Прескочи до съдържание

Въпрос за booking.com


tonik

Препоръчани мнения

преди 7 минути , searus каза:

Ето тук оригиналната статия в Гардиън, защото не са преписали всичко 😉

 

https://amp.theguardian.com/business/2023/oct/01/booking-com-hotel-fees-unpaid-millions-technical-issue

Да, има някои допълнителни нюанси, но като цяло потвърждава златното правило - резервирайте стаи само в проверени и утвърдени на пазара хотели, плащайте нощувките директно на тях при настаняване или напускане и избягвайте плащане през платформата...

 

Да, това последното означава да се лишим от някои спезифични промоции на Booking, но поне ни дава относително спокойствие при настаняването...

  • Харесвам 1
Връзка към мнение
преди 50 минути , Duke каза:

Да, има някои допълнителни нюанси, но като цяло потвърждава златното правило - резервирайте стаи само в проверени и утвърдени на пазара хотели, плащайте нощувките директно на тях при настаняване или напускане и избягвайте плащане през платформата...

 

Да, това последното означава да се лишим от някои спезифични промоции на Booking, но поне ни дава относително спокойствие при настаняването...

Не всеки обича да отсяда по хотели, и въпросът изобщо не опира до избора ни като потребители... 

  • Харесвам 3
Връзка към мнение

Ето какво съм писала преди година и няколко дни. Явно ежегодно все един и същ проблем изпитват частните домакини след края на летния сезон, когато очакват “събиране на реколтата”. Нищо чудно букинг да им извиват ръцете и злоупотребяват със забавени плащания. Става въпрос за месеци.

На 22.09.2022 г. в 19:24, ДиянаВ каза:

Попаднах в Букинг на някакъв форум на хостове, които се оплакват /най-вече румънци/, че не са получили плащания от Букинг за настанявания от юни/юли, а разходите им вървят.

По мои скромни наблюдения е точно обратното - апартаментите имат по-висок рейтинг и високи отзиви, отколкото вехтите и скъпи хотели в Европа🙂

  • Харесвам 5
Връзка към мнение
Преди 1 час, ДиянаВ каза:

 

По мои скромни наблюдения е точно обратното - апартаментите имат по-висок рейтинг и високи отзиви, отколкото вехтите и скъпи хотели в Европа🙂

Относително е това с рейтингите. Като цяло апартаментите имат по-малко на брой отзиви (обикновено десетки, рядко са в порядъка на стотици), има и личен контакт и хората са склони да оставят по-висока оценка, ако са доволни т.е по-лесно е да се постигне висок рейтинг отколкото при големи хотели където броя на отзивите е от порядъка на хиляди и критериите са различни, както и сред толкова хора по-често може да,се намерят недоволни за какво ли не - това което за един е прекрасна закуска, за друг е лоша понеже няма безглутенови кифлички например и е беден избора на вегетариански храни и напитки.  Освен разлика в критериите и изискванията по отношение на хотели и апартаменти, моите наблюдения са и за различни критерии и изисквания при 3 и при 4 - 5 звездни хотели. Хотел с 4 или 5 звезди с рейтинг около или малко над  8 обикновено са доста по-хубави от хотели 3 и по-малко звезди и апартаменти със същия рейтинг, а даже и с по-висок.

Аз самата обичам да отсядам и в апартаменти и вили особено при по-дълъг престой и често тогава ги резервирам през букинг. Докато при големите вериги хотели обикновено директно на сайта или членство в лоялните им програми дава по-добри цени  или условия/ъпгрейд от тези на букинг и рядко резервирам през букинг, макар и да има изключения. Ако е практика на букинг да не се разплаща навреме  в случаите на авансово плащане през платформата, тези по-дребни частни наемодатели и малки хотелчета са много по-уязвими и с право толкова недоволни.

 

 

 

  • Харесвам 7
Връзка към мнение
преди 59 минути , ESK каза:

  @ДиянаВ При мен 504 Е през app.

@Argentique

Трябва ли ти код? С удоволствие ще ти го пратя, че си кътам един за "наши" хора.

Много благодаря, но преди малко друг човек ми прати, без да искам, и го употребих. :lol:И засега съм в суша за бъдещи вдъхновения.
Но като ми потрябва, ще искам, срам – не срам... :lol:

  • Харесвам 3
  • Смея се 1
Връзка към мнение

Аз имам няколко съвсем прости правила при резервация през тази платформа, които сигурно съм споделял, но нека пак да припомня...

