Прескочи до съдържание

Препоръчани мнения

Не винаги, но пак ще проверя

 

A при Делта има ли някакви скрити такси, и в Orbitz i Dellta цената е една и съща, около 415 евро,предполагам ,че и Skyscanner ще е подобна, и отговаря на всичките ми изисквания и мисля да заложа на Делта...

Връзка към мнение
  • 3 седмици по-късно ...

Тъй като започнах темата с "Надеждни ли са trip.bg", редно е да споделя и опита си. В крайна сметка преди няколко месеца купих два билета - единият от София до Ню Йорк, а другия от Ню Йорк до Хавана. В първата отсечка нямаше никакви проблеми, затова няма да я коментирам. 

 

Във вторият полет обаче възникна проблем, когато бяхме в Ню Йорк. Оперираше се от Кайманските Авиолинии и полетът беше Ню Йорк-Гранд Кайманс-Хавана и същото в обратната посока. Получих е-мейл от трип.бг, че връщането е отменено и че трябва да избирам от две опции: 1. да отменя билетите си за двете посоки и 2. да получа смяна на билета за връщане, но до Маями. Полетите от Маями до Ню Йорк започваха от 100 долара, така че това не беше вариант. Операторите на Трип.бг ми се обадиха веднъж през нощта в петък (заради часовата разлика между България и Ню Йорк), въпреки че имаха данни, че съм в САЩ. Веднага след като се събудих отговорих на мейла и се опитах да ги намеря, но в България вече беше 5 часа в петък вечерта и през целия уикенд не получих отговор от тях. Полетът ни беше в понеделник рано сутринта, бях го написала в мейла си и очаквах да ми се обадят като бях посочила за всеки случай, че могат да ме намерят до определен час, защото след това излитаме (въпреки че те имат и тази информация).

 

Решихме, че ще се оправяме на момента и като пристигнахме в Гранд Кайман се обърнахме директно към авиокомпанията. От офиса им реагираха изключително бързо, тъй като имахме 40 мин. за прекачване. За около 20 минути вече имахме нови билети до Ню Йорк като те ни бяха предоставили билетите от Маями до Ню Йорк с American Airlines. Обясниха ни, че проблемът е в нашата "туристическа агенция" тоест trip.bg. Благодарение на Кайманските авиолинии се прибрахме успешно в Ню Йорк без да плащаме допълнително, а trip.bg не ме потърсиха повече, въпреки че имахме резервиран полет за Европа на следващия ден. Тоест, изобщно не им пукаше...

 

Разбирам, че сигурно това не е много честа ситуация, но трябва да се има предвид, когато се взимат билети от тях, че може да се закъса някъде по света без да има кой да ти отстоява правата. Длъжни са да следят проблемите при клиентите си и най-важното - да ги разрешават. 

  • Харесвам 9
Връзка към мнение

Цялата боза май е станала заради липсата им на обслужващ персонал през уикенда. Колцентъра им работи в работно време и събота до обяд. Само, че това е работно време за България, а хората летят по света. Пък и какво правим, ако променят неделен полет в събота следобед? Въобще, всички такива сайтове е необходимо да си имат подръжка по телефона 24/7...

Връзка към мнение

Според мен всяка подобна компания трябва да работи 24/7. Аз съм била на интервю за такава позиция и работата беше на смени, работеше се постоянно и ставаше въпрос за фериботна компания. По принцип trip.bg не се постараха да решат проблема ни, който очевидно е можело да се реши без да си плащаме допълнително за билети от Маями до Ню Йорк. А пък опитаха да ми се обадят веднъж и ми изпратиха общо 1 е-мейл. Много несериозно!

Връзка към мнение
  • 3 месеца по-късно ...

Здравейте, търся билети до Мадрид за септември месец като държа на директен полет. В сайта Trip.bg си избрах полети и цената е най-ниската с изключение на WizzAir. От една приятелка, която пътува до Аржентина март месец със закупен билет от Trip.bg знам че фирмата към която се извършва плащането е гръцка. Във връзка със събитията, които текат в момента в Гърция и затварянето на банките им, възможно ли е да стане проблем при евентуална резервация от сайта?

Връзка към мнение
Георги Матеев

Здравейте, търся билети до Мадрид за септември месец като държа на директен полет. В сайта Trip.bg си избрах полети и цената е най-ниската с изключение на WizzAir. От една приятелка, която пътува до Аржентина март месец със закупен билет от Trip.bg знам че фирмата към която се извършва плащането е гръцка. Във връзка със събитията, които текат в момента в Гърция и затварянето на банките им, възможно ли е да стане проблем при евентуална резервация от сайта?

 

Trip.bg - твърдо не. Дори да се абстрахираш от гръцката им собственост, то цените им са силно завишени по принцип.

 

Дай си конкретните дати и ще проверим за цена, обзалагам се, че ще е по-ниска от тази на trip.bg

Връзка към мнение
Георги Матеев

Ако ползваш http://www.budgetair.pt/pt и платиш с карта Maestro цената на 3 билета е €661 (за директните полети на Bulgaria Air / Iberia).

 

А ако имаш кредитна карта Diners можеш да вземеш същите билети за €593 от http://jetcost.fr

 

В trip.bg цената на същите билети е €700.

Редактирано от Георги Матеев
  • Харесвам 2
Връзка към мнение

През expedia.ie цената също е €662, но е сайт със значително по-добра репутация от BudgetAir и доста, доста по-малко негативни ревюта.

Редактирано от П.Кръстев
Връзка към мнение
Георги Матеев

През expedia.ie цената също е €662, но е сайт със значително по-добра репутация от BudgetAir и доста, доста по-малко негативни ревюта.

