Прескочи до съдържание

Въпрос за booking.com


tonik

Препоръчани мнения

Направих няколко резервации с безплатна отмяна за Тайланд за догодина, като за всички плащането е непосредствено преди посещението. Днес си проеврявам картата и гледам някакво плащане към букинг се мъдри там:

image.png.bfc854bb232b954f75047ac61279ad7b.png

 

Нямам представа от къде идва, но си проверявам съобщенията и забелязвам това: 

image.png.3b49180233f2681d6a0efc6ac7a77533.png

 

Някой срещал ли е нещо подобно? 
Писах им обратно на мястото за настаняване, но все още нямам отговор. 
Не съм сигурна, че е точно от това място и не знам как да процедирам. 
Някакви съвети? 

 

Благодаря предварително!

Връзка към коментар
преди 22 минути , Pepi Popova каза:

Направих няколко резервации с безплатна отмяна за Тайланд за догодина, като за всички плащането е непосредствено преди посещението. Днес си проеврявам картата и гледам някакво плащане към букинг се мъдри там:

image.png.bfc854bb232b954f75047ac61279ad7b.png

 

Нямам представа от къде идва, но си проверявам съобщенията и забелязвам това: 

image.png.3b49180233f2681d6a0efc6ac7a77533.png

 

Някой срещал ли е нещо подобно? 
Писах им обратно на мястото за настаняване, но все още нямам отговор. 
Не съм сигурна, че е точно от това място и не знам как да процедирам. 
Някакви съвети? 

 

Благодаря предварително!

Ако откажеш резервацията, ще ти върнат сумата. 

Имал съм подобни казуси. 

Ако погледнеш в условията за резервация в booking.com и там, ще видиш, че са описали, че могат да вземат сумата по-рано, като разбира се, ако се възползваш от опцията за анулиране, ще върнат средствата по картата. 

  • Харесвам 1
Връзка към коментар
На 14.09.2023 г. в 15:10, The Doctor каза:

Някой получавал ли е такова съобщение. Как процедирахте.

 

Dear guest, you still have not confirmed your reservation. Please follow the LINK - ............................................to complete your booking. The funds will be withheld and immediately returned to your credit card.

If you do not confirm your booking within 24 hours, your booking will be canceled and no refund will be given.

Best regards,

 

Резервация е платена и потвърдена от БУКИНГ преди 2 седмици.

И аз получих същото съобщение за резервация на хотел във Велинград. Обадих се на хотела и казаха, че всичко е наред с резервацията. Много хора се били обаждали, които също са получили такъв e-mail.

Връзка към коментар
преди 12 минути , alienad каза:

И аз получих същото съобщение за резервация на хотел във Велинград. Обадих се на хотела и казаха, че всичко е наред с резервацията. Много хора се били обаждали, които също са получили такъв e-mail.

Не е само до Имейла, сумата е взета от картата. 

Връзка към коментар
преди 49 минути , slujitel каза:

Някой има ли идея, защо в Узбекистан Букинг не работи и от къде другаде бих могла да резервирам хотели? 

Това е нещо ново?!? Предстои ми да правя резервации за дванадесет нощувки. Ще следя как се развива ситуацията при теб.

 

Колко време се чака да те ъпгрейднат до ниво Genius 3? Чакам повече от 20 дни и нищо не се случва. Покрил съм всички изисквания и в профила ми пише,че ще отнеме няколко дни. Но те 100 дни също са няколко. Някой да знае?

Връзка към коментар

Имам един казус с резервация за една нощувка с безплатна отмяна до 15 ноември и със следните условия на плащане:

The property will charge you: ХХХХ

You'll pay YYYY in EUR according to the exchange rate on the day of payment. 
Само че хотелът (в Испания) вече ми дръпна сумата преди двайсетина дни. А преди три я дръпна още веднъж. Може и блокирана да е, ама това не го виждам в банковите извлечения.
Писах им, мълчат. Те така цялата карта могат да ми издърпат на равни интервали. Идеи?
Засега стои резервацията, но вече нямам намерение да ходя в този хотел.
 

  • Харесвам 1
  • Замислям се 1
Връзка към коментар
преди 11 минути , Argentique каза:

Имам един казус с резервация за една нощувка с безплатна отмяна до 15 ноември и със следните условия на плащане:

The property will charge you: ХХХХ

You'll pay YYYY in EUR according to the exchange rate on the day of payment. 
Само че хотелът (в Испания) вече ми дръпна сумата преди двайсетина дни. А преди три я дръпна още веднъж. Може и блокирана да е, ама това не го виждам в банковите извлечения.
Писах им, мълчат. Те така цялата карта могат да ми издърпат на равни интервали. Идеи?
Засега стои резервацията, но вече нямам намерение да ходя в този хотел.
 

