Прескочи до съдържание

Препоръчани мнения

След като от миналата година вече не влиза кетъринг на борда в цената на билета, днес забелязах, че са разделили и двете тарифи относно багажа в икономи класата. До сега имаше две тарифи икономи, като разликата беше единсвено, че по-скъпата е с безплатна промяна на билета, но и в двете влизаше 20кг чекиран и 7кг ръчен. А сега едната по-ниската е само с 7кг багаж 55 cm x 38 cm x 20 cm и малка чанта 25 cm× 33 cm × 20 cm, като общо теглото не трябва да надвишава 10кг. Разликата между двете е 40-50 евро средно, което си е е доста. Почнаха да се гледат едни на други кой какви правила вкарва/премахва.

 

 

Untitled.jpg

  • Харесвам 1
  • Замислям се 1
Връзка към мнение

Здравейте,

Летим декември за Дубай с FlyDubai, платили сме билетите с карта, като чета разбирам че не можем да се чекираме online, така ли е ? И колко по-рано тр. да сме на летището в такъв случай?

*If you’re travelling to or from this destination and your booking was paid for online by debit/credit card, you'll not be able to check in online. You’ll need to check in at the airport. 

Връзка към мнение
преди 1 час, Millenium каза:

Здравейте,

Летим декември за Дубай с FlyDubai, платили сме билетите с карта, като чета разбирам че не можем да се чекираме online, така ли е ? И колко по-рано тр. да сме на летището в такъв случай?

Airport check-in counters

In Dubai and at all other airports, you can of course also check in at one of the flydubai check-in counters. Check-in counters open 3 hours before departure and close 60 minutes before departure.

If you are travelling in Business Class, you can check in at the flydubai Business Class check-in counters 2 and 3 and, at selected airports, our priority services also provide a speedy path through security. You can use counters 11 to 24 to check in for your flight in economy.

 

Зависи от къде ще летите за Дубай.Не от всяка дестинация се предлага онлайн чекиране.ТУК  по-надолу може да видиш от кои летища е налично онлайн чекиране.

Връзка към мнение
преди 33 минути , Ivko каза:

Зависи от къде ще летите за Дубай.Не от всяка дестинация се предлага онлайн чекиране.ТУК  по-надолу може да видиш от кои летища е налично онлайн чекиране.

Летим от София на 14.12. Видях ги дестинациите, но най-отдолу със звездичка е написано, че ако сме платили с дебитна/кредитна карта, няма да може да се чекираме онлайн, а само на летището.


 
Връзка към мнение
Преди 1 час, Millenium каза:

 Видях ги дестинациите, но най-отдолу със звездичка е написано, че ако сме платили с дебитна/кредитна карта, няма да може да се чекираме онлайн, а само на летището.


 

Не знам защо пише така, но ние и двата пъти /последно сега април/ сме плащали с карти и двата пъти онлайн сме се чекирали даже подържа и мобилна бордна, може да си свалите апликацията.

Все пак вижте ако в този период цитиран долу не Ви позволи онлайн /в което се съмнявам /тогава на летище

When to check in online

Online check-in is available between 24 hours and 90 minutes before the flight departure time. When you check-in online, you can proceed directly to security if you don’t have baggage to check in and if you don’t require travel document, visa, or credit card verification at the check-in counter.

Редактирано от Ivko
Връзка към мнение
преди 2 часа, Ivko каза:

Не знам защо пише така, но ние и двата пъти /последно сега април/ сме плащали с карти и двата пъти онлайн сме се чекирали даже подържа и мобилна бордна, може да си свалите апликацията.

Все пак вижте ако в този период цитиран долу не Ви позволи онлайн /в което се съмнявам /тогава на летище

Да странно е, все пак 90% от плащанията са с карти. Ние ще имаме и багаж да чекираме, така че ще пробваме онлайн, ако не стане-на летището. Имаме достатъчно време. 

Връзка към мнение

Някой от вас има ли точки от flydubai конвертирани във ваучер след като loyalty програмата им премина към Skywards на Emirates?

Защо има три знака след десетичната запетая?

FD.JPG.fb2ba6d4863173d3cf6d9ad288825c21.JPG

Връзка към мнение
преди 5 минути , Vincent каза:

Някой от вас има ли точки от flydubai конвертирани във ваучер след като loyalty програмата им премина към Skywards на Emirates?

Защо има три знака след десетичната запетая?

