Прескочи до съдържание

Къде да отседна в Париж ? :)


heelless

Препоръчани мнения

Здравейте,

 

пише Ви един ентусиазиран пътешественик.

От скоро съм член на този сайт и много ми допадат темите, които обсъждате. Радвам се, че отделяте от собственото си време и информирате хората за различни възможности за изгодни пътувания и съвети относно настаняване, интересни места за посещение и натрупани впечатления от местата, където сте били.

 

Реших да се присъединя към вас, тъй като от дълго време искам да реализирам една моя мечта- пътешествие до Париж с любимия човек.

Дойде време и за това :).

С моята приятелка уточнихме датите за пътуване- около 18.03.15-20.03.15 с полет от Wizz air.

Моята молба е за съвет относно престой там. Къде може да се отседне в Париж на добра цена и по- близо до забележителностите?

 

Много ще съм благодарен за всяка информация, която може да ми дадете. :)

 

 

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Не мога да дам съвет за конкретен хотел,защото съм бил в Париж през 1992.Питам се обаче следното-защо търсите нощувка близо до забележителностите?Не мисля,че ще намерите евтини такива или ако е евтино надали ще става за нещо.

Аз поне като планирам пътуване и то в градове където има добре развит обществен транспорт,търся място по-далеч от центъра,но близо до спирка на метрото.Специално за Париж метрото е супер.Аз даже спах в някакво предградие,през което минаваше метрото като надземна железница и след това влизаше под земята.Другият плюс на метрото в Париж е,че един влак спира не на всички спирки по линията,а само на определени,което прави придвижването много бързо.Минус е,че не може да променяш спирката след като си се качил,защото има голяма вероятност влакът да не спира на нея.

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

В Париж хотелите са гадни, с микроскопични стаи и скъпи.

За забележителностите не се притеснявай - те са навсякъде, където и да си отседнал се ща има  :lol:

Иначе просто гледай да е близо до метростанция, при това най-добре ключова - да минават 2-3 метролинии. Така или иначе придвижването в Париж става пеша или с метро

 

Последният път местни ми бяха запазили хотел (стая 6 кв метра - легло персон и половина, малко място отстрани, стол масичка и прозорец, и баня 1.5квадрата - можеш да се къпеш, но не и да се завъртиш  -_- ), обаче беше на 1 минута от ключовата метростанция Nation - през нея минават 4 линии (1,2,6,9 - общо взето най-важните) на метрото и 1 линия на градската железница, които ти осигуряват достъп до почти всички основни забележителности без или с 1 прекачване най-много.

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

http://www.accorhotels.com/gb/hotel-4982-ibis-budget-paris-la-villette-19th/index.shtml

 

Като доста икономичен за Париж хотел, мога да ви предложа това, но е далече от романтиката. Преди беше ETAP, сега е повишен на IBIS. Стаите са компактни, с едни вградени бани и странни легла, но е много чисто, евтино и е близо да две спирки на метрото - 5 мин. максимум от всяка. Наблизо има супермаркети и е удобно.

Много посещаем хотел е. Не сме закусвали там. Наблизо имаше хлебарница, а те се неустоими сутрин, когато замиришат кроасаните и франзелите.

Връзка към мнение

Това, което бих дала като съвет е да резервирате хотел с възможтост за анулация(промяна) на резервацията. Доводите ми: летейки с WIZZ в средата/края на март може да имате промяна в полетите.

Не се случва често, но се е случвало и затова го пиша.

 

Не съм отсядала в подходящ хотел, но ще предложа после няколко, които според мен изглеждат добре.

Връзка към мнение

Колко нощувки планирате? 
Според мен помислете и за airbnb, тъй като за бюджетът, който имате може да се намери нещо самостоятелно и доста прилично в центъра. Попадала съм на привлекателни оферти около Пантеона (включително оферта на български студент, която ще се опитам да намеря). Пантеона е отлична локация според мен. 
Като гледам какви са часовете на полетите тогава (ако не бъдат променени), може да се търси и нещо по-близо до Порт Майо (там от където тръгват автобусите), за да не се мотаете много с багажа из метрото. 

Връзка към мнение

През ноември бяхме в Париж за няколко дни и мисля, че мога да ти предложа нещо подходящо за Вас.

За три нощувки това самостоятелно студио/апартамент/ от airbnb, което ще ти пусна на линк ни излезе 228 евро.

Тоест по 76 евро на нощ.

Мисля, че се включва в бюджета Ви. А на по-хубаво място едва ли ще можеш да намериш апартамент или хотел на тази цена в Париж. Намира се на ул. Вашингтон 3. На 10метра от Шанз Елизе/ точно до Лидо/ и метро станция Джордж 5, на линия 1 на Парижкото метро. За разлика от другите метро станции, при които да стигнеш до перона минаваш едва ли не цял километър, тази е изключително кратка. От Шанз Елизе до перона на влака е не повече от 20метра. Близко ти е абсолютно всичко като забележителности и можете спокойно да се разхождате до среднощ из най-хубавите места в Париж, които са на пешеходно минимално пешеходно разстояние от Вас.

https://www.airbnb.com/rooms/2884231

  • Харесвам 2
Връзка към мнение

Смятаме за 2 нощувки.

