Прескочи до съдържание

Игра: Познай откъде е тази снимка


Препоръчани мнения

Прилича ми на крепостта Ажлун в Йордания, недалеч от Аман.

Редактирано от AlexandraKo
  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Това е верен отгвор. Александра, твой ред е.

Castle Ajloun е мюсюлмански замък от 12-ти век, разположен в северозападната част на Йордания. Той е построен от Ayyubids през 12 век и разширен от мамелюците през 13 век. Разположен на висок хълм, замъкът навремето е използван за охрана на околността и следене за неправомерно добиване на желязна руда. Името си крепостта носи от името на християнски монах, който е живял на тази планина през византийския период. Замъкът е изграден върху руините на манастир, следи от който са открити при археологически разкопки.

  • Харесвам 2
Връзка към мнение

Това е верен отгвор. Александра, твой ред е.Castle Ajloun е мюсюлмански замък от 12-ти век, разположен в северозападната част на Йордания. Той е построен от Ayyubids през 12 век и разширен от мамелюците през 13 век. Разположен на висок хълм, замъкът навремето е използван за охрана на околността и следене за неправомерно добиване на желязна руда. Името си крепостта носи от името на християнски монах, който е живял на тази планина през византийския период. Замъкът е изграден върху руините на манастир, следи от който са открити при археологически разкопки.

Ама аз, така и не разбрах, защо , на някои от блоковете, от които е изграден последният манастир има кръстове.:(((

Връзка към мнение

Е, това май го познах. Куала Лумпур - Пещерите Бату, статуята на бог Муруган прозира през клоните.

Ееее, закова ме като хербарии!:))

Тооочно, това е езерцето между двете пещери.Ама нямам под ръка снимки, каквото е на телефона.

Пак си ти, моля!:))

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Верен отговор - Канди. Пуснах тази загатка, защото напоследък Шри Ланка май е на "мода". :)

 

Това е изкуственото езеро в центъра на града, построено от последния крал. Но все пак Канди е най-известен с Храма на зъба. Свещената реликва - Зъбът на Буда винаги е била в столиците на Шри Ланка и е "съпровождала" кралете, докато не останала за постоянно в построеният за нея храм - Sri Dalada Maligawa.

 

post-2803-0-69295500-1489260317_thumb.jpg

strelec72 верен отговор. Твой ред е.

Редактирано от Diana Doncheva
  • Харесвам 3
Връзка към мнение

Верен отговор - Канди. Пуснах тази загатка, защото напоследък Шри Ланка май е на "мода". :)Това е изкуственото езеро в центъра на града, построено от последния крал. Но все пак Канди е най-известен с Храма на зъба. Свещената реликва - Зъбът на Буда винаги е била в столиците на Шри Ланка и е "съпровождала" кралете, докато не останала за постоянно в построеният за нея храм - Sri Dalada Maligawa.attachicon.gifDSC02718.JPGstrelec72 верен отговор. Твой ред е.

Малко Оф - топик:)-колкото храма съм видяла из Азия, дето имат зъб или косъм от Буда, ще речеш, че е имал поне 64 зъба и коса, като грива на кон.:)

  • Харесвам 8
Връзка към мнение

Малко Оф - топик :)-колкото храма съм видяла из Азия, дето имат зъб или косъм от Буда, ще речеш, че е имал поне 64 зъба и коса, като грива на кон. :)

Ами те косми падат постоянно и пак си никнат, така че не е проблем да има за всичките храмове, ако грижливо си я е събирал ;)

А за зъбите - все пак има и 20 млечни зъба в добавка към 32-та постоянни  :P

... Това вече не оф-топик, ами направо си е спам :lol:

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Ами те косми падат постоянно и пак си никнат, така че не е проблем да има за всичките храмове, ако грижливо си я е събирал ;)

А за зъбите - все пак има и 20 млечни зъба в добавка към 32-та постоянни :P

... Това вече не оф-топик, ами направо си е спам :lol:

Да, ама, когато Буда заспал под оня банян и като се събудил, бил получил просветление, бил вече мноооого далеч от млечните си зъби, така че, те не влизат в бройката.:)))

Знам аз, знаам колко зъбове :)) има човек!:)

И що да е спам - това си е като бъбрене в почивката между полувремената на мача.:)

Редактирано от AlexandraKo
  • Харесвам 2
Връзка към мнение

Tran Quoc Pagoda ..Ханой...Най-старата пагода в Ханой..разположена е на остров на Западното езеро.Построена през 6 век по време на управлението на Ли Нам Де.

 

nenovimages...пускай новата загадка  :)

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.

×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.