Прескочи до съдържание

Колко нови държави посетихте тази година?


Препоръчани мнения

Мирослав Василев

Новата година дойде и след пристигането ми на 30 сутринта в Армения,мога официално да дам рапорт 😀

 

Годината беше наситена с различни пътувания, различни гледки и най-вече с нови страни.

 

Накратко посетени 13 държави, от които 9 нови (Литва, Латвия, Естония, Норвегия, Сан Марино, Дания, Швеция, Андора, Армения)

 

От невероятния залез в Сан Марино

 

244301142_4320963398019263_7251753174575353566_n.jpg.323a31183efc8c8083536376c0a57f04.jpg

 

През замръзналото езеро в Закопане

 

185172373_3899434776838796_4351541669747034597_n.jpg.8c8e35d6b45877f8e327028f38a98013.jpg

 

До неповторимата Армения...

 

20211230_123220.jpg.daa825f82a59e852486afaeafcd4cdd4.jpg

20211231_110156.jpg.265a0d45b638ca807b2521d3327cea53.jpg

 

Каквото и да кажа, няма да е достатъчно, определено не съм очаквал Армения да ме впечатли толкова.

 

Пожелавам на всички, много нови държави и прекрасни емоции през 2022. 🙂

  • Харесвам 22
  • Браво 12
Връзка към коментар

      Да се отчета и аз, въпреки че не пиша често тук, но пък ви чета и много ви се радвам и ви се възхищавам… За разлика от 2020 г., която посрещнах в Сидни, Австралия, 2021 г. посрещнах  в София…. Ненавиждам 2021 г. Последната беше най-отвратителната година в живота ми, защото почина съпруга ми… Останала на света без най-любимия човек, не ми се ходеше никъде… Посетих само една нова държава – Албания J. Пътуването беше служебно, но видях Тирана, Круя, Берат, Гирокастра (или както и да му е името на това място) и Дуръс. Отбихме се по път и на Охридското езеро, на което също не бях ходила преди - та стана още едно ново място. На почивка ходих в Бари, Монополи и Отранто в Пулия, в които градчета също не бях ходила преди… Мотах се и няколко дни във Валенсия… Получи се някакво пътуване и пребиваване …насам-натам…нищо общо с преди, но…пак съм горе-долу ок.

    От сърце пожелавам на всички ви най-вече живот и здраве, да стигнете докъдето искате и да видите каквото искате,  да сбъднете и да изживеете мечтите си!

  • Харесвам 30
Връзка към коментар

Кратък отчет и от мен. 2021 се оказа доста успешна откъм пътувание пък макар и предимно в Европа.
Накратко 41 полета. Посетени държави 20, нови 12 : Тунис, Португалия ( Лисабон и околността , Пениш, о-ви Берленга,Назаре, Коимбра, Евора и няколко дни на Алгарве), Полша (Краков с мината Величка и Аушвиц и Вроцав), Гибралтар, Андора, Люксембург, Дания (Копенхаген), Швеция (Малмьо), Нидерландия (тук стигнах само до лаунджа на летището, но пък минах граничен контрол 😄), Латвия, Естония, Украйна (Киев и Чернобил)

Нови места : Кападокия (Турция) , Неапол, о-в Капри + Амалфийско крайбрежие, Бари и малко Сицилия (Италия), Валенсия, Бенидорм, Аликанте, Севиля, Ронда и Марбеля (Испания). Три нови острова в Гърция : Закинтос, Санторини и невероятния Крит. Марсилия (Франция). Повторени и няколко мегаполиса : Лондон, Истанбул и Барселона. Заради един магеланец се разходих и до Хелзинки 🙂

 

image.png.e6660cc331ad1f11aa6ac5ad19c6c058.png

 

  • Харесвам 25
  • Браво 13
Връзка към коментар
преди 4 минути , Capitan Morgan каза:

