Прескочи до съдържание

Препоръчани мнения

Здравейте опитни магеланци, 

 

Бих искала да попитам до колко са надеждни trip.bg и защо предлагат толкова по-ниски цени от самите авиолинии? В сайта на авиолинията билетът, който гледам е 2 045 лв за двама, а в трип е 1 740 лв? Включват ли багажа в тази цена, защото никъде не пише, и има ли начин да се свържеш с тях? 

 

Благодаря ви предварително :) 

 

Връзка към мнение

Без да съм някаква последна инстанция, надеждни са. Половината форум купува билети от тях.

Дали е включен багажа зависи от билета, който купуваш, а не откъде го купуваш. Ако не е включен обикновено е означено с едно задраскано куфарче.

И добре дошла във форума!

Връзка към мнение

Също така, т.като са "предпочитана" българска търсачка за билети на форума, можеш да ползваш този линк:

http://magelanci.com/rezervacii/samoletni-bileti/ (или прз менюто Резервации).

Често излизат дори по-евтини, по този начин,

Връзка към мнение

Купувала съм през тях и не съм имала никакви проблеми :). Дори един път имах промяна в часа на полета и получих имейл, в който трябваше да се съглася дали съм съгласна с промяната :).

Връзка към мнение

Абсолютно е нормално да има разлика между сайта на компанията и външните търсачки, сложно е да се обясни защо или по-скоро не ми се пише в момента, но е нормално :) trip.bg в този момент са най-доброто на български език.

Връзка към мнение

А някой ползвал ли е paravion.ro .Вероятно са румънци,на тях също им излизат ниски цени,но не знам колко са надеждни и не съм стигал до това да ги ползвам.Имат и българска подръжка на сайта.

Връзка към мнение

А някой ползвал ли е paravion.ro .Вероятно са румънци,на тях също им излизат ниски цени,но не знам колко са надеждни и не съм стигал до това да ги ползвам.Имат и българска подръжка на сайта.

 

Разцъках набързо, на пръв поглед няма някакви скрити капани, няма такса плащане с кредитна карта, има и плащане с банков превод. Не ми хареса, че пише такса резервация 35€, а после отстъпка от 30€. Смисъла малко ми се губи на тоя пиниз, защо просто не напишат такса издаване 5€? Или има билети без отстъпка, които пък ще са доста скъпи, след като такса издаване от 35€ е чудовищна...

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Аз съм си говорил с поддръжката на paravion.bg и съм оставал доволен.

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Разцъках набързо, на пръв поглед няма някакви скрити капани, няма такса плащане с кредитна карта, има и плащане с банков превод. Не ми хареса, че пише такса резервация 35€, а после отстъпка от 30€. Смисъла малко ми се губи на тоя пиниз, защо просто не напишат такса издаване 5€? Или има билети без отстъпка, които пък ще са доста скъпи, след като такса издаване от 35€ е чудовищна...

Ами явно пиниза е точно такъв.Има билети с отстъпка и билети без отстъпка.Но за мен е игрички в стил,ще надуем до 35 за да свалим Уж 30 ,че да бие на очи,колко сме "промоционални". А когато някъде имат възможност за повече отстъпка от регулярната цена и с 35 Е,,явно е достатъчно ниско спрямо нея ,че да си кажеш,че то и с таксата е по ниско и да се насочиш към тях :)

 

Аз съм си говорил с поддръжката на paravion.bg и съм оставал доволен.

Аз искам и без да си говоря с подръжката им да остана доволен. :) В смисъл,предпочитам да ползвам услугите на подобни сайтове без много приказки и поГоворки и да съм доволен от функционалност и коректност и без скрити капанчета!

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Аз искам и без да си говоря с подръжката им да остана доволен. :) В смисъл,предпочитам да ползвам услугите на подобни сайтове без много приказки и поГоворки и да съм доволен от функционалност и коректност и без скрити капанчета!

 

Ами за това, аз поне, ползвам Orbitz и Expedia, поне като първа спирка при покупка :) Но за съжаление не покриват всички комбинации, приемат плащания само в долари, а най-големия (все още) играч на нашия пазар не излиза в щатските им версии. Просто няма идеален вариант, особено и за разни критични случаи като мен, които за евро-два чат-пат ще изровят интернета :)

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Абе да не ти се налага да ползваш самолетния съпорт на експедия. Кош-мар.

