Прескочи до съдържание

Отиване и връщане до Южна Америка, за под 600 лева.


Препоръчани мнения

Става въпрос за южноамериканските билети, които са с Lufthansa и/или Swiss, и които излизаха само в gotogate.

 

Е и seat24.dе, но като съдя по дизайна на сайта, то е същата компания или използва същия енджин.  Аз като им чета политиката за канселиране, виждам, че могат да канселират полета до 24 часа след резервация ако е тяхна грешката или по всяко време при the event of technical problems and price errors beyond our control. 

Жоро, ти кога летиш до Перу? Моят първи полет е на 3ти март, и скоро трябва да почвам останалите резервации, па да видим...

Връзка към мнение

Хм, другото интересно е, че e-ticket-ите започват с 045, което май значи, че са издадени от LAN-Chile. Само мога да се надявам, че онези ще проспят тази грешка, защото в случая сигурно дори Европейските правила не работят за тях, тъй като дотам летят Swiss/Lufthansa. 

Връзка към мнение
Георги Матеев

Моят билет също е издаден от LAN.

 

Иначе летя през април, има време.

 

Ще поживеем ще видим :)

Връзка към мнение

Хм, другото интересно е, че e-ticket-ите започват с 045, което май значи, че са издадени от LAN-Chile. Само мога да се надявам, че онези ще проспят тази грешка, защото в случая сигурно дори Европейските правила не работят за тях, тъй като дотам летят Swiss/Lufthansa. 

:(:wacko:

Според мен попадате в аналогична случка с "индийската промоция"- тарифи на Суис, грешно валидирани (само при определени агенти/сайтове) на бланка на друга компания (Лан-Чили), от което се губи доста гориво.

Следват няколко възможности:

* счетоводствата на ЛАН/Суис/Луфтханза да не хванат грешката,

* дори и грешката да бъде хваната (и да бъдат разпратени АДМ-и), съответните издадели на билетите да не предприемат действия...

Стискам палци!

  • Харесвам 6
Връзка към мнение
  • 4 месеца по-късно ...

та да отбележа - пътуването беше страхотно. От Суис ни бяха набелязали като тарикати и ни дадоха най-гадните места (средните на средните 4) без възможност да се чекираме по Интернет, но пък признаха билетите. По моя преценка на отиване имаше 15-20 човека с такива билети.

  • Харесвам 10
Връзка към мнение
Георги Матеев

та да отбележа - пътуването беше страхотно. От Суис ни бяха набелязали като тарикати и ни дадоха най-гадните места (средните на средните 4) без възможност да се чекираме по Интернет, но пък признаха билетите. По моя преценка на отиване имаше 15-20 човека с такива билети.

 

Мдааа, това рязко обяснява защо днес Iberia не ми позволиха да се чекирам онлайн за полета Мадрид-Сао Паоло и после много 'случайно' се паднах на гадно средно място. Явно авиокомпаниите така наказват тарикатите.

 

Но пък признаха билета, след малко излитам :)

Редактирано от Георги Матеев
  • Харесвам 13
Връзка към мнение

Мдааа, това рязко обяснява защо днес Iberia не ми позволиха да се чекирам онлайн за полета Мадрид-Сао Паоло и после много 'случайно' се паднах на гадно средно място. Явно авиокомпаниите така наказват тарикатите.

 

Но пък признаха билета, след малко излитам :)

Хм, че аз с предните промоции си бях до прозореца. Но тогава летях от Берлин. Сега за пръв път ще летя от Мадрид, да видим... Каквото е, такова.

Връзка към мнение
 

Мдааа, това рязко обяснява защо днес Iberia не ми позволиха да се чекирам онлайн за полета Мадрид-Сао Паоло и после много 'случайно' се паднах на гадно средно място. Явно авиокомпаниите така наказват тарикатите.

 

Но пък признаха билета, след малко излитам  :)

 

С каква машина летиш? 
И на мен така не ми позволиха нито да си избера място предварително, нито да се чекирам 24 часа по-рано. Даже и на автоматите не можах, трябваше ръчно да ме чекират. Но се обадих на Луфтханза на немския номер, и помолух една фройлайн да ми запази местата, които предвидливо бях проверил на сайта им, че са свободни за моя полет. После се обадих и в българския офис да проверя дали всичко е както бях продиктувал място по място на всички полети. Това го свърших някъде 4 месеца по-рано още като имаше много свободни места

Ако самолетът е голям, и има свободни места, можеш спокойно да се преместиш. На връщане имаше много свободни, и повечето хора бяхме по един на две/три седалки. На отиване обаче, всичко беше фул до откат.

Късмет

Редактирано от wilks
  • Харесвам 4
Връзка към мнение

wilks, сигурно си прав, че с малко повече наглост може и да седнеш до прозореца. Но все пак са ерор тикети и допълнителното внимание, което бих привлякъл си е допълнителен риск. 12 часа по средата е определено кофти, но се преживява, макар и след това да ме боля гъза известно време... 

 

Успех Жоро!

  • Харесвам 3
Връзка към мнение

wilks, сигурно си прав, че с малко повече наглост може и да седнеш до прозореца. Но все пак са ерор тикети и допълнителното внимание, което бих привлякъл си е допълнителен риск. 12 часа по средата е определено кофти, но се преживява, макар и след това да ме боля гъза известно време... 

 

Успех Жоро!

Никаква наглост не съм проявявал. Обадих се вече като беше минало достатчъно време след покупката (ок. 2 месеца), и нито съм ги питал дали всичко е ОК с билета ми, нито съм казал за колко съм го купил. Само помолих много учтиво една мила немска девойка с притеснителен, и не много уверен английски, да ми запази ако е възможно местата за полети, за които имах потвърдени и издадени билети с PNR. Без да обяснявам какво, за колко, от къде и т.н. Знам, и съм наясно с правилото, не го правя за първи път ;)

Но просто няма и вариант да се оставя на произвола на някой, който "случайно" да ме сложи на средната колона, на средна седалка :D

  • Харесвам 2
Връзка към мнение
Георги Матеев

С каква машина летиш?

post-1175-0-28339900-1426595419_thumb.jpg

 

post-1175-0-78973500-1426595457_thumb.jpg

 

В крайна сметка извадихме късмет и се ширихме сами на четворна седалка :)

  • Харесвам 2
Връзка към мнение

Радвам се, че е станало така. И на връщане да имаш пак същия късмет ;)

 

И аз последния път като ходих сега бях с А 346, същия като този, но на LH (Луфтханза)

Доколкото виждам в същата конфигурация 2-4-2. Четворките са идеални за спане като вдигнеш подлакътниците, за който му се спи по време на полет :) Аз си останах на двойката и си гледах на двата монитора + прозореца :D

  • Харесвам 2
Връзка към мнение

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.

×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.