Прескочи до съдържание

Игра: Познай откъде е тази снимка


Препоръчани мнения

Офф топик...

Въпрос към ЖЕНАТА В БЯЛО -   ти била ли си на тези места, които познаваш... защото , според мен , това бе идеята на темата... а не да се ползва интернет и да се отговаря за броени минути....

Това може да се случва само в БГ МАМА..

Затова аз се дразня и макар да съм посетил много от показаните места ,надали мога да се боря с компютъра...

Според мен темата наистина е много познавателна, но първоначалната идея се опорочи...

 

Мисля, че Георги е отговорил вместо мен..., че не е задължително да си бил на тези места, но може да си чел, да си гледал снимки, филм и т.н. или ако имаш някакви предположения и асоциации да задаваш въпроси (ако ти се стори нещо познато)... Мисля, че само за снимките трябваше да са твои или поне семейни.

В случая задавам въпрос на Заро, защото емблемата ми се стори, че е на Англия и предполагам, че това е восъчна фигура (или поне така изглежда)... Кой може да е на такава почит? - Естествено, че вратаря с който стават световни шампиони през 1966 г. Е как да не задам въпроса по този начин?

Играта е за забавление... Не знам да съм се облагодетелствала по някакъв начин от това, че съм познала или предположила правилно. Аз се радвам когато бързо познаят загадката ми, а не да стои по цял ден...

Все пак щом си видял толкова много неща ще се радваме да стоиш повече в темата и да отгатваш загадките.

Още въпроси? :rolleyes:

  • Харесвам 2
Връзка към коментар

Ако е восъчна в музея на мадам Тюсо имаше няколко, сещам се за Юрген Клинсман, ма не го знам дали е вратар.Изложих ли се?

Много ти е мъчна загадкатаааа!Къде са мъжете?

Редактирано от AlexandraKo
Връзка към коментар

Ако е восъчна в музея на мадам Тюсо имаше няколко, сещам се за Юрген Клинсман, ма не го знам дали е вратар.Изложих ли се?

Много ти е мъчна загадкатаааа!Къде са мъжете?

 

Не е вратар и е рус :P

Връзка към коментар

Тук да не е запечатан спорния "гол" на Джеф Хърст срещу Германия? На Уембли.

Дай си бележника!

 

Малко по-късно ще дам информация за снимката, че сега съм от телефона.

  • Харесвам 2
Връзка към коментар

Само на мен ли ми се струва, че вратаря от восъчната фигура на снимката има мустак? Наличието на мустак беше един от аргументите да отхвърля Ханс Тилковски - вратаря в състава на Германия от финала през 1966 година.

Връзка към коментар

Малко информация. Както се вижда на снимката, тя е от 1999 година от обиколката на стария "Уембли". Обиколката започна пред тази възстановка на прословутия гол на Джеф Хърст от финала на световното през 1966 година, завършил с победа на Англия с 4:2. Голът на Хърст е в продълженията и с него Англия повежда с 3:2. Гредата и топката са от финала. 

 

Та в началото на обиколката гидът пусна ситуацията на телевизор. Под него имаше пулт, където всеки от групата гласува с натискане на бутон дали действително е имало гол или не. След това резултатът от гласовете се показа на телевизора, а гидът благодари на тези които са гласували,че не е имало гол и им каза,че за тях обиколката на стадиона е приключила. Английски хумор  :P Все пак сам призна, че гол действително няма.

 

Още си пазя билета от тази обиколка. 

 

Не знам дали тази възстановка е запазена на новия Уембли. Когато го посетих стадионът го подготвяха за концерт на Роби Уилямс и не беше отворен целият за обиколка. Дано, защото този досег с историята е ценен. 

  • Харесвам 3
Връзка към коментар

Чакайте, нали трябваше да се познае вратарят? :unsure: Този Хърст е нападател, доколкото разбирам :unsure: Заро, мисля, че трябва да дообясниш, моля! Кой точно е вратарят и кой е познал загадката?

Връзка към коментар

Името на немския вратар със сигурност нямаше да се сетя.

Нека който пожелае да пусне следващата загадка, че в момента не мога и за да не се затапва играта ;)

Връзка към коментар

До колкото разбирам наистина е Ханс Тилковски, но пък не ми прилича много на восъчна...

Мисля, че това е следващият да пуска загадка. :)

Връзка към коментар

Много се зарадвах , че позна толкова бързо това наистина красиво и уютно място. Центъра на селото е толкова приветлив , че човек трудно би припознал какъвто и да е белег на социализма (без паметника на Г.Д. разбира се). За съжаление годините на прехода , като нож срязаха възхода на селото и всичко в градивен аспект замръзна, като че ли настъпи ледников период . Сега действителноста е по жалка дори.

 

 

 

Нека neuromancer продължи ........

Връзка към коментар

И на мен ми прилича на Пловдив. В началото на Стария град откъм Капана.

 

Това е на улицата на гърба на обредния дом (този в Стария град)... от северната страна на тунела. Еднопосочната, която излиза на ул. Отец Паисий :)

Редактирано от woman_in_white
Връзка към коментар

прилича ми на Пловдив, но сигурно не е :)

 

 

 

 

Пловдив е, улицата покрай бившата таверна, която излиза преди тунела.

И тримата сте познали, ама mu_ry е първа.

Редактирано от AlexandraKo
  • Харесвам 2
Връзка към коментар

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    • Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.
×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.