FD.JPG.fb2ba6d4863173d3cf6d9ad288825c21.JPG

 И при мен е така, сигурно при превалутирането ги пресмятат така

Връзка към мнение
  • 9 месеца по-късно ...

Значи и на Flydubai вече много им порасна работата и еднопосочен билет DXB-SOF  струва почти колкото двупосочен :angry: :wacko:  
А преди май не беше така ...

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Ами мисля,че винаги при тях еднопосочен излизаше по-скъпо от двупосочен и то колкото по-голям е престоя толкова повече отсъпка имаше 🤣🤣 май така те успиват да седиш повече в Дубай и да харчиш

  • Харесвам 2
Връзка към мнение
  • 2 месеца по-късно ...

25 DAYS OF 

EMIRATES SKYWARDS REWARDS.
trans.gif

Emirates Skywards has reached 25 million members and is rewarding you with some exciting offers.

Enjoy 25 days of discounts, special offers, prizes and surprises as we join Emirates Skywards in celebrating this special milestone.

Terms and conditions apply.

 

We’ve reached 25 million Emirates Skywards members and we want to thank you for being part of our ever-growing family.

Book your ticket using a special Cash+Miles rate of USD 25 = 2,500 Miles. Enjoy this rate on any destination across the Emirates and flydubai network.

Book by date: 19 September 2019

Offer terms and conditions apply

  • The Emirates Skywards '25 Million Members Cash+Miles Promotion' is open to all individual Emirates Skywards members who:
    • are existing members, or who enrol as a member by 11.59pm on 19 September 2019 (Dubai time).
    • have sufficient Skywards Miles balance in their individual account (a minimum 2,000 Skywards Miles is required when redeeming on Emirates)
    • complete issuance of a Cash+Miles ticket between 0.01am 12 September 2019 and 11.59pm 19 September 2019 (Dubai time)
    • commence outbound travel on Emirates between 0.01am 12 September 2019 and 11.59pm 12 December 2019 (Dubai time)
    • commence outbound travel on flydubai anytime
  • The Promotion is valid on all Emirates or flydubai itineraries.
  • The Promotion is valid on all cabins and fare brands.
  • The Promotion is valid for flights:
    • marketed and operated by Emirates
    • marketed and operated by flydubai
    • itineraries and tickets involving a combination of Emirates or flydubai with other airline operated flights are excluded
  • The offer is valid for bookings:
    • if on Emirates - via emirates.com; the Emirates App or any Emirates Retail or Contact Centre
    • if on flydubai - via flydubai.com or the flydubai App
  • Once the Cash+Miles option is selected, reviewed and accepted at payment stage to issue the ticket(s):
    • no further adjustments in Cash+Miles rates will be permitted
    • subsequent ticket reissues involving any additional collection of fare or fees must be made entirely with cash (or equivalent payment)
    • ticket cancellations will be subject to prevailing fare rules and normal Emirates Skywards Programme Rules provisions
  • Skywards Miles payment must be debited from a single verified and/or logged-in Emirates Skywards member’s account, for all passengers on the same booking. Additional Miles may be purchased if balance is insufficient
  • Skywards Miles cannot be redeemed from MyFamily or Skysurfer accounts under this Promotion.
  • Tickets issued under this Promotion will not be eligible for any other Emirates Skywards Promotion(s).
  • Emirates Skywards members will be notified of the number of Miles debited in their membership statements.
  • Emirates Skywards members will earn Skywards Miles and Tier Miles on the part of the ticket that is paid for in cash, excluding carrier imposed charges, taxes and fees.
  • All other Emirates Skywards Programme Rules apply.
  • Standard flydubai policies apply.

За информация тук.

Връзка към мнение
  • 3 месеца по-късно ...

Все се каня да съм на 31-ви декември на кулата и просто да седа и да се наслаждавам на шоуто, но и тази година не се получи плана, а Уиз имаха не лоши цени за НГ. Сега гледам че има дати чааак за декември 2020 ама цените нещо....300 евро на посока. Някой да е летял/купувал във времето около и за НГ да каже, но предполагам, че няма да са това цените и ще паднат догодина, че сега е доста скъпичко, но пък останаха едниствен директен полет.

Връзка към мнение
преди 1 час, Ivko каза:

каня да съм на 31-ви декември на кулата и просто да седа и да се наслаждавам на шоуто

То това го плануват много хора. Ще е трудно баш на кулата. Та по-скоро някъде в подножието в мелето.

