Прескочи до съдържание

Къде да отседна в Париж ? :)


heelless

Препоръчани мнения

Планираме пътуване до Париж за 16-20 май 2016. Писах съобщение на същия този хост в airbnb, при все че има опция за директно резервиране, но втори ден не ми отговаря. Явно не е "хванал вяра" на семплия ми профил, нов потребител съм там, а и написах твърде кратко послание. Мястото ми харесва главно, защото е близо до Porte Maillot, а часовете на полетите Париж-София от скоро са много ранни. Въпросът ми е: има ли смисъл отново да пробвам да пиша и проблем ли е комуникацията в случай, че не говорим добре нито френски, нито английски. :blush:  Може би, би било по-добре да се насочим към резервация в хотел? Благодаря предварително! :)

 

Всичко зависи как е организиран чекина. Понякога още при резервация получаваш код за вратата и дори не трябва да се срещаш с никой. Roje се надявам да се включи да даде практически детайли как е организацията, но това, че не отговаря не е добър сигнал. Толкова ли няма алтернативи?

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Илиян, виж кога за последно си е актуализирал календара Алекс /така се казва хоста/, т.е. кога е влизал последно в Аирбнб.

Може да не е влизал в последните два дни. Макар че той и неговия приятел  да са доста комуникативни.

Той не е от тези, които няма да ти харесат профила и да не отговорят. Много е готин. Пусни му ново съобщение, първото просто може да не го е видял ако има много съобщения /всичко става... по закона на Мърфи :) / Пиши му, че твой приятел е отсядал там и ти го е препоръчал...

Ако искаш мога на лични да ти дам и телефона му, за да му пуснеш смс ако не ти отговори в следващите два дни и на новото съобщение. Но моят съвет е да не правиш резервация и плащане извън сайта, за да не се окажеш после в небрано лозе, т.е. с платена резервация, но без да има къде да отседнеш :).... Нали му писа на френски или на английски, той май други езици не владееше, дори и да ти са слаби той ще отговори.

При него чекина е с лична среща за предаване на ключа / един от двамата винаги идва без значение на времето на пристигане/и с оставяне в пощенската кутия при напускане. Иначе всички кодове за отваряне на двете външни врати на сградата са написани от хоста заедно с паролата на нета и други упътвания в папка, която си стои в студиото.

  • Харесвам 2
Връзка към мнение

Благодаря за отговорите! Хареса ми това министудио, ще опитам да се свържа с хоста. Основно се водя от местоположението му- почти на крачка от Шанз Елизе, и недалеч от прословутата спирка на шатъла за Бове, който тръгва в 5 и нещо сутринта от Париж. Основно се притесних, че българите не сме с добра репутация в Париж (циганите и др.елементи добре са ни постлали). Дано греша... ИЛИЯНА

Връзка към мнение

Не е зaдължително да сте в центъра, близо до всичко... Защото това е относително--ако е близо до едно, ще е пък далече от друго... Гледайте да сте близо до метро, с него се стига лесно и бързо навсякъде. 

 

Аз бях отседна до Трокадеро, но в крайна сметка не видях толкова огромна полза, освен че спирката на метрото беше съвсем близо.

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Не е зaдължително да сте в центъра, близо до всичко... Защото това е относително--ако е близо до едно, ще е пък далече от друго... Гледайте да сте близо до метро, с него се стига лесно и бързо навсякъде.

 

Аз бях отседна до Трокадеро, но в крайна сметка не видях толкова огромна полза, освен че спирката на метрото беше съвсем близо.

Съвсем в началото съм на проучванията си за Париж, но някъде мярнах, че толкова рано сутрнн (в 5) не работи метро. Може би, варианта е такси.

Апропо, имам само билети за отиване, но смятам да купя и за връщане...все пак.

Редактирано от Ilain
Връзка към мнение

Съвсем в началото съм на проучванията си за Париж, но някъде мярнах, че толкова рано сутрнн (в 5) не работи метро. Може би, варианта е такси.

Или нощни автобуси.

В пътеводителя за Париж има инфо и за тях.

  • Харесвам 4
Връзка към мнение

Не е зaдължително да сте в центъра, близо до всичко... Защото това е относително--ако е близо до едно, ще е пък далече от друго... 

Така е.

 

 

Гледайте да сте близо до метро, с него се стига лесно и бързо навсякъде. 

Метромрежата в Париж е толкова гъста и добре развита, че аз трудно мога да се сетя за място, което да не е близо до метростанция  :)

  • Харесвам 3
Връзка към мнение
  • 6 месеца по-късно ...

Здравейте, приятели,

 

имам нужда от вашата помощ.