Кратък отчет и от мен. 2021 се оказа доста успешна откъм пътувание пък макар и предимно в Европа.
Накратко 41 полета. Посетени държави 20, нови 12 : Тунис, Португалия ( Лисабон и околността , Пениш, о-ви Берленга,Назаре, Коимбра, Евора и няколко дни на Алгарве), Полша (Краков с мината Величка и Аушвиц и Вроцав), Гибралтар, Андора, Люксембург, Дания (Копенхаген), Швеция (Малмьо), Нидерландия (тук стигнах само до лаунджа на летището, но пък минах граничен контрол 😄), Латвия, Естония, Украйна (Киев и Чернобил)

Нови места : Кападокия (Турция) , Неапол, о-в Капри + Амалфийско крайбрежие, Бари и малко Сицилия (Италия), Валенсия, Бенидорм, Аликанте, Севиля, Ронда и Марбеля (Испания). Три нови острова в Гърция : Закинтос, Санторини и невероятния Крит. Марсилия (Франция). Повторени и няколко мегаполиса : Лондон, Истанбул и Барселона. Заради един магеланец се разходих и до Хелзинки 🙂

 

image.png.e6660cc331ad1f11aa6ac5ad19c6c058.png

 

Само да обърна внимание на модератрите, че @Capitan Morgan заслужава значка за 50 посетени държави 🙂 

А нищо чудно и да се окаже първенец за 2021 г по най-много новопосетени държави, което си е повод за почерпка...  😉 

  • Харесвам 15
  • Благодаря 1
Връзка към коментар
преди 15 минути , master_of_germs каза:

Само да обърна внимание на модератрите, че @Capitan Morgan заслужава значка за 50 посетени държави 🙂 

А нищо чудно и да се окаже първенец за 2021 г по най-много новопосетени държави, което си е повод за почерпка...  😉 

Предлагам да се появи и нова значка "майстор на шантави маршрути" в негова чест. 🙂 Ама само ако обещае да ги споделя публично. 😉

 

 

  • Харесвам 11
  • Смея се 1
Връзка към коментар

За мен изтеклата година премина предимно във вътрешен туризъм.Еднодневни и двудневни преходи в БГ.

А също така посетих обичайните ,, заподозрени" Гърция,Кипър и Италия(ново Неапол together with Jenbel🤗).

Нови дестинации две на брой.Една обширна Португалия с рент а Кар от Порто през Назаре,Фатима,Обидуш.

Лисабон,Синтра,Кашкаяш,

Кабо де Рока,Сетубал.

Завършвайки с района на Алгарве.Останах с изключително добри впечатления от страната и хората там.С две думи Obrigada Portugal.

За Нова година- нова дестинация Загреб. Много ведра обстановка около Загребския Адвент с по чашка кухано вино и месни специалитети.

 

IMG_20211231_190222.jpg

20210927_143026_649.jpg

IMG-8acbcfcc372020ef7c1f9580da35c643-V.jpg

  • Харесвам 22
  • Браво 2
Връзка към коментар
На 2.12.2021 г. в 11:50, Фил каза:

Е, хайде и аз да се включа в темата за тази година! :smile3:
Ето и списъка на новите новите държави, които посетих:


Е, включих се!  :biggrin:

 

Е, все пак се оказа че малко съм избързал и в крайна сметка не съм съвсем капо! :biggrin:
Съвсем в последния момент, в навечерието на Коледа, направихме една Италия и Сан Марино, което ми е нова страна  - малка, но от сърце, ако перефразирам оня лаф. :grin::smile3:
Пък случихме и чудесно време - ето и снимки! 

DSC08751.JPG

 

20211219_103439.jpg

20211219_105056.jpg

20211219_122821.jpg

20211219_124759.jpg

20211219_130148.jpg

DSC08645.JPG

DSC08649-50-51.jpg

DSC08656-7-8.jpg

DSC08661.JPG

DSC08676.JPG

DSC08678.JPG

DSC08685.JPG

DSC08687.JPG

DSC08690.JPG

DSC08713.JPG

DSC08719.JPG

DSC08724.JPG

DSC08726.JPG

DSC08737.JPG

DSC08739.JPG

DSC08749.JPG

DSC08750.JPG

  • Харесвам 31
  • Браво 6
Връзка към коментар
преди 6 минути , Фил каза:

 

Е, все пак се оказа че малко съм избързал и в крайна сметка не съм съвсем капо! :biggrin:
Съвсем в последния момент, в навечерието на Коледа, направихме една Италия и Сан Марино, което ми е нова страна  - малка, но от сърце, ако перефразирам оня лаф. :grin::smile3:
Пък случихме и чудесно време - ето и снимки! 

