Прескочи до съдържание

Препоръчани мнения

Svetlif, и аз съм в същото положение с мейл за отмяна на Дубай-Мале за месец май.

 

Тепърва ще обсъждаме у дома алтернативите, но ако поемат разликата в цената, нямам нищо против и на Emirates. Едвам ме навиха.

Влязох в сайта им и симулирах началото на резервация за същите дати. Полети има с разлика от 2-3 часа. 

Полетите София-Дубай, изрично пишат, че се изпълняват от Flydubai.

Та на пръв поглед не изглежда страшна промяната. Редно е да поемат разликата в цената (по принцип), но няма гаранция.

Ще се радвам да споделиш развитието по случая.

Връзка към мнение
преди 37 минути , Ylith каза:

Svetlif, и аз съм в същото положение с мейл за отмяна на Дубай-Мале за месец май.

 

Тепърва ще обсъждаме у дома алтернативите, но ако поемат разликата в цената, нямам нищо против и на Emirates. Едвам ме навиха.

Влязох в сайта им и симулирах началото на резервация за същите дати. Полети има с разлика от 2-3 часа. 

Полетите София-Дубай, изрично пишат, че се изпълняват от Flydubai.

Та на пръв поглед не изглежда страшна промяната. Редно е да поемат разликата в цената (по принцип), но няма гаранция.

Ще се радвам да споделиш развитието по случая.

Няма място за притеснения - по телефона ми обясниха, че първата алтернатива, която ще приложат, е да ви дадат билети за Емирейтс на мястото на сегашните отменени. Просто изчакайте да ви пишат от Емирейтс с предложение за полет. Вероятно тогава ще имате право до няколко дни или да приемете или да отхвърлите опцията.

Връзка към мнение

И аз има съобщение в профила си.

Като търся за същите дати ми излиза комбинация с полет 558, който е с 15 мин. по-късно, но не съм цъквал на select a new flight да вида какво ще ми предложи.

Някой друг с полети до/от Коломбо? Чудя се, дали ако реша мога да избера и друга дата или само отново 16-ти?

FZ-555_FZ-757.jpg

FZ-558_FZ-757.JPG

Редактирано от Vincent
Връзка към мнение

На мен ми поискаха данните за всеки пътник и чакам да ми изпратят какво предлагат, полетите от София остават с тях. И аз нямам против с Емирейтс, даже напротив :) Но в крайна сметка не искам да си загубя пътуването, та стига да не се касае за доплащане и голяма разлика в датите, нямам големи претенции за полета. Така или иначе от повечето скорошни отзиви се бях подготвила за мизерен полет тип WizzAir без екстри и храна.

  • Харесвам 3
Връзка към мнение

Обадих им се и ми предложиха полета с 15 минути по-късно или безплатна промяна с 2 дни по-рано или по-късно, та ми го преметиха за 18-ти, тъй че +2 в Шри Ланка  :-)

Редактирано от Vincent
правописна грешка
  • Харесвам 6
Връзка към мнение
На 16.01.2018 г. в 11:39, Гост каза:

В отговор на този въпрос и като допълнителна информация от първа ръка:

 

Обадих се и ми обясниха, че полетите на flydubai до Мале, Бангкок и Акра вече ще се изпълняват от Emirates и продадените вече билети по тези дестинации ще бъдат преместени на полети на Emirates. Допълниха, че ако клиентът пожелае, може да се направи безплатна отмяна на билета и възстановяване на цялата платена сума под формата на ваучер или, забележете, кеш - обратно по кредитната карта, с която е направено плащането.

Явно сливането с Emirates вече е започнало ефективно.

Нали става въпрос само за цитираните три дестинации.  Защо пишете и за Шри Ланка. Аз имам билети за ШЛ за втори февруари и никъде не пише за промяна...

  • Харесвам 1
Връзка към мнение
преди 7 минути , ruwenzogy каза:

Нали става въпрос само за цитираните три дестинации.  Защо пишете и за Шри Ланка. Аз имам билети за ШЛ за втори февруари и никъде не пише за промяна...

Значи твоите полети ще ги изпълнят. За да си сигурен, влез си в профила в сайта и виж дали ще ти излезе някакъв поп-ъп предупреждаващ за промяна.

