Прескочи до съдържание

Колко нови държави посетихте тази година?


Препоръчани мнения

0 на 0. Само една двуседмична обиколка из България. Нямахме планове и така намаше нищо провалено. Планове правим занапред, но решаваме в последния момент.

  • Харесвам 8
  • Шок 1
Връзка към коментар

Една нова държава - Турция. Досега все стоеше настрани от плановете, та използвах ситуацията да отскоча до комшиите. 

Провалени планове за Австрия и Словакия през март и Индонезия, Малайзия и Сингапур с един по-дълъг стоповър в Доха на отиване през октомври. Всичко това е препрограмирано през 2021 г. Песимистично съм настроен за началото на годината, но очаквам с умерен оптимизъм 20-тина дни в ЮИ Азия през есента.

  • Харесвам 13
Връзка към коментар

Индонезия , конкретно Ментавайските острови. Въпреки че бяхме за 4 или 5 път в Иноднезия  всеки остров  е различен и винаги срещаш нещо ново и  уникално. И после - дърво, дебееело дърво....  Имам чувството че времето минава в някакъв паралелен свят....  Поне сме от "късметлиите' които живеят 6 месеца на Балчик та се "поосолихме"

И пак си мисля че е въпрос на желание , причини винаги ще има  - справка @Георги Матеев

 

  • Харесвам 16
  • Браво 3
Връзка към коментар

Годината за мен започна ударно с пътувания през януари и февруари, но на сметката си записах само една нова държава - Швейцария. Провалените пътувания са много, даже не ми се говори за тях...

За протокола да добавя, че успях за пръв път да посетя и българското Мачу Пикчу. 😀

  • Харесвам 14
Връзка към коментар

2020 година ни показа,че  планове не се правят,че всичко може да се случи и няма нищо по важно нещо от здравето!

Аз нямам посетени нови държави,нито провалени пътувания.

Но съм щастлива,че успях да посетя няколко места в България,на които не бях ходила.И то с любими приятели-споделеното пътуване е по-важно от самата дестинация според мен.

Оптимистка съм и се надявам новата 2021 година преди всичко да бъде здрава!Да можем да реализираме поне една мечтана дестинация без страх и проблеми.Държавите са си по местата и всичко ще се нареди когато светът се успокои.

Пожелавам на магеланци здраве,лично щастие и много любов.Топли и уютни празници и повече сетива за красотата,която ни заобикаля,независимо къде се намираме!

 

  • Харесвам 20
Връзка към коментар

Аз съм доволен от тази година, защото пътуванията бяха повече от всякога. Благодаря на всичките магеланци, с които споделихме чудните обиколки из България. ❤️

Юни:

  • Баташки Снежник
  • Бобошевски Руен
  • Гоцев връх в Славянка ( + първо тайно влизане в Гърция 🇬🇷 без PCR тест )
  • връх Руй (+ тайно влизане в Сърбия 🇷🇸 без PCR тест).

Юли:

  • скоростната ми обиколка до Боянския водопад Боянското езеро
  • връх Радомир в Беласицa ( + второ тайно влизане в Гърция 🇬🇷 без PCR тест ) + бонус Роженските пирамиди.

Август:

  • до връх Ушите и Мальовишките езера в Рила 
  • Кобилини стени във Врачанския Балкан
  • връх Камен дел във Витоша
  • язовир Въча и пещера Снежанка
  • едно убийствено "карене" с "колело" над село Елешница ей така в нищото
  • кръгчето във Витоша: от хижа Алеко към връх Камен ден , спускане към хижа Камен дел и от Боянския водопад та до чак квартал Бояна

Септември:

  • Черни връх във Витоша
  • язовир Кърджали, Утробата, Дяволския мост, меандрите на река Арда, язорив Студен кладенец и Гъбите - все уникални места из Родопите
  • отново за разнообразие Черни връх , и пак във Витоша 
  • до хижа Козя стена през Козя стена и бонус връх Баба(Боба)
  • Йончево езеро и Страшното езеро в Рила
  • Франция 🇫🇷 : Колмар, Страсбург и набор от красивите села из района
  • Швейцария🇨🇭: нова държава в моя списък - Люцерн и Базел

