Прескочи до съдържание

Виетнам vs Филипини


Oshko

Препоръчани мнения

Коя държава бихте предпочели?

Най-важно ми е да има красиви плажове, знам, че и на двете места има, но друго си е някой магеланец, който ги е видял на живо да направи сравнение.

Важни са също и цените на хотелите и времето пред нашата пролет/лято, което знам, че се пада дъждовен сезон, но и това може да наклони везните в едната и другата посока. 

Има и вариант да мина през двете за по 3-4-5 дни, но дали си струва за толкова кратко...

Връзка към коментар

Аз сега заминавам за Филипините.  Във Виетнам съм бил.  Моите предпочитания клонят към Филипините, но ще мога да съм по-категоричен като се върна...

Двете за по 4-5 дни е абсурдно и не си заслужава.

Редактирано от ruwenzogy
Връзка към коментар

Аз сега заминавам за Филипините.  Във Виетнам съм бил.  Моите предпочитания клонят към Филипините, но ще мога да съм по-категоричен като се върна...

Двете за по 4-5 дни е абсурдно и не си заслужава.

Ще те следвам по петите - ние сме януари, само на остров Палаван. Ще имa срaвнение между островите и плажовете в района на Пукет и Палаван.

 

За северен Виетнам - бил съм плаж само на Кат Ба - най - големия остров в залива Ха Лонг. Повечето хора отиват да обикалят между отвесните скалите в този залив, като между хилядите острови няма условия за плаж. Една част от туровете минават през Кат Ба, чиито плажове са срещу океана (всъщност южнокитайско море), т.е. той е сред най - отдалечените острови навътре в морето. Направено е като курорт - добре е, но нищо впечатляващо.

 

post-167-0-21232300-1411722077_thumb.jpg

 

Плажовте на Да Нанг ги хвалят повече (среден Виетнам) и старата столица Хюе е наблизо. Там не съм бил.

Редактирано от Valley
  • Харесвам 4
Връзка към коментар

Ще те следвам по петите - ние сме януари, само на остров Палаван. Ще имa срaвнение между островите и плажовете в района на Пукет и Палаван.

 

Къде в Палаван ще ходиш? Ще ми бъде много интересно да ти прочета впечатленията, на 2-3 пъти правя маршрут за там и все го заменям с нещо друго. Сравненията с района на Краби (Koh Phi Phi) са най-интересни, понеже само там + малко на юг в Тайланд, Палаван и залива Ха Лонг във Виетнам има такива отвесни варовикови скали в морето т. е. сходни пейзажи, само дето в Ха Лонг я няма тропическият тип вода.

 

 

Коя държава бихте предпочели?

Най-важно ми е да има красиви плажове, знам, че и на двете места има, но друго си е някой магеланец, който ги е видял на живо да направи сравнение.

Важни са също и цените на хотелите и времето пред нашата пролет/лято, което знам, че се пада дъждовен сезон, но и това може да наклони везните в едната и другата посока. 

Има и вариант да мина през двете за по 3-4-5 дни, но дали си струва за толкова кратко...

 

Без да съм ходил в нито една от двете държави, по предварителни проучвания за плаж бих предпочел без никакво замисляне о-в Палаван във Филипините.

  • Харесвам 2
Връзка към коментар

малко на юг в Тайланд, Палаван и залива Ха Лонг във Виетнам има такива отвесни варовикови скали в морето т. е. сходни пейзажи, само дето в Ха Лонг я няма тропическият тип вода.

Имаш предвид цвета на водата ли?

Връзка към коментар

Имаш предвид цвета на водата ли?

 

Да и не само - общото усещане за морски пейзаж. Има много интересни склани образувания в Палаван (Корон и Ел Нидо), но както написах не съм ходил в нито една от двете държави, да не взема да те подведа нещо... В Палаван има и малко спорове дали е опасно за малария (на много малко места съм го виждал това, пак да не те подведа). Трябва да видиш и къде ще ти е по-удобно за децата. Във Филипините можеш да отидеш и на масов курорт, който все пак е красив и с "тропическа" вода - Боракай.

