Прескочи до съдържание

Мач на Ливърпул на Анфийлд


Препоръчани мнения

Здравейте,

 

Темата е с футболен характер, дано има разбирачи.

 

Приятелката ми е голям фен на Ливърпул, а пък преди няколко дни Стивън Джерард обяви, че щел да напуска клуба в края на сезона, та сега голяма драма, спешно трябва да се ходи на мач на живо.

 

Предпочитаме да е в края на футболния сезон (април и май), за да е по-хубаво времето, така че ето ги следните опции:

 

11.04.2015 - LIverpool - Newcastle

02.05.2015 - Liverpool - QPR

16.05.2015 - Liverpool - Crystal Palace

 

Трябва да изберем един от тези мачове, не всичките. :)

 

Имаме приятели в Лондон, при които можем да отседнем, някой има ли опит с пътуването за един ден Лондон - Ливърпул и обратно? Колко вървят билетите?

 

Какви са най-изгодните самолетни билети, които намирате по секретните търсачки, аз не ги разбирам много?

 

Някой да има опит с купуването на билет за мач на Ливърпул? 

 

Всякаква помощ и информация е добре дошла. :)

Връзка към мнение

Като гледам какви билети са останали, май ще е по-изгодно да гледате Стиви Джи от другата страна на голямата вода:

 

http://www.liverpoolfc.com/tickets/tickets-availability

 

Мен ако питаш, отидете на празен Анфийлд. По-интересен ще е. На пълен стадион ходят туристи с фотоапарати, на празен - ценители. 

Редактирано от Zaro
Връзка към мнение

Ето тук може да видиш примерни цени, все още няма за април, но ориентировъчно с влак ако купиш навреме има и за 20 паунда на човек на посока, т.е. ако нагодиш влаковете, общо 80 паунда. Сигурна съм, че има и автобуси, виж megabus.

Връзка към мнение

Мен ако питаш, отидете на празен Анфийлд. По-интересен ще е. На пълен стадион ходят туристи с фотоапарати, на празен - ценители. 

 

 

Е , айде сега ... вярно е , че е пълно с туристи както и на един Бернабеу или Камп Ноу.

Билети - мъчна работа . Имам приятел там който от години чака за сезонна карта , щото се освобождават когато някой стар фен се спомине. Иначе на сайта играеш в лотарията за свободните билети . Свободно може да купиш само за някой супер безинтересен мач за някоя от купите с долните отбори ,  или някой мач за УЕФА към който местните по принцип нямат голям интерес. Стадиона не е голям , а отбора култов и проблема с пропуските е вечен  :)

Връзка към мнение

Мен ако питаш, отидете на празен Анфийлд. По-интересен ще е. На пълен стадион ходят туристи с фотоапарати, на празен - ценители. 

 

Абе че по стадионите (особено на ултракомерсиалните отбори) почнаха да ходят основно туристи с фотоапарати, е самата истина, ама това да обхождаш празен стадион, го намирам за едно от най-големите извращения, на които може да се подложи един футболен фен. Това все едно да ходиш в ресторант, за да разглеждаш прибори и празни чинии - такова сравнение ми изплува на акъла на прима виста :)))

 

Иначе ако говорим за ценителски усещания - отиваш в някой краен квартал за мач от 7-ма дивизия и гледаш неподправен автентичен футбол с всичките му ценителски атрибути :)

 

~

 

Относно конкретния въпрос. Авторът да се свърже с официалния фенклуб на "проскубаната патица" в България. Не знам точно как работят с билетите, но миналия сезон една стабилна група беше ходила организирано за мача на десетилетието срещу Челси - т.е. по някакъв начин ги е огряло за билети дори за този невъзможен мач. Успех  :)

Редактирано от Meidj
  • Харесвам 4
Връзка към мнение

Zaro, добре че няма бутон "не харесвам"...:)

Аз бях на Ливърпул-Лудогорец, това беше единствения ми шанс да отида на мач на детските ми любимци на човешки цени, имаше свободни билети и дори немалко свободни места на самия мач.

Съветът ми е да направите същото - те продължиха за Лига Европа, целете се в някой такъв мач

Редактирано от Sun4o
Връзка към мнение

ама това да обхождаш празен стадион, го намирам за едно от най-големите извращения, на които може да се подложи един футболен фен.:)

Meidj, не е чак толкова зле - мъжът ми искаше да ходим да мач на Барселона, но нямаше места и се задоволихме с обиколка на празния Ноу Камп. Мен ми беше интересно. А иначе аз съм ходила на мач на Рома и Реал Мадрид, но на Giant Stadium, не в Европа, и като че ли не беше толкова готино,нямаше атмосфера.