Ако не се лъжа, за Мале някои от полетите им имат спирка и в Коломбо, други - не.

Връзка към мнение
преди 3 минути , ruwenzogy каза:

Някой да знае дали Флай Дубай имат представителство в София?

Нямат. Имали са в миналото. Шансът ти е да звъниш до Дубай и да ти решат въпроса бързо или да им пишеш на мейл и да чакаш.

Връзка към мнение
преди 4 минути , ruwenzogy каза:

Някой да знае дали Флай Дубай имат представителство в София?

Мисля, че в сайта им беше спомената една наша агенция в София като техен официален представител.

Връзка към мнение

Когато имах проблем с плащането, ми звъняха по Viber от този номер +441795877791. Не съм пробвала аз да им звъня, но някой ако има нужда може да пробва, вместо да се набутва с международни разговори.

  • Харесвам 4
  • Благодаря 1
  • Браво 1
Връзка към мнение

На друга тематика. Писах им също и на фейсбук месинджър и там отговориха бързо, въпреки че когато си пусках емайла пишеше 20 дни срок за обработка и отговор :O

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

При мен става въпрос за следното, за което беше писал Стефан Русев по-нагоре в темата.

Картата, с която съм купил билетите изтече много отдавна миналата година. Аз си имам само една. Съответно от банката ми издадоха нова и старата я унищожиха. За зла участ нямам снимано копие, нито продупчена пластика. Та чета, че при чекинга в София създавали сериозни проблеми.

Някакви идеи как да разреша този въпрос, че откакто го прочетох, не ми дава мира и е на път да отрови очакваното хубаво пътуване до Шри Ланка....

Връзка към мнение
преди 9 минути , ruwenzogy каза:

При мен става въпрос за следното, за което беше писал Стефан Русев по-нагоре в темата.

Картата, с която съм купил билетите изтече много отдавна миналата година. Аз си имам само една. Съответно от банката ми издадоха нова и старата я унищожиха. За зла участ нямам снимано копие, нито продупчена пластика. Та чета, че при чекинга в София създавали сериозни проблеми.

Някакви идеи как да разреша този въпрос, че откакто го прочетох, не ми дава мира и е на път да отрови очакваното хубаво пътуване до Шри Ланка....

Дали не е вариант да си вземеш документ от банката, че тази карта е била твоя и вече е унищожена.

  • Харесвам 2
Връзка към мнение
преди 11 минути , ruwenzogy каза:

При мен става въпрос за следното, за което беше писал Стефан Русев по-нагоре в темата.

Картата, с която съм купил билетите изтече много отдавна миналата година. Аз си имам само една. Съответно от банката ми издадоха нова и старата я унищожиха. За зла участ нямам снимано копие, нито продупчена пластика. Та чета, че при чекинга в София създавали сериозни проблеми.

Някакви идеи как да разреша този въпрос, че откакто го прочетох, не ми дава мира и е на път да отрови очакваното хубаво пътуване до Шри Ланка....

Аз се сещам само за това да искаш удостоверение от банката, че картата им е била предадена и съответно унищожена от тях.

 

П.П Виждам, че с Мари сме писали заедно.

Редактирано от mililia
  • Харесвам 2
Връзка към мнение
преди 17 минути , ruwenzogy каза:

При мен става въпрос за следното, за което беше писал Стефан Русев по-нагоре в темата.

Картата, с която съм купил билетите изтече много отдавна миналата година. Аз си имам само една. Съответно от банката ми издадоха нова и старата я унищожиха. За зла участ нямам снимано копие, нито продупчена пластика. Та чета, че при чекинга в София създавали сериозни проблеми.

Някакви идеи как да разреша този въпрос, че откакто го прочетох, не ми дава мира и е на път да отрови очакваното хубаво пътуване до Шри Ланка....

Аз имах такъв случай. От банката ми дадоха едно писмо, че карта номер 111111 , на Пенка Ганева е с изтекъл срок, поради което е подменена с еди  какъв  си номер пак на Пенка Ганева .

Помоли и ти в твоята банка, не е проблем да ти го дадат.

