Прескочи до съдържание

Игра: Познай откъде е тази снимка


Препоръчани мнения

преди 21 минути , Емика каза:

Филмът така се е забил в главата ми, като въздействие, че докато съм жива няма да го забравя! Благодаря за снимките:)!

Ако не си ходила да видиш фабриката на Шиндлер на живо, препоръчвам ти да го направиш - много е впечатляващ и въздействащ музеят! 

  • Харесвам 3
Връзка към коментар
преди 9 минути , mu_ry каза:

не знам къде е , но е прекрасен :lol:

Това е правилен отговор (иначе нямаше да ми хване окото да го снимам), но ... не е по същество B)

  • Харесвам 1
Връзка към коментар
преди 3 минути , AlexandraKo каза:

"Историята на човечеството", Рокфелер център - Ню Йорк.

Абсолютно вярно.

 

Мога само да добавя името на автора - Лий Лори, скулптор-архитект с германо-американски произход, работил най-активно в преливалите един в друг през първата половина на XX век стилове модерна готика, неокласицизъм, модерн, баухаус и ар деко. От които аз съм пристрастен към последния B)

 

Рокфелер център е комплекс (много) високи за времето си сгради в карето между 5 и 6 авеню, 48 и 51 улица в Манхатън, строени през 30-те години, които и до ден днешен са икони на нюйоркския пейзаж.

 

@AlexandraKo да продължава играта!

  • Харесвам 5
Връзка към коментар

Не съм ходил в Ню Йорк, но съм попадал на часовника изобразяващ слънце в стил арт деко.

Потърсих днес и открих това - може да е интересно.

18 Amazing Art Deco Clocks

https://www.gizmodo.com.au/2013/01/18-amazing-art-deco-clocks/

Редактирано от Таньо
  • Харесвам 2
  • Благодаря 2
  • Браво 1
Връзка към коментар
преди 7 минути , SLX каза:

Ми Сием Рип например?

Ми например, точно де! Улицата със зеведенията покрай реката.

Ти си!

Редактирано от AlexandraKo
  • Харесвам 1
Връзка към коментар
преди 1 час, AlexandraKo каза:

"Историята на човечеството", Рокфелер център - Ню Йорк

Като написа това и се сетих за гр.Петрич, най-важната улица в града(улица Рокфелер).:lol:

  • Харесвам 2
  • Смея се 4
Връзка към коментар
преди 1 минута , Иван Попов каза:

Като написа това и се сетих за гр.Петрич, най-важната улица в града(улица Рокфелер).:lol:

Аууу, наистина ли?:O

  • Харесвам 1
Връзка към коментар
преди 4 минути , AlexandraKo каза:

Аууу, наистина ли?:O

Дам, как може това им е най-най важната!!!...Това е първият град на милионерите в България, а вече и на милиардерите...:lol::lol:

Ето и част от улицата

Карта на ул. „Рокфелер“, 2850 Петрич

Минава през целия център, от страна на Кулата и води към Македонската граница.

Редактирано от Иван Попов
  • Харесвам 2
Връзка към коментар

 

Да, Рио. Стъпалата на Селарон, белгийски имигрант, който през 90-те се заселил в Рио и решил да облагороди стръмното стълбище пред дома си с различен фаянс. Постепенно бил обсебен от идеята \за психопатология не се съобщава в никой източник\, която останала странна приумица, като междувременно стотици хора от цял свят започнали да му изпращат плочки, които той старателно вграждал. До скоро стъпалата на Селарон са имали авторитета на не толкова популярна спирка за туристопотока. Към момента са зловещо туристическо клише. @mu_ry ти си.

Връзка към коментар

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    • Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.
×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.