Прескочи до съдържание

Къде не бихте пътували и защо?


Препоръчани мнения

П.С. Кептън, на кораба пиенето се плаща допълнително, не е включено в цената и добре,ме с мъжа ми сме трезвеници и по принцип не пием.

 

 

Има едни специални алкохолни круизи, където схемата е малко по-различна от това, на което си се возила ти :);)

 

P.S. За утре сто и петдесет пъти да напишеш: „Няма да спамя повече“. В отделна тема. С caps lock on. Без copy/paste.

  • Харесвам 2
Връзка към мнение

Кептън, съвсем обърка "мамите", а тъкмо стана интересно с изваждане на вътрешно-заводските драми. Вземи пуканки и сядай да гледаме... :P

  • Харесвам 4
Връзка към мнение

Това е моята мечта - за 100 дена с по 100$  на круизен кораб да обиколя света. Като гледам салдото си към настоящия момент до сбъдването на мечтата ми остават още към 199 хиляди от сумата и към 19 години от времето за набавянето и :)

 

Аз ли не мога да смятам, но това според мен прави 10,000 долара, какви 199,00? Ако правиш 100 дни, ще имаш горе-долу 30 пристанища. 10,000 долара за 3 месеца и половина пътуване с всичко включено е много евтино даже. Отделно имаш и харчове по пристанищата и бакшиши, ама то и в хотели и ресторанти пак ги имаш. Със самолети и хотели няма да ти излезе по-евтино за такъв период и за околосветско пътешествие при положение, че ползваш същите неща на земя.

 

Проблема с околосветските с кораби е да имаш и свободното време, не са много хората, които могат да си позволят 100 почивни дни накуп. Друг проблем е, че имаш и доста sea days, ако пресичаш някой океан, примерно Атлантика отиват към 5 дни само за това, но примерно спираш в Понта Делгада (Азорски острови), където е малко вероятно да отидеш иначе.

  • Харесвам 3
Връзка към мнение

Аз ли не мога да смятам, но това според мен прави 10,000 долара, какви 199,00? Ако правиш 100 дни, ще имаш горе-долу 30 пристанища. 10,000 долара за 3 месеца и половина пътуване с всичко включено е много евтино даже. Отделно имаш и харчове по пристанищата и бакшиши, ама то и в хотели и ресторанти пак ги имаш. Със самолети и хотели няма да ти излезе по-евтино за такъв период и за околосветско пътешествие при положение, че ползваш същите неща на земя.

 

Проблема с околосветските с кораби е да имаш и свободното време, не са много хората, които могат да си позволят 100 почивни дни накуп. Друг проблем е, че имаш и доста sea days, ако пресичаш някой океан, примерно Атлантика отиват към 5 дни само за това, но примерно спираш в Понта Делгада (Азорски острови), където е малко вероятно да отидеш иначе.

 

Ако можеше да обиколя света на круизен кораб с 10 хиляди вече да съм на някое пристанище. :P  Увеличих нулите в мечтата си, а като я превърна в план ще бройкам по-точно цифрите.

Всъщност може и с по-малко, но трябва да съм от персонала, а не от пасажерите :) А това не ми е мечта.

Връзка към мнение
  • 2 седмици по-късно ...

При круизите, както и при всички останали сегменти на туризма има всичко за всякакви вкусове и финансови възможности и просто не е сериозно да се слагат под един знаменател. 

 

... включително експедиционни кораби, които посещават места като Антарктида, Антарктика, река Амазонка, островите Галапагос, Папуа Нова Гвнинея и подобни.

 

Fly, явно си навътре в нещата - я разкажи малко повече за тези експедиционните кораби, ако обичаш - чувала съм за разни такива - на National Geographic, на Smithsonian и пр. - звучат много интересно, ама са ми доста скъпи...

Редактирано от Rumiana
Връзка към мнение

Fly, явно си навътре в нещата - я разкажи малко повече за тези експедиционните кораби, ако обичаш - чувала съм за разни такива - на National Geographic, на Smithsonian и пр. - звучат много интересно, ама са ми доста скъпи...

 

За съжаление на експедиционни круизи не съм се качвал, само съм ги проучвал. Домосед е правил круиз в Антарктика, той би могъл да хвърли светлина по въпроса.

