Прескочи до съдържание

Игра: Познай откъде е тази снимка


Препоръчани мнения

На 27.11.2017 г. в 15:25, AlexandraKo каза:

image.jpeg.952aff75b3410df102ab5c2cc188401f.jpeg


Любопитен факт:

Много изразителен пример затова имаме и в България. Преливащо-редуваща се свастика от дясно в ляво и обратно / в посока ПО и ОБРАТНО на часовниковата стрелка/ е изобразена върху църквата „Христос Пантократор” в Несебър.

image.png.8753e4398c67eeb9ff94811620af6709.png

Свастики често се срещат и по фризовете на античните сгради и съответно - в някои неокласически елементи на по-съвременни сгради. 
Например,  ако минавате покрай Министерството но транспорта, по уличката "Дякон Игнатий", обърнете внимание на фриза над входа: 


image.png.c0d6c663742540466546e67ca13c607a.png

А това как министерството си поддържа фасадата на сградата и с какви решетки и климатици я е "украсило" :mad:  е отделен въпрос ... 

Редактирано от Фичо
  • Харесвам 4
  • Браво 1
Връзка към мнение
На 11/28/2017 в 15:25, neuromancer каза:

Пещера е, да. Мислех, че не е толкова трудно, ама явно не е много характерно. 

Таз ми ти пещера, да не е в България? И да започва с Р?;)

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

В България е, ама не започва с Р... Сега като се замисля, не се сещам за пещера, която започва с Р

Хм, все си мисля, че почти всички са били в нея :) Доста е известна, макар че това с което е известна не е на снимката

  • Харесвам 1
Връзка към мнение
преди 5 минути , neuromancer каза:

В България е, ама не започва с Р... Сега като се замисля, не се сещам за пещера, която започва с Р

Хм, все си мисля, че почти всички са били в нея :) Доста е известна, макар че това с което е известна не е на снимката

Аз говора за Рабишката пещера, по-позната като Магурата.

  • Харесвам 2
Връзка към мнение

А, да, точно така, Магурата е. Това на снимката е образуванието Град Багдад, а иначе Магурата е най-известна с праисторическите рисунки

F1020013.JPG

Ти си

  • Харесвам 3
Връзка към мнение
преди 15 часа, AlexandraKo каза:

Нека @Миланка да сложи следващата снимка, моля.

Тя първа позна, че е пещера.:)

 

Ехооо, @Миланка разбра ли, че е наред за новата загадка?

  • Харесвам 2
Връзка към мнение

Благодаря AlexandraKo за предоставената възможност. Съжалявам, за забавянето на играта, но нямах снимки под ръка.

А сега ето една много лесна.P1070367.JPG.70aba757d41eeac1f33c2f88c4c90e13.JPG

Връзка към мнение
преди 38 минути , Фил каза:

По-скоро езерата в северна Италия?

Точно, езеро в северна Италия, но кое? На снимката има съвсем лека подсказка.

Връзка към мнение
преди 51 минути , Миланка каза:

На снимката има съвсем лека подсказка

 

преди 14 минути , chandni каза:

Чудих се по-рано дали не е Лаго ди Гарда...

 

Синьо и бяло са цветовете на Трентино-Алто Адидже, а единственото голямо езеро, което опира о тоя регион е Гарда. Тоя кей би трябвало да е в северния му край

  • Харесвам 5
  • Браво 3
Връзка към мнение
преди 48 минути , домосед каза:

 

 

Синьо и бяло са цветовете на Трентино-Алто Адидже, а единственото голямо езеро, което опира о тоя регион е Гарда. Тоя кей би трябвало да е в северния му край

И на езерото Комо цветовете на кейовите стълбове (не знам дали точно така се казват) също са в бяло и синьо. Освен това, Домосед, струва ми се, че в северната част на ез. Гарда планините са рязко високи, не като на снимката. Да видим какво ще излезе накрая :)

  • Харесвам 5
Връзка към мнение
преди 10 часа, iaia_mama каза:

Да видим какво ще излезе накрая

Излезе, че  @Миланка e харeсала и двата коментара, без да каже кой от тях е правилният отговор :)

Значи може да е и трето езеро

  • Браво 1
  • Смея се 3
  • Замислям се 1
Връзка към мнение
преди 1 час, домосед каза:

Излезе, че  @Миланка e харeсала и двата коментара, без да каже кой от тях е правилният отговор :)

Значи може да е и трето езеро

Ако е трето езеро, залагам на Исео :)

  • Харесвам 4
Връзка към мнение

iaia_mama и master_of_germs  са прави, това е езерото Изео, снимката вероятно е правена някъде от Сулцано в посока север, отляво се вижда Монте Изола, а жокерът, за който спомена Миланка, предполагам е лодката с хора от екипите, свързани с  "Плаващите кейове" на Кристо от миналата година.  :smile3:

  • Харесвам 4
  • Браво 2
Връзка към мнение

Езерото е Изео. Подсказката беше охраняващата гумена лодка, защото снимката е правена в средата на езерото между град Сулзано и остров Монте Изола върху "Плаващите кейове" на Кристо Явашев.

 

P1070374.JPG.6c799e10aa378110dc961d7273e6e483.JPG

И още няколко снимки от кейовеP1070399.JPG.26d768410b505d5c315966c9a3d2562a.JPGте.

 

 

P1070422.JPG.ee99f8dd2862c78f8f402086716370ab.JPG

 

P1070531.JPG.707bc6bbab164f961b20fc780ee6af72.JPG

 

Първи познал е iaia_mama , но пък master_of_germs беше категоричен, кой да продължи със загадките решете вие.

Писали сме едновременно с Фичо .

  • Харесвам 8
  • Браво 1
Връзка към мнение

@iaia_mama позна загадката и е неин ред да задава въпрос; аз нямам заслуга. Освен това няколко пъти съм споменавал, че съм от малкото магеланци, които не са виждали наживо ни едно от северноиталианските езера. Та нямаше хич и да отговоря, ако тя вече не беше споменала езерото. Имах голям мерак за плаващите кейове, но се случи, че пътуването тогава пропадна по здравословни причини. Много бях проучвал езерото и съм запомнил снимки на върховете. Но ми прищрака, чак когато отговорът вече беше даден.

  • Харесвам 4
  • Браво 1
Връзка към мнение
преди 37 минути , master_of_germs каза:

@iaia_mama позна загадката и е неин ред да задава въпрос; аз нямам заслуга. Освен това няколко пъти съм споменавал, че съм от малкото магеланци, които не са виждали наживо ни едно от северноиталианските езера. Та нямаше хич и да отговоря, ако тя вече не беше споменала езерото. Имах голям мерак за плаващите кейове, но се случи, че пътуването тогава пропадна по здравословни причини. Много бях проучвал езерото и съм запомнил снимки на върховете. Но ми прищрака, чак когато отговорът вече беше даден.

Не се оправдавай. ;)

По твоите критерии май "върза" 3-ката. :)

  • Харесвам 1
  • Смея се 8
Връзка към мнение

Е, добре, щом аз съм наред, от мен една много "вкусна" и частично много лесна загадка :)
1/ Какво е това място и къде се намира? - на този въпрос очаквам светкавичен отговор даже и от хора не били там. 

2/ Какъв приз е спечелило това място през 2014 г.?  -   :girlimpossible:

 

P1660750.JPG.59debec8742ad16b2d5a3cfb2b565edc.JPG

 

  • Харесвам 2
Връзка към мнение

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.

×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.