Прескочи до съдържание

Игра: Познай откъде е тази снимка


Препоръчани мнения

Точно така @kakadu.

Това е коптска православна църква The Heavenly Cathedral, намираща се в Шарм ел Шейх, Египет.

Издигната е през 2010 година. През нощта храмът е красиво осветен, светят и витражи с ликове на светци. От вътре е много красиво изографисан.

В петък вечер е отворена за всички независимо от вероизповеданието. Децата си играеха в огромния двор, а възрастните си говореха седнали на обособени места.

IMG_20221021_221409.jpg.155433f435d30226775e04f698f6ffdd.jpg

 

IMG_20221021_221603.jpg.bf398aeb73af03c2d733af8943888fc0.jpg

 

IMG_20221021_221914.jpg.b1e462d4902611609e98041d6d972dd2.jpg

 

IMG_20221021_222506.jpg.66c3c20950e486656856f6ac829ce3a4.jpg

  • Харесвам 7
Връзка към мнение
преди 11 минути , kakadu каза:

Излагате се нещо ... Национален стадион е, не е игрището в Каспичан.

@Фил и @Zaro ако не знаят ... пускай друга.

За загадката - странен стадион е. Струва ми се, че нещо е преустроено на стадион или стадиона на нещо друго.

Не допускам, че е в стара Европа т.е. не е на север от Средиземноморието, ако изобщо е в Европа. 

Връзка към мнение

Този стадион е в Ереван , някъде около МОЛ Ереван се намираше. Предполагам, че щом казваш е националния стадион на Армения. Само не разбирам синьото от къде идва, те играят с червени гащета и тениски.

Връзка към мнение
преди 16 минути , Tesh каза:

Този стадион е в Ереван , някъде около МОЛ Ереван се намираше. Предполагам, че щом казваш е националния стадион на Армения. Само не разбирам синьото от къде идва, те играят с червени гащета и тениски.

Не знам къде е мол-а, но отговорът ти е перфектен! "Вазген Сакркисян" се казва и е може би единствения стадион, дето е забранено снимането отвън. Аз не знаех, щракам си преди мача Арарат - Ван и изведнъж търчат двама охранители, една полицайка и  патрулка. Кой си, що си, защо снимаш?! Онемях, не съм предполагал, че може да има забрана да се снима на стадион. Обясних им спокойно, че не знаех, че така и така. Придружиха ме любезно да изхода на паркинга и ми казаха, че другия път ще си повися в районното. Снимката е от квартала над стадиона. Tesh  е на ход.

  • Харесвам 4
  • Шок 1
Връзка към мнение
преди 52 минути , Tesh каза:

Този стадион е в Ереван , някъде около МОЛ Ереван се намираше. Предполагам, че щом казваш е националния стадион на Армения. Само не разбирам синьото от къде идва, те играят с червени гащета и тениски.

 

Статутът му е малко особен. Старият национален стадион на Армения, който е голям, е частен. Отскоро този се води сега национален, макар и да е с много малък капацитет.

Връзка към мнение
преди 6 минути , Zaro каза:

 

Статутът му е малко особен. Старият национален стадион на Армения, който е голям, е частен. Отскоро този се води сега национален, макар и да е с много малък капацитет.

И мен ме озагадачи това с национален стадион, защото наистина отвън изглеждаше доста неугледно. Но сега проверявам, че е факт. Имало е някакви скандали и този малкък стадион е национален. 

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Стадионът си е съвсем приличен, изцяло покрити трибуни, чисто наоколо, добра организация. В България нямаме такъв, със сигурност. Имам няколко снимки, преди да ме изхвърлят любезно. Вътре не съм снимал, не исках повече разправии.  Но си е добър стадиона, повярвай.

IMG_6006.JPG

IMG_6007.JPG

  • Харесвам 3
Връзка към мнение
преди 10 минути , kakadu каза:

Стадионът си е съвсем приличен, изцяло покрити трибуни, чисто наоколо, добра организация. В България нямаме такъв, със сигурност. Имам няколко снимки, преди да ме изхвърлят любезно. Вътре не съм снимал, не исках повече разправии.  Но си е добър стадиона, повярвай.