Първо, на иностранен номер е, второ, чака се МНОГО (поне има хитри сайтове, като http://gethuman.com, който помагат с разни трикове). Ако си късметлия и случаят ти попада в разрешените за "callback" - ще ти се обадят ... "ама друг път" :)

Редактирано от macf1an
Връзка към мнение

Абе да не ти се налага да ползваш самолетния съпорт на експедия. Кош-мар.

Първо, на иностранен номер е, второ, чака се МНОГО (поне има хитри сайтове, като http://gethuman.com, който помагат с разни трикове). Ако си късметлия и случаят ти попада в разрешените за "callback" - ще ти се обадят ... "ама друг път" :)

 

Ползвал съм го, много си висях на слушалките на скайпа, докато ги чаках да ми отменят билет от Амстердам до Сингапур, който "незнайно" защо имаше добавена отсечка между Сан Хосе и Сиатъл накрая, която отсечка беше отменена и за това исках рефънд, сещаш се за историята, пък и да не разводняваме темата :)

 

Като цяло на мен съпорта не ми е топ приоритет, поръчвал съм от всякакви сайтове, ще продължавам да го правя, като съм наясно, че може да имам големи проблеми в комуникацията при сакатлък. Но за да върна дискусията в центъра, това със сигурност не е така за хора, които купуват първия си самолетен билет, за тях клиентското обслужване според мен е важно, поне докато придобият тренинг.

  • Харесвам 1
Връзка към мнение
  • 2 месеца по-късно ...

Здравейте,

от няколко седмици се оглеждам за билет до Бостън- САЩ и цените непрекъснато се покачват , нищо че става въпрос за месец май, но изчаквах за някоя грешчица или промоция.Вчера ,разбрах от Георги за карибската промоция на KLM и ровейки се в сайта им видях, че от днес имат и за Америка. Досега не съм ползвала trip.bg, но знам за тях от доста време от вас и сега реших да ги тествам .Въпроса е ,че през тях ми дава цена 406 EUR , а през Orbitz, Expedia, KLM цената е минимум 490 EUR за един и същи полет( който е на Airfrance/KLM) и това ме притеснява  ...

Моля ви за мнение и съвет и благодаря предварително.

Връзка към мнение

Здравейте,

от няколко седмици се оглеждам за билет до Бостън- САЩ и цените непрекъснато се покачват , нищо че става въпрос за месец май, но изчаквах за някоя грешчица или промоция.Вчера ,разбрах от Георги за карибската промоция на KLM и ровейки се в сайта им видях, че от днес имат и за Америка. Досега не съм ползвала trip.bg, но знам за тях от доста време от вас и сега реших да ги тествам .Въпроса е ,че през тях ми дава цена 406 EUR , а през Orbitz, Expedia, KLM цената е минимум 490 EUR за един и същи полет( който е на Airfrance/KLM) и това ме притеснява  ...

Моля ви за мнение и съвет и благодаря предварително.

 

Пусни точно конкретните полети да видим каква е причината за разликата и има ли такава. 

Връзка към мнение

Здравей Георги ,благодаря за бързото включване.... датите са тръгване 6.05 връщане 30.05.2015 София -Бостън -София

 През вашия линк в trip.bg e 406 EUR, а абсолютно същия полет  в Orbitz ili KLM e 495 EUR, или приблизително..

Полети

Заминаване departure_horizontal-70fbe1bbaa3ee41755eblue.arrow-8c63004a02e8d9dbfc7a21a52f090 ср, 06 май - 07:20 SOF - BOS 1 спирка

 

FB-aa22f0f31a289fe55cc35161a00db7ea.png Bulgaria Air - Полет FB-431 Излитане ср 07:20 SOF, София (София)   Кацане ср 09:20 CDG,    Излитане ср 16:45 CDG, Charles De Gaulle (Париж)   Кацане ср 18:15 BOS, Logan Intl (Бостън)

   Опериран от Air France   Общо време на пътуването:  duration-7b52aa7a8a11bf159a0e12f73d9cec3 17h 55m

 

24 дни до връщане

 

