Прескочи до съдържание

обиколка из Тоскана с кола....маршрути, предложения, съвети


palia4i

Препоръчани мнения

Час и половина за Пиза, 2 часа за Лука. В такова темпо може да добавиш Ливорно, Пистоя, Прато и Емполи. Така за един ден - шест града. Последните четири по 45 мин. на град.

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Час и половина за Пиза, 2 часа за Лука. В такова темпо може да добавиш Ливорно, Пистоя, Прато и Емполи. Така за един ден - шест града. Последните четири по 45 мин. на град.

хахахха...така де, в този ден са си Пиза и Лука, мисля че 2 града в един ден са оптималния вариант.

 

Редактирано от palia4i
Връзка към мнение
  • 1 месец по-късно ...

Здравейте, на всички,

 

В продължение на темата и "Регион Тоскана, по-добрата Италия" искам да благодаря за полезните съвети и информацията.

Тази седмица успях да взема два билета София- Болоня-София за 500 лв. с два големи багажа 13,06-19,06 (имаме проблем с багажа и счетох, че не ми се води една и съща дискусия при всяка почивка).

И аз реших като palia4i да взема Флоренция като база и с рент а кар да обикалям в областа. Обмислях предложението за влак до Флоренция от Болоня, за да не взимам колата при положение, че първи три дни възнамеряваме да ги отделим за Флоренция, но полета каца в 20.05 ч., от там следва рейс и влак от грата. Цената, която ми излиза за целия престой е около през търсачакта е около 250 лв., което ме устройва, а и не мисля, че ще спестя кой знае колко. В тази връзка някъде от всичко изчетено, видях че има тема и човек, който е запознат по-конкретно с рент а кар услугата, ще съм благодарен, ако ме насочите.

До голяма степен програмата ми е подобна като на palia4i и сега съм процес на последно изясняване, разликата е, че ще съм във Флоренция първите три дни.

Това е студиото във Флоренция за шест нощувки https://www.airbnb.com/rooms/719790?wl_source=list&wl_id=124597107480 Евро с таксите на AirBnB.

Това е за сега, ще се радвам на някакви коментари

Връзка към мнение

и аз направих същото, но в обратен ред-първо взимам колата, после я връщам и си обикалям последните дни из Флоренция. за трети път ползвам elephantcarhire. Нямам оплаквания. За 4 дни, от Budget ми я дават за 101 евро. Намерих си паркинг до апартамента, ние спим тук 

https://www.airbnb.com/rooms/3396281

за 469 евро-7 нощувки

 Обмислях предложението за влак до Флоренция от Болоня, за да не взимам колата при положение, че първи три дни възнамеряваме да ги отделим за Флоренция, но полета каца в 20.05 ч., от там следва рейс и влак от грата. Цената, която ми излиза за целия престой е около през търсачакта е около 250 лв., което ме устройва, а и не мисля, че ще спестя кой знае колко. В тази връзка някъде от всичко изчетено, видях че има тема и човек, който е запознат по-конкретно с рент а кар услугата, ще съм благодарен, ако ме насочите.

До голяма степен програмата ми е подобна като на palia4i и сега съм процес на последно изясняване, разликата е, че ще съм във Флоренция първите три дни.

 

Връзка към мнение

palia4i я да те питам, това е без да имаш пълна застраховка на колата ли тази цена? И колко ти блокират по картата имаш ли идея?

Да, без застраховка е. аз обикновено на всички оферти за застраховка отговарям с НЕ, докато не чуя нещо "разумно" от около 5 евро на ден, което ми смъква самоучастието, и ми блокират макс. 500 евро. В Сицилия през 2014 ми блокираха 300. Пълна застарховка никога не сключвам.

Редактирано от palia4i
  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Здравейте,

 

Във връзка с рент а кар услугата се бях насочил към най- евтините опции, които излизаха в търсачките (за 6 дни около 130 Евро) на малко известни компании, тъй като нямам, ами никакъв опит в организацията на каквито и да е почивки. За щастие точно преди стартирам резервацията реших да проверя фирмата и за моя изненада нещата не стоят много чисто с повечето по-евтини подобни компании. Проучих по- детайлно и се оказа, че ниските цена е за примамка, след което, когато върнеш колата започват да се начисляват какви ли не наказателни такси, въпреки пълните застраховки.

Ако може някой да даде съвет как е най- правилно да процедирам.

Връзка към мнение

Здравейте,

 

Във връзка с рент а кар услугата се бях насочил към най- евтините опции, които излизаха в търсачките (за 6 дни около 130 Евро) на малко известни компании, тъй като нямам, ами никакъв опит в организацията на каквито и да е почивки. За щастие точно преди стартирам резервацията реших да проверя фирмата и за моя изненада нещата не стоят много чисто с повечето по-евтини подобни компании. Проучих по- детайлно и се оказа, че ниските цена е за примамка, след което, когато върнеш колата започват да се начисляват какви ли не наказателни такси, въпреки пълните застраховки.

Ако може някой да даде съвет как е най- правилно да процедирам.

 

Може да започнеш от тази тема. Ако искаш да ти е мирна главата резервираш с Europcar, Hertz, Avis и т.н., почти сигурно няма да имаш проблем, но ще платиш повече. Никоя фирма не би трябвало да те таксува разни неща на връщане на колата, но че може да не си подготвен за всички разходи на взимане е факт...

Връзка към мнение

Може ли да ви питам, ако детенцето няма столче в колата проблем ли е? Тя е на 5 и много съм се замислила дали и е необходимо, особено при положение че отзад ще сме още 2-ма възрастни - все пак столчето бая място заема. Та глобяват ли карабинерите ако детето е без стол и стои например в моя скут?

Връзка към мнение

Според това, което чета, столчето според големината на детето си е задължително, както в целия ЕС. А вече дали ще ви хванат не може да се каже предварително.

Има и по-компактни столчета, примерно http://www.bubblebum.co/ и http://www.boostapak.com/ . Ние винаги като пътуваме някъде със самолет и после с кола ползваме второто и върши прекрасна работа. 

  • Харесвам 1
Връзка към мнение
  • 3 месеца по-късно ...

Нашето 8 дневно пътуване из Тоскана приключи. Завърнахме се очаровани и влюбени завинаги. Няма да спамя възхитително-възклицателно :) но който има нужда от топло-топло инфо, съм насреща :)

  • Харесвам 2
Връзка към мнение
  • 2 месеца по-късно ...

palia4i, аз ще се радвам да разкажеш за пътешествието. Как разпределихте времето, доволна ли си от Флоренция като база? Ако днес трябва да направиш план да посетиш отново региона на кое от градчетата би отдала предимство за сметка на друго?

Връзка към мнение

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.

×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.