 

За Виетнам, която и снимка да съм виждал на плаж ме е отказвала от идеята. Ако няма "тропическа" прозрачна вода, за мен не важи, иначе от друг тип плаж живея на 500 метра. :)

Редактирано от FlyTraveler
  • Харесвам 1
Връзка към коментар

Имаш предвид цвета на водата ли?

За мен - да, навътре в залива Ха Лонг водата си е мътна, сякаш застояла. Океанските вълни и теченията не стигат толкова навътре. Затова местните от Ханой ако ще ходят в района (понеже им е най - близко, на 2-3 часа път), за плаж им остава Кат Ба, където си има изградена инфраструктура, хотелски комплекси, нощен живот. Има го повея на соц-а, но бива.  

 

За Филипините:http://news.msn.com/in-depth/islamic-state-brand-gains-ground-among-asian-militants - като чета ловния сезон за туристи е баш в разгара на туристическия сезон (април - май). Да се внимава, че нещо става много fashion и голям купон си правят с тия наказателни акции.

  • Харесвам 1
Връзка към коментар

Аз затова отивам в началото на сезона с риск за малко проблемно време в началото, но се надявам да хвана и от коледната атмосфера накрая - тръгвам обратно на 17 декември.

А сравнението на плажовете между двете държави май е от земята до небето.

И между другото в Сайгон посрещнах новата 2010 година и бе незабравимо преживяване.

В общи линии Виетнам е прекрасна страна, но не и за плажове...

Редактирано от ruwenzogy
  • Харесвам 1
Връзка към коментар

За Филипините:http://news.msn.com/in-depth/islamic-state-brand-gains-ground-among-asian-militants - като чета ловния сезон за туристи е баш в разгара на туристическия сезон (април - май). Да се внимава, че нещо става много fashion и голям купон си правят с тия наказателни акции.

E, това вече не е гот :(

Връзка към коментар

На мен също ми минават мисли в посока Виетнам, особено както в момента има хубава промоция на Aeroflot до там.

 

10 дни за Виетнам по принцип достатъчни ли ще са? Подчертавам, че плажовете в случая не ме интересуват въобще.

 

И ако някой има опит - визата лесно ли се вади?

Връзка към коментар

E, това вече не е гот :(

 

Филипинците като цяло са по-католици и от папата - разпъват се доброволно на кръст по Великден (като им заковават ръцете и краката) за да преживеят Христовите мъки. Не знам от какъв порядък като брой е мюсулманското малцинство.

Връзка към коментар

На мен също ми минават мисли в посока Виетнам, особено както в момента има хубава промоция на Aeroflot до там.

 

10 дни за Виетнам по принцип достатъчни ли ще са? Подчертавам, че плажовете в случая не ме интересуват въобще.

 

И ако някой има опит - визата лесно ли се вади?

 

Визата се вади лесно и е от София.   Десет дни са си достатъчни - Сайгон, делтата на Меконг, Хуе, Хой Ан, Ханой, Ха Лонг и евентуално Сапа. Това са основните забележителности и всяка една си заслужава...

  • Харесвам 1
Връзка към коментар

Няма да излизам с констатация по темата, общо взето само в едната страна съм бил на плаж и ме изпердаши един як дъжд, но ето снимки да добиеш представа. Това е плажната ивица около Да Нанг, близо до Хой Ан (спомената по-горе от Valley). Доста е широка, не е презастроена, има си палми, но не мисля че и в слънчево време ще е от класата на плаж, на която си свикнал :)

 

IMG_1670.JPG

 

 

IMG_1677.JPG

 

IMG_1691.JPG

 

Ето това е един луксозен комплекс там, може пък да ви хареса, близо е до Хой Ан: http://www.thenamhai.com/

http://www.booking.com/hotel/vn/the-nam-hai-hoi-an.html?aid=368032

Бррр, цените почват от 600 евро на вечер!