Освен това хотелите си слагат бая добавка за новогодишната нощ, та не съм сигурен дали разликата в самолетния билет би си заслужавала.

Догодина е и Екпото, т.е. цените ще са си здрави.

А конкретно SOF-DXB-SOF за сегашните коледни празници и връщане преди Нова година се намираше за ок.200 EUR с FlyDubai.

Генералната разлика с Уиз е, че седалките са нормални, имат IFE, 7 kg стандартен ръчен багаж, летят от Т3 на DXB до T2 на SOF. Т.е. аз бих ги предпочел.

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Аз мисля, че празнуването на такива места е страшна тесла и 300 евро за билети са мъничка капка в морето

За Дубай нямам опит, а за Рио, но мисля ще е същото

  • Браво 1
  • Смея се 1
Връзка към мнение

Ето какво е станало на летище София. 🙄 Втори ден пътници на "Флай Дубай" чакат на летище София!

Втори ден пътниците на "Флай Дубай" чакат на летище София да излетят за Дубай, алармираха препатилите пасажери. Те трябваше да потеглят още вчера в 14,10 ч., но самолетът имаше технически проблем и полетът бе отложен.

След 6-часово чакане в петък, многострадалните пасажери бяха настанени по хотели и трябваше да се върнат на летището в 3,30 през нощта за полет в 5,30 ч. От сутринта досега обаче полет няма. Хората са изнервени, наложило се е полиция да укротява недоволните, разказа един от чакащите - Йордан Харизанов.

Преди броени минути пътниците са били уведомени, че може да излетят до час.

По закон, пасажерите може да поискат обезщетение от авиокомпанията за провалените им планове.

За повече инфо цък.

  • Замислям се 1
Връзка към мнение
преди 16 часа, cck каза:

То това го плануват много хора. Ще е трудно баш на кулата. Та по-скоро някъде в подножието в мелето.

Освен това хотелите си слагат бая добавка за новогодишната нощ, та не съм сигурен дали разликата в самолетния билет би си заслужавала.

Догодина е и Екпото, т.е. цените ще са си здрави.

А конкретно SOF-DXB-SOF за сегашните коледни празници и връщане преди Нова година се намираше за ок.200 EUR с FlyDubai.

Генералната разлика с Уиз е, че седалките са нормални, имат IFE, 7 kg стандартен ръчен багаж, летят от Т3 на DXB до T2 на SOF. Т.е. аз бих ги предпочел.

Е да така е аз и не мисля да се качвам на нея не ми е никога било интересно, че и да давам пари....аз спането не ми е проблем, че там спя при приятел и малко мога да си позволя малко по-скъп билет и принципно където той живее летището на Уиз ми е по-близо, но то така или иначе нали Уиз спират полетите вече и Флайдубай си остават единсвените директни. И да експото е тогава, но то не е ден, два или седмица, че да има голям наплив през тия 6 месеца

  • Харесвам 2
Връзка към мнение
  • 2 години по-късно ...
На 7.03.2022 г. в 4:16, Alexander каза:

пътували са с флай Дубай и в двете посоки с прекачване в Дубай, което  е било като  Раян ер като обстановка и удобство,


 Хахаха , верно ли Раян вече имат персонални монитори и ентертейнмънт ? Нищо такова инфо не намирам , а най-малкото разстояние в света на авиацията (Раян еър) между седалките е срещу 5-6см повече при Флай Дубай. Аз съм доста придирчив към хард продукта в самолетите , но Флай Дубай предлага съвсем приличен такъв по оста Дубай-София , и  е няколко класи над Раян еър.

 

B48BEEA0-8B34-4046-B888-0CC615D962E3.jpeg.013d811e16051cae823aea19d16e6928.jpeg
 

 

A0A9DC7F-8184-415A-B83E-408299181219.jpeg.eaa81257b5c35b7470d3e099ca51b793.jpeg

 

 

  • Харесвам 2
Връзка към мнение

Това беше мнение на роднина все пак, не е моя компанията, но реших да погледна и аз за нея повечко.

 

в трипадвайсора от 4000 мнения болшинството дават poor и terrible, като най-много са terrible.

От последните 20 мнения 18 са terrible и poor.

сега колко е реално ти ще кажеш, ама 4000 мнения не са малко ми се струва.

 

За мониторите  се плаща отделно, има разни пакети.

