Прескочи до съдържание

Къде да отседна в Париж ? :)


heelless

Препоръчани мнения

Здравейте,

 

да не отварям нова тема, тук ще попитам. 

Този хотел дето съм го набелязал, дали е читава локацията откъм "лоши" чужденци? Араби, африканци и квито там има из Париж🙂

Също откъм пътуване с метрото до забележителности из Париж дали е ОК?

 

 

 

 

  • Замислям се 1
Връзка към мнение
На 17.06.2019 г. в 17:59, EliDion каза:

Мнение за това местоположение, като настаняване за дълго време за само момиче

Screenshot_2019-06-17-18-58-17-622_com.seloger.android.png

Много добро! (но кварталът като цяло е скъп)

 

Преди 1 час, boogy83 каза:

Здравейте,

 

да не отварям нова тема, тук ще попитам. 

Този хотел дето съм го набелязал, дали е читава локацията откъм "лоши" чужденци? Араби, африканци и квито там има из Париж🙂

Също откъм пътуване с метрото до забележителности из Париж дали е ОК?

 

 

 

 

Като цяло предградието е ОК, но "чужденци" ще има, както и навсякъде, впрочем... къде повече, къде малко по-видими малцинства. Далече е от центъра и забележителностите. Но хотелът е близо до гарата на РЕР С, така че ще можете да сте за около 40 минути с влака до Инвалидите, например. Спирката на метрото ви е по-далече, ще ви трябва ходене дотам (така като гледам по картата, поне 15 минути) и после още около 30 минути до Инвалидите (за преценяване на времето за метрото, бройте по 2 минути на спирка). Освен това, линия 13, която ходи дотам е доста натоварена в пиковите часове и е голяма блъсканица. Имай предвид, че гарата на РЕР С е в зона 3, така че обикновените билети за метрото няма да важат, а ще трява да купувате или специално до тази гара, или да вземете карта с абонамент.

  • Харесвам 1
  • Благодаря 1
Връзка към мнение
преди 11 часа, Роца каза:

Имай предвид, че гарата на РЕР С е в зона 3, така че обикновените билети за метрото няма да важат, а ще трява да купувате или специално до тази гара, или да вземете карта с абонамент.

Това не ми говори много. Ние кацаме на 12-ти на Orly, a на 14-ти излитаме от CDG. Какъв билет ще е най-изгодно да се купи? Гледах из темата за Парижкия пътеводител, ама някои от линковете там не работят, а други пък са на френски....

Връзка към мнение
преди 13 часа, boogy83 каза:

Това не ми говори много. Ние кацаме на 12-ти на Orly, a на 14-ти излитаме от CDG. Какъв билет ще е най-изгодно да се купи? Гледах из темата за Парижкия пътеводител, ама някои от линковете там не работят, а други пък са на френски....

В този случай, имате 2 опции:

- карта Paris Visite (зона 1-5) - за 3 дни, цената е 53,75 евро на човек (възрастен) и ви дава право на неограничен брой пътувания из целия район, с изключение на туристическите автобуси и линиите на Еър Франс обслужващи летищата. Също така, дава право и на някои отстъпки цените на посещенията на някои монументи. Предимството е, че включва и шатъла Orlyval (9,30 евро на човек), от летище Орли до най-близката станция на електричката (РЕР В). С тази карта ще можете да се придвижите и до Шарл-де-Гол последния ден.

https://www.ratp.fr/en/visite-paris/english/preparing-your-trip-tickets-and-travel-passes-designed-you

 

- дневна карта Mobilis, която да закупувате всеки ден в зависимост от зоните, които ви трябват (за информация, централната част на Париж е зона 1-2, ако искате да отидете до летището, Версай, Дисни, тогава ще сменяте зоните). Така например, в деня на пристигането, може да вземете автобусите Orlybus за 8,30 евро на човек, които спират в центъра на Париж. Тогава оттам ще може да купите карта със зони 1-3 за 10 евро. На следващия ден, ако ще се разхождате само из Париж, може да вземете дневна карта зона 1-2 за 7,50 евро, а пследният ден - зона 1-5 до Шарл-де-Гол за 17,80 - общо 43,60 евро. Но това ще е при положение, че резервирате хотел в централната част. Ако отседнете в горепосочения хотел, тогава първите два дни ще ви трябват карти за зони 1-3 (10 евро) и последния за зона 1-5 (17,80 евро), или общо 46,10 евро. 

https://www.ratp.fr/en/titres-et-tarifs/airport-tickets (не намерих вариант на английски)

 

И двете карти се купуват лесно от гарите на електричките (РЕР) и метростанциите.

