Прескочи до съдържание

Виетнам vs Филипини


Oshko

Препоръчани мнения

А какъв е бил случая с Тайландското посолство? 

Август 2010, открих на сайта им на външно министерство(тайландското), че има 'промоция' с цел стимулиране на туризма и бла, бла визите са безплатни. Отивам в посолството и си ми поискаха колкото там струваха(не са много евтини), за трима човека ставаше една кръгла сумичка, казах им ама как така, обаче никакъв пробив със служителката, консула бил казал така. Тук вече ми се губи малко как стана технически, но ми се обадиха 1-2 дни по-късно, че наистина са без пари и ми ги издадоха. Останах с впечатлението, че само аз минах метър, другите преди мен и след си плащаха и представа си нямаха. Та така, консулски далаверки.

За визата за Зиммбабве останах с впечатлението, че също се въртят някакви далаверки на дребно и всеки консул си взима по нещо за него си.

За визата за Свазиленд и аз, като теб си викам, я да питам, да ми е сигурна работата и разбира се, какво друго да ми кажат, освен, че трябва да си цакам, е в случая само 10евро на калпак, после на място като че ли можех да мина и без това.

За визата за Дубай също, когато я имаше, та покани, та хотели, един я вади за толкова, друг за повече, имаше си големи разминавания.

 

За Виетнам нищо не знам, признавам си, просто идейка.

И правилото- винаги да се проверява информацията от сайта на външно министерство на съответната страна, нашето външно не го бива много, консулските сайтове понякога, а винаги има и един куп други сайтове с инфо и обикновено с желание да ти вземат някаква комисионна.

  • Харесвам 3
Връзка към коментар
  • 3 седмици по-късно ...
  • 1 година по-късно ...
Евгени Димитров

Тъй като и аз се чудя дали да е Виетнам или Филипини и наистина не мога да го измисля, моля някой да даде информация кои дестинации от Манила си заслужават най-много със самолет? Какви са цените на двупосочен до Палаван, Себу? Ровя някакви сайтове, излизат ми билети по $160 долара. Не знам кои острови си заслужават с вътрешен полет, но ако са три дестинации с горе-долу тези цени, излиза че трябва да отделя $500, което автоматично ме ориентира към Виетнам. Чета и коментари, Себу един ден му е достатъчен, добре де защо да се ходи до там със самолет като не си струва? Искам горе-долу да запълня 3 седмици в една от двете държави. Дайте ми и някакви дестинации от Манила с лодка до други съседни острови? Виетнам там нямам чак толкова за питани, защото и да предвидя вътрешен полет, ще е само един. Не искам да си купя билет за Манила и оттам да съм само с неизвестни. Благодаря! Тези, които са ходили и в двете държави, защо предпочитате едната повече? Буквално с едно-две изречения.

Връзка към коментар

Аз мога да ти помогна с моя дневник за Филипини, но бяхме там 15-16 дни. Имаше и такива на Оги и на още някой, потърси ги.

Билетите със самолет във Филипини бяха около 20-30-40 евро...

http://magelanci.com/topic/4170-%D0%B2%D1%81%D1%8F%D0%BA%D0%B0-%D0%B3%D0%BE%D0%B4%D0%B8%D0%BD%D0%B0-%D0%BF%D0%BE-%D1%81%D1%8A%D1%89%D0%BE%D1%82%D0%BE-%D0%B2%D1%80%D0%B5%D0%BC%D0%B5%D0%BC%D0%B0%D0%BA%D0%B0%D0%BE-%D1%84%D0%B8%D0%BB%D0%B8%D0%BF%D0%B8%D0%BD%D0%B8-%D1%85%D0%BE/

  • Харесвам 1
Връзка към коментар

Тъй като и аз се чудя дали да е Виетнам или Филипини .Какви са цените на двупосочен до Палаван, Себу? Ровя някакви сайтове, излизат ми билети по $160 долара..

Аз чакам 27.01 да видим дали ще се появи ланшната примоция на Cebu.
  • Харесвам 1
Връзка към коментар

Ако следиш промоциите на Air Asia и Cebu Pacific може да попаднеш на полети с доста приятни цени. Моите вътрешни полети във Филипините струваха в диапазона 6-16 евро, всичките са купени от промоции. Дори в момента Себу имат някаква промоция за вътрешни полети от 499 песо.

  • Харесвам 3
Връзка към коментар
Евгени Димитров

Супер, даже си свалих приложение за телефон на Cebu Pacific. Вярно е, че има полети и за 499 песо до островите. Чекнах и набързо до Хонг Конг, имат и двупосочен за $157, което си е супер цена. Благодаря Ви!

Връзка към коментар

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    • Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.
×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.