Ако сумата е изтеглена няма основание за блокиране на каквото и да е. Аз бих анулирал веднага и всяка комуникация бих водил през Букинг. 

  • Харесвам 3
  • Благодаря 1
Връзка към коментар
На 26.09.2023 г. в 13:03, krasen_denev каза:

Колко време се чака да те ъпгрейднат до ниво Genius 3? Чакам повече от 20 дни и нищо не се случва.

Използвам това като повод да попитам - имаме ли наиситна доказателства, че т.нар. "ниво Genius 3" носи някакви реални предимства, или е по-скоро маркетингова залъгалка? 

  • Харесвам 1
Връзка към коментар

Аз съм Genius 3 отдавна и често ми предлага отстъпки от -20% и понякога -25%. Друго не ми предлагат засега. :biggrin:
Моята схема за корекция на цената:

1. Харесвам си 1-2-3 места.

2. Сравнявам цени в декстоп и мобилно приложение. Ако има и мобилна отстъпка за резервация в приложение =>

3. Отварям браузър на телефона и пиша, примерно trivago.es/ или .de

4. Отварям, намирам хотела и цъкам на офертата за букинг.

5. Така получавам и мобилна отстъпка, и booking.com плаща (намалява някой лев), и genius, ако е имало.

Сега, ако някоя стая ми харесва на картинка повече от другите, пък не я намали по всички точки, много ясно, че ще избера нея. :smile3:

И 6. Ако ви се занимава, можете да искате и код за букинг в съответната тема, ама на мен ми е неудобно и досега не съм искала. Това не значи, че добри хора не са ми предлагали безвъзмездно. :smile3:


Докато писах това, хотелът все пак ми отговори :biggrin: и се извинява, уж вече възстановили парите, да видим. Сега и банката ще ми вземе 1% от върнатата сума (ако се появи, де), че много са заслужили. Хубаво си плащам с револют всичко обикновено... :diablo:

 

  • Харесвам 4
Връзка към коментар

Аз съм с  ниво Genius 2 . Наскоро резервирах хотел, за който пише, че ми дават безплатна закуска и при  разбивката на цената  ми бяха извадили 45евро. И действително през другия ми профил, който е Ниво 1, виждам че цената е по-висока с около 45евра. Съотвено без Genius ниво, показва още 50ерво нагоре.

  • Харесвам 1
Връзка към коментар
преди 2 минути , elzbieta каза:

Аз съм с  ниво Genius 2 . Наскоро резервирах хотел, за който пише, че ми дават безплатна закуска и при  разбивката на цената  ми бяха извадили 45евро. И действително през другия ми профил, който е Ниво 1, виждам че цената е по-висока с около 45евра. Съотвено без Genius ниво, показва още 50ерво нагоре.

Кой е хотела. 

Връзка към коментар
преди 41 минути , Фил каза:

Използвам това като повод да попитам - имаме ли наиситна доказателства, че т.нар. "ниво Genius 3" носи някакви реални предимства, или е по-скоро маркетингова залъгалка? 

Като че ли отстъпките с G3 в повечето случаи са по-големи, сравнено с G2, но има случаи, когато е точно обратното. 🙂

Все пак G3 понякога носи и допълнителни екстри като ранно настаняване, късно напускане, безплатна закуска, ъпгрейдване към по-хубава стая.

Но ако питаш мен Booking.com си е една голяма пързалка. Тази година фаворит са ми trip.com и особено Destinia. Говорим за по-ниски цени два до три пъти, спрямо Букинг.

А най-добре в цената може да се ориентираш като харесаш хотел и го потърсиш в Гугъл. Изкарва ти цените през различните платформи и вече си избираш.

  • Харесвам 10
Връзка към коментар

Ха, ново двайсет, писах и на букинг, преди да получа отговора на хотела, и някой ми анулира резервацията. :smile3:
Сега за този тормоз е редно да ми изпратят 1-2 кода, че досега не съм получавала.  :biggrin:

преди 10 минути , iMari каза:

А най-добре в цената може да се ориентираш като харесаш хотел и го потърсиш в Гугъл. Изкарва ти цените през различните платформи и вече си избираш.

Поне при моите търсения все букинг ми дава по-ниската цена, а трипа - по-висока. Може би зависи кой къде ходи и какво търси...

  • Харесвам 2
Връзка към коментар

Абе то малко офтопик става ама в Гугъл ми направи впечатление че изкарва някакви непознати платформи понякога, super.com и destinia например за Гърция. Чудя се дали може да се разчита, предвид че са препоръчани от търсачката ..