DSC08751.JPG

 

20211219_103439.jpg

20211219_105056.jpg

20211219_122821.jpg

20211219_124759.jpg

20211219_130148.jpg

DSC08645.JPG

DSC08649-50-51.jpg

DSC08656-7-8.jpg

DSC08661.JPG

DSC08676.JPG

DSC08678.JPG

DSC08685.JPG

DSC08687.JPG

DSC08690.JPG

DSC08713.JPG

DSC08719.JPG

DSC08724.JPG

DSC08726.JPG

DSC08737.JPG

DSC08739.JPG

DSC08749.JPG

DSC08750.JPG

Не се брои, докато не си я отбележиш в профила 😛 

  • Харесвам 1
  • Смея се 5
Връзка към коментар
преди 8 минути , master_of_germs каза:

Не се брои, докато не си я отбележиш в профила 😛 

Готово! Мерси за подсещането! :grin:
Утре може и печата в паспорта за доказателство да приложа ... :biggrin:

  • Харесвам 2
  • Браво 1
Връзка към коментар
преди 3 минути , Фил каза:

Утре може и печата в паспорта за доказателство да приложа

И бутилките изпита санмаринска бира AMARCORD!!!! Те са най- ценни като доказателство.

  • Харесвам 2
  • Замислям се 1
Връзка към коментар

С @peterpup през май посетихме Египет за втори път (Кайро беше ново за нас).

През септември една нова държава - Франция. На косъм беше да се размине посещението ни в Париж за опаковането на Триумфалната арка по проекта на Кристо. Бяхме планували над една седмица престой - размина се, успяхме обаче да отидем за един уикенд! Навъртяхме над 25 км пешеходно за един ден, влюбихме се в града - ще се връщаме отново и отново!

През октомври почивахме в Турция - Сиде (ново място за нас).

Доволни сме, ще имаме хубави спомени и от отминалата 2021 година!

Пожелавам на всеки да създаде незабравими спомени за 2022 година!

  • Харесвам 18
  • Браво 2
Връзка към коментар

За мен 2021-ва не беше богата на нови държави, но пък единствената нова я посетих два пъти - веднъж лятото и през деня и веднъж в зимна вечер (Бъдни вечер). Мъничката перла Ватикана вече е в моя лист на посетени държави. 🙂

 

A6A18D99-5467-462A-999D-E13EB390F9F3.jpeg.57134af0bc9e41899fd4e3471f2e29e8.jpeg

 

  • Харесвам 30
  • Браво 3
Връзка към коментар

2021 беше една доста турболентна в личен план и не съм пътувала никъде за почивка. Бях 8 месеца в Танзания, забременях и родих и от тогава се занимавам само с отглеждане на потомството. 😀 Забравих ви вече тук - какво беше това нещо "пътуване". Чувствам се направо като един пенсиониран пътешественик. 🤣

 Да видим как ще е 2022, бих желала да посетя Малдиви, Сейшели, Испания, Португалия и Пакистан.

  • Харесвам 14
  • Браво 17
  • Смея се 3
Връзка към коментар
преди 45 минути , Happy_Traveler каза:

2021 беше една доста турболентна в личен план и не съм пътувала никъде за почивка. Бях 8 месеца в Танзания, забременях и родих и от тогава се занимавам само с отглеждане на потомството. 😀 Забравих ви вече тук - какво беше това нещо "пътуване". Чувствам се направо като един пенсиониран пътешественик. 🤣

 Да видим как ще е 2022, бих желала да посетя Малдиви, Сейшели, Испания, Португалия и Пакистан.