Редактирано от Травеолани
Връзка към мнение

Мен много ме съмнява да се намерят билети за мач от Висшата лига. По реалистично ми се вижда купата или най-добре Лига Европа - англичаните не го признават този турнир. Може да разръчкаш из форума на феновете на Ливърпул в България-един приятел така се свърза с някакъв българин, живеещ там и притежаващ сезонна карта, та му я предостъпи за един мач. Те не са поименни, за да може когато някой притежател на сезонен билет пропусне мач да има възможност да я даде на друг, та да няма празна седалка на стадиона. По-добре не го отлагайте много, защото последните мачове на Джерард ще е мнооого трудно да се намери билет, а и стадиона не е много голям.

Иначе празен и пълен стадион е малко като да четеш книга и после да гледаш филм по нея-четенето (посещаването на празен стадион) почти винаги е по-добро, защото отключваш цялото си въображение и фантазия, представайси го по перфектния начин.

Връзка към мнение

Иначе ако говорим за ценителски усещания - отиваш в някой краен квартал за мач от 7-ма дивизия и гледаш неподправен автентичен футбол с всичките му ценителски атрибути :)

 

Е това е истината - мач от ...найста дивизия. 

 

между другото, Стилян Петров играе в момента в такъв отбор - Уичъл Уондърърс. 

  • Харесвам 1
Връзка към мнение
  • 1 година по-късно ...

Няколко думи относно колко е лесно отиването до Ливърпул на мач.

Дори да изглежда твърде далеч от Лондон, на другия край, това не трябва да плаши.

Тънката цена до Лондон от София е достатъчна.

След това има възможност да отидете до там на цена от 7 лири.

Това е най-ниската цена на National Express, ако ви съвпаднат датите.

Другата възможност е влак на цени от 21 лири.

Разликата е голяма във времето за пътуване. Като с влак ще отидете за около 3 часа, за автобуса ще са нужни поне 5-6 часа.

 

Бюджет за отиването на мач с една нощувка

София-Лондон-София от 25 евро самолет в посока.

Лондон – Ливърпул –Лондон от 14-20 лири бус или 40-50 лири влак.

Вътрешни трансфери  около 20 лири.

Билет за мача около 50-60 лири.

Нощувка от 25 лири, може и по-малко ако сте двама.

Моя обща цена около 200 в лири с кафето и бирата.

Това за избран мач съчетание с ниски цени за всичко останало.

 

Може да се използва и за Liverpool Craft Beer :) , тази година е 16-19 юни.

Билети

https://www.eventbrite.co.uk/e/liverpool-craft-beer-expo-2016-tickets-21586784654

Мястото е на 30 мин. от стадиона с транспорт.

 

 
  • Харесвам 3
Връзка към мнение

А може и по-лесно.

Ryanair обявиха полети София - Ливърпул съответно от 25.99 евро за отиване и 35.99 връщане два пъти седмично от септември.

  • Харесвам 3
Връзка към мнение

Ох, леле , звучи толкова хубаво, че ми се иска още от сега да започваха директните полети на Ryan. До сега все отлагах, но ето времето настъпи и моят крак да стъпи на мърсисайдска земя.  :yahoo:

Г-н Костов, не сте единствен. Мечтите могат да се окажат реалност в най-скоро време :)

 

AnDel, там ли живееш или си минал по този път вече и споделяш лични впечатления?  (корекция - вече прочетох в темата за представяне)

Доколкото съм запозната, не може да се разгледа стадиона отвътре в деня преди даден мач поради мерки за сигурност, което би увеличило престоят с още някой ден, но какво пък...за един запален фен като мен офертата напълно си заслужава :wub:  

Редактирано от iliana_t
Връзка към мнение

Членска карта(£36 годишно)е абсолютно предварително условие-после чакаш да пуснат билетите на официалния сайт на клуба и взимаш,ако стигнат до теб.

 

Обикновено много от притежателите на сезонни билети си продават билета за по непривлекателните мачове .

Но правилото е-колкото повече мачове от предния сезон си посетил,толкова по-голям шанс да се класираш за билет за настоящия.

Знаят на колко и кои мачове си бил,къде си седял. Нормална цена 50-60£.

 

За Premier league обаче е зор да се добереш до билет.

