Прескочи до съдържание

Формула 1 в Абу Даби и Дубай, ама неизвестните места в Дубай!


Препоръчани мнения

Хубавото , че метрото вече е до полунощ като последното влакче от Ibn Batuta e в 23.02 часа , та и F55  в 22.00 да хванем пак ще сколасаме до хотела с градския транспорт  :)

 

Поспорихме оттатък дали още има daily cap и според сайта на транспорта в Дубай  няма , а според други източници просто вече е повишен на 20 дирхама . Ще трябва да проверим на място  :lol:

Връзка към коментар

Сайтът на DWC е учудващо архаичен за модерен Дубай все едно правен и администриран от Фред Флинстоун , и при всички положения много по-зле от този на летище София :ph34r: .

 

Добре , че са хората от  http://www.flightstats.com/ да видя , че снощният полет на Wizz е кацнал в 20.24 мин.


Все в нещо и ние трябва да сме по-добри.

Връзка към коментар

Започна се! Пътеписа ще върви на живо в блога ми, естествено след това ще го прехвърля тук, но нямам времето и усилията да го правя паралелно. Ето ден 1: 

 

http://www.aerohroniki.com/2014/11/21/%D0%B0%D1%80%D0%B0%D0%B1%D1%81%D0%BA%D0%B8-%D0%B4%D0%BD%D0%B5%D0%B2%D0%BD%D0%B8%D0%BA-%D0%B4%D0%B5%D0%BD-1-%D0%BF%D1%80%D0%BE%D0%BB%D0%BE%D0%B3/

  • Харесвам 5
Връзка към коментар

Започна се! Пътеписа ще върви на живо в блога ми, естествено след това ще го прехвърля тук, но нямам времето и усилията да го правя паралелно. Ето ден 1: 

 

http://www.aerohroniki.com/2014/11/21/%D0%B0%D1%80%D0%B0%D0%B1%D1%81%D0%BA%D0%B8-%D0%B4%D0%BD%D0%B5%D0%B2%D0%BD%D0%B8%D0%BA-%D0%B4%D0%B5%D0%BD-1-%D0%BF%D1%80%D0%BE%D0%BB%D0%BE%D0%B3/

 

Хонда Акорд е едно чудесно начало на пътуване където и да било...

Връзка към коментар

Много бърз въпрос. Някой, който скоро е летял с Уиз до Дубай да си спомня дали из летището има магазини/киоски на etisalat или du? Това са мобилните оператори, и двата имат подходящи продукти за туристи, но ми се ще да си взема сим картата още от летището....

За етисалат знам че има. :) 

Връзка към коментар

Fly, използвам възможността да ти благодаря за съвета за Liwa. Първи ден ни беше, но подозирам, че и на мен това ще ми остане топ преживяването.

 

Набрах текста на пътеписа от днешния ден, но физическите сили ме напускат да пообработя малко снимки. Ще го пусна утре. 

  • Харесвам 1
Връзка към коментар

Fly, използвам възможността да ти благодаря за съвета за Liwa. Първи ден ни беше, но подозирам, че и на мен това ще ми остане топ преживяването.

 

Няма проблем, много се радвам, че се хвана да отидеш до там, наистина е много красиво и различно от пустинята около Дубай. Предполагам, че вечерта сте ходили до джамията Шейх Зайед. Остава ти и формулата, това може да е топ преживяването.

Връзка към коментар

Хмм оказва се , че 02. Декември е Национален празник на ОАЕ.

Ако някой е бил по това време - какво мога да очаквам , има ли заря и други атрактивни мероприятия , обществения транспорт и магазините работят ли в такива дни и т.н. ?

 

Разбира се въпросът ми е най-вече към Мира :)

 

 

post-140-0-80490100-1416644428_thumb.jpg

Връзка към коментар

 

Георги, страхотен стил на писане, искрено се забавлявам!!! :P

 

Снимките на джамията са уникални, няма да гледам моите, че се депресирам. А за Формулата и сбъднатата мечта - поздравления! :)

 

  • Харесвам 2
Връзка към коментар

Мда , ето фантастичните нощни гледки от джамията за които Fly така ни надъха !

