Прескочи до съдържание

Въпрос за booking.com


tonik

Препоръчани мнения

А транзакцията при теб също ли се вижда да е към Booking или е направо към Gotogate ? 

 

Ако Booking не е директен продавач и eTraveli им е подизпълнител , аз  също бих стоял далеч от тях.Ако трябва съдействие , вместо с един трябва да се разправяш с двама посредници.

  • Харесвам 3
Връзка към коментар
преди 35 минути , stanimir каза:

А транзакцията при теб също ли се вижда да е към Booking или е направо към Gotogate ? 

 

Ако Booking не е директен продавач и eTraveli им е подизпълнител , аз  също бих стоял далеч от тях.Ако трябва съдействие , вместо с един трябва да се разправяш с двама посредници.

Имам фактура от Букинг. От ОББ приложението виждам само последното си извлечение и не мога в момента да проверя майските транзакции. Ще го направя в работен ден.

  • Харесвам 1
Връзка към коментар
Преди 1 час, stanimir каза:

А транзакцията при теб също ли се вижда да е към Booking или е направо към Gotogate ? 

 

Ако Booking не е директен продавач и eTraveli им е подизпълнител , аз  също бих стоял далеч от тях.Ако трябва съдействие , вместо с един трябва да се разправяш с двама посредници.


"By making this booking, you'll enter into agreements with: (i) Gotogate, Inc. for the flight reservation service, and (ii) and (airline name )for the flight tickets and your travel on the aircrafts. Booking.com is not a party to either of these two agreements. Booking.com provides the platform on which travel companies make flight tickets for travel available with named airlines. Booking.com's role as a platform is more fully set out in its terms and conditions (link above)."

 

Посредника е един - Готогейт , платформата е Букинг , които естествено са собственици на Готогейт - погълнаха Етравели Груп още през 2021год , съответно оттогава предлагат и самолетни билети .

  • Харесвам 5
Връзка към коментар

Аз не мисля, че е чак толкова фатално да си с грешна дата на раждане и друг номер на паспорта (щом не става дума за САЩ). Не съм забелязал да гледат такива подробности, щом не се отнася за бебе под 2 години

  • Харесвам 1
Връзка към коментар
преди 28 минути , neuromancer каза:

Аз не мисля, че е чак толкова фатално да си с грешна дата на раждане и друг номер на паспорта (щом не става дума за САЩ). Не съм забелязал да гледат такива подробности, щом не се отнася за бебе под 2 години

Точно от САЩ ще излетя като си сменя след няколко месеца паспорта. 

Но за сега драма няма. Ако не успея да накарам съпорта да смени номера на паспорта, тогава ще възникне проблем.

  • Харесвам 1
Връзка към коментар
преди 11 часа, Дани Магелани каза:

Точно от САЩ ще излетя като си сменя след няколко месеца паспорта. 

Но за сега драма няма. Ако не успея да накарам съпорта да смени номера на паспорта, тогава ще възникне проблем.

А не можеш ли да си управляваш резервацията директно на страницата на авиолинията? 

Връзка към коментар
преди 9 часа, searus каза:

А не можеш ли да си управляваш резервацията директно на страницата на авиолинията? 

Не. Опитах, не мога да направя нищо. Дори и лични данни не мога да вкарам, че ми няма имейла и телефона там.

  • Замислям се 1
Връзка към коментар

Интересна случка от днес. Имам предстояща резервация в хотел в Осло, която платих, още когато я правих. Изненадващо получавам съмнително съобщение от хотела не по и-мейл, а чрез платформата на Booking, че искат да ми верифицират картата, въпреки че резервацията е платена:

Screenshot_20230820_203036_Bookingcom.jpg.d3171afdc732bc0ff70382a79ce3f106.jpg

 

Твърде странно, поради което звъннах на Booking. Ако не друго, през годините съм се убедила, че имат добър съпорт. Казаха ми, че маркират съобщението като fraud и да не се притеснявам, че ще бъде анулирана резервацията. 

2 часа по-късно получих второ съобщение от хотела по същия начин:

Screenshot_20230820_203049_Bookingcom.jpg.c69676d913cdbd0b625b8b7b21d6ffa7.jpg

 

Та такива работи :) И това от хотел в Норвегия, не в Шри Ланка да кажем. При това само преди месец имах 2 нощувки в същия хотел и останах с много добри впечатления от хотел и персонал...