За купите са и по-евтини билетите-£30,може и по-малко

 

Билетите за първата половина на първенството ги пускат обикновено през юли,а за втората през ноември.

Редактирано от stanimir
  • Харесвам 2
Връзка към мнение

На мен ми стига да усетя тръпката преди, по време и след мача, пък било то и с някой по-лек съперник.

Но това с намирането на билет винаги ме е притеснявало и честно да си призная това ме е спирало до момента. Не че е невъзможно де.

 

AnDel, ако не е тайна , ти как се сдоби с билет за мача с Челси?

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Членска карта(£36 годишно)е абсолютно предварително условие-после чакаш да пуснат билетите на официалния сайт на клуба и взимаш,ако стигнат до теб.

 

Обикновено много от притежателите на сезонни билети си продават билета за по непривлекателните мачове .

Но правилото е-колкото повече мачове от предния сезон си посетил,толкова по-голям шанс да се класираш за билет за настоящия.

Знаят на колко и кои мачове си бил,къде си седял. Нормална цена 50-60£.

 

 

Абсолютно точно. И аз съм описвала моя опит с Манчестър Юнайтед...

 

Закупуването на билет на черно е много рисковано, но понякога е единствената опция - така си бяхме намерили билет на Челси пред самия стадион, преди мача, за 150 паунда единия билет. Не че аз съм имала мераци де... Цената е смразяваща - за нормален човек. Аз ги нямах тия пари, та пропуснахме... Но синът ми ако ги имаше, гьотере щеше да ги даде и си го каза :)

 

Иначе е както е описал Станимир.

Редактирано от Гост
Връзка към мнение

Финал Шампионска Лига Байерн-Мюнхен - Интер в Мадрид мисля 2010г.

Следобеда преди мача билет на черно пред Сантяго Бернабеу 800 €. От първа ръка видях хора които ги купиха ...румънци , че ми бяха съквартиранти.

Та има си влаков за сички пътници :)

Връзка към мнение

Мисля, че в друга тема коментирахме точно билети за мач на Ливърпул. И там писах, ще повторя и тук, мисля че първата крачка задължително е да се свържете с официалния им фенклуб в България. Ако там нямате късмет, вече може да пробвате други варианти с покупка на черно може би най-последният. 

Връзка към мнение

Задължително ще проверя през официалния фен клуб първо. Преди години имах регистрация за форума им, но уви не всички са като магеланци...

Оптимист съм, че все ще се намери подходящ вариант :)

  • Харесвам 1
Връзка към мнение
  • 5 месеца по-късно ...

Нека да кажа, че имаме билети за мач на Ливърпул на Анфийлд другата седмица (мач с Уотфорд). Възползвахме се от това, че Райънеър пуснаха София-Ливърпул. Как стана закупуването на билети? Първото условие е да си Member и да имаш закупен Membership от сайта на Ливърпул за сезона (става и с LIght Membership, който е по-евтин - 27 паунда) не само за теб, но и за хората с които ще си на мач - дете, жена, рода, приятли.. Може да направиш свързване на приятели и роднини, за да закупиш и за тях билети, но и те трябва да са Member и закупени Membership. Точно в определен ден и час - при нас беше 21 юли (10.15 часа бг време) пуснаха билети за няколко мача (сред които беше и мача с Уотфорд). Макар, че влезнах веднага в системата за закупуване (10.15 бг време) се наложи да чакам 1 час докато ме допуснат до билетите. Имах 30 мин да ги купя за 5-6 домакински мачове, аз купих за 1 на всички, с които бях свързана в профила. Пропуснах да кажа, че има по-ранни дати на закупуване на билети, но при тях условие предния сезон да си бил на определен брой домакински мачове. За мачове с топ отбори се изисква да си ходил също на определен брой мачове от предния сезон.

Membership дава и 10% отстъпка отстойността на билета.

Другият месец ще пуснат билети за втория полусезон. Ето тук  може да видите датите и какви са условията, но за да купите билети трябва всички да имат закупен Membership (Full или Light).

На 17.11. в 10.15 за всички Member с Membership ще бъдат пуснати билети за мачовете с Swansea City; Burnley; A.F.C. Bournemouth; Crystal Palace; Southampton.

А за Chelsea; Tottenham Hotspur; Arsenal; Everton; Middlesbrough билети ще се продават на 16.11, но само за тези които имат минимум 4 мача от предния сезон.

Като се върна ще разказвам и за мача, и за града Ливърпул.