Но това, което казахте за метрото наистина не бях го съобразил. Чудя се дали е удачно да бъда в центъра или май е по-добре малко по-отдалечено, но до метростанция. :)

Връзка към мнение

Извадих няколко хотела, но май не се включвам много в бюджета...

 

Фаворита ми е този:

http://www.booking.com/hotel/fr/familia-paris.bg.html?aid=368032;label=hotres;sid=9600eb9649e2bb6061a04166a4432b00;dcid=1;checkin=2015-03-18;checkout=2015-03-20;ucfs=1;srfid=f347b16f368ad9e07b85e0372b77c05612244c89X598;highlight_room=91012703#map_closed

 

Ето и останалите:

http://www.booking.com/hotel/fr/d-espagne-paris.bg.html?aid=368032;label=hotres;sid=9600eb9649e2bb6061a04166a4432b00;dcid=1;checkin=2015-03-18;checkout=2015-03-20;ucfs=1;srfid=f347b16f368ad9e07b85e0372b77c05612244c89X920;highlight_room=47776102#map_closed

 

http://www.booking.com/hotel/fr/audran.bg.html?aid=368032;label=hotres;sid=9600eb9649e2bb6061a04166a4432b00;dcid=1;checkin=2015-03-18;checkout=2015-03-20;ucfs=1;srfid=39c0691d4ca3a0b01686600ede3d261b083939f3X610;highlight_room=17179303#map_closed

 

http://www.booking.com/hotel/fr/hotel-balladins-paris-8eme-confort.bg.html?aid=368032;label=hotres;sid=9600eb9649e2bb6061a04166a4432b00;dcid=1;checkin=2015-03-18;checkout=2015-03-20;ucfs=1;srfid=f347b16f368ad9e07b85e0372b77c05612244c89X1090;highlight_room=38623#map_closed

 

http://www.booking.com/hotel/fr/belfort-paris.bg.html?aid=368032;label=hotres;sid=9600eb9649e2bb6061a04166a4432b00;dcid=1;checkin=2015-03-18;checkout=2015-03-20;ucfs=1;srfid=39c0691d4ca3a0b01686600ede3d261b083939f3X1108;highlight_room=42560101#map_closed

 

http://www.booking.com/hotel/fr/hotel-des-arts-bastille.bg.html?aid=368032;label=hotres;sid=9600eb9649e2bb6061a04166a4432b00;dcid=1;checkin=2015-03-18;checkout=2015-03-20;ucfs=1;srfid=f347b16f368ad9e07b85e0372b77c05612244c89X1140;highlight_room=89489#map_closed

 

Не съм чела ревютата на хотелите и отзивите на хората, не съм гледала снимките им(това мисля, че трябва да направите вие). Аз гледах района и местоположението, изхождайки от цената и рейтинга!

 

И от толкова гледане на хотели така ми се ходи отново в Париж... :biggrin:

Даже знам кога, къде и с кой ми се ходи. :P

  • Харесвам 2
Връзка към мнение

Не мога да дам съвет за конкретен хотел,защото съм бил в Париж през 1992.Питам се обаче следното-защо търсите нощувка близо до забележителностите?

Аз съм от тия които правят компромис с качеството в името на добрата локация.

Обичам всичко да е на прага ми или на пеш разстояние . Често се разхождаме посред нощ , когато тълпите и туристите ги няма и градовете изглеждат съвсем различно :)

Освен това е много удобно да се разходиш , да се върнеш и починеш малко в хотела , после пак по разходки и така.

  • Харесвам 4
Връзка към мнение

....

Обичам всичко да е на прага ми или на пеш разстояние .

Абе то това е така и всеки обича ;) , ама специално за град като Париж е малко трудно осъществимо, щото къде да е това място, че да са ти наблизо например три от най-забележителните забележителности - Айфеловата кула, Нотр Дам и Сакре Кьор? :rolleyes:

Добре е все пак, че метромрежата е много гъста и спирките са едва ли не на всеки ъгъл. А за укъснелите има и достатъчно нощни автобси .

Връзка към мнение

Не е задължително всичко да е на прага ти и няма как да е възможно в град като Париж , но нещо в радиус от 500-1000 метра от Латинския квартал или Сакре Кьор ще позволи поне да си обикаляш пеш вечерите , дори денем да не се връщаш до хотела. Хапваш в някое от многото уютни заведения , разходка до хотела .... Виж как Roje си намери изгоден апартамент на стъпки от Шан'с Елизе.

В предградие ще получиш по-голям комфорт , но пък вечерите де забиваш в хотела и скукааа или все трябва да се притесняваш за прибирането !

Метрото на Париж не е силната му страна , като имам предвид мизерията :)

Редактирано от stenk
  • Харесвам 2
Връзка към мнение

Здравейте, пише Ви един ентусиазиран пътешественик.