 

Октомври:

  • връх Кабул, Отовишки връх, уникалната гледка над Седемте Рилски езера и надолу около връх Харамията
  • Белоградчишките скали и пещера Венеца

 

Ноември:

  • Витошки кръгче: от Златните мостове към хижа Еделвайс - през местността Конярника  - хижа Кумата - до Златните мостове
  • Турция 🇹🇷: пътувах до Истанбул (там нищо не видях, защото бях за кратко време) и Одрин : валидиращото събитие влизане в джамията Селимийе
  • една кратка разходка из дербите на Витоша - май минахме покрай Алековските водопади, но като цяло не помня друго, но помня че бях там 😄 
  • поредно кръгче из Витоша: от Бояна до Копитото - към хижа Камен дел - към Боянски водопад - обратно в Бояна

Дано не съм пропуснал нещо.

П.с. След като си разписах списъка, размислих. Аз съм МЕГА доволен.

П.с. 2: 2021 дръж се, че аз идвам. 🙂

 

  • Харесвам 27
  • Шок 1
  • Браво 15
  • Смея се 1
Връзка към коментар

За мен 2020 започна много добре: януари в Йордания, февруари - Виетнам, Камбоджа и Малазия. 
4 нови държави. Щеше да има поне още 4, но не би. 
Компенсирах с пътувания из България почти всеки уикенд. Най- доволна съм от многократните пътувания с магеланци. 
Да сме здрави - догодина ще наваксваме, дай Боже!

  • Харесвам 21
Връзка към коментар

Едничко кратко пътуване извън страната, но прекрасно. Беше ми и все още е вълшебното хапче. Началото на септември в най-най-най-любимата ми Прага след 4-годишна пауза. Напълно се отдадохме на безгрижни разходки без програма и разписания, с акцент хапване и бираааа😄 

За догодина по Великден ми се ще пак старата Франция с неопознат град Лион. Нали публично тук обещах на Макрон, че няма да изневерявам на французите с все бягащата ми Италия😉 Не знам обаче с тръгване от Букурещ как ще е положението. Продъниха ми се тъпанчетата от думата “коронавирус”, сега “ваксина”, а след някой друг месец “трета вълна”😠 Но да сме живи, здрави и работещи. Не може вечно да вали 🙂

  • Харесвам 17
Връзка към коментар

Само една нова държава - Чехия с Бърно 🙂 и за пореден път Виена и Братислава. Това беше последното спокойно пътуване, преди да дойде вируса. Успях да посетя и един нов гръцки остров - Крит и да погледна по друг начин на ходенето на море в Гърция. Пошматкахме се по нашето Черноморие....и това беше:)

Пропадна половин Европа, най-съжалявам за Русия, даже бях започнала да уча руски в началото на годината 😞

 

Само да сме здрави!Добре, че го има форума, за да разсейва мрачните мисли, да дава оптимизъм и добро настроение и така да повишава естественият имунитет. Благодаря ви 🙂

 

Дано новата година ни донесе повече сигурност и спокойствие, отворени граници и летящи самолети! 🛫🌅🌈

 

 

  • Харесвам 21
Връзка към коментар

 Годината 2020 ми започна добре, даже повече от добре, прибрахме се от Карибите. За наше голямо щастие ние като сме заминавали вече е имало "ковид" , но още не бяха оповестили,. Благодаря на Бога,че изкарахме едно незаменимо пътешествие безпроблемно и спокойно, радвайки се с пълно сърце на всяко посетено местенце, направихме мини обиколка на Европа като се започне Италия, Франция, Испания, Канарските,14дневен круиз , Мартиника и една седмична почивка в Гуадалупе. Връщайки се в Бг започна лошата новината. По стечение на обстоятелствата още януари имах планувано заминаване за Берлин, после лятото за Белгия. . В Германия изкарах първия шок от ковид март, април, май, прибрах се в края началото на юли, след три анулирани билета. Лятото и в рамките на три месечният ми белгийски престои използвах всеки прозорец и всяка възможност успях да повторя почти цяла Белгия, Ардените, Северно море, ходих до Холандия, Франция и новата ми дестинация Люксембург.