 

След избор на дестинация, дата на настаняване/напускане и брой стаи, използвам следните филтри:

 

1. Само хотели - за апартаменти съм използвал другата популярта платформа и считам, че Booking са силни именно при хотелите;

2. Само хотели с възможност за безплатна анулация;

3. Само предложения с рейтинг над минимум 8+;

4. Хотели в/или в близост до центъра на населеното място;

5. Ако пътувам с кола - само хотели с осигурен паркинг.

 

След това започвам да разглеждам внимателно предложенията от списъка и при подбора въвеждам още няколко допълнителни критерии:

 

1. Рецепция 24 часа - това ми дава сигурност, че става дума за реномиран хотел;

2  Само хотели с над определен брой оставени оценки и ревюта според големината на населеното място;

3. Наличие на закуска - обяснявал съм защо;

4. Хотели с 4* и повече звезди се разглеждат с предимство;

5. Интериор и екстериор на общите части и стаята, включително наличие на удобства в стаята - централен А/С; хладилник; машина/кана за кафе; ютия; евентуално тераса и т.н.

 

Следва внимателен преглед на ревютата от посетители на хотела с акцент върху местоположение, чистота, храна и обслужване...

 

Като цяло от доста време насам годишно отсядаме между 30 и 40 нощи в хотели, находящи се в различни части на света, а аз много държа на удобствата, като в това отношение не правя никакви компромиси...

 

  • Харесвам 5
Връзка към мнение
преди 10 часа, Бръмбар каза:

Относително е това с рейтингите

Последните ми наблюдения са, че все по-малко може да се разчита на отзивите в букинг. От една страна, когато рейтинга на място за настаняване падне, без значение дали е хотел, апартамент, къща за гости, се появяват голям брой еднотипни ревюта с максимална оценка, най-често от клиенти от същата държава. От друга страна, наблюдавам тенденцията, особено при хотелите, оценката в Expedia да е по-висока отколкото в Букинг. Обяснявам си го с това, че когато клиент даде 200лв за нощувка в Букинг очаква много повече отколкото, ако даде 100лв в Expedia.

Относно новината, че Букинг бави плащания, притеснително е за нас като клиенти защо се случва това и докога ще продължи. Вече попадам на няколко хотела, които за лятото въобще не изкарваха наличност в Букинг, а доскоро работеха с платформата. Причините може да са различни, разбира се.

Щом са на печалба, въобще не би трябвало да имат проблеми от финансов характер, без значение дали става въпрос за хотели или апартаменти.

Връзка към мнение
преди 39 минути , iMari каза:

От една страна, когато рейтинга на място за настаняване падне, без значение дали е хотел, апартамент, къща за гости, се появяват голям брой еднотипни ревюта с максимална оценка, най-често от клиенти от същата държава.

Не казвам, че е невъзможна манипулация, но принципно ревюта могат да пишат само гости на хотела, което елиминира вероятността от получаване на фалшиви оценки...

 

преди 39 минути , iMari каза:

От друга страна, наблюдавам тенденцията, особено при хотелите, оценката в Expedia да е по-висока отколкото в Букинг.

И не само в Expedia. Много често оценките в Agoda са значително по-ниски, а принципно говорим за една и съща платформа. Навремето аз винаги проверявах и оценките в TripAdvisor, но според мен тази платформа отдавна загуби своето влияние и през последните години върви само надолу...

 

преди 39 минути , iMari каза:

Обяснявам си го с това, че когато клиент даде 200лв за нощувка в Букинг очаква много повече отколкото, ако даде 100лв в Expedia.

Това принципно е преодолимо с политиката на Booking да възстановява разлика в цената за едно и също настаняване...

 

преди 39 минути , iMari каза:

Вече попадам на няколко хотела, които за лятото въобще не изкарваха наличност в Букинг.

Разбира се, ако хотелите генерират достатъчен интерес от собствени гости и други канали, защо им е да плащат огромните комисионни на Booking?

 

преди 39 минути , iMari каза:

Щом са на печалба, въобще не би трябвало да имат проблеми от финансов характер, без значение дали става въпрос за хотели или апартаменти.

Напълно съм съгласен с теб и затова по-горе писах, че според мен не знаем цялата истина и не вярвам Booking с лека ръка да рискуват реномето си толкова елементарно...   

Връзка към мнение

Лично аз спрях да гледам много отзиви и оценка на дадено място конкретно в букинг защото половината отзиви са на “болни” хора и ако нещо ми хареса, като цена местоположение и даже и по снимки си го буквам. Чел съм коментари от типа на “нямало ютия”, “нямало осветление над мивката” и това са дебилни отзиви и смъкват оценката защото дават ниска оценка или “вратата скърцала” и.т.н., а относно букинг и нередовните плащания не е ясно точно къде е истината и кой кого иска да очерни, но реално аз като краен клиент не ме вълнува много защото си плащам и получавам.

