Прескочи до съдържание

обиколка из Тоскана с кола....маршрути, предложения, съвети


palia4i

Препоръчани мнения

За Сиена може и половин ден ... за да разгледате площада.

Ние бяхме в един ден в Сан Джиминяно и Сиена. От позицията на вече бил, бих предложил ден в Сан Джиминяно, колкото и да е малко, ей така, да лентяйствате, и два дни в Сиена. Волтера идва в доста повече, ако не гледате само табелите.

Връзка към мнение

Може ли да се прибави и Волтера към тях? За Сиена половин ден ли? 

Мисля, че ще ви дойде в повече Волтера. Това теоритично, защото моето пътуване предстои октомври. Но приятелка беше наскоро и каза, че при липса на време би скипнала Волтера. 

 

Малко са ти дните. 

Около Болоня също има какво да се види - Равена, Модена... Макар аз да бих наблегнала изцяло на Тоскана. Погледни темата на Mary за тамошните варианти 

Връзка към мнение

 

Около Болоня също има какво да се види - Равена, Модена... Макар аз да бих наблегнала изцяло на Тоскана. Погледни темата на Mary за тамошните варианти 

натам няма да ходя, мислих го, това беше вариант А, но се отказах....чела съм я, няколко пъти :) но реших да заложа на тоскана. знам че е малко времето. дори си мисля, да махна болоня от програмата, т.е. да я оставя с равена, модена и т.н за друго пътуване, и да се концентрирам само в/у флоренция и тоскана. така ще спечеля още 2 дни.

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

E тогава имаш опция и за един ден в Кианти, но ще ти трябва кола. Има и турове с дегустация и обяд, но на мен лично ми се виждат доста скъпи, на фона на опцията сама да си го организираш. Ако сте с кола Арезо, че дори Монталчино и Монтепулчиано са достъпни за ден.

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Аз също бих предложил да пропуснете Болоня с оглед печелене на време. Уиз кацат в Болоня вечерта, което автоматично превръща нощувките в минимум две, а това означава загуба на време в конкретния случай. Концентрирайте се в Тоскана, а щом ще бъдете с кола бих предложил екзотичната идея наем на къща в Кианти и ежедневни трипове до различните градчета. Флоренция изисква поне три пълни дни, което означава четири нощувки. Планирай внимателно, защото Тоскана не е дестинация за претупване и изисква повечко размисъл и вглеждане в детайла... ;)

  • Харесвам 2
Връзка към мнение

Аз също бих предложил да пропуснете Болоня с оглед печелене на време. Уиз кацат в Болоня вечерта, което автоматично превръща нощувките в минимум две

не им е излязло разписанието за юли догодина все още. уфф, моля те, такъв чуден апартамент си намерих във флоренция с гараж, на 100 м. от спирката на Т1, отатък реката и само на 2 спирки от гарата. значи ако се запази сегашното лятно разписание на уиз, ще имаме 7 нощувки и 6 пълни дни. 2 дни ще разглеждаме само флоренция. остават за запълване 4. кажи сега моля те тез 4 дни как да ги спретна. :)

Връзка към мнение

Един пълен ден за Сиена, един пълен ден за Кианти - следобед на път за Флоренция - Сан Джиминяно, един пълен ден за Пиза и Лука и един пълен ден за останалата част на Тоскана...

  • Харесвам 2
Връзка към мнение

Ние бяхме миналата година в Тоскана. Запазихме стая през AirBNB в близост до Черталдо и от там обикаляхме. Графика ни за 8 дни беше:

1) San Gimignano, Volterra

2) SR222, Montefioralle, Greve in Chianti

3) Sienna (цял ден не е много, има какво да види и прави)

4) Арецо, Ангиари

5) Пиенца, Монтепулчано, Кортона

6) Флоренция (отделихме само 1 ден, защото сме били и преди)

7) Пиза и на плаж, а по график Пиза и Лука :)

8 ) включихме Cinque Terre, въпреки че не е в Тоскана.

 

Планът беше повече селца да посетим, но не искахме да препускаме толкова много...

Редактирано от Калин
  • Харесвам 4
Връзка към мнение

Мое мнение, не пропускайте Волтера, по-добре съкратете Сан Джиминяно, там хапнете сладолед....и толкова. Волтера сама ще ви заговори! Но подчертавам, това е въпрос на усещане!

  • Харесвам 2
Връзка към мнение

значи до момента:

Пиза и Лука - 1 ден

Флоренция - 2 дни

Това което съм набелязала за останалите 3 дни: Волтера, Сиена, Сан Джиминяно, Кианти, Арецо, Кротона и Монтепулчано. Такаааа, стана сложно :) Е как да ги комбинирам в 3 дни. Повече от ясно е, че няма да мога да отделя на Сиена един цял ден. Така, че...

