Прескочи до съдържание

Формула 1 в Абу Даби и Дубай, ама неизвестните места в Дубай!


Георги

Препоръчани мнения

Абе май има хора да я катерят дюната...но си представям колко време ще отнеме: https://www.flickr.com/photos/93856865@N07/8551440627/

 

cck, Ferrari World-a е в списъка, а рибките ми се гледаха някак по-натурално. Но явно ще останат за друг път. В момента фаворита за извън дубайска дейност е точно оазиса Liwa. 

 

Още нещо, някой може ли да разясни положението с храната там? Като цяло едва ли ще ни е цел да откриваме някакви кулинарни висоти, по-скоро храненето ще е нещо, което трябва да се отметне сравнително бързо да не пречи на другите занимания.

 

По ресторантите е сравнително евтино.В един ливански ресторант ядохме червен снапер за 25 долара за килограм,което си е направо подарък.Преди два часа бях в Метро,имаше червен снапер на горе-долу същата цена.Така че,ако си почитател на рибата давай!
Връзка към мнение

Аз тази дори не съм я чувал.

Сигурно ще набивам дюнери и арабски вкусотии на крак :)

 

Моят полет също е с Wizz и съм само със салонен багаж. Нали няма проблем ако на заминаване от безмитния в София купя бутилка алкохол ?

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Абе май има хора да я катерят дюната...но си представям колко време ще отнеме: https://www.flickr.com/photos/93856865@N07/8551440627/

На този от линка ти му разгледах албума и видях, че е ходил на някакво солено езеро в Руб ал Кали, отгоре на това има снимани и арабски пясъчни газели. Ако ще ходиш до Лиуа, проучи за това езеро, изглежда много красиво и е снимано в същият ден, в който и голямата дюна т. е. е някъде съвсем наблизо:

 

https://www.flickr.com/photos/93856865@N07/12438243824/in/set-72157632984245307

 

Няма да съжаляваш ако отидеш, за мен като, че ли това (не точно Тал Миреб, ами района) ми е най-големия хайлайт от ОАЕ, следван от джамията в Абу Даби нощно време и чак след това мега проектите в Дубай.

 

Не съжалявай за шнорхелинга, Дубай, че и наоколо просто не е дестинация за това.

Редактирано от FlyTraveler
  • Харесвам 3
Връзка към мнение

Аз тази дори не съм я чувал.

Сигурно ще набивам дюнери и арабски вкусотии на крак :)

 

Моят полет също е с Wizz и съм само със салонен багаж. Нали няма проблем ако на заминаване от безмитния в София купя бутилка алкохол ?

Направо си вземи бутилка алкохол от безмитния на пристигане в Дубай. Алкохола беше на толкова символични цени, че се втрещих. Ние отнесахме един Чивас за сигурно 25-30 лева. На обратно - при излитането към Бг пък цигарите бяха на смешни цени - нещо в стил 2 лева и малко и разни локуми и сладки неща пак без пари.

  • Харесвам 2
Връзка към мнение
  • 2 седмици по-късно ...

Жоро, я разкажи малко за Формулата в Абу Даби, моля. От къде, как, програмата каква е, може и цени да споменеш. След като съвсем неочаквано се оказах на награждаването на Монца(даже ме опръскаха с шампанско!) съм навита да ходим и до тази писта, както иска мъжа ми. Благодаря!

 

Цените на Уиз паднаха до 210 евро за двупосочен в момента, така че ако още се чудиш да знаеш :)

Връзка към мнение
  • 5 седмици по-късно ...

Остана само един старт от дългия сезон във Формула 1.За наш късмет на старта в Абу Даби ще има и магеланска агитка.Гоше,искам да те питам ти на кого ще симпатизираш?На мен и двамата пилоти борещи се за световната титла са ми много анти(има само един бог зад волана и той е......),но все пак всеки си има предпочитания.За кого ще викаш,и състави ли си плана(туристическият)? :)

 

П.П.Брани знае кой е най-добрият?!? ;)

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Остана само един старт от дългия сезон във Формула 1.За наш късмет на старта в Абу Даби ще има и магеланска агитка.Гоше,искам да те питам ти на кого ще симпатизираш?На мен и двамата пилоти борещи се за световната титла са ми много анти(има само един бог зад волана и той е......),но все пак всеки си има предпочитания.За кого ще викаш,и състави ли си плана(туристическият)? :)