 

 

  • Харесвам 2
  • Браво 1
Връзка към мнение

Хубаво , ти продължавай да четеш в трипа , има доста полезно инфо там. 
 

Твоята роднина общо взето е получила това , за което е платила . Явно е очаквала за 1200 пари да получи премиум продукт за две седмици , но се е разминало с очакванията. Летял съм няколко пъти с Раян , веднъж с Флай Дубай ( Дубай- София сравнително скоро) и да си позволиш да ги сравняваш е меко казано срамно. Еднакви самолети с коренно различни концепция , оборудване и ценови сегмент.

Връзка към мнение
преди 39 минути , stanislavpp каза:

Хубаво , ти продължавай да четеш в трипа , има доста полезно инфо там. 
 

Твоята роднина общо взето е получила това , за което е платила . Явно е очаквала за 1200 пари да получи премиум продукт за две седмици , но се е разминало с очакванията. Летял съм няколко пъти с Раян , веднъж с Флай Дубай ( Дубай- София сравнително скоро) и да си позволиш да ги сравняваш е меко казано срамно. Еднакви самолети с коренно различни концепция , оборудване и ценови сегмент.

Добре, съгласен съм. 

 

по темата,  казах какви хотели са предложили и къде са спали.

 Все пак никой не е казал, че ще спи с хлебарки, ама явно  трябва да се подразбира,  понеже не е дала 500€ на ден.

никой не е мислил, че получва премиум  продукт-както пишеш или по презумпция не е ли премиум  значи е бивак и дъното?

 

не знам защо си мислите, че всеки знае и резследва всичко с дни и месеци когато отива някъде.

 

Има хора които пътуват рядко, използват агенции както е в случая, отиват и плащат. 

 Абсолютно безсмислено е да продължавам да пиша  и аз поне спирам. 

Всеки да си прави изводите,  за това е форума, а не ОО за тия смешни  пари хлебарки се полагат, какво иска тя!

  • Харесвам 3
Връзка към мнение
Георги Матеев

@stanimir не съм сигурен защо ме тагна, но ако коментирате FlyDubai ето мнението ми.

 

Летял съм 30-40 пъти с FlyDubai и имам достатъчно впечатления. В 70-80% от случаите съм попадал на техни по-стари самолети (и то не говоря само по линията от/до София), на които пространството между седалките е супер тясно, а тъчскрина на мултимедията не работи въобще. Тук не коментирам малката подробност, че ентъртейнмънта е допълнително платен, а на някои самолети дори въобще няма екрани. Преди 2 месеца на полета до Делхи си счупих краката в предната седалка, а аз не съм особено висок - дори не искам да мисля как се чувстваше колегата ми, който е 1.90 м. Тарифите рядко включват храна, но честно казано и по-добре, тъй като се сервират ужасни бълвочи, някои неща са буквално неядливи и последния път с чисто сърце ги пропуснах.

 

Все пак FlyDubai е брандирана като "лоукост" авиокомпанията на ОАЕ и човек не може да очаква чудеса от тях. Въпреки, че на теория и поне наглед продуктът наистина е различен (на някои самолети даже имат бизнес класа), то според мен реално са доста сходни като ниво с Раян и ценовият им сегмент е силно завишен. Между другото, FlyDubai стюардите като правило са безкрайно груби - явно са тренирани и свикнали да работят основно с нискобюджетна и неопитна аудитория. Отделно от това категорично смея да твърдя, че самолетите на Уиз винаги са ми били по-комфортни от техните, дори при 5 часов полет.

 

Иначе по темата за Шри Ланка - бил съм 3 пъти там и смятам пак да отида, тъй като дестинацията е прекрасна, а и завързах няколко приятелства. Спал съм и в бюджетни и в по-скъпи места, има за всеки вкус по нещо. Както винаги си трябва елементарен ресърч за да няма после разочарование. Но като цяло мисля, че там можеш да получиш приличен лукс срещу доста по-малко пари от обикновено.

 

П.С. Не знам за какви хлебарки говорите, но в единия ни хотел в банята намерихме отровна жаба. Беше забавно. Оцеляхме 🙂

  • Харесвам 13
  • Благодаря 1
  • Браво 1
  • Смея се 1
Връзка към мнение

  Жоре , всъщност ти много точно си описал всички (без изключение) европейски и американски традиционни и лоукост превозвачи.