  • Харесвам 2
Връзка към мнение

Ако бизнеса ти запада, заради поредица ниски оценки, най-лесното е да направиш определен брой резервации през различни профили за една нощувка, макар и плащайки високата комисионна на букинг, само и само да спасиш рейтинга. Въобще не виждам пречки това да се случва.

Относно гарантирането на най-добра цена, ако някой е толкова болно предан на Букинг, че да резервира на два до три пъти по-висока цена, с надеждата да му се възстанови разликата едва след престоя, той вероятно е от незначителна по размер малцинствена група. 🙂 Болшинството просто ще резервират от по-изгодният сайт.

Реномето на Букинг не за пръв път го коментираме, останала съм с впечатлението, че са от рискуващите. 😉

Преди 1 час, Ivko каза:

а относно букинг и нередовните плащания не е ясно точно къде е истината и кой кого иска да очерни, но реално аз като краен клиент не ме вълнува много защото си плащам и получавам.

@Ivko, проблема е, че може да платиш, но да не получиш. Въобще не мисля, че става въпрос за очерняне. @ДиянаВ даде пример, че случаите на забавено плащане не са от сега. Когато сметките си вървят, а не получаваш възнаграждение за предоставени услуги, в един момент може и да спреш да работиш с агента, като отрежеш вече направени резервации през неговия сайт. Не е нещо, което не се е случвало. Коментирали сме подобни случаи във форума. 

  • Харесвам 5
Връзка към мнение

Преди няколко дни тук се коментираше за отстъпките при различните нива на статус джиниъс. Аз съм G3 и досега бях получавала до 34% отстъпка. Сега ровя за едни резервации в Карпатите и току-що ми дава 54%. Очевидно зависи и от сезона, и заетостта на мястото.

 

genius 1.png

  • Харесвам 1
Връзка към мнение
преди 41 минути , Ivko каза:

Този сайт знае ли го някой? Дава ми на 50% по-ниски цени от букинг и агода...

Аз помня, че и на мен ми беше излезнал като търсих за Дубай, но доколкото си спомням като стигнах вече до плащане или ми начисли някакви допълнителни такси или прочетох, че на място се плащат...

Връзка към мнение
преди 3 часа, iaia_mama каза:

Преди няколко дни тук се коментираше за отстъпките при различните нива на статус джиниъс. Аз съм G3 и досега бях получавала до 34% отстъпка. Сега ровя за едни резервации в Карпатите и току-що ми дава 54%. Очевидно зависи и от сезона, и заетостта на мястото.

 

genius 1.png

При мен с G2 отстъпката е 24% за genius и 51% общо, цена 81€

Явно при някои места има разлика в нивото на Genius.

Връзка към мнение
преди 12 минути , Pepi Popova каза:

Аз помня, че и на мен ми беше излезнал като търсих за Дубай, но доколкото си спомням като стигнах вече до плащане или ми начисли някакви допълнителни такси или прочетох, че на място се плащат...

Да и аз при търсене за Дубай в goole maps ми излезна

Връзка към мнение
преди 6 часа, iMari каза:

Ако бизнеса ти запада, заради поредица ниски оценки, най-лесното е да направиш определен брой резервации през различни профили за една нощувка, макар и плащайки високата комисионна на букинг, само и само да спасиш рейтинга. Въобще не виждам пречки това да се случва.

Относно гарантирането на най-добра цена, ако някой е толкова болно предан на Букинг, че да резервира на два до три пъти по-висока цена, с надеждата да му се възстанови разликата едва след престоя, той вероятно е от незначителна по размер малцинствена група. 🙂 Болшинството просто ще резервират от по-изгодният сайт.

Реномето на Букинг не за пръв път го коментираме, останала съм с впечатлението, че са от рискуващите. 😉

@Ivko, проблема е, че може да платиш, но да не получиш. Въобще не мисля, че става въпрос за очерняне. @ДиянаВ даде пример, че случаите на забавено плащане не са от сега. Когато сметките си вървят, а не получаваш възнаграждение за предоставени услуги, в един момент може и да спреш да работиш с агента, като отрежеш вече направени резервации през неговия сайт. Не е нещо, което не се е случвало. Коментирали сме подобни случаи във форума. 

Аз понеже напоследък с букинг се чувствам като с цигарите без никотин, някак по-скоро раздразнена от навика, отколкото доволна от потреблението..... се чудех дали може някой по-търпелив и отзивчив човек като @iMari 😇 да ми каже, ако търся основно разни еднодневни по-бюджетни настанявания из градове из Индия, Панама, Корея, Япония... в коя платформа ще намеря приличен избор, възможност за алтернативно настаняване при проблем и някакви снимки, които отговарят на реалността? Из чукарите е още по-страшно предлагането, но за забутани места почти никой не търси във форума и няма смисъл да питам. 