  • Харесвам 1
  • Браво 1
Връзка към мнение
  • 1 месец по-късно ...

Привет,

 

Сравнително скоро (02.09-06.09) се очертава пътуване до Париж и в момента обмислям къде да отседнем с моята Съпруга.

Бюджетът ни е до около 150 лева на нощ, като по възможност предпочитаме наличие на собствен санитарен възел и баня. Чудесно ще е, ако местоположението е в близост до Латинския квартал или друг район, който е сравнително спокоен и можем да се прибираме по тъмно.

 

За момента сме разгледали следните възможности:

  • Hotel Ermitage - засега е фаворит; цената за двойна стая със собствена баня и тоалетна е 524 лв. за целия период, но четох, че Белвил не е най-добрият квартал за отсядане; сравнително далеч от основните забележителности;
  • HotelF1 Paris Saint Ouen Marché Aux Puces - цената за двойна стая със собствена баня и тоалетна е 390 лв. за целия период, но кварталът ми се струва по-неподходящ и отзивите не са добри;

Разгледахме и в AirBnB, но обектите бяха сравнително отдалечени и банята беше споделена, иначе ни допаднаха като визия:

 

Благодаря Ви предварително! 🙂

 

Връзка към мнение
28 minutes ago, dando said:

Привет,

 

Сравнително скоро (02.09-06.09) се очертава пътуване до Париж и в момента обмислям къде да отседнем с моята Съпруга.

Бюджетът ни е до около 150 лева на нощ, като по възможност предпочитаме наличие на собствен санитарен възел и баня. Чудесно ще е, ако местоположението е в близост до Латинския квартал или друг район, който е сравнително спокоен и можем да се прибираме по тъмно.

 

За момента сме разгледали следните възможности:

  • Hotel Ermitage - засега е фаворит; цената за двойна стая със собствена баня и тоалетна е 524 лв. за целия период, но четох, че Белвил не е най-добрият квартал за отсядане; сравнително далеч от основните забележителности;
  • HotelF1 Paris Saint Ouen Marché Aux Puces - цената за двойна стая със собствена баня и тоалетна е 390 лв. за целия период, но кварталът ми се струва по-неподходящ и отзивите не са добри;

Разгледахме и в AirBnB, но обектите бяха сравнително отдалечени и банята беше споделена, иначе ни допаднаха като визия:

 

Благодаря Ви предварително! 🙂

 

Не се тревожи за отдалечеността, така или иначе ще ползваш метро и/или влак. А и ако една забележителност ти е сравнително близка, другата ще е отдалечена🙂. Метрото и въобще транспортът в Париж са идеално уредени, изключително гъста е мрежата, градена с десетолетия. За минута-две и идва превозно средство. 

Роца скоро имаше уикенд разходка в Белвил и мисля, че беше доволна. Първа зона е при това.

Иначе имам едно местенце, но няма смисъл да ти го препоръчвам, заето е до ноември.

Този втория на букинг над 18-ти район, недей.

Връзка към мнение

И аз не съм за този на Saint-Ouen, за през деня е интересно, но не бих го препоръчал вечер. 

Белвил не е от най-привлекателни те квартали на Париж, но не е и най-ужасният. Това е стар работнически квартал, който напоследък започва да набира популярност. Има интересни места, много стрийт-арт. Частта, където е хотела, е прилична (но рейтингът на хотела ми се струва нисък). 