 

Няколко забележки :

 

-Флай Дубай са лоукост не на ОАЕ , а на Емирейтс , които имат само широкофюзелажни самолети ,доста летища в Източна Европа нямат дори възможността да приемат на стоянка 777,787 , 380 , ако не се лъжа , включително и Софийското летище.

 

-Флай Дубай предлагат на всичките си самолети истинска бизнес конфигурация на борда , т.нар. Трон седалки 2-2 , а не “измислената”конфигурация със средна блокирана седалка , която е типична за европейските традиционни превозвачи или конфигурация  дори с lie flat седалки

 

- мултимедия , wi-fi , багаж се доплащат , ако се купи бейсик тарифа , но това важи и за традиционните превозвачи (без мултимедията) .

 

-“стюардите са груби безкрайно “ - чудя се дали си попаднал на няколкото българи и сърби, които работят за тях.Моите впечатления са други , но и  аз като авиофен винаги гледам да им подарявам нещо : сувенирче , корнет Линдт , мускалчета … Малка допълнителна благодарност към тежката работа на стюардите няма да навреди.

 

Раян са ултралоукост превозвач с най-грубите седалки ( минимална дебелина на покритието) и с най-сгъстените седалки ( с най-малкото разстояние между тях) в цялата авиоиндустрия.

  • Харесвам 2
Връзка към мнение

Само дето FlyDubai не летят по за 10-15-20€/$  като Ryan, Wizz, Spirit , Frontier и останалите от този сегмент.

Ако стюардите са свикнали да обслужват пътници като добитък покрай индийски , пакистански и подобни дестинации си е проблем и е доста нелепо да бъдат "омилостивявани" с дребни подаръчета та да си гледат съвестно задълженията.Сериозно ли истински бизнес пътник би избрал FlyFubai пред Търкиш и  останалите АК от Залива, въпреки че там отношението със сигурност е много различно от икономична? 

 

До голяма степен  написаното се припокрива с хилядите мнения в трипъдвайзър , а там наистина с малко отсяване се открива страшно много полезна информация. Чак пък всички да търсят под вола теле, или пък всички да са попаднали на българи и сърби ? Това са хиляди потребители ,които пишат точно нещата изброени по-горе.

 

П.П. Може би е добре дискусията за FlyDubai да отиде в тема за FD.

  • Харесвам 3
Връзка към мнение
Георги Матеев
преди 10 часа, stanislavpp каза:

-Флай Дубай предлагат на всичките си самолети истинска бизнес конфигурация на борда , т.нар. Трон седалки 2-2

-“стюардите са груби безкрайно “ - чудя се дали си попаднал на няколкото българи и сърби, които работят за тях.Моите впечатления са други , но и аз като авиофен винаги гледам да им подарявам нещо.

Раян са ултралоукост превозвач с най-грубите седалки ( минимална дебелина на покритието) и с най-сгъстените седалки ( с най-малкото разстояние между тях) в цялата авиоиндустрия.

За повечето неща си прав, но се налага и аз да направя малка забележка. Само преди 2 месеца на 2 от 4 полета (т.е. 50%) FlyDubai самолетите нямаха нито бизнес класа (седалковата конфигурация беше 100% икономи) нито мултимедия. Не знам точно колко броя имат от този тип самолети, но подозирам не са малко и вероятно ги пускат по повечето линии към Индия, Пакистан, Бангладеш, Непал, Шри Ланка, Африка и тн. Като добавиш и малкото пространство за краката, то в крайна сметка получаваш Ryan дежаву. Не се и съмнявам, че Ryanair са "пионери" по теснотия, но е силно вероятно FlyDubai да са втори и да говорим за минимална разлика. Горките ми колена още помнят последното пътуване с тях.

 

Най-съществената разлика между двете авиокомпании е, че билетът ни до Делхи струваше не 70 евро, а 700. На човек. И летяхме в тесни кошници и ни храниха с пълни л***а. За такава сума обикновено очаквам нещо доста повече, нормално за същите (или дори по-малко) пари щях да летя с Qatar Airways или Turkish, които за мое съжаление тогава още нямаха полети до Индия. Сега нали няма да почнем да сравняваме FlyDubai с Qatar/Turkish?

 

Относно подаръците на стюардите - това е доста US подход 🙂 и винаги съм се чудел дали наистина работи? Признавам, аз не съм много фен на това, по същата логика трябва да подаряваме по нещичко и на доста други хора, които също имат тежка работа.

  • Харесвам 8
Връзка към мнение

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.

×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.