Прескочи до съдържание

Въпрос за booking.com


tonik

Препоръчани мнения

преди 10 минути , Argentique каза:

Като се замисля, на море в Турция букинг не съм ползвала, а имам четири поредни лета на различни места.

Докато търсех за Гърция, super.com ми изкарваше брутално ниски цени за Турция. Даже мога да ти дам линк за -10%, ако ти е скучно и си готова за експерименти. 😁

Така е, зависи къде и какво търси човек,(апартамента с барабаните е страшно попадение 😉 ), важното е да имаме избор и да си споделяме впечатления. ☺️

  • Харесвам 1
Връзка към коментар
преди 17 минути , ДиянаВ каза:

Който не го мързи и е Genius 3, може да провери каква цена показва мобилното. Апартаментът е в San Andres, Тенерифе, 17-24 юли 2024 е свободен, 3 възрастни или 2+дете

IMG_2052.png.fb6105b3d6cea5408702377a048ffdef.png

За трима възрастни пуснах.

 

20230929_183742.jpg.1eda6b67f97aca5455f3009e8c6854ea.jpg

 

В сравнение с теб май имам една отстъпка от 49.88€ без код, ако се пробваш да стигнеш до мобилния букинг през някое триваго, може и на теб да ти даде. :) Това с безплатна отмяна до 3 юли.

P.S. Понеже зимата (някоя зима) ми е цел Тенерифе, на север при твоята Пепита е по-хладно от юга, вероятно за лятото си проучила микроклимата. :wink:

 

  • Благодаря 1
Връзка към коментар
преди 2 минути , elzbieta каза:

На мен с Genius 2 ми дава същата цена 504,37е, за двама съзрастни и дете.

на мен пък 567 евро, и също съм G2, иди ги разбери какви са политиките....

 

Връзка към коментар
преди 1 минута , antea каза:

на мен пък 567 евро, и също съм G2, иди ги разбери какви са политиките....

 

Аз проверявам през мобилното приложение и ми казва "Mobile-only price". Вероятно там да е причината.

Връзка към коментар
преди 18 минути , iMari каза:

С трима възрастни и две деца на 10години на  мен ми го дава зает.😆

Screenshot_20230929-184427.png.42dabfe973ecfbaff0c3c5e7bccfd570.png

Не, тя иска трима възрастни или 2+1, ама нейното дете е голямо, вероятно другото лято ще е на 15. :)

 

@iMari, благодаря за предложението за линка, но Турция не планирам скоро. :smile3:

  • Харесвам 1
Връзка към коментар

Извинявам се, не съм разбрала правилно. Това показва с G3 в букинг, при 2 възрастни и 1 дете:

Screenshot_20230929-185018.png.616b15690afa7fbd7831f954031b8529.png

А това през expedia.com. Жалко, че не позволява използването на код, защото в момента излизат кодове за 9-10% намаление.

image.png.b0cba454fbe944ccf4f401b9c6a9a34f.png

  • Благодаря 1
Връзка към коментар

Аз съм ниво 3 и ми дава същото като на @Диана -504е за трима възрастни. 479е ми дава за 2 човека. Но това явно не е само един апартамент с една спалня понеже и други Screenshot_20230929-182112_Chrome.jpg.666c6d337ae66b202200fc62f8e89281.jpgпо-скъпи има. Не ги гледах много в детайли кой какъв е. Т.е в ниво 2 и 3 няма разлика в цената поне за този апартамент.

Редактирам се: един и същ е апартамента. Разликата идва от условията на плащане или броя хора: 504 за 3 възрастни с безплатно анулиране до 3 юли, с безплатно анулиране до 16 юли е 600 и нещо. 479е за двама с плащане сега.

 

Връзка към коментар

Аз го резервирах за 504€ за предходната седмица 10-17.07., като евентуално ще имам награда в травъл кредити за 55€. Каквото-такова, повече не търся, че операцията по огледите и резервацията отне време, все едно ще го купувам😄

@ArgentiqueГледах много по острова и това градче Сан Андрес ми допадна като комбинация от море /направо цял океан🙂/ и планина. По атмосфера също го усещам като моето място. Нещо като Машико в Мадейра😍. Само си мисля, че една седмица с полетите няма да ми стигне🙂, но другият вариант от 14 дни ставаше прекалено много. Ако уиз бутнат нещо дотогава, 10 дни ще са ми идеални😄. Иначе ако ми хареса, пак ще се ходи, живот и здраве🙂

преди 10 минути , iMari каза:

@ДиянаВ, vrbo.com също са от семейството на expedia, не съм ги ползвала, но не би трябвало да има рискове с тях:

image.png.7f7b6122fc22e24a742b56372a3e198f.pngimage.png.7f7b6122fc22e24a742b56372a3e198f.png

Мерси. Утре ще огледам и там🙂

  • Харесвам 2
Връзка към коментар
преди 52 минути , iMari каза:

@ДиянаВ, vrbo.com също са от семейството на expedia, не съм ги ползвала, но не би трябвало да има рискове с тях:

image.png.7f7b6122fc22e24a742b56372a3e198f.pngimage.png.7f7b6122fc22e24a742b56372a3e198f.png

Преди съм резервирала апартамент в Париж през HomeAway. Нямах абсолютно никакви проблеми, даже за пръв и единствен път имах писмен договор за краткосрочен наем, но може и да е било политика на собственика.