 

По-добре са плажовете на юг, конкретно остров Phu Quoc. Ако търсиш тропически плажове и характерния цвят на водата във Виетнам, там трябва да идеш. http://en.wikivoyage.org/wiki/Phu_Quoc

 

5554546371_cd814feb5c_o.jpg

Phu Quoc by Vietnam Travel Depot, on Flickr

 

5143282078_077cd0ceb9_z.jpg

 

Phú Quốc by Orient Sea, on Flickr

 

374287704_64034948ba_z.jpg

 

Bai Sao, Phu Quoc Island by travelfishery, on Flickr

 

 

Иначе има хиляди причини да се посети Виетнам (споменавал ли съм някъде, че много искам да се върна там, сигурно поне няколко пъти?), но плажа си мисля, че не е една от тях. 

  • Харесвам 3
Връзка към коментар

На мен също ми минават мисли в посока Виетнам, особено както в момента има хубава промоция на Aeroflot до там.

 

10 дни за Виетнам по принцип достатъчни ли ще са? Подчертавам, че плажовете в случая не ме интересуват въобще.

 

И ако някой има опит - визата лесно ли се вади?

 

10 дни е крайния минимум да видиш основните неща, с доста високо темпо. Аз бях само 7 и рязах неща, които иначе не бих изрязал. Но... колкото толкова :) Оги е отбелязал крайъгълните камъни.

 

Визата беше елементарна преди години и се вадеше на място. После май затегнаха режима, сега не знам как е.

Връзка към коментар

На мен също ми минават мисли в посока Виетнам, особено както в момента има хубава промоция на Aeroflot до там.

 

10 дни за Виетнам по принцип достатъчни ли ще са? Подчертавам, че плажовете в случая не ме интересуват въобще.

 

И ако някой има опит - визата лесно ли се вади?

Визата за Виетнам:

Документи се подават всеки вторник и четвъртък от 09:30 - 12:00ч. Адресът е: София, ул.Жетварка 1.

Визи се издават само от България, на място не може вече (всичко е по думи на служителка в консулската служба).

Трябва да се предвидят минимум 10 дни, като в тях се случва следното:

- получване на разрешение за влизане в страната от консулската служба: $20

- издаване на виза за еднократно влизане: $60 или двукратна за $100

Визата е за период от 30 дни, а нужните документи за подаване са:

- попълнен формуляр

- паспортна снимка 4х6 см (странно, че това не е официалния размер за паспортни снимки!)

- валиден паспорт поне 6 мес от дата на влизане

- копие от лична карта

- таксата се заплаща в долари

Следващия вторник би трябвало да пускаме документи. Ако нещо друго изкочи като инфо - ще пиша пак.

Редактирано от G.D
  • Харесвам 6
Връзка към коментар

10 дни за Виетнам по принцип достатъчни ли ще са? Подчертавам, че плажовете в случая не ме интересуват въобще.

10 дни е минимумът според мен, ако не планираш да се върнеш в страната, за да доразглеждаш. и то ако си супер стегнат и енергичен. максимално-постижимото за 10 дни без да изтърваш твърде, но и без да се наслаждаваш твърде, виждам така:

1ви ден ханой

2ри ден ха лонг, вечерен влак към сапа

3ти ден - сапа, вечерен влак към ханой

4ти ден ханой и вечерен полет към дананг

5ти ден - дананг и следобед в хуе;

6ти ден - хой ан

7ми ден - храмовете My Son

8ми ден - полет данаНг-хшм; ден за хшм

9ти ден - тунелите

10ти ден - трип по меконг

това е най-стегнатото, обаче ще е супер разбиващо;

вътрешните полети не са евтини, защото се обслужват само от виетнамеърлайнс и те къртят колкото могат повече. съмнявам се да са пуснали друг да оперира в страната. с автобус сумата би намаляла значително, но пък ще отнеме поне 2 дни още..

 

плажовете не са най-впечатляващата страна на виетнам, но тези край хой ан не бяха лоши. ние бяхме извън сезона и много ми харесаха, но те (плажовете) бяха част от един емоционалено-разбиващ ден, в който наехме колела, въртяхме педали из района и откривахме всякакви дивотии, така че каквито и пясъци и морета да бях видяла онзи ден, все щяха да ми харесат. плаж, моля:

https://picasaweb.google.com/lh/photo/iTkhuxraDz8SUazEYSlLC-nXthMlr33_szWg6CSYgeE?feat=directlink

https://picasaweb.google.com/lh/photo/B0FfVTWFMRfHVNYktNE2H-nXthMlr33_szWg6CSYgeE?feat=directlink

https://picasaweb.google.com/lh/photo/ct1wYaCDUXSzzCWbdvPQ0enXthMlr33_szWg6CSYgeE?feat=directlink

Редактирано от maik
  • Харесвам 2
Връзка към коментар

това е най-стегнатото, обаче ще е супер разбиващо;

вътрешните полети не са евтини, защото се обслужват само от виетнамеърлайнс и те къртят колкото могат повече. съмнявам се да са пуснали друг да оперира в страната. с автобус сумата би намаляла значително, но пък ще отнеме поне 2 дни още..

