябва да се грижи за собствените интереси? :rolleyes:

Когато ние не считаме, че трябва да браним собствените си интереси, явно наистина те не са важни и не виждам причина да очакваме някой други да ги брани вместо нас...  :)

 

закуравелите институции не си вършат работата, да ги  мъкна  аз на дело, да, ако беше българска компания, имат късмет , че не се намират в българия, основно на това разчитат - без офиси и сергии по летищата

Връзка към коментар

Къде е обективната обратна връзка към институциите, че не се справят според очакванията? :)

Магеланци.цом, макар и посещавано от доста хора, уви не е мястото, където NEB ще потърсят обратна връзка ;)

Връзка към коментар

Ееее, айде четИ малко, че мен ме мързи да чета вместо теб!

http://ec.europa.eu/consumers/ecc/consumer_topics/air_travel_en.htm

 

Имах предвид онлайн формата за подаване на жалбата в секцията "подай жалба" на българската версия. Много добре познавам формата за  261/2004

Връзка към коментар
  • 2 седмици по-късно ...

Наминах през http://www.ecc.bg/  Девойката каза, че не се занимават с Раянер, както и с България ер. За вторите при положение, че сте чужденец и имате някакви претенции, то да се откажете. :biggrin: . Демек никаква помощ. Каза ми да си подавам иск с малък материален интерес някъде по Нотариата. Да си смятам таксите за дело и т.н.  Превод и легализацията на цялата кореспондеция.   Не си представям някой с наметало по делата да се справи с този случай. :sarcastichand:

Редактирано от Hollywood
Връзка към коментар

Направо подай сигнал до ЕК, че ЕПЦ - България ти отказва съдействие и помощ по конкретен казус от техния ресор, и в тяхната компетенция. Интересно какво обяснение, и какви причини за отказа ще представят пред началството в Брюксел.  :rolleyes:

  • Харесвам 1
Връзка към коментар

Направо подай сигнал до ЕК, че ЕПЦ - България ти отказва съдействие и помощ по конкретен казус от техния ресор, и в тяхната компетенция. Интересно какво обяснение, и какви причини за отказа ще представят пред началството в Брюксел.  :rolleyes:

 

Направо ще подам до "американската комисия" :biggrin: , че ЕК за нищо не става, нали и те са на същото дередже. Всички тези комисии са на яслата. Хората поне си го казват - с FR  и FB  ме работим.  :biggrin:   Дадоха ми  безплатни брошури и дискове за чоплене в свободното време. :dancing:

 

Жорко може да трие темата.

 

ПС Кво стана с търсещите от уизовците, май и те глътнаха въздух? :mail:

Редактирано от Hollywood
Връзка към коментар
  • 1 месец по-късно ...

Някой от Hellenic Civil Aviation Authority Аir Transport and International Affairs Division, но не се е представил. :lol:

 

Ами, благодари им за закъснелия отговор и поискай служителят, който е изпратил горното, да си напише имената, длъжността и да сложи дата, тъй като ще приложиш цялата кореспонденция към съдебния си иск.

  • Харесвам 1
Връзка към коментар
  • 2 седмици по-късно ...

Реших да  им заведа дело на тез Раян в Ирландия. Съдът да решaва.

ЕCC ми съдейства за набавянето на нужната информация.

Редактирано от Hollywood
  • Харесвам 4
Връзка към коментар

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    • Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.
×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.