Прескочи до съдържание

Разменено презиме с фамилия при резервация


Препоръчани мнения

Здравейте! И на мен ми се случи - на един от пътниците от нашата група резервирах самолетни билети с презиме, вместо с фамилия.  Той забеляза това ден преди заминаването, когато му пратих бордната карта. Много неприятна ситуация, наистина. Отиване с Wizzair, връщане с Ryanair. Започнах отчаяно търсене на комуникация с компаниите. От Ryanair ми отговориха, че не ги интересува с кое от двете имена сме купили билета, а от Wizzair - че трябва да се обърна към техен представител да оправи нещата, за което не се дължи такса. Решихме да пробваме да минем така и ако случайно го върнат, едва тогава да поправя каквото и да било.  Човекът мина без какъвто и да било проблем през проверките и на отиване, и на връщане.

Връзка към коментар

ами неколкократно съм писал, че е важно имената от билета да са в паспорта, а кои точно не е важно. Важи за двойни първи имена (Ана Мария) или няколко фамилии, просто кои да са две имена вършат работа

Ана Мария Петрова Стоянова - Смит може да пътува като Ана Петрова или Мария Смит или каквато и комбинация си изберете 

Отделно при китайците първо се пише фамилията и после малкото име, така че е често срещано да излизат разменени, също не е проблем.

  • Харесвам 2
Връзка към коментар
  • 5 месеца по-късно ...
Тодор Лазаров

Здравейте Магеланци, искам да попитам за следния казус.

Знам че тук има хора който пътуват и може би са се сблъскали с този проблем.

С ученици ще пътуваме от София до Барселона и обратно със компанията Ryanair.

На две от децата сме сбъркали вместо фамилия сме написали презимето. Иначе името и презимето са точни както е по лична карта.
Дали ще имаме проблем на летището, и как може да се реши този проблем.

т.е. има решение но струва 115 евро на билет. Грешката е неволна, вместо фамилията сме написали презимето.

Благодаря ви за отговора.

Връзка към коментар
Тодор Лазаров
преди 1 минута , stanislavpp каза:

През лайвчата на Раян ще можете да го оправите безплатно , вероятно ще ви трябват сканирани първите страници на паспортите 👍

благодаря ви много.

Нали този линк:
https://help.ryanair.com/hc/bg/sections/12504616835857

Ryanair ChatBot

Връзка към коментар
Тодор Лазаров
преди 22 минути , stanislavpp каза:

През лайвчата на Раян ще можете да го оправите безплатно , вероятно ще ви трябват сканирани първите страници на паспортите 👍

пробваш през чат бота, но все ме върти през някакви стандартни въпроси ...

Връзка към коментар

Абе няма смисъл да се занимаваш, щом имената ги има в паспорта. Иначе се пише live agent за да говориш с човек, бота няма да ти свърши работа.

Връзка към коментар
Тодор Лазаров
преди 44 минути , neuromancer каза:

Абе няма смисъл да се занимаваш, щом имената ги има в паспорта. Иначе се пише live agent за да говориш с човек, бота няма да ти свърши работа.

имената са корекно набрани от личните карти.

тям няма грешка, единствено на место фамилия е сложено бащиното име (презиме), на место име е първото име

Връзка към коментар
преди 28 минути , Тодор Лазаров каза:

имената са корекно набрани от личните карти.

тям няма грешка, единствено на место фамилия е сложено бащиното име (презиме), на место име е първото име

Ето ти още една тема по въпроса. Важно е името да го има в документа, а дали е презиме, собствено, първа или втора фамилия никой не гледа.

Връзка към коментар
Тодор Лазаров
преди 5 часа, neuromancer каза:

Ето ти още една тема по въпроса. Важно е името да го има в документа, а дали е презиме, собствено, първа или втора фамилия никой не гледа.

Оправиха го Рейнер, пари не съм давал, ама 4 часа чат във фацето. Малко са бавни но го коригираха

Връзка към коментар

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    • Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.
×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.