Остана една неосъществена Канада и един мини Норвежки круиз.

Равносметката за една година назад, при условия на ковид пътуванията ми да били кратки за по ден два, но си вземах глътка въздух и се зареждах, не виждам как ще си стоя в къщи те първа.

  • Харесвам 19
Връзка към коментар

Цели 3 нови държави и всички по съседски с кола - Румъния, Босна и Херцеговина, Хърватия + о. Вис. Много красоти видях, поснимах, накефих се на всяка минутка. Та последното е най-важното и за пореден път установих за себе си, че ми е ценно движението и наслаждението от видяното. 🙂

  • Харесвам 18
Връзка към коментар

Само Йордания и после пандемия. 😁😁😁 

Но не ми липсват пътуванията, липсва ми просто свободата да излизаме на готини места. 

 

  • Харесвам 10
Връзка към коментар

Нови няма , но 4-те повторени през годината ( в предвид тази година ) пак е нещо.

Едната беше преди пандемията, втората - на първия обявен ден в БГ - 13.03  и другите две - лятото.

На мен най-много ми липсват спонтанните дълги уикенди които преди си правехме , обикновено организирани ден или два по-рано .

 

  • Харесвам 5
Връзка към коментар

За първи път от 2006 г. не само никакви нови държави, изобщо никакви други държави. Мрън. И февруари няма да мога да отида на сватба в Австралия. Мрън, мрън.

  • Харесвам 3
Връзка към коментар

Аз за малко да остана и аз валат, но септември отскочих до Румъния, която не бях посещавал. Верно само за една вечер, но....тая година толкова 🙂 

Дано догодина е по-свободно пътуването, че иначе ще трябва да правя същото упражнение, но с Македония. Тя е последната държава от граничещите с България, която не съм посещавал.

  • Харесвам 5
Връзка към коментар

И аз скромно - нито една посетена нова страна, но пък за сметка на това повторени Виетнам, Малайзия и Румъния.

Благодарение на пандемията успях да посетя места в България, които никога не съм знаел, че съществуват, или съм знаел но не ми се е отдавала възможност да отида.

Надявам се догодина да е по-добра откъм нови места, в страната и в чужбина. 🙂

  • Харесвам 10
Връзка към коментар

Да дам и моя скромен отчет. Годината започна с единственото осъществено планирано пътуване до  🇲🇹(нова) . След това се почна с разочарованията. Пропадна ми дълго планираното пътуване до 🇯🇵 , като даже и разписката за japan rail pass беше пристинала по пощата, та се наложи да финансирам и DHL за писмо до... 🇨🇳 - каква ирония само. Пропадна и Ница и след това и "магеланският круиз" Копенхаген- Осло . След това смених тактиката и всички пътувания бяха супер ласт минет като билети, резервации и планиране.

Юли изневерих на Гърция и направихме семейно с малкия едно 10 дневно море в 🇨🇾 (нова) точно 2 дни преди да забранят да се влиза от България и с PCR. За това време спокойно обиколихме южен Кипър, а турската част и без това беше затворена.

Август кратка обиколка на района на Колмар + Страсбург 🇫🇷 , Фрайбург 🇩🇪 и Базел 🇨🇭.

Септември все пак успях да направа Ница-та от 2рия опит, като даже направихме и два плажа в Кан и Филфранш-сюр-Мер. Обиколихме Езе, Антиб, Сен Пол дьо Ванс и Мантон + 🇲🇨 (нова).

Октомври след много гимнастики и няколко пъти променяне на анулирани полети все пак успяхме да се доберем до Канарските острови 🇪🇸 (нова) - Тенерифе и Гран Канария . Направихме и там доволно плажчета и вероятно ще се върнем отново 🙂

Номеври не успях за Копенхаген и от 2рия опит - пак ни затвориха и се отказах от нови опити до края на годината.

 

Та да обобщя - 4 нови държави Малта, Кипър, Монако и Канарските острови. Като гледам как се развиват нещата вероятно и догодина поне за мен пътуванията ще са в Европа.

