Прескочи до съдържание

Игра: Познай откъде е тази снимка


Препоръчани мнения

Не съм била там, но е близо до Рим и съм виждала снимки. Ето и малко инфо- http://iskamdaznam.com/1269

 

 

Моята загадка предполагам ще е лесно разгадаема, особено за Красен, но да върви играта.

  :) :)

 

 

post-108-0-61810200-1415354089.jpg

Връзка към коментар

Точно. :)

Замъкът Гимараеш (Guimaraes Castle) се счита за един от на митичните на територията на Португалия. Като такъв той е и популярна туристическа дестинация, защото историческата му предопределеност го свързва неизбежно с зараждането и оформянето на португалската нация. В действителност замъкът Гимараеш често е наричана "люлката на нацията", защото той е разположен там, където е роден и израснал Д. Алфонсо Хенрикес и където той планира битките за независимостта на провинция Португалия през 12 век. След тях той става и първият португалски крал.

Историята на замъка Гимараеш започва през 968 г., когато графиня на Галисия – Д. Мадонна Диас разпорежда конструирането на крепостта, чиято главна мисия ще е да защитава местното население и съществуващия манастир от набезите на викингите и норманите откъм брега и от арабите, които нападали от юг.

През 11 век укреплението Гимараеш имало масивна отбранителна структура. По това време граф Хенрике приема управлението на тукашната провинция, което му е поверено от крал Алфонсо VI от Леон. Съществуващата кула и стената били подсилени и допълнени с нови допълнители наблюдателици, укрепителни стени, като същевремено е подсилена и оригиналната оградна стена.

През 1129 г. Д. Алфонсо Хенрикес провъзгласява независимостта на Португалия, след което замъкът Гимараеш става главна арена на няколко битки, включително и тедна срещу армията на майка му, който била на страната на противниците, независимо, че вътрешно желаела да види независима Португалия.

С появата на артилерията, замъкът Гимараеш вече е твърде старо укрепление, за да устои и е изоставен за няколко века. За известно време Гимараеш е използван като затвор, хамбар и ловно помещение. През 1910 г., този замъкът Гимараеш е обявен за национален паметник на Португалия. През 1937 г. Националната служба, отговаряща за поддръжката на сградите и паметниците стартира мащабна реставрация. След нея, на 4 юни 1940 година Гимараеш е официално открит за обществени посещения.

  • Харесвам 1
Връзка към коментар

Прилича на Перу, ама ако е Бразилия ще ме изненадаш. Като се замисля, не се сещам за никакви места с руини в Бразилия, което е странно, със сигурност има в такава огромна страна.

Зависи какво разбираш под руини, строежи от рода на инкските няма, иначе има няколко разрушени йезуитски мисии в района на Игуасу (в Бразилия, Аржентина и Парагвай, май са обекти на Юнеско), разни предколумбови селища в североизтока (Serra da Capivara май беше, не съм сигурен), замъка Castello D'Avila в Praia do Forte

 

000033.JPG

 

Не мислех да пускам снимки от Бразилия тук, защото си мисля, че или ще са много лесни, или прекалено трудни за познаване

  • Харесвам 2
Връзка към коментар

ЕЕЕ, Тони, 24 часа написах, недей така с рогите :) Може да попроменим правилото изчакването да е максимум 24 часа, имайки предвид, че темата е супер активна, но към момента си чакаме 2 дни. 

  • Харесвам 1
Връзка към коментар

ЕЕЕ, Тони, 24 часа написах, недей така с рогите :) Може да попроменим правилото изчакването да е максимум 24 часа, имайки предвид, че темата е супер активна ...

Може, 24 часа изглежда като разумен срок ;)

Връзка към коментар

Ми да налучкаме? Прага ? Братислава? 

Вече познаха, че това е Quinta da Regaleira в Синтра, Португалия. Сега е ред на T.E.Lawrence да пусне загадка, защото той позна последната.

  • Харесвам 1
Връзка към коментар

Crac des Chevaliers? (замък на кръстоносците)

Да, Крак де Шевалие в Сирия. Лорънс Арабски я описва като "най-добре запазената и най-впечатляващата крепост в света". В днешно време все още е така. Огромна крепост на кръстоносците хоспиталиери, строена през 12 век и оценявана като непревземаема по тогавашните представи за военно изкуство. От доброто разположение на хълма врагът е можело да бъде забелязан отдалеч. Изключително дебели стени, крепостта е побирала над 2000 рицари с конете им. Собствен резервоар за вода  и хранилище с провизии за няколко години при обсада. Превзета е с хитрост и не е била разрушавана или надстроявана в замък, както крепостите в Европа. За съжаление не успях да направя панорамна снимка, заради гъстата мъгла, но така беше по-мистично и интересно. :)

  • Харесвам 7
Връзка към коментар

Да, Крак де Шевалие в Сирия. Лорънс Арабски я описва като "най-добре запазената и най-впечатляващата крепост в света". В днешно време все още е така. Огромна крепост на кръстоносците хоспиталиери, строена през 12 век и оценявана като непревземаема по тогавашните представи за военно изкуство. От доброто разположение на хълма врагът е можело да бъде забелязан отдалеч. Изключително дебели стени, крепостта е побирала над 2000 рицари с конете им. Собствен резервоар за вода  и хранилище с провизии за няколко години при обсада. Превзета е с хитрост и не е била разрушавана или надстроявана в замък, както крепостите в Европа. За съжаление не успях да направя панорамна снимка, заради гъстата мъгла, но така беше по-мистично и интересно. :)

На мен ми хареса отдалече:

gallery_539_117_4315968.jpg

 

За съжаление, както и Алепо, е пострадал от войната в Сирия.

 

Преотстъпвам правото си на Angelika за снимка и пътепис  :)

  • Харесвам 7
Връзка към коментар

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    • Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.
×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.