  • Харесвам 1
  • Замислям се 5
Връзка към коментар
преди 25 минути , Яничка каза:

Интересна случка от днес. Имам предстояща резервация в хотел в Осло, която платих, още когато я правих. Изненадващо получавам съмнително съобщение от хотела не по и-мейл, а чрез платформата на Booking, че искат да ми верифицират картата, въпреки че резервацията е платена:

Screenshot_20230820_203036_Bookingcom.jpg.d3171afdc732bc0ff70382a79ce3f106.jpg

 

Твърде странно, поради което звъннах на Booking. Ако не друго, през годините съм се убедила, че имат добър съпорт. Казаха ми, че маркират съобщението като fraud и да не се притеснявам, че ще бъде анулирана резервацията. 

2 часа по-късно получих второ съобщение от хотела по същия начин:

Screenshot_20230820_203049_Bookingcom.jpg.c69676d913cdbd0b625b8b7b21d6ffa7.jpg

 

Та такива работи 🙂 И това от хотел в Норвегия, не в Шри Ланка да кажем. При това само преди месец имах 2 нощувки в същия хотел и останах с много добри впечатления от хотел и персонал...

Ние имаме подобна ситуация в Комо за предстоящ престой, но съм забравила да споделя.

 

Получаваме съобщения от името на настаняването с линкове за верификация на картата в Whatsapp. 

Отказахме да ползваме външен линк и ъпдейтнахме картата в платформата за всеки случай, ако всичко е недоразумение. 

Веднага издърпаха пари през букинг, но ние си бяхме спокойни заради посредника между нас и хотела. 

 

IMG_20230820_210929.jpg.b246cc89c205e47f6d2d94d0409d75da.jpg

 

3 седмици по-късно получихме в платформата на букинг ново съобщение, че трябва да правим някакво потвърждение на картата за австрийски хотел.

 

IMG_20230820_210716.jpg.823bbd58ab19de761225ad97f3149f64.jpg

 

Този път малко се стреснахме и поискахме от хотела обяснение. Те казаха, че имат проблем с измамници и са сигнализирали на booking.com за това. И да се обърнем към тях, ако сме правили плащане. 

 

С изненада видяхме, че въпреки изтеглените пари, резервацията излиза като неплатена. 

 

От съпорта на booking.com започнаха проверка по случая и ни върнаха парите след 1 седмица, но без никакво обяснение какво се е случило.

 

 

  • Харесвам 7
Връзка към коментар

много внимавайте с адресите, когато искат да кликате някъде

линка горе е booking.reserve-finalize.com, което не е същия домейн като booking.com, макар че прилича (гледа се отзад напред)

 

явно са хакнали платформата на букинг, щом пращат съобщения през нея

  • Харесвам 14
  • Шок 2
Връзка към коментар
преди 9 минути , neuromancer каза:

много внимавайте с адресите, когато искат да кликате някъде

линка горе е booking.reserve-finalize.com, което не е същия домейн като booking.com, макар че прилича (гледа се отзад напред)

 

явно са хакнали платформата на букинг, щом пращат съобщения през нея

Благодаря ти, че ми обърна внимание. Понеже съобщението ми светна в червено още в началото, сега забелязвам, че в моя случай ликът за верификация е: booking.approve-complete.com/, което да, не е Booking.

Хубаво е, че си споделяме такъв опит.

  • Харесвам 14
Връзка към коментар

Здравейте, имам следния казус. Вчера резервирах   апартамент за 2 нощувки  с безплатно анулиране до 30.08.  за 464лв.  

240 лв покривам с наличните в портфейла в букинг и останалата сума ще я дръпнат на 30.08. от картата ми.

Имаше 2 еднакви  налични стаи  когато резервирах вчера .

Сега влизам в сайта и виждам ,че вторият такъв се предлага на 371 лв. или с 93 лева по малко за същите дати .

Въпросът ми е : Ако анулирам безплатно сега , ще ми върнат ли 240те лева обратно в портфейла или ги губя ? 

Някой имал ли  е подобен казус ?

Връзка към коментар

Защо първо не се обърнете към booking, възползвайки се от best price guarantee. Направете скриншот с новата цена(стига условията да са същите или по-изгодни) и им пратете мейл с въпрос ще ви възстановят ли разликата. Не вярвам да откажат, още повече, че сте в период на безплатно анулиране.

  • Харесвам 3
Връзка към коментар
Преди 1 час, Илиана каза:

Здравейте, имам следния казус. Вчера резервирах   апартамент за 2 нощувки  с безплатно анулиране до 30.08.  за 464лв.  

240 лв покривам с наличните в портфейла в букинг и останалата сума ще я дръпнат на 30.08. от картата ми.

Имаше 2 еднакви  налични стаи  когато резервирах вчера .