От местата от Airbnb, най-добре ми се вижда второто, в 13ти район (китайския квартал, както го гледам на картата) 

Връзка към мнение

Здравейте,

и аз се включвам с молба за препоръка относно хотел. Не сме били в Париж до сега. Основната цел на посещението е събитие в AccorHotel Arena. В допълнение искаме да разгледаме основните забележителности в центъра, като може би няма да стигне времето за Версай. В тази връзка транспорта да не е голямо перо oт бюджета. Ще летим от/до Бове. Два хотела, на които съм се спряла (единия беше препоръчан от форума) моля за вашето мнение за нашия план, кой би бил по подходящ.

1. https://www.booking.com/hotel/fr/grand-clichy.bg.html?aid=356980;label=gog235jc-1DCAsoTUIMZ3JhbmQtY2xpY2h5SDNYA2gXiAEBmAEDuAEIyAEM2AED6AEBiAIBqAIDuAKptMXqBcACAQ;sid=28643df444bb4c877a79aa348c218f3c;dist=0&group_adults=2&keep_landing=1&sb_price_type=total&type=total&

2. https://www.booking.com/hotel/fr/grandhotelnouvelopera.bg.html?aid=356980&label=gog235jc-1FCAsoTUIMZ3JhbmQtY2xpY2h5SDNYA2gXiAEBmAEDuAEIyAEM2AEB6AEB-AEMiAIBqAIDuAKptMXqBcACAQ&sid=28643df444bb4c877a79aa348c218f3c&all_sr_blocks=5064506_93699282_0_2_0&checkin=2019-11-08&checkout=2019-11-11&dest_id=-1456928&dest_type=city&group_adults=2&group_children=0&hapos=1&highlighted_blocks=5064506_93699282_0_2_0&hpos=1&no_rooms=1&sr_order=popularity&srepoch=1565612651&srpvid=e19b5735c46600e2&ucfs=1&from=searchresults;highlight_room=#hotelTmpl

 

 

Връзка към мнение

Aз по принцип трудно мога да дам съвет за хотел, защото моите критерии сигурно са различни от вашите, ама и доста неща не са ясни

Това събитие в арената концерт ли е и в колко часа свършва? Ако е късно нощем, и изберете първия хотел ще трябва да чакате транспорт с няколко хиляди души, след което пресичате цял Париж и после имате ходене пеш... Ако въобще има метро толкова късно, иначе остава нощен автобус... Аз бих избрал нещо на пешеходно разстояние, но близо до метро заради другите разходки. Ако събитието е през деня това няма значение толкова.

Връзка към мнение

Преди 3-4 години със съпругата изкарахме 5 незабравими дни в Париж. Бяхме отседнали в хотел Америкен. Изборът ни се ръководеше единствено и само от факта, че се намираше много близо до площад Републик и спирка на метрото със същото име. Която се оказа и много възлова, защото се пресичаха няколко линии. Имаше опция за нощувка със закуска и без. Ние избрахме вторият вариант и не съжалявахме. На 50м от хотела имаше кафена, в което рано сутринта приготвяха страхотни кроасани, от които ухаеше цялата уличка.  С 5-дневна карта за метрото ни беше много удобно и лесно придвижването. Спомням си, че другият район, който разглеждахме за хотели, беше района на Бастилията. Но не го избрахме и впоследствие се уверихме, че не сме сбъркали. 

 

 

Връзка към мнение
  • 1 месец по-късно ...

Здравейте, бих искала да попитам как е като място този хотел?  За отсядане добре ли е на група сами момичета? И в коя зона се намира, не мога да разбера от къде се гледат тези зони, от картата за метрото ли?  Иначе сех ще го отварят хотелам съвсем нов е и затова няма отзии от предни гости за да разбера как определят местоположението му.

https://www.meininger-hotels.com/en/hotels/paris/hotel-paris-porte-de-vincennes/?utm_source=gmb&utm_medium=referral&utm_campaign=PAR-PV&utm_content=website

Също, ако някой има актуален линк на апартамента на Роже, ако може да сподели, че не го намирам.