Връзка към коментар

Според мен отстъпката за Genius не се влияе от нивото. Аз съм Genius 2 и ето пример за 15%

IMG_2049.png.1505af006a3b49f49c16f7bb30de7c04.png
 

IMG_2048.png.a4a2bb352effad2bd577b862bd8d1e35.png

 

Отделно и различно е намалението при резервация през мобилното. 
Тази резервация в един момент я свалих дори до 504€, защото букинг плаща до 554€, като в същото време,  след приложен код, начисли награда върху по-високата сума.

IMG_2051.png.579b91d1ae4923ddb2f7d9022ca23fce.png

 

Това е случаят с бъгавото ценообразуване: 

- цена при отменима резервация за 3 възрастни - 554€;

- цена при невъзвръщаема резервация за 2 възрастни и 1 дете - 564€ 

IMG_2050.png.4e2b08abfdd51b6ae0dcab932dbe0562.png

 

С ровичкане и отделено време се постига намаляне на цената в повечето случаи🙂

В последните месеци намалението, което се постига с банкова карта или през топкешбек е много малко. Какво срамно има да помолиш за код, @Argentique? Нали са затова, да се ползват🙂. Явно е, че комисионът на Букинг е надут и поне да получиш някаква награда, която после пак при тях ще отиде😄

  • Харесвам 1
  • Смея се 1
Връзка към коментар
В момента, bad kid каза:

Абе то малко офтопик става ама в Гугъл ми направи впечатление че изкарва някакви непознати платформи понякога, super.com и destinia например за Гърция. Чудя се дали може да се разчита, предвид че са препоръчани от търсачката ..

През super наистина излизат винаги много добри цени, но така и не успях да направя резервация през тях, въпреки, че ми бяха препоръчани от магеланец. Няколко пъти тръгвам да резервирам и в един момент изписва, че няма наличност на тази цена. Лошото е, че блокират сумата по картата, добре, че банката реагира бързо и я отблокира. Та тях съм ги отписала засега. Но Destinia  са си супер, няколко резервации вече, дават хубави стаи, без да съм имала претенции. Но това са сайтове с добри цени за хотели, особено за курортен тип такива, почти не излизат  апартаменти или къщи за гости.

  • Харесвам 3
  • Благодаря 1
Връзка към коментар
преди 15 минути , ДиянаВ каза:

В последните месеци намалението, което се постига с банкова карта или през топкешбек е много малко. Какво срамно има да помолиш за код, @Argentique? Нали са затова, да се ползват🙂. Явно е, че комисионът на Букинг е надут и поне да получиш някаква награда, която после пак при тях ще отиде😄

Топкешбека го зарязвам с четирите им процента. През линка им цените са по-високи и не си струва. 

Докато не сравним един определен апартамент от различни акаунти, няма да разберем къде какво и колко е по-изгодно.

Не почвам в темата за кодовете, че всеки ден ще трябва да пиша там. :lol:
Хайде не всеки ден, че понякога ако много ме изкефи някой интериор, ползвам airbnb, като там цените по-скоро са по-високи от букинг за същите места, но НЕ винаги.

Общо взето започваме да изглеждаме така.

 

DSC_2596.JPG.47156c95362492240d35722c8b41e4cb.JPG

 

(сн. е моя)

 

И понякога, като се замисля (рядко явление) – за времето, което отделям за търсене на отстъпки, тия пари ще ги изкарам, че може и повече дори, щото не съм на твърда заплата, ама за спорта какво ли не прави човек... :lol:
Няма ли да пуснат някой лов на колибрита в топкешбека, че изгубихме форма... :lol:


@iMari, и аз знам, че дестиния са за курортни предложения и доста хора ходят през тях в Турция на AI. Аз понеже ходя по апартаменти предимно, няма оферти, както казваш. Ей сега отворих букинг и дестиния за определени дати, дестинските апартаменти са по-скъпи всички до един. Но вероятно предлагат хотели, които букинг ги няма. Такъв е случаят и с Hotels.com за Турция извън Истанбул, който има в пъти по-добра база от букинг и доста по-добри цени. Като се замисля, на море в Турция букинг не съм ползвала, а имам четири поредни лета на различни места.

  • Харесвам 1
  • Смея се 3
Връзка към коментар

Който не го мързи и е Genius 3, може да провери каква цена показва мобилното. Апартаментът е в San Andres, Тенерифе, 17-24 юли 2024 е свободен, 3 възрастни или 2+дете

IMG_2052.png.fb6105b3d6cea5408702377a048ffdef.png

  • Харесвам 1
Връзка към коментар

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    • Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.
×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.