 

Без да искам да споря или да ангажирам някого с мнението си, но лично аз съм имал доста проблеми с Expedia, а с BudgetAir - никога, нито един път. Факт.

 

EDIT: Expedia.ie на мен ми изкара €722 за тези билети. Виж дали си задал правилните дати.

Редактирано от Георги Матеев
Връзка към мнение

Изпратих запитване до контакта ми в трип.бг от времето, когато бяха партньори. Отговори доста бързо, че нямат проблеми покрай гръцката криза и не се очаква да имат. Но то на думи всеки знае :)

 

Може би наистина цените им не са чак толкова добри, че да заслужават дори минимален риск. 

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Трип.бг напоследък доста завишиха цените на билетите, като накрая тези минус няколко евро, всъщност отдавна са надвзети.

 

Тази сутрин търсех нещо, и хоп - нова изненада - пакети за поддръжка, предполагам, че са същите като на flyhi.bg, т.е. ако има промяна в билета, оправяй се сам, чрез АК-та. 

Прикачила съм файла.   post-506-0-31933400-1436502055_thumb.png

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Тъпо. Особено ако таксата е за принудителна промяна на полетите, а не по твое желание. Иначе много агенти взимат допълнително ако промениш дати по свое желание. И за каква приоритетна подръжка може да говорим като премиум услуга като не работят 24/7? 

 

За съжаление си увисваме без читав сайт с български интерфейс.

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

От известно време правя списък с БГ търсачки с повечко възможности. Трябва да взема най-накрая да го компилирам и пусна...

Редактирано от macf1an
  • Харесвам 6
Връзка към мнение
Георги Матеев

Тъпо. Особено ако таксата е за принудителна промяна на полетите, а не по твое желание. Иначе много агенти взимат допълнително ако промениш дати по свое желание. И за каква приоритетна подръжка може да говорим като премиум услуга като не работят 24/7? 

 

За съжаление си увисваме без читав сайт с български интерфейс.

 

Моето мнение е, че така или иначе trip.bg вече нямат място тук. Читавият български интерфейс не е достатъчен. Цените им реално са ужасно завишени, дори спрямо останалите български търсачки. Освен това съпортът им е почти нулев и при проблем не може да се очаква адекватна реакция. Преди 2 месеца авиокомпанията смени часовете на едни мои полети и поисках да отменя билетите (което в началото самите trip.bg ми предложиха като опция), но в последствие ми отказаха и ме принудиха да ползвам билетите насила. А и сега с тези "пакети за поддръжка" направо се дозакопаха. Или може би се опитват да станат вторите Esky. Съжалявам, но според мен trip.bg трябва да се избягват.

Редактирано от Георги Матеев
  • Харесвам 1
Връзка към мнение
  • 3 години по-късно ...

Здравейте,

съживявам темата с питане има ли положителна/отрицателна промяна в мнението ви за trip.bg.

Предистория: Търсих полети със skyscanner от София до Сицилия за септември и освен директен полет с Уиз до Катания, ми предложи по-изгоден вариант през Милано до Палермо (Райън и Ал Италия). Вече запазих първия полет през сайта на Райън, защото нямаше разлика в цената им през тях и през вариантите от skyscanner. За втория полет има малка разлика в полза на skyscanner (с trip.bg) спрямо сайта на Ал Италия. Затова се поразрових за trip.bg и попаднах на тази тема.

Реално полетът е набелязан и остава чуденето откъде да купя билетите. Какво бихте ме посъветвали дали да запазвам през trip.bg, директно през авиокомпанията или ще ми предложите друг вариант? 

Благодаря предварително!

Връзка към мнение
преди 12 минути , jblaze каза:

Здравейте,

съживявам темата с питане има ли положителна/отрицателна промяна в мнението ви за trip.bg.

Предистория: Търсих полети със skyscanner от София до Сицилия за септември и освен директен полет с Уиз до Катания, ми предложи по-изгоден вариант през Милано до Палермо (Райън и Ал Италия). Вече запазих първия полет през сайта на Райън, защото нямаше разлика в цената им през тях и през вариантите от skyscanner. За втория полет има малка разлика в полза на skyscanner (с trip.bg) спрямо сайта на Ал Италия. Затова се поразрових за trip.bg и попаднах на тази тема.

Реално полетът е набелязан и остава чуденето откъде да купя билетите. Какво бихте ме посъветвали дали да запазвам през trip.bg, директно през авиокомпанията или ще ми предложите друг вариант? 

Благодаря предварително!

Зависи каква е разликата. За наистина малка разлика аз винаги избирам авиокомпанията.

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Разликата е почти минимална - около 15лв и ако беше само за мен не бих се замислил. Но понеже става въпрос за 5 билета и затова повдигам въпроса. Както и от любопитство за в бъдеще дали мога да ползвам trip.bg при евентуална по-голяма разлика в цените.

Редактирано от jblaze
Връзка към мнение
преди 28 минути , jblaze каза:

има ли положителна/отрицателна промяна в мнението ви за trip.bg

Провери и на trip.ru, като от настройките промениш цените от рубли на евро. Почти винаги има разлики от  10-15 евро в полза на triр.ru спрямо trip.bg

  • Харесвам 2
Връзка към мнение
преди 34 минути , jblaze каза:

 

Реално полетът е набелязан и остава чуденето откъде да купя билетите. Какво бихте ме посъветвали дали да запазвам през trip.bg, директно през авиокомпанията или ще ми предложите друг вариант? 

 

Можеш да погледнеш за някоя идея и в последните страници на тази тема също, ако ти се занимава. 

Редактирано от Фичо
Връзка към мнение

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.

×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.