 

Ако искаш погледни това самостоятелно студио от airbnb  - на хубаво място е - 3-ти арондисмон, до Плас де Вож, няколко спирки на метро наоколо, добро количество отзиви има, с добри оценки, отговаря 100% на запитвания в рамките на час. Изглежда като прилична оферта.

( собственикът го е кръстил "малко любовно гнездо " :P )

Редактирано от Фичо
  • Харесвам 2
Връзка към мнение

За толкова кратък престой аз лично бих ви посъветвала да отседнете в центъра на Париж. Не мога да намеря младежа, за който споменах по-горе, но няма значение. Горните предложения са супер.  А и така една карнетка с 10 билетчета ще ви стигне и за двата дни, даже може някое билетче да ви остане за следващия път  :) 
Ах тия билети през март.....не знам още колко дълго ще им устоя.....

Връзка към мнение

И за мен е много важен избора на хотел/апартамент.

Подкрепям stenk, че е супер да се разхождаш през нощта.

При последното ми ходене дори сама си обикалях нощните парижки улици. :)

  • Харесвам 2
Връзка към мнение

Е, метрото все пак не се и очаква да е нещо средно между арт галерия и аптека  xD Софийското е изключение - сигурно е най-чистото и приветливо в Европа.

 

А иначе съвсем не съм съгласен, че парижкото метро не е силна страна на града. Напротив, парижката метромрежа е забележителност сама по себе си - с тристате си станции, хилядите километри тунели, влакчетата които са и с гумени колела (4, 6, 11, 14 линия), автоматичните влакове (1 и 14 линия), надземната част (която може да служи за лек paris city tour) и старите състави на линия 6.

Тук и най-голямата и сложна метростанция на света - Шатлет-Халите, която си е инженерно чудо. Там, заедно с подземния мол може да се въртиш и цял ден, без да си я обиколил напълно...

Arts et Metiers е пък направена като подводницата на капитан Немо

Пък и не всеки ден може да видиш как сто килограмова негъка пъргаво се набира и прескача турникета  :rofl:

От друга страна пък е направено така, че не може да се загубиш - има информационни табели навсякъде, където трябва да има.

 

Виж RER-a е малко по-друг филм - като знаеш, че 45 минутно пътуване с метрото е 12 с влака си затваряш очите за мизерията и ги отваряш за всичко останало - от информационните табели и монитори до спътниците  :lol:

Иначе мръсотия и мизерия има навсякъде в Париж

Редактирано от adreno
  • Харесвам 3
Връзка към мнение

adreno, как ме върна в спомените. :)

Колко съм обикаляла в Шатлет и по колко пътеки и ескалатори съм минала... Обаче скоро не съм влизала в нея, но ще се поправя. :)

Единственото, което ме дразни в парижкото метро са понякога големите разстояния при смяна и липсата на ескалатори на повечето станции. Едва си качвах куфара последния път.

Връзка към мнение

В момента тече грандиозен ремонт и реконструкция на Шатле - http://www.parisleshalles.fr/le-projet-002
Облагородяват всичко наоколо и се очаква да завършат всичко едва през 2018г.

И да не е съвсем извън темата - не бих съветвала питащите да отсядат в района или да скитат там късно през нощта.

Редактирано от pamelanb
  • Харесвам 2
Връзка към мнение

Той ремонта е от няколко години вече.

И на мен не ми допада този район като място за отсядане и разходки. Макар, че харесвам частта откъм църквата.

Връзка към мнение
  • 3 месеца по-късно ...

Здравейте, 

Нуждая се от малко помощ относно място за нощуване в Париж.

Планираме да посетим Париж за 3 дена през август, след като сме прекарали няколко дни в долината на Лоара и съм харесала ето този апартамент. Интересува ме вашия коментар по отношение на местоположението му, като се има предвид, че ще сме с 2 деца - на 6г и на 9-10 месеца, т.е количката ще е неизменно с нас и ми се ще по-малко да се налага ползването на градски транспорт, понеже знам, че парижкото метро не е като софийското - с асансьори на всяка спирка ;)

 

И за да не питам и в другата тема - според вас дали е добра идея да контактна първо хоста на апартамента, за да предупредя, че сме с деца и след това да резервирам, въпреки че апартамента е с instant booking?

Връзка към мнение

Здравейте, 

Нуждая се от малко помощ относно място за нощуване в Париж.

Планираме да посетим Париж за 3 дена през август, след като сме прекарали няколко дни в долината на Лоара и съм харесала ето този апартамент. Интересува ме вашия коментар по отношение на местоположението му, като се има предвид, че ще сме с 2 деца - на 6г и на 9-10 месеца, т.е количката ще е неизменно с нас и ми се ще по-малко да се налага ползването на градски транспорт, понеже знам, че парижкото метро не е като софийското - с асансьори на всяка спирка ;)

...

 

Мястото на апартамента е добро, но аз гледах само мястото, а не самия апартамент.

Проверете дали има асансьор.

 

Придвижването с детска количка в Париж не е от най-приятните изживявания. В много малко метростанции има условия за лесен достъп с количка.

Обаче в автобусите няма да имате проблем с количката.

 

По втория въпрос нищо не мога да кажа.

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.

×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.