 

  • Харесвам 17
Връзка към коментар

Годината беше слаба, но далеч от провалена за мен. Започнах я в Камбоджа🇰🇭. Седмица преди голямото затваряне се върнах от Йордания🇯🇴 където направих едноседмична обиколка с кола. Нямах планове за останалата част от годината и така приех положението по-леко. Фирмата ни даде допълнително 10 дни отпуск и така успях да запазя повечето за догодина.

Лятото, в началото на септември, като се поотпуснах мерките, посетих Полша🇵🇱.

  • Харесвам 11
Връзка към коментар

Кръгла 0 за 2020. Но все пак съм доволен, успях да посетя Австрия, Словакия, Хърватия и една хубава 8-дневна почивка в Гърция (Кефалония) през Септември.

 

  • Харесвам 7
Връзка към коментар

Служебно половин ден във Виена на път за Лисабон януари, където имах 2-3 вечери за разглеждане. Така че броя Австрия и Португалия.

Август една бърза Нормандия (не че Франция е нова държава).

Октомври Испания и Андора (плюс пак Франция около Авиньон и Тулуса).

 

Пропуснахме Канарските острови и Монако. Днес трябваше и от Малта да се връщаме 😞

 

Но като цяло не мога да се оплача. Не очаквах толкова силна втора вълна и планирах в перспектива, а ясно трябва да се играе за след седмица-две ...

  • Харесвам 5
Връзка към коментар

Общо 9 пътувания тази година, 4 от които бяха в нови за мен страни - Андора, Португалия, Финландия и Египет. И аз, както всички останали, имах много анулирани билети, последва един период, в който имах чувството, че само набутвам пари в билети, а пътувания въобще няма да се случат. Но някой отгоре се смили и направи годината ми пълна с хубави изживявания. Благодарна съм. 🙂

Истината е, че няма никакво значение какви планове правим - не винаги решаваме ние какво ще се случи. Но да, радвам се, че съм част от този форум с хора, които активно планират - така има по-голяма вероятност да се случи нещо и да преборим сивото ежедневие.

Пожелавам на всички магеланци другата година да пътуваме по-лесно, доколкото е възможно, за да си доставяме нашата доза щастие!

Поздрав със снимка от AirBnB къщичката ни в Лапландия, в която бяхме този януари. Беше точно това, за което си мечтаех, а цялото лапландско пътешествие беше страхотно и отдавна чакано. Dreams come true...sometimes 🙂

 

DSCN5976.JPG.b35a0d87def0a2ef2d8b9b3390db2988.JPG

 

DSC_0665.jpg.6964b4147b0377f470ce9c034a0c49ee.jpg

 

 

  • Харесвам 24
  • Браво 12
Връзка към коментар
преди 5 минути , Яничка каза:

Общо 9 пътувания тази година, 4 от които бяха в нови за мен страни - Андора, Португалия, Финландия и Египет. И аз, както всички останали, имах много анулирани билети, последва един период, в който имах чувството, че само набутвам пари в билети, а пътувания въобще няма да се случат. Но някой отгоре се смили и направи годината ми пълна с хубави изживявания. Благодарна съм. 🙂

Истината е, че няма никакво значение какви планове правим - не винаги решаваме ние какво ще се случи. Но да, радвам се, че съм част от този форум с хора, които активно планират - така има по-голяма вероятност да се случи нещо и да преборим сивото ежедневие.

Пожелавам на всички магеланци другата година да пътуваме по-лесно, доколкото е възможно, за да си доставяме нашата доза щастие!

Поздрав със снимка от AirBnB къщичката ни в Лапландия, в която бяхме този януари. Беше точно това, за което си мечтаех, а цялото лапландско пътешествие беше страхотно и отдавна чакано. Dreams come true...sometimes 🙂

 

DSCN5976.JPG.b35a0d87def0a2ef2d8b9b3390db2988.JPG

 

DSC_0665.jpg.6964b4147b0377f470ce9c034a0c49ee.jpg

 

 

Отличничка!

  • Смея се 1
Връзка към коментар

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    • Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.
×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.