 

Някои от бутиковите круизни компании пуснаха експедиционни кораби и те са най-скъпи - Silversea, Hapag Lloyd - нишата на пазара, където хем е диво и експедиция, хем и много луксозно.

 

National Geographic круизите са в комбина с Lindblad Expeditions, можеш направо да им отидеш на сайта и да ги гледаш. В Антарктика best value for the money ми изглеждат бившите съветски научно-изледователски кораби, те пак не са евтини, но са по-достъпни от другите, нещо от порядъка на 10,000 - 12,000 долара на човек за круиз в Антарктика ми се върти в главата (при най-евтина каюта).

 

За Галапагос си има и местни еквадорски круизи. Много интересни са една норвежка линия - Hurtigruten, те правят плавания по крайбрежието чак до крайния им север, хем возят товари, хем качват и пътници, изглежда доста автентична атмосферата и не високи цени. Отделно правят и по-скъпи експедиционни круизи.

  • Харесвам 3
Връзка към мнение
  • 5 години по-късно ...

Каква хубава тема! Макар и стара, бих се радвала да я възобновим - може пък да разколебаем някой от недобра идея. 🙂

 

 Аз към момента не бих искала да посетя държавите с военни конфликти и размирици - Венецуела, Йемен, Сомалия, Сирия, Афганистан и т.н, които по принцип смятам за интересни.

Иначе от мирните държави, в които не виждам нищо, АМА НИЩО ИНТЕРЕСНО, бих включила поне половината в Африка. Особено из централна Африка, както и много държави в западната й част - Гвинея, Сиера Леоне, Гвинея-Бисау, Нигер, Буркина Фасо, Конго-тата, ЦАР, Либерия, май и Того, Бенин, Нигерия (от Нигерия имах толкова големи очаквания, а каквото видях от всички посетили много ме разочарова), Камерун, Западна Сахара и цял списък с подобни измислени държавици като Южен Судан, които би трябвало да бъдат част от други, но външни фактори са решили противното. 

Също така имам известни колебания за островните държави в Океания - там, за разлика от гореспоменатите, виждам доста красоти, но не мислите ли, че е твърде подобно на други тропически места - ако може да отидем на Карибите, Малдивите, Сейшелите, Занзибар и т,н. - заслужава ли си да бием толкова път до Науру, Фиджи, Тонга и подобни? Кое според вас ги прави интересни? 

 

  • Харесвам 2
Връзка към мнение
преди 2 часа, Happy_Traveler каза:

Също така имам известни колебания за островните държави в Океания - там, за разлика от гореспоменатите, виждам доста красоти, но не мислите ли, че е твърде подобно на други тропически места - ако може да отидем на Карибите, Малдивите, Сейшелите, Занзибар и т,н. - заслужава ли си да бием толкова път до Науру, Фиджи, Тонга и подобни? Кое според вас ги прави интересни? 

Това, което мен ме привлича в тях е, че са екзотични, с красиви плажове като от скрийнсейвър, не толкова масово посещавани и имат различна и интересна култура. Но и аз се чудя дали има смисъл да се пътува толкова дълго и да се дадат толкова много пари, само за да видиш един  красив плаж при положение, че Хаваи и Карибите са толкова наблизо и също толкова екзотични. 
 

По темата - да добавя към коментара ми от преди 5 години - към настоящия момент, не бих посетила Исландия, Бали, Йордания и ЮИ Азия - твърде популярни...
 

На 4.11.2014 г. в 22:08, AlexandraKo каза:

1. Докато има визи за САЩ няма да ходя там, вече в другата тема написах защо - втори път няма да се подлагам на такова унижение като това за въпросната виза.

Радвам се, че си промени мнението и посети САЩ, въпреки визите 🙂

  • Харесвам 5
  • Смея се 1
Връзка към мнение

Виждам, че си била в Далечните острови на САЩ - как беше, в сравнение с Карибите? Аз гледах скоро едни снимки на пътешественик из тези острови и местните колиби и хора - все едно гледаш африканските сламени колибки, че даже и гледките наоколо бяха еднакви. Колко е интересно как хората при сходен климат и ресурси изобретяват еднакви жилища. 🙂

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

и аз като @Травеолани - Йордания и Исландия са абсолютно изцяло извън желанията ми, вероятно заради пренасищане в определени периоди от информация и снимки тук, които така и не успяха да провокират грам желание лично да видя местата, до степен че дори някой да ми предложи безплатно пътуване и прекарване там, бих отказала

 

друго място, което инстинктивно ме отблъсква, е Тайланд - но не като цяло или като държава, а частта с храмовете, супер ми е странно и не мога да намеря никакво обяснение на химична или физиологична основа, но от снимките, на които се виждат позлатени храмове (всъщност не знам дали е злато или пиринч) започва да ми се гади в буквалния смисъл, не от отвращение обаче - по-скоро нещо в жълтия им нюанс ми буди такава реакция, някой друг дали е изпитвал подобно усещане (не конкретно за там)?

