Прескочи до съдържание

Игра: Познай откъде е тази снимка


Препоръчани мнения

Ми запролетява се вече, дойде време за кърска лИбоФ    :lol:

 

Ах тииии, палавник такъъъъв! ;) ;) ;)

Малко оф-топик :blush:

Редактирано от AlexandraKo
  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Имаме верен отговор - летище Доброславци, бивша военна авиобаза, понастоящем се използва за полети с мотоделтапланери и мотопарапланери, ако назовавам правилно тези въздухоплавателни средства. 

Манастирът до с. Балша е Св. Теодор Стратилат, а светията е бил патрон на Венеция още преди Марко. 

 

TeshkaR28 и iaia_mama , разберете се кой да пусне следващата загадка

Е как кой? TeshkaR28 ще пусне, той каза правилното име  :)

 
Връзка към мнение
Щастливеца

Тази статуя има ли я на една монета?

 

Честно казано не зная, но това изображение е доста популярно и има вероятност да е отсечено и на момета.

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Статуята на свободата в Сан Марино.

 

Edit: Монетите трябва да си ги преровя довечера, мисля, че беше на "жълтите" им центове.

Редактирано от master_of_germs
Връзка към мнение

Честно казано не зная, но това изображение е доста популярно и има вероятност да е отсечено и на момета.

Има я, на евромонетата от 2 цента, сечена в Сан Марино.

Статуята познах веднага, за това те попитах за монетата. :) Исках и  друг да познае. ;) ;) ;)

 

               

 

Ето я от двете страни:

 

%D1%81%D0%B0%D0%BD-%D0%BC%D0%B0%D1%80%D0

Редактирано от AlexandraKo
  • Харесвам 4
Връзка към мнение

Ааа

 

Има я, на евромонетата от 2 цента, сечена в Сан Марино.

Статуята познах веднага, за това те попитах за монетата. :) Исках друг да познае. ;) ;) ;)

Ами, тогава слагай ти снимка, не се скатавай  :)

Аз и преди съм казвал, че не ми е особено удоволстввие да познавам от пръв поглед неща, които съм виждал лично, а случаят е такъв :)

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Ааа

 

Ами, тогава слагай ти снимка, не се скатавай  :)

Аз и преди съм казвал, че не ми е особено удоволстввие да познавам от пръв поглед неща, които съм виждал лично, а случаят е такъв :)

О, неее, аз , ако исках, щях да кажа.

Аз обичам да познавам, не обичам да задавам. :)

Ти си наред, моля! ;)

Връзка към мнение
Щастливеца

Статуята на свободата в Сан Марино.

 

Edit: Монетите трябва да си ги преровя довечера, мисля, че беше на "жълтите" им центове.

 

 

официално ти предавам "олимпийския огън" :lol:  :lol: :lol:  

  • Харесвам 3
Връзка към мнение

Благодаря за огъня :)

Ама не знам в каква дисциплина да се влкюча като олимпиец.

Най-добър съм в масовия петобой (т.е. 1-стрелба с вилица; 2-гребане с лъжица; 3-тласкане на кюфте; 4-100 метра вита баница и 5-кашу-коняк). Мога да поема и един пост от щафетата 4х100 със шопска, но там капитан на отбора е Клъвдий :)

 

и понеже си е вече време за вечеря, и олимпийският огън ме е сгрял едно хубаво, нека си сгреем и душите, като хапнем, па да пийнем, пък и някой бързо да отговори на елементарния въпрос:

"Къде пиянства Клъвдий Бух?"... И, да , отговорът "Къде ли не!?" е абсолютно верен, но в случая визирам приложената снимка...

 

post-6312-0-24561900-1488907393_thumb.jpg

  • Харесвам 4
Връзка към мнение

 Ja, ja, mama! :) Твой ред е!

 

Дюран-Дюран... пардон - Баден-Баден :)

Град, легендарен със своите бохемски истории, град, възпят не от кой да е, а от вездесъщия Роуън Аткинсън, редом с други стожери на германската цивилизация, като Шумахер, Юрген Клинсман, греяното вино и ябълковия щрудел!

 

...Baden-Baden, lederhosen, schnell, schnell, schell... :)

Редактирано от master_of_germs
  • Харесвам 3
Връзка към мнение

Май трябваше да не отговарям веднага, ама не си бях вкъщи и видях снимката на телефона, та първата ми реакция беше "Ъ! Пак детайл няакакъв", но като я увеличих - А! Фреските на СПА-то в Баден Баден!   :)

 

Съм наред, нали? О'к.   
И след като си припомнихме Баден Баден, където Кадир Кадир ходил да гледа Дюран Дюран, разби'ш ли...   :P 
да отгатнем сега в кой друг град, който също е особено любим на всички бохеми и ценители на изкуствата, се намира тази великолепна църква и коя е всъщност тя? 
 

post-5042-0-07076000-1488917501_thumb.jpg

post-5042-0-88482000-1488917530_thumb.jpg

post-5042-0-20510100-1488917561_thumb.jpg

  • Харесвам 4
Връзка към мнение

Прага? Катедралата горе на Храдчани? По спомени е Св.Вит, макар че не съм сигурна.


post-6524-0-95924000-1488920991_thumb.jpg Моя снимка от въпросното място, макар и доста стара.

Редактирано от denita
  • Харесвам 3
Връзка към мнение

прилича ми на "виенска" кирхе  :)

да не е "дантелената" ?

Приемам за верен отговор. Да, това е Votivkirche във Виена, наричана още и "дантелена" заради изящния й външен вид. В линка по-долу съм казала няколко думи за нея, придружени със снимки.

https://www.facebook.com/profile.php?id=100006866887277&sk=photos&collection_token=100006866887277%3A2305272732%3A69&set=a.1487095878195961.1073741835.100006866887277&type=3

 

Zara, ти си наред  :)

  • Харесвам 3
Връзка към мнение

Съжалявам, не мога да пусна снимка. 

Сосче, отстъпвам ти като най-нетърпелива :-)

Благодаря , от отбора на гадаещите съм и ще изчакам някой друг желаещ да пусне снимка :)

Връзка към мнение

Толкова занемарена може да бъде само в България.

 

Толкова много маслинени дръвчета трудно биха били в България

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.

×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.