Сега гледам пише, че са се преименували или слели с това Vrbo

Връзка към коментар

Голяма част от имотите в Airbnb се листват едновременно и във Vrbo, и във Flipkey (платформата на TripAdvisor), и разбира се в Booking.

Понякога цената при едните е по-ниска , друг път при другите. Сравнявайте къде ще е най-изгоднa конкретната оферта.

Резервирал съм през Vrbo и Flipkey на по-добра цена без проблеми.

 

 

 

  • Харесвам 6
Връзка към коментар
преди 3 часа, ДиянаВ каза:

10 дни ще са ми идеални😄.

Хаха, от разни схеми ми се изпаряват от мозъка най-елементарните действия😄. Ще чакам аз промени от Уиз, за да напасна 10 дни вместо 7, толкова ми се е изкривило мисленето😛. Като се заговорихме за Тенерифе и нощувките, преди малко се сетих да проверя как са полетите и цените. Ми този път обратният полет на 20-ти е на цената, която ми пасва -80€ и си го смених сама с флекса😄

Оххх, ще се търсят още 3 нощувки, но първо ще открия подходяща тема и там ще питам къде😉

  • Харесвам 1
Връзка към коментар
преди 14 часа, ДиянаВ каза:

Който не го мързи и е Genius 3, може да провери каква цена показва мобилното. Апартаментът е в San Andres, Тенерифе, 17-24 юли 2024 е свободен, 3 възрастни или 2+дете

IMG_2052.png.fb6105b3d6cea5408702377a048ffdef.png

Уж съм ниво 3 ,а разликата е огромна  в сравнение с bad kid

Screenshot_2023-09-30-09-16-13-592_com.booking.jpg

Връзка към коментар
преди 1 час, matse1 каза:

Уж съм ниво 3 ,а разликата е огромна  в сравнение с bad kid

Screenshot_2023-09-30-09-16-13-592_com.booking.jpg

Понякога го сваля до 504€ и с ниво 2, като букинг плаща разликата. При мен стана този номер като не довърших резервацията за известно време и след това ми смъкна цената. При bad kid тази цена май се оказа, че е за двама възрастни.

  • Харесвам 1
Връзка към коментар
преди 24 минути , ДиянаВ каза:

Понякога го сваля до 504€ и с ниво 2,

Сега проверих през профил с G2, пак дава цена 504 евро. Разгледах и други предложения за същия период, не виждам разлика с цените, които дава с G3. Някакво тяхно си шантаво ценообразуване.

 

  • Харесвам 1
Връзка към коментар
преди 27 минути , iMari каза:

Сега проверих през профил с G2, пак дава цена 504 евро. Разгледах и други предложения за същия период, не виждам разлика с цените, които дава с G3. Някакво тяхно си шантаво ценообразуване.

 

Просто не трябва да се съмняваме, че и едните, и другите винаги са отгоре, каквито и отстъпки да дават😄

Благодаря @iMari за откритията ти в Expedia i Vrbo. Разглеждах тази сутрин и си харесах настанявания на по-ниска от букинг цена. Малък недостатък е, че отсега искат частично предплащане. Ще ги гледам пак, но първо трябва да се насоча накъде🙂

  • Харесвам 1
Връзка към коментар

Booking.com имат проблем с плащанията към хотелиери и хостове. Обяснението на компанията е, че са породени от технически проблеми, но реално не се решават с месеци, а и комуникацията с тях е трудна.

https://www.economic.bg/bg/a/view/booking-zatyva-v-dylgove-ostavi-hoteli-po-cjal-svjat-bez-plashtanija

Възможно е всички оплаквания свързани с повторно чарджване на картата или настояване да се плати отново резервация да не идват от хакерски атаки и опити за измама, а да са свързани с неуредени отношения между платформата и местата за настаняване.

  • Харесвам 5
  • Шок 1
Връзка към коментар

Доста подвеждаща информация. Очевидно става дума за настанявания в хостели, частни апартаменти и вили. При подобни настанявания платформата се явява финансов посредник между страните - резервацията се плаща предварително от клиента, а платформата по-късно превежда парите на собственика, като си удържа комисион. При стандартните хотелски настанявания проблеми няма, защото плащането се осъществява директно в хотела от страна на клиента. Това е в общия случай ако не си избрал предварително плащане през платформата. Което още веднъж доказва моята теория, че Booking е ненадминат избор в хотелското настаняване в категория минимум три звезди, а всички проблеми установени относно резервации на апартаменти, вили или хотели с нисък рейтинг са всъщност породени не от платформата, а от самите собственици...

Връзка към коментар
преди 21 минути , bad kid каза:

Отношенията им не са ли регулирани с договор, в който има срокове и т.н....?

Със сигурност имат договор и съответни задължения от двете страни. Ако действително оплакванията са само от страна на частни хостове, нещата са ясни от моя гледна точка. Не че е невъзможно корпорация да игра нечестно и да бави плащанията, но някак не ми се вярва да рискуват реномето си за нищожен дял от своя оборот, защото надали тези настанявания могат да се сравнят по обем с хотелските настанявания...

Връзка към коментар

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    • Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.
×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.