Сега влизам в сайта и виждам ,че вторият такъв се предлага на 371 лв. или с 93 лева по малко за същите дати .

Въпросът ми е : Ако анулирам безплатно сега , ще ми върнат ли 240те лева обратно в портфейла или ги губя ? 

Някой имал ли  е подобен казус ?

При анулиране платеното с кредит се връща в портфейла. Ако срокът на кредита не е изтекъл, няма причина да не се върне при вас. Няколко пъти съм канселирала резервации, платени с кредит и винаги сумата ми е била връщана отново като кредит.

  • Харесвам 7
Връзка към коментар

Благодаря mililia ! Опитвам се да го намеря/ прочета черно на бяло , но не намерих. писах им , но не са отговорили още. Вярвам ти  и ще анулирам. А веднага ли се връщат парите по кредита?

Връзка към коментар

Много   благодаря  mililia за бързия отговор. Успях да анулирам и резервирам наново. Кредита веднага се върна в портфейла и го използвах за новата резервация.

 

  • Харесвам 8
Връзка към коментар

А каква е валидността на кредитите?

 

Ааа, видях. Трябвало е да цъкна върху кредита, за да излязат подробности🙂

Редактирано от ДиянаВ
  • Харесвам 1
Връзка към коментар
  • 3 седмици по-късно ...
Преди 1 час, dimitrov6 каза:

Харесах си хотел за 4$,а днес ми пишат,че това било грамадна зала без легла,с маси,където да си работиш на лаптопа.Иначе имали хостел за 8.

 

Screenshot 2023-09-07 at 10-36-10 Booking.com Най-богатата селекция от хотели апартаменти и ваканционни имоти под наем.png

Я кажи къде го дават това, че миналата зима ми се наложи да търся такова нещо в Бергамо за почти целодневен престой и нямаше нищо под 25€ на ден. И поради това и неспирния проливен дъжд се наложи да си губя времето в мола до летището, вместо да изкарам някой лев за кафе. :smile3:

  • Харесвам 2
Връзка към коментар
преди 10 минути , Argentique каза:

Я кажи къде го дават това, че миналата зима ми се наложи да търся такова нещо в Бергамо за почти целодневен престой и нямаше нищо под 25€ на ден. И поради това и неспирния проливен дъжд се наложи да си губя времето в мола до летището, вместо да изкарам някой лев за кафе. :smile3:

Самарканд-Узбекистан.

А в Бергамо като имам много време до полет или прекачване отивам в един тунел под шосето на 50 м от мола.Никой не минава оттам,даже видях миналата есен походно легло на бездомник.Там си седят опаковки от мои кроасани от преди 5 години.Отбелязан е със стрелка .

ож.png

  • Смея се 5
  • Замислям се 1
Връзка към коментар
преди 15 минути , dimitrov6 каза:

Самарканд-Узбекистан.

А в Бергамо като имам много време до полет или прекачване отивам в един тунел под шосето на 50 м от мола.Никой не минава оттам,даже видях миналата есен походно легло на бездомник.Там си седят опаковки от мои кроасани от преди 5 години.Отбелязан е със стрелка .

ож.png

Благодаря, @dimitrov6, но се надявам да не прибягвам до тази опция. :smile3: В по-близките тунели до летището си има строга йерархия на спящите с подредени матраци. Минавала съм в шест сутринта (спах в легло на закрито) и съм ги виждала. :smile3:

  • Смея се 3
Връзка към коментар

Някой получавал ли е такова съобщение. Как процедирахте.

 

Dear guest, you still have not confirmed your reservation. Please follow the LINK - ............................................to complete your booking. The funds will be withheld and immediately returned to your credit card.

If you do not confirm your booking within 24 hours, your booking will be canceled and no refund will be given.

Best regards,

 

Резервация е платена и потвърдена от БУКИНГ преди 2 седмици.

  • Харесвам 1
Връзка към коментар
преди 1 минута , The Doctor каза:

Някой получавал ли е това съобщение. Как процедирахте.

 

Dear guest, you still have not confirmed your reservation. Please follow the LINK - https://booking-confirm.net/p/633435935565111...............to complete your booking. The funds will be withheld and immediately returned to your credit card.

If you do not confirm your booking within 24 hours, your booking will be canceled and no refund will be given.

Best regards,

 

Тази резервация е платена и потвърдена от БУКИНГ.

Малко по-нагоре сме писали с Яничка за вариации на този имейл-измама 

  • Харесвам 1
  • Благодаря 1
Връзка към коментар

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    • Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.
×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.