 

Търся апартамент за 4-ма около 500-550 евро в периода 23.09-26.09 в близост до Порт Майо с бърз и удобен достъп за първия шатъл до Бове, по възможност на пешеходно разстояние (20 мин). С нас ще пътува дете, което става много трудно сутрин и ми се иска да избегна инфарктни ситуации по тъмно :)

 

Аз си харесах ето този апартамент в airbnb, но собственичката не ми отговаря. Дори днес получих вежлив и извинителен е-мейл от airbnb, че са забелязали липсата на отговор до 24ч. от момента на запитването. Изпратили са ми и няколко други предложения, но за съжаление не отговарят на условията ми.

 

Хотелите (2 двойни стаи) почти ги отписах, т.к. цените са станали безбожно високи, но и тук приемам предложения.

 

Преди време си бях харесала ето тези два хотела, цък и цък , но за съжаление в тях вече няма места, а и цените са се вдигнали :(

 

Текущ вариант ми е ето този хотел в 17 район, който гугъл мапс ми дава на 11 мин. пеша от Морт Майо.

 

Какво ще ме посъветвате?

Връзка към мнение

 

LE JARDIN DE NEUILLY

 

Благодаря ти :) Това също е вариант, макар че изисква допълнително разтегателно легло.

 

В крайна сметка апартаментът, който бях харесала в airbnb, отпада. Хостът ми писа преди малко, че ще отсъства и не може да организира размяната на ключовете.

 

По-трудна се оказа задачката, отколкото очаквах.

Редактирано от margarettod
Връзка към мнение
  • 1 месец по-късно ...

Ще използвам темата и аз.

 

На 15.11 в 20:30 кацаме (2-ма) в Бове и продължаваме с Шатъл до Порт Майо. В кой район да търся хотелче/хостелче/апартаментче - само да е със самостоятелен санитарен възел?

 

Чуденките ми са:

 

1. На 16 и 17 съм на конференция на границата между 18 и 19-ти район - до метростанция La Villette - видях че линия 7 минава от там. Дали не е по-добре там някъде да търся, а с метрото от там предполагам лесно мога да стигам до популярните места. И следват уточнения 2 и 3 :).

 

2. Относно по-късното пристигане в Париж - предпочитам по-бързо да стигна до хотела и да оставя багажа. От Порт Майо до 18 и 19 район мога ли да се придвижа с метро например (не знам и до колко часа се движи по принцип метрото) - предполагам с метрото ще е най-бързо?

 

3. Вечер да е по-малко "опасно" за разходка или просто късно прибиране. Някъде из форума четох, че 18 и 19 райони са по-скоро жилищни и не толкова туристически. Макар да не разбирам това плюс или минус е.

 

Или е по-добре някой друг район, по-удобен за транспорт и забележителности - от там ще гледам как да се придвижвам с метрото до конференцията?

Връзка към мнение

Не съм отсядала нито в 18-ти, нито в 19-ти район.

Просто това не са моите райони...

Надявам се, че ще се включи Роца с повече подробности.

 

Придвижването то Порт Майо до La Villette е лесно - метро 1 до Palais Royal - Musée du Louvre и после метро 7.

Има и други възможности, но са с две прекачвания.

Връзка към мнение

Не съм отсядала нито в 18-ти, нито в 19-ти район.

Просто това не са моите райони...

Надявам се, че ще се включи Роца с повече подробности.

 

Придвижването то Порт Майо до La Villette е лесно - метро 1 до Palais Royal - Musée du Louvre и после метро 7.

Има и други възможности, но са с две прекачвания.

 

Ти да видиш, значи преди хотела може Лувъра :).

Връзка към мнение

Ти да видиш, значи преди хотела може Лувъра :).

Може. :)

Има(ше) и място за багаж в Лувъра. На съм проверявала скоро дали е така, но на сайта сигурно пише.

Връзка към мнение

То и работното време тябва да се види - едва ли 10-11 вечерта работи :).

Нищо не казах за работните часове, защото не знам кога е полета.

По принцип има два дни с късно работно време - до 21,45(дано не бъркам), но около 21,15 започват да подканят да излизаш, а в 21,30 стават доста настойчиви. :)  

Разбираемо е, защото може да си в някоя галерия, която е отдалечена от вход/изход. ;)

Връзка към мнение

Нищо не казах за работните часове, защото не знам кога е полета.

По принцип има два дни с късно работно време - до 21,45(дано не бъркам), но около 21,15 започват да подканят да излизаш, а в 21,30 стават доста настойчиви. :)  

Разбираемо е, защото може да си в някоя галерия, която е отдалечена от вход/изход. ;)

 

В първия ми пост писах, че кацаме в 20:30 - по мои сметки сме на Порт Майо към 22:30. Нищо, не го мисли. Ще му отделим време в светлата част на денонощието :).