 

Знам, че всеки проверява навсякъде, обаче ние тепърва ще трябва да изградим профил и не можем да се надяваме на високо ниво в програмите за лоялност, та трябва да напреднем по-бързо и лесно. В expedia май нямаме дори акаунт 🙂 

 

Връзка към мнение

според мен за по-забутани и непопулярни места Букинг и Агода нямат аналог

най-много нещо местно, онзи сайт на Ивко е арабски например.

За Азия по-скоро виж Агода, но то е същото. Евентуално в гугъл мапс и после да търсиш сайтове/телефони на хотели.

Всякакви големи платформи като Експедия, Хотелс.ком и подобни са ок за популярни туристически места, но за по-забутани не могат да се сравняват с Букинг. 

Това го казвам предимно като търсил в Бразилия, не Азия. 

  • Харесвам 4
  • Благодаря 1
Връзка към мнение
преди 5 минути , neuromancer каза:

според мен за по-забутани и непопулярни места Букинг и Агода нямат аналог

най-много нещо местно, онзи сайт на Ивко е арабски например.

За Азия по-скоро виж Агода, но то е същото. Евентуално в гугъл мапс и после да търсиш сайтове/телефони на хотели.

Всякакви големи платформи като Експедия, Хотелс.ком и подобни са ок за популярни туристически места, но за по-забутани не могат да се сравняват с Букинг. 

Това го казвам предимно като търсил в Бразилия, не Азия. 

Агода заради това, че ни върнаха парите за проблемното настаняване, а не ни дадова вариант с алтернатива, ги избягвам спрямо букинг. Надявам се на нещо по-разумно като платформа 🙂

Връзка към мнение

@Lindt, за тези дестинации не мога да ти бъда полезна, но като напишеш в гугл "hotels in...държавата или града, който те интересува може да попаднеш на местни сайтове с по-изгодни цени и по-богат избор.И вече четеш ревюта за конкретния сайт или питаш тук. 🙂

Честно казано никога не съм се водила от програмите за лоялност на expеdia и сие, защото отстъпките са достатъчно големи и те са водещи при избора. Отделно има и сайтове, които пускат кодове за отстъпка. Например за австралийските версия на expedia и wotif до края на септеври генерираха кодове за 9-10% намаление. Сега не откривам действащ код, но може да се проверява периодично. Но пък поле за код най-често излиза за хотели, а не за места за настаняване от друг тип.

Все пак може да ви бъдат полезни:

https://coupons.nine.com.au/wotif

https://www.cuponation.com.au/expedia-coupon-code

A Booking винаги може да се ползва като база данни - от цени за сравнение до снимки и описание.

  • Харесвам 3
  • Благодаря 1
Връзка към мнение

Функционалност, която срещам за пръв път:

image.png.6f5a2331ba9f01c926b69ba6693bf703.png

 

 image.png.914d187d2bf8ae178dff0ab434acbf33.png

Вчера цената беще 711 лева  за седем нощувки. изпратих запитване, но не получих отговор.

Букинг ме информираха, че т.к. не е получен отговор от хоста запитването ми е невалидно.

Днес цената е 877 лева - изпратих ново запитване и чакам отговор.

 

 

Прилича ми на някаква форма на пазарлък с хоста, или възможност хоста да вдига цената, но е съм сигурен, че разбирам/приемам този начин на резервация.

Връзка към мнение

И аз имах същото с нов хост преди дни. И на мен не ми отговориха и ги оставих. Но пък цената беше добра. Сега апартаментът изчезна. :smile3:

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Имам поне 5 запитвания и .....нито един отговор. Според мен е легален начин да се тества пазара без да се влиза в договорни отношения/резервация/.

 

 

....

  • Харесвам 5
Връзка към мнение

И аз видях тази нова особеност при контакт с хост скоро. Изпратих запитване за къщата на смешни цени, близо до Лион, дето щяхме да я пълним с магеланци по празниците. 😜 Хоста не ми отговори, но и не промени цената и затова си мисля, че въобще не е видял заявката. Не съм сигурна, но предполагам, че не толкова очаква пазарлък, колкото има нужда от първи впечатления при комуникация, за да разбере надежден ли си. Нещо като размяната на съобщения в Airbnb. А нищо не му пречи да отговори, че апартамента е зает, без да дава повече обяснения. Затова предполагам, че просто тези домакини, не са така ангажирани с имота, не си четат съобщенията, нещо такова.

Връзка към мнение

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.

×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.