Прескочи до съдържание

Игра: Познай откъде е тази снимка


Препоръчани мнения

Даааа. 

Това са най-големите  и работещи Римски бани запазени до днес в Северна Европа. Специфичното е, че е единственото място в Англия, където извиращата минерална вода е гореща.

Самият град е известен като Градът на Джейн Остин.

 

Повече информация тук:

 

http://www.sacred-destinations.com/england/bath-roman-baths

 

mu_ry ти си наред.
Връзка към коментар

Един мой приятел пък разправя следната история за Чадър чешма:

Той преди време доста често ходеше по работа в Самоков и така един летен ден отива  да си утоли жаждата и тъкмо наближава чешмата, чува до него някакъв възрастен самоковец:

- Айде пийни си, че нали знаеш ...

- Ъъъ ..., какво да знам?

- Пийни си, пийни си, после ще ти кажа!

Пийнал си моя човек и пак пита, а човекът му обяснил, че според поверието - който пие вода от чешмата, ще се ожени за момиче от Самоков. :)

Е, моят приятел после наистина си взе жена от Самоков :biggrin:

 

Сега, не знам доколко наистина има такова поверие, или моят приятел леко си поизмисля и поукрасява ... ;)

 

P.S. А като се замисля :rolleyes: - то и аз съм пил от тая чешма, при това неведнъж... :biggrin:

Редактирано от Фичо
  • Харесвам 5
Връзка към коментар

нещо лесно и от мен

 

487606_10201185074362093_998318000_n.jpg

 

Това ми прилича на една будапещенска метростанция, но убий ме, името не мога да цитирам без помощ от приятел - разбирай, чичко гугъл...

  • Харесвам 1
Връзка към коментар

нещо лесно и от мен

една метростанция в Будапеща, ама коя ....

май нагоре към парка с баня Сечени ?

 

edit:

eйййййййй, много бързи бре, изпреварили са ме пак :biggrin:

Редактирано от Фичо
Връзка към коментар

Дюк, то няма и нужда от точната метростанция :) ти си :)

 

иначе ето и малко инфо : Метрото в Будапеща е най-старото на континент Европа и второто  най-старо след Лондонското в света. http://en.wikipedia.org/wiki/Budapest_Metro

 

 

Един мой приятел пък разправя следната история за Чадър чешма:

Той преди време доста често ходеше по работа в Самоков и така един летен ден отива  да си утоли жаждата и тъкмо наближава чешмата, чува до него някакъв възрастен самоковец:

- Айде пийни си, че нали знаеш ...

- Ъъъ ..., какво да знам?

- Пийни си, пийни си, после ще ти кажа!

Пийнал си моя човек и пак пита, а човекът му обяснил, че според поверието - който пие вода от чешмата, ще се ожени за момиче от Самоков. :)

Е, моят приятел после наистина си взе жена от Самоков :biggrin:

 

Сега, не знам доколко наистина има такова поверие, или моят приятел леко си поизмисля и поукрасява ... ;)

 

P.S. Сега като се замисля :rolleyes: - то и аз съм пил от тая чешма, при това неведнъж... :biggrin:

 

поверието е за Голямата чешма, но и за тази става :lol:

Редактирано от mu_ry
  • Харесвам 2
Връзка към коментар

ааааааа, може :lol:

 

 

важното е булки да се взимат :lol:  Има и друга забавна история , за една майка, която инструктирала щерка си да ходи сутрин рано на чешмата и да гледа кой идва пръв да пие, защото това значело е много работен ... само че първи сутрин вода в Самоков пият махмурлиите ;)

  • Харесвам 5
Връзка към коментар

В Румъния, Трансилвания до Брашов

 

Edit: Виждала съм я като съм била в Румъния :) мисля, че се казваше Рашнов

 

Нека друг да продължи вместо мен :)

Редактирано от woman_in_white
Връзка към коментар

Експериментът се оказа успешен... :lol:

 

Извън протокола, това можеш ли да познаеш къде се намира със същата бързина:

 

attachicon.gif11904_519419458094693_1248005759_n.jpg

 

Хах и какъв беше, ако не е тайна? Спри се, че ставаш смешен ;)

Една от първите ми снимки в темата беше от Бран, е щом съм стигнала до там как да пропусна и другите забележителности... В Рашов не съм влизала...  Мисля че  беше в ремонт по това време...

Връзка към коментар

Принципно съм човек с чувство за хумор и за някои минавам именно за смешен. Но, както вече казах, извърших експеримент с предварително предизвестен край за мен. Първичното ми намерение беше да пусна втората снимка, която също е от емблематично място в Румъния. На въпрос при гугълване относно тази снимка получаваш десетки отговори на подземни галерии, но нито един верен. След това реших да "пробвам" с достатъчно позната за Гугъл снимка и получих светкавичен отговор. За мен играта в тази тема приключи окончателно. Продължавай да се забавляваш, но не се опитвай да правиш хората и в частност мен на глупаци. Беше ми приятно... ;)

Връзка към коментар

Ето поста ми за Бран  http://magelanci.com/topic/3209-игра-познай-откъде-е-тази-снимка/?p=58915 поста е № 38 в темата.

А утре ще постна и снимка от Рашов... Не си бил само ти в Румъния. :mad:

 

Нека друг да продължи играта

Редактирано от woman_in_white
Връзка към коментар

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    • Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.
×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.