 

Връзка към мнение

На линка, който сте дали има препратка към карта. В 12 район, на края на града, така да се изразя. Като гледам е близо до околовръстното и може да в шумно, ако това Ви е проблем. Няма метро наблизо, но има някакъв автобус. Проверете. Не съм ходила в този район.

Връзка към мнение

Кварталът е приличен. На около 300 м има спирка на метрото линия 1 (Porte de Vincennes), която минава през голяма част от забележителностите. 

Хотелът е в зона 1 за градския транспорт, тъй като е в рамките на самия Париж (вътре в Околовръстното). 

 

Повече за зоните на транспорта и за самите квартали може за намерите на първа страница на пътеводителя за Париж:

 

Връзка към мнение
  • 1 месец по-късно ...
Галин Маргаритов

Здравейте ,аз също организирам екскурзия в Париж и се чудя за място за настаняване,по принцип искам да е до спирка на метро номер 1

Чудя се между околността около Лувъра,спирката до площад Concorde ,спирката до Shamps Elisees или някъде около спирка Chatelet ,някой ,ако можеш бе да ми даде съвет .

Връзка към мнение
преди 31 минути , Галин Маргаритов каза:

Здравейте ,аз също организирам екскурзия в Париж и се чудя за място за настаняване,по принцип искам да е до спирка на метро номер 1

Чудя се между околността около Лувъра,спирката до площад Concorde ,спирката до Shamps Elisees или някъде около спирка Chatelet ,някой ,ако можеш бе да ми даде съвет .

И четирите са в централната част, та което и да изберете ще е ок, но удобно и скъпо.

Лично аз най-малко бих предпочела Chatelet. 

Връзка към мнение
Галин Маргаритов
преди 1 час, Mary каза:

И четирите са в централната част, та което и да изберете ще е ок, но удобно и скъпо.

Лично аз най-малко бих предпочела Chatelet. 

Благодаря за бързия и точен отговор ,а тези RER влакове също ли са толкова бързи и  леснооткриваеми като метрото ,проблема ми е ,че трябва да се придвижа по най- бързия начин в 23 часа от Port Maillot до избраното от мен жилище ?

Връзка към мнение

Метрото си е метро като във всеки град.

RER - влак за предградията. В центъра е под земята, но спира по на рядко и си има негови релси. Спирките се застъпват с тези на метрото, където са общи.

Зависи от мястото на хотела дали може да се отиде директно от Port Maillot и с RER. С метро няма как да не може, ако хотелът е на линия 1.

image.png.d67cc922f67648c54f3b93d522b7d6bd.png~e

Червено - RER A, жълто - линия 1.

За да ти е лесно просто отиваш на метрото според мен.

 

Връзка към мнение
В момента, radi777 каза:

Привет!

Решили сме да посетим Париж с децата и съответно ще посетим Дисни.Кои квартали са удачни да гледаме,транспорта да е удобен?

Когато съм водила децата в Дисни съм взимала и нощувки в района на Дисни.

А в Париж - близо до метро е добре. В центъра още по-добре.

  • Харесвам 1
Връзка към мнение
преди 1 час, radi777 каза:

Привет!

Решили сме да посетим Париж с децата и съответно ще посетим Дисни.Кои квартали са удачни да гледаме,транспорта да е удобен?

Ние бяхме на Place de la Nation, на 35мин от Дисниленд с RER A.

  • Харесвам 1
Връзка към мнение
  • 5 месеца по-късно ...
Галин Маргаритов

Здравейте ,някой може ли да ми каже около площад Бастилия лошо ли е за настаняване ?По точно адресът е този :11 rue Moreau, 12.Берси - гара Лион, 75012 Париж, Франция

Връзка към мнение
преди 1 час, Галин Маргаритов каза:

Здравейте ,някой може ли да ми каже около площад Бастилия лошо ли е за настаняване ?По точно адресът е този :11 rue Moreau, 12.Берси - гара Лион, 75012 Париж, Франция

Супер си е мястото! Хем и близо до транспорт, пък и от спокойната страна на Бастилията (от другата страна е пълно с ресторанти и барове).

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.

×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.