 

П.П.Брани знае кой е най-добрият?!? ;)

 

От много време насам не съм истински фен на никой, което между другото е бонус :) Иначе от двамата съм по-скоро фен на Хамилтън, но да кажем, че по-голяма тръпка ми беше никой от тях да не стане шампион преди последния старт. Т.е. много по ми е важно шампионата да се реши пред очите ми, от колкото единия или другия да е шампион :)

 

Вече сме почнали обратното броене до пътуването, остава малко повече от седмица :)

Връзка към мнение

Остана само един старт от дългия сезон във Формула 1.За наш късмет на старта в Абу Даби ще има и магеланска агитка.Гоше,искам да те питам ти на кого ще симпатизираш?На мен и двамата пилоти борещи се за световната титла са ми много анти(има само един бог зад волана и той е......),но все пак всеки си има предпочитания.За кого ще викаш,и състави ли си плана(туристическият)? :)

 

П.П.Брани знае кой е най-добрият?!? ;)

 

Най-големият го няма! Сегашните са бледи сенки пред величието на Многократния (за удобство използваме това понятие просто за да не се налага да смятаме броя му титли :-)

 

Абе ако трябва да съм сериозен, Люис (макар и доста дразнещ медийно) е пилотът, който показа най-добри качества тая година (и други де) и напълно заслужено ще грабне титлата. Друг е въпроса, че Мерцедес направиха наистина извънземна кола тоя сезон. Нико и той е замесен от шампионски материал, ама си личи че още е млад-зелен (макар, че Хамилтън с малко късмет взе титлата горе долу на същия акъл).

  • Харесвам 3
Връзка към мнение

В края на ноември имаме 5 дневно пътуване до Дубай, което включва и финала на сезона на Формула 1 в Абу Даби. Общо взето като се добави логистиката покрай състезанията, ще имаме 2.5 дни в Дубай или нещо такова. Ще имаме кола под наем.

 

Чел съм другите теми, добре съм подкован за всичките задължителни неща - фонтаните, Бурж Халифа, евентуално сафарито в пустинята, но ми се ще да чуя малко предложения извън утъпканите пътеки. Не ме интересува колко дребен детайл е, ако нещо малко ви е впечатлило, искам да го чуя :)

 

Ето някои неща, които обмислям:

 

1. Вместо сафари с танцьорки, барбекюта и т.н. възможно ли е някъде просто да си отида с колата, да я паркирам на пътя и да изкача една дюна и пустинята да се отвори пред мен?

 

2. Някой ходил ли е на шнорхелинг до Snoopy Island? Много съм зажаднял за шарени рибки, ама май далечко идва...

 

3. Някакви идеи за най-добрите места за снимки? Какво е положението със снимането от Бурж Халифа, пускат ли стативи? Бурж Ал Араб откъде се снима най-добре?

 

И така, после ще разказвам :)

3. Някакви идеи за най-добрите места за снимки? Какво е положението със снимането от Бурж Халифа, пускат ли стативи? Бурж Ал Араб откъде се снима най-добре?

 

Здравейте Георги, обадете се като пристигнете. Имам предложение за снимките, да ги направите от самолет, от всички страни :) 

  • Харесвам 5
Връзка към мнение

По т.2 - Рибки и изобщо морски животни може и в Dubai Mall (така или иначе ще ходите до Бурж Халифа). Ако пък ти се разхожда/гмурка с тях в аквариума също може. И акули има.

 

За предложенията: Е щом си на формула съвсем тематични са ти Ферари Уърлд и Аеродрома

Абсолютно препоръчвам Ферари Уърлд :) и Яс Уотър Уърлд .. Едно до друго са .. 

Връзка към мнение

Абсолютно препоръчвам Ферари Уърлд :) и Яс Уотър Уърлд .. Едно до друго са .. 

 

Взели сме си комбиниран билет с включени двата парка. Сутринта парк, следобед формула и така :)

  • Харесвам 2
Връзка към мнение
Георги, от мен поздравления за страхотната идея да съчетаеш О.А.Е. с Формулата. От кога си мечтая и аз да го направя, но някъде по-далеч от Истанбул...

Общо взето по-горе всичко основно са ти казали. Ако че сте с кола, хвърли едно око на метрото в Дубай - и в други страни съм виждала спирките да са с врати преди вратите на мотрисата, но тук някакси всичко е много добре направено.

