Прескочи до съдържание

Игра: Познай откъде е тази снимка


Препоръчани мнения

 

Франция, планината Вогези, поклонническата църква (не е катедрала) Notre Dame de Haut над село Роншан (значи "горната" Св. Богородица, защото долу в селото има още една, по-традиционна)

 

Да, не е катедрала и е основно известна като "Капелата в Роншан" 

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

OK, за да не бавя играта, пускам нещо лесно. Благодаря на traveler за отстъпения ред.

 

Къде се намира тази статуя и кой е изобразеният субект:

 

post-1617-0-64599800-1489659619_thumb.jpg

Връзка към мнение

Словакия, Братислава..   Ханс Кристиан Андерсен?

Абсолютно вярно. Знаех си, че е лесно.

Бях там на конференция и когато на третия ден организаторите ни разходиха из града и ескурзоводката гордо обясни, че статуята е издигната в чест на това, че Ханс Кристиян Андерсен е преспал веднъж в Братислава, един от английските колеги на майтап се възмути, че ние сме спали вече две вечери там, а още няма наши статуи :)

 

Nenovimages, ти си наред.

  • Харесвам 7
Връзка към мнение

Ами ако виновникът е възпрепятстван, нека traveler да пусне снимка. И без това беше негов ред, който най-кавалерски ми отстъпи.

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Архитекта е Франк Гери, ама къде и коя е сградата- не знам :)

Аааа, знаеш, знаеш - Гери Тауър в Хановер. ;) ;) ;)

Редактирано от AlexandraKo
Връзка към мнение

Даже не съм я чувала, но архитекта е сред любимите ми :)

 

Твой ред е.

Нее, ти си, моля!

Сложи ти следващата загадка, че аз нямам снимки под ръка! :)

 

Малко оф-топик  - аз също харесвам неговите сгради, ама тази е най-постна от всичките. ;) ;) ;)Само, дето май беше метална-огледална отвън, ако не се лъжа. :rolleyes:

Редактирано от AlexandraKo
  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Нее, ти си, моля!

Сложи ти следващата загадка, че аз нямам снимки под ръка! :)

 

Малко оф-топик  - аз също харесвам неговите сгради, ама тази е най-постна от всичките. ;) ;) ;)Само, дето май беше метална-огледална отвън, ако не се лъжа. :rolleyes:

 

Съгласен съм,че е леко постна за него,но за мястото където се намира си е направо екстравагантна :) .Цък

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Викаш, докато сме на тема Германия... ;) ;) ;)Бавария, близо до границата с Австрия. ;)

Ах, как знам, как знааааам! :)

Редактирано от AlexandraKo
  • Харесвам 1
Връзка към мнение

С едното оченце виждам част от замъченце в единия край на снимката и казвам, че това е Бургхаузен. ;)

Така се нарича и най-дългата в Европа крепост, която се намира там, малко повече от километър. ;)

Връзка към мнение

Ей, че сте бързи :)

 

Всъщност най-дългата крепост е замък, поне така пишеше на брошурите, 1051 м. е дълъг. Снимката е направена от австрийската част на моста.

 

Предлагам Яничка да пусне следващата снимка, ако AlexandraKo няма нищо против.

  • Харесвам 2
Връзка към мнение

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.

×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.