Връщане return_horizontal-603c0e0c7d2e16bc30cb6bblue.arrow-8c63004a02e8d9dbfc7a21a52f090 съб, 30 май - 20:45 BOS - SOF 1 спирка

 

 DELTA - Полет DL-8399 Излитане съб 20:45 BOS, Logan Intl (Бостън)   Кацане нед 09:25 CDG, 

   Опериран от Air France Полетът тръгва в събота и пристига в неделя

  Bulgaria Air - Полет FB-1432 Излитане нед 12:35 CDG,    Кацане нед 16:15 SOF, София (София)  

Опериран от Air France   Общо време на пътуването:  duration-7b52aa7a8a11bf159a0e12f73d9cec3 12h 30m

Редактирано от Tina
Връзка към мнение

Мисля, че бъркаш понятието "същия полет" :)

 

Може да е по същото време, пристигане, тръгване, престои, но освен ако буквите и цифрите на отделните отсечки не съвпадат - полетът физически е същият, но ценово - не, защото ти го продава друга авиокомпания :)

 

Цената е добра!

 

Пробвай да минеш оттук : http://magelanci.com/rezervacii/samoletni-bileti/

 

Ако ще те успокои, в страницата на Delta цената е същата.

Редактирано от macf1an
  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Знам , че цената е добра , и съм разгледала абсолютно всички комбинации и сравнението е направено , на едни и същи  полети, отсечки , букви , цифри ;) и затова ме притеснява тази разлика от почти 100 евро...

Връзка към мнение

Ами аз ги видях, че не са .. и затова ти го казах. КЛМ дават техните си номера на полети, ЕърФранс - също..

 

Ето ти същата цена в Орбитз: цък

Ето ти я в Делта: цък

Редактирано от macf1an
  • Харесвам 2
Връзка към мнение
Macf1an ,благодаря за отделеното внимание-прав си ...явно не сам обърнала внимание на всички детайли ....следя Георги още от Аерохроники и доста често вашите съвети са ми били изключително полезни...и съм се по усавършенствала, но не и колкото вас...

 

Всъщност това не беше моя първи избор, но не успях в трип.бг да си открия желания полет за връщане, може ли да ми помогнете....Отиването да е същото, но връщането да е на 30.05 от Бостън с полет 6016 на Делта в 21.16 до Амстердам -каца в 10.30 на 31.05 и излитане от Амстердам на 01.06 с полет 3077 България Ер в 10.05 /получават се под 24 часа и не се оскъпява полета, успявам да открия този вариант на цена от около 500 евро, ще съм ви благодарна ако постигна още по-добра цена... ;)

 

п.с. извинявам се за латиницата

Връзка към мнение

Ето го в орбитз и делта

В http://trip.bg излезе за 416 евро, но на второто търсене изчезна мистериозно ..

Редактирано от macf1an
  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Ето го в орбитз и делта

В http://trip.bg излезе за 416 евро, но на второто търсене изчезна мистериозно ..

 

 и пак благодаря ...делта ми дава грешка сайта от един час и не се зарежда...а с trip.bg днес разговариах 15 мин и казаха ,че този полет не го виждат и те...а един съвет -от кой сайт да резервирам?

Връзка към мнение

Ти пита дали trip.bg са надеждни - такива са. Ако утре се появи отново цената при тях - не виждам пречка да го вземеш оттам. През форумния линк даже трябва да е по-евтино.

 

Ако не, при условие, че при авиокомпанията е на същата цена - по-добре е от нея да се вземе. Линкът в момента работи.

Редактирано от macf1an
  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Да ,с твоя помощ се убедих , че всичко е наред и  аз предпочитам през trip.bg , но утре отново ще се боря ....

 

Ако мога да помогна - просто от днес цената за полети до САЩ през май с AirFrance/KLM  и БГ еър+ Делта падна със 130 евро  горе-долу, знам, защото от няколко месеца търся добра цена за София-Ню Йорк-София в този период. В trip.bg на мен не ми излиза промяната, но в orbitz, skyscanner и onetwotrip я има. Ето снимка от едно търсене отпреди малко за твоите дати - 399 евро, потърси и ти в Skyscanner да видиш дали ще намериш твоя полет за връщане.

 

post-1962-0-51994400-1424805211_thumb.png

Редактирано от water
Връзка към мнение

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.

×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.