"Малката Венеция" е много красива, дори бих казала по-красива от онази, истинската Венеция...

Натоварена програма имате, но ако ви остане малко време, плажовете също са прекрасни.

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Здравейте Георги, обадете се като пристигнете. Имам предложение за снимките, да ги направите от самолет, от всички страни :) 

 

 

Извинявам се, че се намесвам, хидропланите, които излитат от Джебел Али или от Dubai Creek ли имаш предвид? Ако са те, летят малко височко за aerial photography, хеликоптерите са много по-подходящи и не много по-скъпи. То всъщност на никакви самолети не дават клиърънс за ниско летене над Дубай де... За фотография от въздуха само хеликоптер (освен ако не му намериш нещо супер евтино или безплатно).  Ще постна такива снимки във фотописа си за ОАЕ като стигна до там.

 

П.П. Сега се сетих, че имам един албум със снимки на Дубай от въздуха, качени тук.

Редактирано от FlyTraveler
  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Извинявам се, че се намесвам, хидропланите, които излитат от Джебел Али или от Dubai Creek ли имаш предвид? Ако са те, летят малко височко за aerial photography, хеликоптерите са много по-подходящи и не много по-скъпи. То всъщност на никакви самолети не дават клиърънс за ниско летене над Дубай де... За фотография от въздуха само хеликоптер (освен ако не му намериш нещо супер евтино или безплатно).  Ще постна такива снимки във фотописа си за ОАЕ като стигна до там.

 

П.П. Сега се сетих, че имам един албум със снимки на Дубай от въздуха, качени тук.

За тях имам предвид, да. Нямам си на идея за ериъл фотография, но съм виждала, че стават хубави снимки и от там. Благодаря 

Връзка към мнение

Много бърз въпрос. Някой, който скоро е летял с Уиз до Дубай да си спомня дали из летището има магазини/киоски на etisalat или du? Това са мобилните оператори, и двата имат подходящи продукти за туристи, но ми се ще да си взема сим картата още от летището....

Връзка към мнение

Според БГ мамите на летището със сигурност има на etisalat. Подготвям се и аз за Дубай и тия дни изчетох темата им  :) 

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Много бърз въпрос. Някой, който скоро е летял с Уиз до Дубай да си спомня дали из летището има магазини/киоски на etisalat или du? Това са мобилните оператори, и двата имат подходящи продукти за туристи, но ми се ще да си взема сим картата още от летището....

Онзи ден минавах от там и ми направи впечатление, че веднага на излизане от самолета и при преминаване през duty free се продаваха такива продукти.

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

В колко точно кацна полета ако си с Wizz и колко време отне минаването през граничните формалности , щото ще гоня автобуса към метрото в 21.00 ?

Мога да следя сайта на летището , но тук ми е по-мързеливо :)

Връзка към мнение

Стенк, аз съм хващал автобуса в 20часа, а не в 21.При последното ни ходене миналата година, началото на декември.  Ако нямаш чекиран багаж, не обменяш валута там, а само купуваш нол карта за амтобуса и метрото няма да има проблеми да го хванеш в 20часа. Граничните поверки минават бързо, сканират ти зеницата, слагат ти печата в паспорта и заминаваш. В Дубай всичко е направено в помощ на туристите, а не обратното. :)

Връзка към мнение

Ако нямам време да сменя на минаване през София ще сменя малко на летището в Дубай , а и няколко минути в безмитния там да заредим малко огнена вода  :lol:

Връзка към мнение

Пооплетохме се малко. Двуцветко, говорим за другото летище, Dubai World Central, където кацат Wizz. Qantas летят до основното в момента Dubai International :)

 

Roje, полета каца в 20:30, поне по настоящото разписание. Възможно е преди да е кацал по-рано, но сега май няма как да стане да се хване автобус в 20:00. Но е полезно да се знае, че минаването е бързо :)

Връзка към мнение

Георги, няма изменение в часовете на полета от края на ноември 2013 до сега. Часът на излитане е един и същ.

Сега погледнах в профила си в Flightdiary. Там в листа с полетите ми е отбелязан точно този час на кацане- 19,30часа на 30 ноември 2013година. Може би по-рано сме пристигнали, знам ли :)

Но дори и да кацне в 20,30часа, спокойно в 21 може да се хване автобуса, ако човек знае къде и какво прави. Особено ако няма чекиран багаж...

Връзка към мнение

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.

×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.