Редактирано от woman_in_white
  • Харесвам 7
Връзка към мнение
  • 3 седмици по-късно ...

Отидохме, видяхме и победихме... Ливърпул - Уотфорд... 6:1 резултат, поведохме в класирането повече от доволни... :) Както казаха приятели, че и мач улучихме. B) 

Надявам се на 17.11.2016 някой да е успял да вземе билети, но и да не могъл ето как още може да се снабдите с билети за домакински мач на Ливърпул:

1. От касите на стадиона предния ден преди мач. Имаше хора, които си връщаха билетите на касите и други, които купуваха от там. Така ние купихме (но със Мембершип карта) още един билет. Наши сънародници, с които пътувахме в автобуса за летището бяха без билети и споделиха, че са успели да си купят билети и в същия ден преди мача пак от касите, но са били на различни места.

2. Пред стадиона също имаше продаващи билети на черно.

3. Една двойка българи, с които се разговорихме в София на летището сподели, че са се снабдили с билети от фен клуба в България.

 

От центъра до стадиона ходят автобуси 17, 26 и 27. 26 и 27 са обиколни (обхващат едни и същи места,но обикалят в различна посока). Най-интересното е, че цените на автобусните билети (както и дневни/седмични) варират в зависимост от компанията. Ако закупите билети от автобус на Ariva цената на 1 билет е 2.20р, на дневен билет (4.30р), който важи и за автобусите на другата фирма, а седмичния е 17.80р, а на другата фирма Stagecoach (№17 са от нея) единичния билет беше 2р, дневния 4р, а седмичния 14р.  Билетите се закупуват от шофьора, а при вече закупен дневен/седмичен само се показва на шофьора при влизане.

От летището до Liverpool One bus station, откъдето може да се хванат 26 и 27 може да се хванат автобуси №500, 82, 82А, 86А и др.

Ливърпул е интересен град и определено си заслужава да се посети. :)

  • Харесвам 6
Връзка към мнение

Страхотен мач направихме срещу Уотфорд, но отново "по навик" допуснахме "излишен" (по Павел Дочев) гол. Важно е, че заехме първото място в класирането. Следва серия от сравнително леки мачове. Дано успеем да съберем максимален брой точки, защото всички са наясно какво означава да си на върха по време на коледно-новогодишната въртележка от мачове през ден в Англия. Дори не смея да мечтая, че вече 26 години само на мечти го карам, но вярвам в Клоп...

  • Харесвам 2
Връзка към мнение
  • 4 години по-късно ...

Темата е много, много стара, но е точно за моя проблем и ще я "изтупам от прахта" 🙂 Аз съм абсолютен футболен лаик, затова имам нужда от помощ.

Искам да купя за подарък два билета за мача на 03 октомври - https://www.liverpoolfc.com/tickets/tickets-availability/liverpool-fc-v-manchester-city-3-oct-2021-0430pm-118 

Датата ми е важна заради съперника и защото е най-близо до повода. Но заради идеята търпи промени

Регистрирах се в сайта, за да прочета как се случват нещата, но разбрах само, че няма смисъл от тази регистрация, а хората, които ще ходят на мача трябва да имат платено членство. И тук закъсах, защото:

Първо - разваля се изненадата

Второ - аз мога само да предполагам кой ще е втория човек, но това е горе-долу разрешим проблем

Трето и най-важно - вероятността да купя билети клони към 0

Помогнете, моля, с идеи как да се случи тази изненада. 

 

Връзка към мнение

В моментната ситуация единствено за Hospitality може да се получат нещата, но при условие, че стадионите бяха празни за повече от 500 дни, и за там шансовете не са големи. По времето, когато темата е била активна, имаше шансове и за някой и друг билет да "изпадне", но с развитието на отбора в следващите години - финалът в Киев, ШЛ в Мадрид, очертаващата се титла през 2020 - тези "изпадащи" билети станаха по-трудни от лотария, и всичко това ПРЕДИ Ковид. От там нататък, ако хората не живеят в UK, нещата стават още по-интересни, заради сложните правила за влизане там в момента 
 

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Toва Hospitality изобщо не го разбрах. Т.е. ако кажа какво разбрах, вероятно ще настане бурен смях. Затова ще си замълча.

Пропуснах да спомена, а си е важно - в UK живеят, не е проблем пътуването, ако има мач и билети за него.

Отделно от това за втория човек съм готова да купя само билет, не и Membership. 

Живеех в някакви заблуди, че мога да направя изненада.

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.

×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.