Връзка към мнение

В първия ми пост писах, че кацаме в 20:30 - по мои сметки сме на Порт Майо към 22:30. Нищо, не го мисли. Ще му отделим време в светлата част на денонощието :).

Извинявам се, не съм обърнала внимание на часа. :blush:

С късния полет, няма да имате възможност да посетите нищо.

Евентуално да се разходите из района, където ще нощувате, или бърза разходка до конкретно място за нощен поглед.

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Метрото работи до полунощ, даже и малко след това, та не би трябвало да имате проблеми с придвижването при късния полет.

 

Иначе 18 и 19ти райони си имат и прилични и недотам прилични части, зависи къде ще е апартаментът (или хотелът).

  • Харесвам 2
Връзка към мнение

Метрото работи до полунощ, даже и малко след това, та не би трябвало да имате проблеми с придвижването при късния полет.

 

Иначе 18 и 19ти райони си имат и прилични и недотам прилични части, зависи къде ще е апартаментът (или хотелът).

 

В първия момент си казвам, че щом има и неприлични части, ще отпадне като вариант. После се замислям, че сигурно всеки район има и неприлични части.

Връзка към мнение

Да речем, че всеки район има и неприлични части, просто в някои райони неприличните части са повече ;)

 

В 18-ти район бих ти препоръчала да избягваш районите около bd de la Chapelle, bd Barbès, площад Pigalle, place de Clichy (ама там отиваме вече към 17-ти). Може да потърсиш хотел южно от bd de Rochechouart/bd de Clichy или около метро Abbesses.

В 19-ти избягвай по-скоро района около Belleville. Може да потърсиш настаняване около парка Buttes-Chaumont, например.

 

П.П. Допълвам - имай предвид, че все пак тези райони са сравнително отдалечени от "центъра" и забележителностите, така че ще имаш нужда от транспорт, ако искаш да разглеждаш след конференцията.

Редактирано от Роца
  • Харесвам 1
Връзка към мнение

П.П. Допълвам - имай предвид, че все пак тези райони са сравнително отдалечени от "центъра" и забележителностите, така че ще имаш нужда от транспорт, ако искаш да разглеждаш след конференцията.

 

Задължително гледам да има метро. В Париж сме 4 дни, а конференцията ми е ден и 1/4. Другото време сме туристи :).

Връзка към мнение

Задължително гледам да има метро. 

Метро/RER - мрежата на Париж е толкова развита, че практически навсякъде в същинския град някъде наблизо има спирка.  ;)

Връзка към мнение

От пътеводителя за Париж стигнах до извода, че 1-8 райони са по-добрият избор за настаняване. Ще търся по-скоро там.

 

А на развитата метро мрежа ще разчитам да си свърша работата.

 

Благодаря на всички.

Връзка към мнение
  • 2 години по-късно ...

Без конкретно запитване, но аз да си кажа препоръката за един апартамент-студио в Париж. Идеален е за трима души с една спалня и разтегателен диван.

Намира се в Levallois-Perret, което мислех, че е предградие на Париж, но от @Роца разбрах, че е отделен град. Удобен е и ако ще се ползва шатъла за Бове. В моя случай впоследствие се оказа, че ще летим от Шарл де Гол, но страшно много харесах апартамента и спрях всякакви търсения. Намира се на 55 Rue Louise Michel, Levallois-Perret, на 100 метра от метростанция Louise Michel, 2 зона и според отзиви на посетители за 15-20 минути пеша се стига до Триумфалната арка. Предлага се в Airbnb и в HomeAway /тук с малко по-малка комисионна на сайта, иначе цената е една и съща - 83 евро, юни, юли и август цената е по-висока - 96 евро, има и депозит за щети 200 евро /прилага се при загубени ключове 50 евро или оставен ключ в ключалката 150 евро/. Градчето Levallois е много приятно, жилищно с магазинчета и ресторанти, красиви блокчета с цветя и зеленина по балконите, в петък сварихме пазарен ден и беше пълна идилия. В търсачките на двата сайта не излиза като резултат при търсене за град Париж, а при търсене за Levallois-Perret. Давам линкове:

В Airbnb е наречен Like the Countryside in Paris! https://www.airbnb.com/rooms/999553?s=51

В HomeAway - The campaign in Paris - Champs Elysees - https://www.homeaway.com/vacation-rental/p8464128?utm_source=direct&utm_medium=social&utm_campaign=earned:homeaway:sharecopylink:USA&utm_content=8464128

Настаняването е самонастаняване 😀, две седмици преди престоя и след окончателното плащане предоставят изключително подробни и лесни инструкции.

Резервацията трябва да се направи по-отрано, защото се запълва на 100%. Сега гледах, че има свободни дати за септември. В моя случай през февруари вече имаше резервации за май. 

 

  • Харесвам 2
Връзка към мнение
  • 2 седмици по-късно ...

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.

×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.