Сиена+Волтера ?? знам, знам ще кажете за пълния ден в Сиена, ама ...колко време да отделя за Волтера?

Кианти+Сан Джиминяно

Арецо+Кортона ?? май не мога да добавя Монтепулчано

Връзка към мнение

Ами нали сте с кола, обикаляш и се наслаждаваш, пък каквото стане, трябва ли да ги разпределяш час по час още отсега?  :)  3 дни ще ти стигнат, мисля...

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Сиена може да се види за няколко часа (естествено може и да се остане 2 пълни дни и да не ви писне)

за бърза програма: качете се на кулата на манджите за страхотни гледки над целия град и околността (ще ви отнеме около час с чакането) и задължително влезте в катедралата (пак около 1 час), останалото време отделете за разходки в хладните улички

Връзка към мнение
  • 6 месеца по-късно ...

отдавна не съм се отчитала, но в крайна сметка напрвих квото Duke ме посъветва.

1. избрах за база Флоренция - 7 нощувки - 7-14.07 

2. полет на Алиталия до Флоренция през Рим за 190 евра.

3. Наех кола от Бъджет за 4 дни  - 103 евро.

4. Апартамент във Флоренция през airbnb - 469 евра /7 нощ/ за 4ма на Пиаца Санта Кроче.

5. Спазарих паркинг за колата на Via Verdi за 15 евра на ден.

6. Платих трансфер летище-апартамент-летище - 20 евро на човек

7. Програмата по дни е:

1 ден - кацане във Флоренция вечерта;

2 ден - Пиза+Лука; 

3 ден - Арецо+ Кортона;

4 ден - Сиена + връщането към Флоренция ще е през Кианти по SR222;

5 ден - Сан Джиминяно + Волтера;

6 и 7 ден -  Флоренция;

на 8ия ден летим обедно към БГ. 

Имам следните въпроси:

1. в ден 3ти - мога ли да включа и Монтепулчано, или много ще се изсиля?

2. Някой нещо да допълни, съвет, препоръка, идея?

Редактирано от palia4i
Връзка към мнение

И Прато и Пистоя си заслужават по един час.

 

За ден три дори така по моите критерии ти е много. 226 км. отиване и връщане. Но от друга страна ако се отбиете до Монтепулчиано е общо 250 км. Та разлика голяма не е. Ноооооо Пиенца също не е за изпускане. 

 

Из Кианти поспрете примерно в Панзано, Греве и Castello di Verrazzano. 

Castello di Brolio ви е далече. Барон Рикасоли е този, който е измислил точната формула на Кианти Класико. http://www.ricasoli.it/

Много километри ще навъртите при този избор. А пътищата са бавни. 

Редактирано от Bliss
Връзка към мнение

И Прато и Пистоя си заслужават по един час.

 

За ден три дори така по моите критерии ти е много. 226 км. отиване и връщане. Но от друга страна ако се отбиете до Монтепулчиано е общо 250 км. Та разлика голяма не е. Ноооооо Пиенца също не е за изпускане. 

 

Из Кианти поспрете примерно в Панзано, Греве и Castello di Verrazzano. 

Castello di Brolio ви е далече. Барон Рикасоли е този, който е измислил точната формула на Кианти Класико. http://www.ricasoli.it/

Много километри ще навъртите при този избор. А пътищата са бавни. 

За Прато и Пистоя ще се замисля сериозно. Всичко зависи от това колко време ще е необходимо за Лука-ако сме ОК с времето, защо не :)

Затова и питам :) 25 км е удължаването на пътя, но .... 

Изброените от теб съм ги включила за спиране, без Castello di Verrazzano.

Дните съм ги планирала при тръгване около 8:30-9 часа и връщане около 20:30 часа

Редактирано от palia4i
Връзка към мнение

Лука може да се разгледа за 2-3 часа максимум, толкова трябва и за Пиза.

:) за Пиза и по-малко време съм планирала дори - час и половина

Връзка към мнение

Само да уточня - ако ще е от значение, де - ден 3 за Арецо + Кортона и ден 4 за Сиена + Кианти са събота, респ. и неделя. Бихме могли до към 9 часа да сме пристигнали в Арецо /в Сиена. Това помага ли :)

Редактирано от palia4i
Връзка към мнение

:) за Пиза и по-малко време съм планирала дори - час и половина

 

Достатъчно време за Площада на чудесата, но пропускате самия град, който според мен остава встрани от шумотевицата, а заслужава специално внимание...

  • Харесвам 2
Връзка към мнение

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.

×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.