Направила си най-важното пътешествие! Това е една истински запълнена с щастие година :))))

  • Харесвам 9
  • Благодаря 1
  • Браво 2
Връзка към коментар
преди 10 часа, Happy_Traveler каза:

2021 беше една доста турболентна в личен план и не съм пътувала никъде за почивка. Бях 8 месеца в Танзания, забременях и родих и от тогава се занимавам само с отглеждане на потомството. 😀 Забравих ви вече тук - какво беше това нещо "пътуване". Чувствам се направо като един пенсиониран пътешественик. 🤣

 Да видим как ще е 2022, бих желала да посетя Малдиви, Сейшели, Испания, Португалия и Пакистан.

Каква прекрасна новина!

Да ти е живо и здраво бебчето!Много да ви радва!Да си има братче!

 

  • Харесвам 2
  • Благодаря 1
Връзка към коментар
На 12.01.2022 г. в 9:40, jungfraujoch каза:

Каква прекрасна новина!

Да ти е живо и здраво бебчето!Много да ви радва!Да си има братче!

 

Благодаря много! Ха, амин, живи и здрави, чул те Господ. 🙂

  • Харесвам 1
Връзка към коментар
преди 52 минути , Happy_Traveler каза:

Благодаря много! Ха, амин, живи и здрави, чул те Господ. 🙂

Да ви е живо и здраво бебчето! Много радост да ви носи!

  • Благодаря 1
Връзка към коментар
На 11.01.2022 г. в 14:11, mary_shery каза:

За мен 2021-ва не беше богата на нови държави, но пък единствената нова я посетих два пъти - веднъж лятото и през деня и веднъж в зимна вечер (Бъдни вечер). Мъничката перла Ватикана вече е в моя лист на посетени държави. 🙂

 

Мари, това е и единствената вечно зелена държава в списъкът на РЗИ :))) 

  • Смея се 4
Връзка към коментар
  • 5 месеца по-късно ...

Две - Сирия и Ливан, март 2022 г.

 

Странно, не намирам и двата флага сред емотиконите ;- (

 

 

 

Обективно, а и субективно погледнато, има време да се увеличат до края на годината.

 

🌏 🏞️  🍀 🙏 Предстои Мустанг, част от автентичен Тибет, за който мечтая, откакто се помня... през октомври, след като преминат мусоните. (През май за жалост се осуети за мен; посетиха го две дами пътешествнички, намерили инфо покрай моя публикация. Бяха поверени в ръцете на моя непалски приятел, автор на програмата (показвах я и тук, ще добавя актуализираната за октомври - издействах още по-ниска цена на пакета) , който ще придружава и мен и присъединилите се към приключението Мустанг наесен. Дамите останаха изключително доволни.)

 

Нямам търпение и продължавам подготовката, вкл. по тибетски. Стискам палци да няма нови вирусни изненади ... 🤞

  • Харесвам 5
  • Браво 3
Връзка към коментар
преди 11 минути , Anna Kalinovska каза:

Две - Сирия и Ливан, март 2022 г.

 

Странно, не намирам и двата флага сред емотиконите ;- (

 

Нито пък мястото, където да ги добавя в списъка на посетените...

 

Обективно, а и субективно погледнато, има време да се увеличат до края на годината.

 

🌏 🏞️  🍀 🙏 Предстои Мустанг, част от автентичен Тибет, през октомври, след като преминат мусоните. (През май за жалост се осуети за мен; посетиха го две дами пътешествнички, поверени в ръцете на моя непалец, автор на програмата, който ще придружава и мен и присъединилите се към приключението Мустанг. Дамите останаха изключително доволни.)

Нямам търпение и продължавам подготовката, вкл. по тибетски.

Извинявай, може ли да споделиш някакви ориентировъчни цени за Мустанг.....   За да знаем все пак какво да очакваме.