 

 

По кое време сте ходили? Защото, когато ние бяхме, ноември 2010, вътрешните полети бяха на абсолютно приемлива цена, точно с Vietnam Airlines. Нещо от рода на $30 за ХЧМ - Хюе и Да Нанг - Ханой. Jetstar също действат по тези маршрути, но не знам, може и да са се изтеглили от тогава...

Връзка към коментар

Филипинците като цяло са по-католици и от папата - разпъват се доброволно на кръст по Великден (като им заковават ръцете и краката) за да преживеят Христовите мъки. Не знам от какъв порядък като брой е мюсулманското малцинство.

Мога да потвърдя от първа ръка , че са страшно религиозни и неделната проповед е исински празник. Куцо и сакато облича новите дрехи и отива към църквата , където няма място игла да хвърлиш. Слушат падрето в захлас. Много се впечатлих :)

 

Горещо препоръчвам трип и до о-в Bohol. Много красиво място с прочутите Chocolate Hills.

Има някаква партизанска комунистическа групировка и по време на моя престой убиха няколко военослужещи. Не се поинтересувах точно за какво се борят , но са далеч от Палаван и Боракай ;)

 

Наскоро минаха големи тайфуни , та дано за тая година да са свършили вече

Откъм плаж между Боракай срещу Phi Phi или Raya Island например бих избрал Тайланд.

Връзка към коментар

Визата за Виетнам:

Документи се подават всеки вторник и четвъртък от 09:30 - 12:00ч. Адресът е: София, ул.Жетварка 1.

Визи се издават само от България, на място не може вече (всичко е по думи на служителка в консулската служба).

Трябва да се предвидят минимум 10 дни, като в тях се случва следното:

- получване на разрешение за влизане в страната от консулската служба: $20

- издаване на виза за еднократно влизане: $60 или двукратна за $100

Визата е за период от 30 дни, а нужните документи за подаване са:

- попълнен формуляр

- паспортна снимка 4х6 см (странно, че това не е официалния размер за паспортни снимки!)

- валиден паспорт поне 6 мес от дата на влизане

- копие от лична карта

- таксата се заплаща в долари

Следващия вторник би трябвало да пускаме документи. Ако нещо друго изкочи като инфо - ще пиша пак.

Доста скъпа ми се вижда тази виза. Според този сайт може да се вземе по-евтино, само нямам идея дали е истински. Вие как мислите:

http://vietnamvisa.govt.vn/apply-online

 

П.С. И на мен в тайландското посолство ми разказваха врели некипели, обаче като им цитирах сайта и после клекнаха. Не казвам, че и сега е такъв случая, но си струва да се провери.

 

П.С.2

Всъщност не е особено по-евтино, излиза 17+45, така че няма голяма далавера.

Редактирано от Oshko
Връзка към коментар

А какъв е бил случая с Тайландското посолство? 

П.С. И на мен в тайландското посолство ми разказваха врели некипели, обаче като им цитирах сайта и после клекнаха. Не казвам, че и сега е такъв случая, но си струва да се провери.

Връзка към коментар

ян. мин. година; 

хшм - хуе + дананг - хшм = $409.67 за 2ма;

 

Ясно, може би януари е по-пиков сезон. Пък и $100 на полет не е нещо крайно скъпо :) За съжаление никъде в архивите нямам информация от моите полети, аз бях през ноември, но виждам, че и сега са по-евтини за ноември спрямо януари. 67 евро срещу 42, смътно си спомням, че нашите бяха по-евтини, но кой ти помни чак толкова :)

Връзка към коментар

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    • Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.
×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.