П.П. Два пъти при  смОтаните Катарци - единия път звънях в банката, те ги увериха по телефона, че картата е моя, като им продиктуваха номера на старата карта. За следващия път се бях подготвила с писмото,

Редактирано от AlexandraKo
  • Харесвам 3
Връзка към мнение
преди 6 минути , Mary каза:

Дали не е вариант да си вземеш документ от банката, че тази карта е била твоя и вече е унищожена.

Аз от няколко дни чета за това и не мога да разбера дали имат основания да правят проблеми - при плащане с карта винаги пишеш и дата на валидност. Очевидно след изтичане на срока, картата не е в теб.

Мисля, че трябва да се отдели този казус в отделна тема. 

Редактирано от Lindt
  • Харесвам 2
Връзка към мнение

При преиздаване на карта в случай, че е изтекла валидността и номерът на картата не се променя, нали?

  • Харесвам 1
Връзка към мнение
В момента, Polina каза:

При преиздаване на карта в случай, че е изтекла валидността и номерът на картата не се променя, нали?

В повечето случаи не се променя, но ако е била обект на някаква "атака" се сменя напълно.

  • Харесвам 1
Връзка към мнение
преди 1 минута , Mary каза:

В повечето случаи не се променя, но ако е била обект на някаква "атака" се сменя напълно.

Това е така. В случая на Оги обаче е изтекла валидността. 

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Да допълня само, че това явно е практика на ФлайДубай, защото в Адис Абеба сега като пътувахме отново ми поискаха картата. Аз бях доста учуден, защото досега не ми се е случвало, но им дадох сегашната си карта. те я погледнаха и това си беше. Според мен видяха само името, но не и номера. Но явно тук нашите, както обикновено се престарават и се стига до такива абсурди да не уважат билета ти и да те карат да си купиш нов.

преди 1 минута , Polina каза:

Това е така. В случая на Оги обаче е изтекла валидността. 

Не. Моята беше обект на някаква не  знайна за мен каква атака и номера е изцяло сменен.  Сега си търся това писмо, в което ме уведомяват, те трябва да ми се издаде нова карта.... Тя и без това изтичаше, че не видях проблем да ми я сменят. Може и затова да я унищожиха, защото иначе имам доста запазени стари карти...

Връзка към мнение
преди 11 минути , ruwenzogy каза:

Да допълня само, че това явно е практика на ФлайДубай, защото в Адис Абеба сега като пътувахме отново ми поискаха картата. Аз бях доста учуден, защото досега не ми се е случвало, но им дадох сегашната си карта. те я погледнаха и това си беше. Според мен видяха само името, но не и номера. Но явно тук нашите, както обикновено се престарават и се стига до такива абсурди да не уважат билета ти и да те карат да си купиш нов.

Не. Моята беше обект на някаква не  знайна за мен каква атака и номера е изцяло сменен.  Сега си търся това писмо, в което ме уведомяват, те трябва да ми се издаде нова карта.... Тя и без това изтичаше, че не видях проблем да ми я сменят. Може и затова да я унищожиха, защото иначе имам доста запазени стари карти...

Няма нищо де. Пак ще ти дадат документ. На мен нали миналата година два пъти ми източваха едната КК, че я преиздаваха сума ти пъти, та пак си бях взела такава бележка, ако ми затрябва.

Връзка към мнение
На 1/16/2018 в 15:55, svetlif каза:

На мен ми поискаха данните за всеки пътник и чакам да ми изпратят какво предлагат, полетите от София остават с тях. И аз нямам против с Емирейтс, даже напротив :) Но в крайна сметка не искам да си загубя пътуването, та стига да не се касае за доплащане и голяма разлика в датите, нямам големи претенции за полета. Така или иначе от повечето скорошни отзиви се бях подготвила за мизерен полет тип WizzAir без екстри и храна.

Аз за съжаление не мога да им звънна (намирам се извън БГ, нямам план за м/у народни разговори, а и само заради това няма да си купя) та им отговарям на емейлите. След данните ми изпратиха само някакви правила на Емирейтс без нищо друго, казах им че съм съгласна с правилата и преди малко получих два странни ваучера на името на мен и съпруга ми с различни суми за Flydubai. А минута по-късно нова резервация за полет от София до Дубай и обратно, но все още нямам нищо за полетите до Мале. Някой от вас да получи такива ваучери?

Връзка към мнение

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.

×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.