Прескочи до съдържание

Игра: Познай откъде е тази снимка


Препоръчани мнения

Някой оазис в Сахара? Като ти гледам държавите ( ;) ) Тунис?

Точно, тази е страната.

Чудя се дали да те призная за познал :) или да изчакам някой от посещавалите Тунис да се сети за мястото. Ама хайде да не задържаме  играта :lol: ти гониш !!!

 

Оазисът е Шибика в Атласките планини. Красиво място, а най учудващото е, че през 1968-69 год. /не помня точната година/ там са валяли такива проливни дъждове, че са наводнили местността и градът е трябвало да се премести с няколко километра. В последствие градът е построен наново.

 

Ето още няколко кадъра

post-514-0-45650500-1417529982_thumb.jpgpost-514-0-73200600-1417530002_thumb.jpg

 

 

П.П Neuromancer, пустинята в Кабо Верде е продължение на пустинята в Сахара, така че можеше и да не нацелиш ;)

Редактирано от mililia
  • Харесвам 2
Връзка към мнение

В тая игра, тия които сме писали пътеписи нямаме шанс загадката да изтрае повече от 5 минути :)

 

Аз затова нахитрях да пускам снимки само от непубликувани пътеписи  :)

  • Харесвам 4
Връзка към мнение

Аз затова нахитрях да пускам снимки само от непубликувани пътеписи  :)

 

В тая игра, тия които сме писали пътеписи нямаме шанс загадката да изтрае повече от 5 минути :)

 

Т. е. се оплаквате, че ви четем ли?

 

Щом ме призна за познал, ето една

attachicon.gifIMG_20130829_170457.jpg

Ако трябва ще давам жокери

Tърсех форт в Бразилия

Schoonenborch във Fortaleza?

Връзка към мнение

Да, форт в Бразилия е, но не е там. То верно много ги има :), а Schoonenborch даже не съществува вече.

Укреплението е служело за бой срещу индианци, официално има много дълго име.

Връзка към мнение

Кое име е дълго? Търсеното или Schoonenborch ?

 

Fortaleza de Santa Cruz de Anhatomirim - Florianópolis? Достатъчно дълго ли е? Никъде не виждам такива червени плочки, обаче...

 

EDIT:

Fortaleza de Nossa Senhora da Conceição de Araçatuba e по-дълго...

Редактирано от Childish
  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Мне.

Форта е строен първоначално в 1616г, и е служел срещу индианци... По-късно е строен по-солиден.

Връзка към мнение

Реката Амазонка ли е? :)


 Forte do Castelo do Senhor Santo Cristo do Presépio de Belém?

 

Мисля, че това е отговора :)

Редактирано от woman_in_white
  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Да, форта Презепио в Белем. Отзад на снимката е кораб-музей, корветата Солимойс (Solimões е името на река Амазонка от Манаус нагоре до границата с Перу).

Град Белем се намира на реките Pará и Guamá. Основан е през 1616г. като входна точка към Амазония. Срещу форта се намира пазара Ver o peso. В града има зоологическа градина, със ягуари и peixe-boi (сладководна морска крава, не знам как е на български), интересен е също театъра, строен по време на каучуковия бум, и като цяло кухнята е много приятна, екзотична, но не чак твърде много...

  • Харесвам 2
Връзка към мнение

Ми то, около София, освен Панчарево има ли друго подобно? :unsure:Аааа, забравих Искърооооо ;)Язовира!

Редактирано от AlexandraKo
Връзка към мнение

Явно нямате приятели рибари/любители фотографи, в моя случай второто, които да ви мъкнат по всевъзможни гьолове. Много си мечтаех и в България езерата да са приятни местенца за разходка, но явно няма да го доживея.

Това е Голямото езеро до Негован. За мен любопитното е, че има връх в Антарктида, кръстен на селото (Negovan Crag)

traveler, ти си

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Не разбрах защо точно аз трябва да дам новата загадка понеже отговорих много общо,но от мен да мине

 

 post-1073-0-72563400-1417596732_thumb.jpg

Редактирано от traveler
Връзка към мнение

На много места съм виждала подобни скулптури... с тази не сме се срещали (поне така си мисля) :rolleyes:, но да питам все пак... дали не се намира в Унгария или Полша?

Може да дадеш някакъв ключ към разгадаване на загадката... :)

Редактирано от woman_in_white
Връзка към мнение

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.

×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.