Много готини снимки наистина си много си задобрял ;)

Така като я гледам "Тадж Махал" ми се струва направо скромен :)

Връзка към коментар

Хмм оказва се , че 02. Декември е Национален празник на ОАЕ.

Ако някой е бил по това време - какво мога да очаквам , има ли заря и други атрактивни мероприятия , обществения транспорт и магазините работят ли в такива дни и т.н. ?

 

Разбира се въпросът ми е най-вече към Мира :)

 

 

attachicon.gifimage.jpg

Не съм Мира, но ако нямаш нищо против мога да ти отговоря и аз.

Миналата година бях на 2 декември в Дубай. Освен, че е почивен ден и всички са на пикник на Ал Мамзар бийч и Джучейра бийч парк/там тази година няма да могат заради ремонтите/ има и големи тържества в Даунтаун Дубай. Парад, който започна в 14 часа, и който беше достатъчно впечатляващ. Лошото бе, че Дубай Мол и района около Бурж Халифа бе така претъпкан с народ, че и яйце нямаше къде да хвърлиш. Вечерта кулата бе оцветена в цветовете на ОАЕ, бяло зелено и червено, направо българското знаме. Снимки от този ден може да видиш във ФБ профила ми.

Ето една и тук.

post-662-0-26142500-1416696128_thumb.jpg

Понеже честваха 40 години тържествата и украсата бяха наистина грандиозни.

За въпроса, който си поставил при мамите отговора кой плаж какъв е сам си си отговорил правилно. Общественият плаж на който всички си правят снимки на Бурж Ал Араб, т.е. до Бурж Ал Араб  е Um Suqeim Public Beach. Jumeira Public Beach се намира в Бур Дубай срещу Джамията.

А Ал мамзар пъблик бийч е същия такъв обществен плаж и се намира преди Ал Мамзар бийч. Ал мамзар бийч е последната спирка на автобуса, а обществените плажове Ал Мамзар са трите спирки преди това.

  • Харесвам 3
Връзка към коментар

Аха , а транспорта дали ще работи на 02 декември ? ( изчел съм пътеписа ти няколко пъти , но не подозирах , че си бил по това време миналата година , щото той нали е от първото ти пътуване :)

 

Щом Um Suqeim и Jumeira Beach Park са затворени явно ни остава Jumeira Public Beach + далечният и най-препоръчван от теб Al Mamzar , и може би най-близкият плаж който е този до Марината . Него обаче дори на снимки не го харесвам .

Редактирано от stenk
Връзка към коментар

Транспорта си работи както в почивните дни. Т.е. метрото от обед, а автобусите според разписанието си. Някои от сутринта, други от обед. Публичните плажове не ти ги препоръчвам, защото няма дори нормална сянка на тях, камо ли за някакви удобства. Или на частни плажове в Марината или на Ал Мамзар бийч. Не се полъгвай по снимки какво ще харесаш. Като отидеш на място ще прецениш. На Марината са най-скъпите хотели и плажната ивица е хубава. А удоволствието пред теб море, а зад теб огромни небостъргачи с невероятна архитектура си заслужава.

  • Харесвам 2
Връзка към коментар

 

Браво, имаш напредък във фотографията! Ползва ли триножник или всичко е от ръка?

Връзка към коментар

Леле, верно - снимките ти са като картички... С какъв апарат си ги правил? 

Приятно забавление на Формулата :)

 

Ще пиша по-подробно тия дни. 

 

Един въпрос: Вечер отворена ли е джамията и до колко часа може да се влиза?

 

До 10 всяка вечер, в петък е до 11. Препоръчвам да няма вятър, водните огледала са идеално плоски. Ако има вълнички доста ще се загуби ефекта. 

 

Днес няма пътепис, вчера бях парцал...

Връзка към коментар

Ехааа, зарибихте ме да отида за повече от 3 дни. Явно ненавистта ми към това бедуховно място е била в пряка връзка с МОЛолюбивите ми придружителки. Започвам с плановете за 2015г.

  • Харесвам 1
Връзка към коментар

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    • Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.
×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.