Прескочи до съдържание

Игра: Познай откъде е тази снимка


Препоръчани мнения

Налучквам...  В Чили ли е правена снимката? Жената инка ли е? :)


Перу? Урос?Титикака?

 

Не е бил в Перу :) Поне така е отбелязал в профила си в кои страни е посетил -_-

Редактирано от woman_in_white
Връзка към коментар

Налучквам...  В Чили ли е правена снимката? Жената инка ли е? :)

 

Не е бил в Перу :) Поне така е отбелязал в профила си в кои страни е посетил -_-

Аааа,аз това не го следя :unsure:

Редактирано от AlexandraKo
Връзка към коментар

Аймара?

 

Не е Аймара индианка.

племе Куна, Панама?

 

Сега остава да кажеш и от къде е снимката. Мястото е специфично и се води панамска територия. Там е мястото, където живеят най-много куна индианци, т. е. само такива живеят там и никакви други. Не, че по нещо на снимката се показва точно мястото де, но жокера би трябвало да те насочи в търсенето ти на Гугъл :)

 

Иначе официално си познала, слагай снимка-загатка.

Редактирано от FlyTraveler
  • Харесвам 1
Връзка към коментар

FlyTraveler, ако си бил там, да знаеш, че черна завист ме гризе...

Прочетох за това вълшебно място: http://idi.bg/blogs/view/blog/910

 

Индианците Куна са известни с цветните си тъкани, наречени "мола", които те изработват с различни техники на апликация. Те се използват за изработката на традиционните женски рокли, а на техния език "мола" означава облекло. Любопитен факт е, че сред тях се раждат голям процент албиноси. Според древните поверия тези хора имат специална мисия да защитават луната от "дракона", който се опитва да я изяде понякога - лунното затъмнение. Когато има лунно затъмнение, те излизат навън през нощта и със специално изработени за целта стрели обстрелват „дракона“.

  • Харесвам 1
Връзка към коментар

 

Guna Yala, на испански Kuna Yala

 

 

Точно, по времето, когато аз ходих островите се наричаха Сан Блас. На основния остров много рядко спират круизни кораби, но с един фотограф от Ванкувър намерихме индианец с моторизирано кану, който цял ден ни разкарва по други острови, където турист не е стъпвал. Местните не бяха виждали бели хора. Имам убийствени снимки, но ще постна като си купя сканер, че са правени с филмов апарат.

FlyTraveler, ако си бил там, да знаеш, че черна завист ме гризе...

Прочетох за това вълшебно място: http://idi.bg/blogs/view/blog/910

 

Индианците Куна са известни с цветните си тъкани, наречени "мола", които те изработват с различни техники на апликация. Те се използват за изработката на традиционните женски рокли, а на техния език "мола" означава облекло. Любопитен факт е, че сред тях се раждат голям процент албиноси. Според древните поверия тези хора имат специална мисия да защитават луната от "дракона", който се опитва да я изяде понякога - лунното затъмнение. Когато има лунно затъмнение, те излизат навън през нощта и със специално изработени за целта стрели обстрелват „дракона“.

 

 

Точно там, сега гледам са започнали да водят и туристи. Горе написах, аз като ходих из затънтените острови, местните не бяха виждали бял човек - децата идваха да ни разглеждат (както и ние тях). Това все пак беше преди 17 години...

Редактирано от FlyTraveler
  • Харесвам 5
Връзка към коментар

Имахме доста интересно връщане от затънтените острови към основния (става въпрос за Сан Блас островите) - преди да се качим в кануто - еднодръвка индианците ни дадоха някакви големи найлони да си увием фотоапаратите. После разбрах защо, даже си помислих, че това е последния ден от живота ми - излязоха много големи вълни, ние сме на кану - еднодръвка с извънбордов двигател. Кануто постоянно се пълни с вода, двамата с фотографа от Ванкувър едвам успяваме да я изгребваме с празни консервени кутии с едната ръка, а с другата да се държим, че да не изхвърчим от кануто в морето. Няма спасителни ризи, на хоризонта не се вижда земя отникъде, а индианеца седнал отзад и напънал извънбордовия двигател до дупка, като само ни прави знаци да му даваме още бира, която изпива на едно надигане :lol:

Редактирано от FlyTraveler
  • Харесвам 10
Връзка към коментар

Имахме доста интересно връщане от затънтените острови към основния (става въпрос за Сан Блас островите) - преди да се качим в кануто - еднодръвка индианците ни дадоха някакви големи найлони да си увием фотоапаратите. После разбрах защо, даже си помислих, че това е последния ден от живота ми - излязоха много големи вълни, ние сме на кану - еднодръвка с извънбордов двигател. Кануто постоянно се пълни с вода, двамата с фотографа от Ванкувър едвам успяваме да я изгребваме с празни консервени кутии с едната ръка, а с другата да се държим, че да не изхвърчим от кануто в морето. Няма спасителни ризи, на хоризонта не се вижда земя отникъде, а индианеца седнал отзад и напънал извънбордовия двигател до дупка, като само ни прави знаци да му даваме още бира, която изпива на едно надигане :lol:

 

Щом не е поискал кафявите гащи, значи всичко е било в рамките на нормалното.

  • Харесвам 1
Връзка към коментар

Може би Цветния каньон край Нувейба?

Да, ама това е  до Шарм ел Шейх, пък Авторката не е ходила там :unsure: По-скоро е Ливан или Сирия. В Сирия има планини с такъв цвят.

Редактирано от AlexandraKo
Връзка към коментар

Северна Африка... Египет не е със сигурност...

Остават Тунис или Мароко? Предполагам, че този красив каньон е някъде в Сахара...  :)

 

Edit: В Сахара... сетих се за нещо познато и проверих в пътепис, който съм чела :)...

Редактирано от woman_in_white
  • Харесвам 1
Връзка към коментар

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    • Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.
×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.