Прескочи до съдържание

Игра: Познай откъде е тази снимка


Препоръчани мнения

Позна, крайбрежната улица (riverfront), любимото място за разходка и забавление на местните и туристите. Страхотно удоволствие е да седнеш в някое от заведенията с кафе/фреш/бира/уиски в ръка и да разпускаш и наблюдаваш гмежа наоколо. :)

 

Спас е наред за снимка. 

  • Харесвам 1
Връзка към коментар

Да, наистина е много приятно там, както и самия Пном пен.

Щом е мой ред ето загадка и от мен. Познай от къде е снимката.

 

Жокер - някъде в Европа, доста на юг... и е много ветровито... що е то? :)

 

 

 

 

post-1072-0-64614800-1415822723_thumb.jpg

Връзка към коментар

Това са мини за златодобив в Аляска. Завиждам най-сърдечно на всички успяли да ги видят на живо. Скоро един приятел се върна от там и ми показа толкова интересни снимки, че наистина ме развълнува ужасно много. Ще се радвам, ако имаш и други снимки, който може да публикуваш.

 

Някак си имам чувството, че всичко е застинало като в Припят.

Редактирано от TeshkaR28
Връзка към коментар

Mного сте добри! Колко бързо познавате всичко. Вече започвам да се замислям, че май нищо не съм видял до сега, а си мислех, че съм пътувал.

 

Същото мнение, умножено по сто... Винаги съм знаела, че нищо не знам, ама сега хептен... 

Връзка към коментар

Това са мини за златодобив в Аляска. Завиждам най-сърдечно на всички успяли да ги видят на живо. Скоро един приятел се върна от там и ми показа толкова интересни снимки, че наистина ме развълнува ужасно много. Ще се радвам, ако имаш и други снимки, който може да публикуваш.

 

Някак си имам чувството, че всичко е застинало като в Припят.

 

Аляска е вярно, но не става дума за златодобив...

Връзка към коментар

Да, на снимката е мелницата за медна руда в Kennecott, Аляска.  Kennecott е изоставено миньорско селище (ghost-town), понастоящем в рамките на националния парк Wrangell–St. Elias в югоизточна Аляска, близо до глетчера Kennicott (не е печатна грешка - когато регистрирали минната компания, написали погрешно Kennicott с "е" - Kennecott, и така си останало  :)).  Изоставените медни мини в Kennecott са включени в списъка на националните исторически паметници в Щатите.  Голямата мелница за руда (на снимката), а и цялото миньорско селище, в момента се ремонтират и възстановяват.

В началото на миналия век (1900 г.) тук е открита медна руда с изключително високо съдържание на мед - към 70% - твърдят, че е най-високото в света (мисля, че находището е открито от геолози, не от златотърсачи, ама знае ли човек...  ;)).  Разработването на находището започнало тутакси, отначало пренасяли рудата в чували, с коне (това е тъкмо в средата на нищото!), после построили железница - известна сред скептиците от онова време като "Can't Run and Never Will", обаче тръгнала.  И досега стои старият железопътен мост над река Gilahina, с дървените подпори – невероятна конструкция за далечната 1911 г., издигната само за осем дни през мразовития януари, в Аляска!  Мостът на река Kuskulana пък пресича близо 100-метрово ждрело... а и той е строен през онези далечни времена.  За двайсетина години обаче находището се изчерпало и мините пуснали кепенци...

Да, Аляска е невероятно, изумително място!  За мен е номер 1 от всички места, на които съм ходила  :).  Ако ви е интересно - ей тук имам пътепис (в края му има линкове към много снимки):

 

http://travelnotes-rumiana.blogspot.com/2013/10/blog-post.html

 

 

TeshkaR28 и woman_in_white допълниха верния отговор - нека те се разберат кой да дава следващата загадка.

  • Харесвам 7
Връзка към коментар

      Добре ще поема отговорност за да не бавим играта.

Този път ще се опитам да затрудня  ( в което се съмнявам) аудиторията .

post-957-0-06000800-1415883170_thumb.jpg

Връзка към коментар

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    • Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.
×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.