IMG_6006.JPG

IMG_6007.JPG

Определено отпред изглежда добре. От задната страна беше по-пошло и самата инфраструктора около стадиона беше много гадна.

А иначе си много прав, доста по-добре е от нашия контейнер и то на центъра на София. 

Връзка към мнение
преди 14 часа, Венелин каза:

Последната загадка от Tesh много ми прилича на колоната на Света Троица в Оломуц

Точно в десетката. Даже поизрязах да затрудня, ама то може ли да затрудниш такава аудитория.

@Венелин ти си на ход.

  • Харесвам 5
Връзка към мнение
преди 17 часа, Роми каза:

В Бишкек е. Но не знам за какво точно служи.

Да, в Бишкек е. "Дворец на бракосъчетанието", тоест обреден дом за кичозни сватби. Видях една с Мерцедес каляска там 🙂

 

Роми, ти си

  • Харесвам 3
  • Смея се 1
Връзка към мнение
  • 2 седмици по-късно ...
  • 2 седмици по-късно ...
преди 7 минути , Argentique каза:

Само за локацията питам. 
За повече инфо за сградата горе вляво ще почерпя кафе.* 

 

DSC_6267.JPG.c7ec61ef6dcca56a89e75980927d71bc.JPG

 

============

*Малко подкуп за мотивацията за участие не вреди. :smile3:

Bella Italia, mia cara  🙂

  • Харесвам 1
Връзка към мнение
Преди 1 час, iaia_mama каза:

Bella Italia, mia cara  🙂

Brava! А по-конкретно - град/село/вилает? 🙂

 

преди 23 минути , master_of_germs каза:

@Argentique

Загуби ме за играта с тая оферта. 😮

😛

Давай тогава на добра воля, както винаги. 🙂

  • Шок 1
  • Смея се 1
Връзка към мнение
преди 49 минути , Argentique каза:

Brava! А по-конкретно - град/село/вилает? 🙂

Амчи, от терасата на това кастело се разкрива чудничка гледка към Портофино долу, пък и не само. И мога да си глеедам, да се кефя с часове. Ако не духа много, обаче. А, и да не пече много също  🙂

  • Браво 3
Връзка към мнение
преди 10 часа, iaia_mama каза:

Амчи, от терасата на това кастело се разкрива чудничка гледка към Портофино долу, пък и не само. И мога да си глеедам, да се кефя с часове. Ако не духа много, обаче. А, и да не пече много също  🙂

Точно така!

 

DSC_6236.JPG.dffd43f08f6af6dd79bbe6de0501bbc8.JPG

 

DSC_6289.JPG.e6b15c31b650fc60f8682c7e6e87c499.JPG

 

Кастело Браун на хълма в Портофино. Там е заснет един стар британски филм The Enchanted April, едноименната книга също е написана в замъка.

 

Изкарах късмет - не духаше, не печеше силно и нямаше хора. На 21 април. По това време в целия район неистово цъфти жасмин, а ароматът му на места дори надвива този на морето. Април не случайно е бил описан като омагьосан/вълшебен от живущите в замъка. :smile3:

 

DSC_6265.JPG.f24298491bcbb16b8d40c9c3b9d4a5cb.JPG

 

DSC_6250.JPG.3b7da018ec20396752f22e269b476dab.JPG

 

Цялото крайбрежие е толкова великолепно, че е грехота да не се мине пеш от Портофино поне до Санта Маргерита Лигуре. Няма много трафик. Но заради спецификата на пътя понякога стават задръствания. :smile3:

 

DSC_6390.JPG.9b77a95c637b9926eae3d9368c1dbbf1.JPG

 

DSC_6405.JPG.0868448dff88d2d7ef15558598f207ca.JPG

 

@iaia_mama, твой ред е за снимка!

 

=========

P.S. Ако @iaia_mama предпочита чайче или друго пред кафе, съм насреща. За по-автентично някога в някой Мардин. Иншалла. :smile3:

 

  • Харесвам 5
  • Благодаря 1
  • Браво 2
Връзка към мнение

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.

×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.