Прескочи до съдържание

Игра: Познай откъде е тази снимка


Препоръчани мнения

Гърция, Цикладите? Прилича ми на Фолегандрос.

 

Не е в Гърция. Но все пак е на остров. И е национален парк.

Редактирано от master_of_germs
Връзка към мнение

Канарските щяха да са ми отбелязани като посетени в профила :) Бих искал, ама не е оттам.

Няма нужда да минаваме отвъд Гибралтарския проток, нека си останем в средиземно море :)

Връзка към мнение

Канарските щяха да са ми отбелязани като посетени в профила :) Бих искал, ама не е оттам.

Няма нужда да минаваме отвъд Гибралтарския проток, нека си останем в средиземно море :)

:) предположих ги като испанска автономна област ;) и аз не съм ги посещавала,но има време.

Редактирано от Сосче!
  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Кипър?Морето има такъв цвят около гръцките острови и Кипър.Не е Малта, там цветът на скалите е друг.

Не и около Канарските острови, не ми прилича и на Сицилия.

Залагам на Кипър.:)))

Редактирано от AlexandraKo
  • Харесвам 2
Връзка към мнение

Отидохте да търсите в грешната посока спрямо първоначалното предположение.

Duke, островът е по-малък от Сардиния и по-голям от Корсика.

 То AlexandraKo, докато напиша супер-жокера, взе че го позна.

Кипър е островът, а кое е мястото?

 

 

Същото място, гледано през входа на пристанището

post-6312-0-50587800-1488557438_thumb.jpg

Редактирано от master_of_germs
Връзка към мнение

Така е - пристанището е на Айя Напа.

Двуцветко да дава следващата снимка, повече няма да ви мъча. :)

 

Носът, който се вижда между двата фара, е Каво Греко и достъпът до него е доста лесен  с автобус, и пеш. Най-източната точка на държавата Кипър, в настоящите и граници. Скалите са почти стометрови и по-красивата гледка е откъм морето. Носът е обявен за национален парк и в подножието му има военна база. (Общо взето, това е кипърският еквивалент на нашия нос Калиакра, струва ми се) Откъм страната на Айя Напа има прекрасни малки морски пещери, а от другата страна (откъм Протарас) има няколко чудни заливчета за плуване, с най-наситено син цвят на водата. Само нещо откъм морска фауна останахме леко разочаровани, но пък в Кипър си има предостатъчно други места за дайвинг.

 

Нашето ходене в Кипър беше точно за една нощувка, за да си направим разходка с корабче около този нос, докъдето позволяват на лодките да се приближат до продължението на демаркационната линия между Кипър и Северен Кипър. При ясно време се виждат добре руините на Фамагуста в турската част.

 

Освен това, вездесъщият пройдоха Клъвдий Бух реши да изкара малко допълнителни парици, като се цани за масажист на плажа :)

post-6312-0-86360600-1488561038_thumb.jpg

Редактирано от master_of_germs
  • Харесвам 6
Връзка към мнение

Аааа, освен мълчание ,моля дайте и някой жокер-напремир в коя световна посока да гадаем!

Честит ви Тодоров ден!Бъдете здрави,пътуващи и отгатващи загадките!

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Една бърза загадка.

Къде е това?

Който знае да мълчи :)

Лоша оферта - последното изречение :)  Трябваше да напише: "АлександраКо, моля изчакай 5 грешни отговора" :)

 

Връзка към мнение

Лоша оферта - последното изречение :)  Трябваше да напише: "АлександраКо, моля изчакай 5 грешни отговора" :)

 

Не внимавате, той е написал и отговора.... ;)

  • Харесвам 2
Връзка към мнение

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.

×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.