  • Харесвам 5
Връзка към коментар
На 11.01.2022 г. в 22:55, Happy_Traveler каза:

2021 беше една доста турболентна в личен план и не съм пътувала никъде за почивка. Бях 8 месеца в Танзания, забременях и родих и от тогава се занимавам само с отглеждане на потомството. 😀 Забравих ви вече тук - какво беше това нещо "пътуване". Чувствам се направо като един пенсиониран пътешественик. 🤣

 Да видим как ще е 2022, бих желала да посетя Малдиви, Сейшели, Испания, Португалия и Пакистан.

Проспала съм тази хубава новина. Честито, @Happy_Traveler! Здраво и щастливо да расте потомството и много радост да ти носи!

Връзка към коментар
преди 12 минути , ruwenzogy каза:

Извинявай, може ли да споделиш някакви ориентировъчни цени за Мустанг.....   За да знаем все пак какво да очакваме.

Разбира се 🙂

 

Офертата получих на EN по телефона и в месинджър завчера и не ми остава време да я обработя, едва ли ще я преведа в подробности на BG, и своевременно да я публикувам тук и на още 2-3 места.

 

При 10 участника - постигнах цена на пакета от 2200 щ.д., общо 12 дни престой.

Включва нощувки, входни такси за посещавани забележитености, транспорт от Катманду с джипове с по трима пътници извън шофьора, пълно изхранване в Мустанг и закуска в останалата част на Непал; таксата от 500 щ.д. на човек, която се заплаща на входа на Мустанг в Кагбени; и самолетни билети за 25-минутния вътрешен полет между хималайските върхове.

 

Дев Радж Непал ни очаква да пристигнем на 2 или 3 октомври, РД ми ден 😉 (най-добре се лети през Истанбул). Самолетните билети София-Катманду-София са за наша сметка.

 

 

  • Харесвам 2
Връзка към коментар
преди 26 минути , ruwenzogy каза:

Извинявай, може ли да споделиш някакви ориентировъчни цени за Мустанг.....   За да знаем все пак какво да очакваме.

И аз бих искал повече информация за Мустанг... макар да съм наясно, че изпуснах най-добрата възможна година (тази пролет) за да отида в тая част на света и едва ли ще ми се отвори друга възможност за много години напред поради естеството на работата ми и невъзможността да пътувам за дълго в удобен сезон, освен ако не се съберат много празници накуп 😕

 

Ама, като така и така се активира темата, мислех си и аз да направя отчет на полугодието. Нови държави до края на годината не планирам и без това, пък ако нещо се случи изневиделица, добре е дошло. 🙂

 

Целите за годината съм си ги изпълнил.

*Да има поне една нова държава. -> Дотук записах две: Узбекистан и Люксембург. 🙂 Което си е повече от цялата предишна година...

*Да изкача поне един планински първенец на държава: Миджур в Сърбия, след като опитът за Тейде през зимата бе осуетен от изненадваща снежна буря и забрана за изкачване. Все пак имаме записан и един трихилядник - Пико Виехо. Пак след нулева 2021-ва година си е подобрение 🙂

*Като отворих приказка за там, целта за поне един нов остров е преизпълнена: новите за полугодието са ми три: Тенерифе, Майорка и Монте Изола (в езерото Изео)

*Също така изпълнена цел да разширя картата на посетените си места, като стигна по-далеч в някоя от посоките на света, отколкото съм бил досега - тази година на запад - Тенерифе.

*По културната част - за 2021 г. се отчетох с 10 новопосетени обекта на световното наследство на ЮНЕСКО, Целта за 2022 г. беше да надмина тази бройка и я изпълних ден преди края на полугодието, когато записах 11-тия си нов обект на ЮНЕСКО, а добавих и още два в началото на юли. С което вече съм посетил 1/10 от всички обекти в списъка на ЮНЕСКО, което не е било поставяна цел, но е интересна статистика. И като гледам, до края на годината мога основно по това перо да понапредна още...

 

  • Харесвам 17
  • Браво 1
Връзка към коментар

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    • Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.
×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.