  • Харесвам 8
  • Шок 1
  • Смея се 1
Връзка към мнение

Няма място за което предварително да кажа, че не бих посетила. Има места,  които посетих и не ми харесаха.  Това са Куба, Египет и Лондон.  Приятно ме изненада Ливан,  въпреки,  че бях много добре подготвена,  не очаквах толкова да ми хареса.

  • Харесвам 2
Връзка към мнение

Aз също не можах да се впечатля от храмовете - аз пък имах усещане за декор и нещо изкуствено... Но пък плажовете и масажите - без забележка...

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Аз намерих точната формула да не посещавам страни към които съм алергичен. Не ходя в страни, в които не ядат свинско и такива, в които основното питие е водка. Но, разбира се всяко правило има изключения и за мен изключението от водковия пояс е Полша и Западна Украйна.

  • Харесвам 1
  • Смея се 6
Връзка към мнение
преди 2 часа, Happy_Traveler каза:

Виждам, че си била в Далечните острови на САЩ - как беше, в сравнение с Карибите? Аз гледах скоро едни снимки на пътешественик из тези острови и местните колиби и хора - все едно гледаш африканските сламени колибки, че даже и гледките наоколо бяха еднакви. Колко е интересно как хората при сходен климат и ресурси изобретяват еднакви жилища. 🙂

Да, били сме на Оаху и Мауи, и живот и здраве след месец ще посетим още един – Кауаи.
 

В сравнение с Карибите на Хавайските острови цари една спокойна и лежерна атмосфера, всичко е като на забавен кадър, никой не бърза за никъде и хората, които срещаш са усмихнати и любезни. Карибите се славят с парти атмосферата си, а хората са доста по-нахални и те виждат като касичка.

 

На Хаваи не се усеща да е пренаселено и има много уединени и диви места. На Карибите беше доста пренаселено и леко мизерно в градчетата. Като обикаляхме Мауи с колата, целият остров беше опасан с плажове, на които нямаше жив човек. Спираш и целият плаж е за теб! Това, в комбинация с топлия и леко влажен климат, прави мястото още по-екзотично и по-привлекателно за мен.


Атмосферата на пешеходната зона на Хонолулу вечер ми напомняше на морските градчета в България през лятото (без чалгата) - оживление, музика, хората вечерят в малки ресторантчета или се разхождат пеш.
 

Заради това, че са територия на САЩ, основна разлика с Карибите е уредеността и безопасността – нещо, което не можеш да почувстваш на Карибите на 100%.
 

Карибските острови са много ние посетихме с круиза 6. Не твърдя че сме видяли всичко, но беше чудесен вариант да добием представа.

  • Харесвам 7
  • Браво 1
Връзка към мнение

Еретична мисъл за повечето магеланци: не бих отишла по всички ония екзотични краища на света, където бъка от насекоми. Независимо от всички репеленти на света, няма начин, освен ако не се налага наистина.

  • Харесвам 5
Връзка към мнение

Не бих се върнала в Дубай, дори и някой да ми плаща...

Не бих отишла скоро отново в Швейцария, тъй като тази дестинация въобще не ми е по джоба, колкото и да се опивах предния път да я вкарам в някакви разумни финансови норми.

 

  • Харесвам 3
  • Благодаря 1
Връзка към мнение
преди 17 минути , saved_ каза:

Не бих се върнала в Дубай, дори и някой да ми плаща...

Не бих отишла скоро отново в Швейцария, тъй като тази дестинация въобще не ми е по джоба, колкото и да се опивах предния път да я вкарам в някакви разумни финансови норми.

 

За Швейцария не съм толкова категоричен,но в Дубай не бих отишъл на собствени разноски.Ако някой ми плати ще си помисля.

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.

×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.