Прескочи до съдържание

Къде да отседна в Париж ? :)


heelless

Препоръчани мнения

Емилия, напълно подкрепям мнението на Мари относно местоположението на апартамента, асансьора и метрото в Париж :) .

По втория ти въпрос. Това, че апартамента е с моментална резервация е добре, но не те съветвам да ползваш тази опция и да преведеш парите преди да си говорила с хоста.

Не за децата, защото апартамента е за 4 човека и ако те са в бройката няма проблеми. Пиши му първо, за да научиш повече неща за жилището, които биха могли да ти бъдат от полза и да поискаш резервация. Защото може вашите дати да са заети, а да не е отбелязано в календара, или пък по това време да не го дава апартамента, защото е в отпуска и т.н.. След като той одобри резервацията ти, тогава ще платиш .

Мари, страхотни снимки от Египет на аватара ти, ама  много бързо ги сменяш и докато  видя новата и хоп вече я няма :)

Много ми хареса албума Egypt people's, но тези са още по-хубави, а може само тук да ги видя :P

 

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

...

Мари, страхотни снимки от Египет на аватара ти, ама  много бързо ги сменяш и докато  видя новата и хоп вече я няма :)

Много ми хареса албума Egypt people's, но тези са още по-хубави, а може само тук да ги видя :P

Роже,  

 

 

 

Благодаря ти.

Голям брой снимки направих и още не съм отделила достойните за тукашната галерия.

И това ще стане. :)

 

 

  • Харесвам 2
Връзка към мнение

И за да не питам и в другата тема - според вас дали е добра идея да контактна първо хоста на апартамента, за да предупредя, че сме с деца и след това да резервирам, въпреки че апартамента е с instant booking?

 

Задължително пиши първо и обърни внимание до колко време получаваш точен отговор. Макар и да има много ревюта, това 84% отговори ми създава малко неприятно впечатление. Макар, че  с дестинация като Париж сигурно хоста е постоянно засипан с нонстоп спам и глупави въпроси, на които няма как да отговори :)

Връзка към мнение

За съжаление апартамента който ние бяхме наели вече не е наличен. Но ще споделя мой опит от ровенето си тогава.

- Избрахме го в район TERNES (мисля беше 8-ми окръг). 

- Беше между Триумфалната арка и Porte Maillot, където спират автобусите от летище Буве (Wizz до там летят мисля още). 

- така спестихме таксито рано сутрин (когато тръгват шатълите за безумо-ранните полети на Wizz)

- не мъкнем куфарите през цял Париж

- района има пазар и супермаркети което е супер - сутрин ходиш за пресни кроасани и франзелки със старите лелки-парижанки :) пазарчето беше рай за гастронома - френски сирена, вина, морски дарове и офлюви :)

- всяка вечер преди лягане си правехме разходка покрай Триумфалната арка по авеню Клебер до Palais de Chaillot за прекрасната гледка към Айфеловата кула.

- има и метроспирки, ако искаш да не се разхождаш много

така че това е моя фаворит за район за отсядане в Париж.

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

По скоро клоня към хотелска стая. Бюджетът ни е до 70 евро за двойна стая. :)

 

С моята приятелка бяхме ето тук: https://www.airbnb.com/rooms/1343886

 

Уникално местоположение, на 10 минути пеша от Лувара и Нотр Дам, в същото време е точно до метро станция Odeon. Препоръчвам го силно, а цената е доста добра за локацията.  80 евро/вечер.

Естествено местенцето е 23 кв. м., но си има всичко и ние останахме много доволни за времето, което бяхме там.

 

П.С. Извинявам се, че не си направих труда да погледна, че темата е стара  :lol:   Все пак може да е от полза на някого...

Редактирано от П.Кръстев
  • Харесвам 4
Връзка към мнение

В Париж хотелите са гадни, с микроскопични стаи и скъпи.

Не е точно така... бюджетните хотели са гадни, микроскопични и скъпи. Ако имате бюджет, в Париж може да спите като царе. Съветвам при ходене там да се регистрирате и да разцъкате френския Groupon, има винаги има добри оферти за хотели, като например ето този на 2 мин от триумфалната арка за 99 евро на вечер със закуски http://www.tripadvisor.fr/Hotel_Review-g187147-d264891-Reviews-Hotel_Regence_Etoile-Paris_Ile_de_France.html 

 

Парижките бюджетни хотели губят битката с ЕрБнБ. За сметка на това 4-5 звездното предлагане от години не е било толкова голямо, с отварянето след няколкогодишен ремонт на Легендарните Пенинсюла и Плаза Атене, където цените започват от 750 евро на вечер. На френски това се нарича montée en gamme. 

http://www.dorchestercollection.com/fr/paris/hotel-plaza-athenee-paris

http://paris.peninsula.com/fr/room-types 

  • Харесвам 5
Връзка към мнение
  • 1 месец по-късно ...

Здравейте, обръщам се с молба за съдействие

От 24.6-28.06 планираме инцидентно пътуване до Париж

До тук добре, сега хотела - помагайте, това което е писал Цанев може да се каже че ме удовлетворява

За човек, който не е бил никога в Париж и разбира се да не се загубим ще е ОК

Само да споделя че пътуването ще е изненада за девойката, която е на 15

За съжаление апартамента който ние бяхме наели вече не е наличен. Но ще споделя мой опит от ровенето си тогава.

- Избрахме го в район TERNES (мисля беше 8-ми окръг). 

- Беше между Триумфалната арка и Porte Maillot, където спират автобусите от летище Буве (Wizz до там летят мисля още). 

- така спестихме таксито рано сутрин (когато тръгват шатълите за безумо-ранните полети на Wizz)

- не мъкнем куфарите през цял Париж

- района има пазар и супермаркети което е супер - сутрин ходиш за пресни кроасани и франзелки със старите лелки-парижанки :) пазарчето беше рай за гастронома - френски сирена, вина, морски дарове и офлюви :)

- всяка вечер преди лягане си правехме разходка покрай Триумфалната арка по авеню Клебер до Palais de Chaillot за прекрасната гледка към Айфеловата кула.

- има и метроспирки, ако искаш да не се разхождаш много

така че това е моя фаворит за район за отсядане в Париж.

Ще сме двама възрастни и дете на 15 год.

И да споделя, че изобщо не разбирам френски ще е едно голямо приключение, ако изобщо се доберем до летището на връщане, кой знае къде ще се замотаем

Връзка към мнение

Началото на Ноември 2014 година бяхме със съпруга ми за 4 дни в Париж. Отседнахме в този хотел: 

 

http://www.tripadvisor.com/Hotel_Review-g187147-d587896-Reviews-Grand_Hotel_Du_Loiret-Paris_Ile_de_France.html

 

Намира се на перфектно място, стаите са малки но изключително чисти и добре поддържани! Цената беше 100 евро на вечер, но си заслужаваше :)

Връзка към мнение

Здравейте, обръщам се с молба за съдействие

От 24.6-28.06 планираме инцидентно пътуване до Париж

До тук добре, сега хотела - помагайте, това което е писал Цанев може да се каже че ме удовлетворява

За човек, който не е бил никога в Париж и разбира се да не се загубим ще е ОК

Само да споделя че пътуването ще е изненада за девойката, която е на 15

Ще сме двама възрастни и дете на 15 год.

И да споделя, че изобщо не разбирам френски ще е едно голямо приключение, ако изобщо се доберем до летището на връщане, кой знае къде ще се замотаем

В Париж и с английски ще се оправите (за разлика от провинциална Франция). Може ли да дадете дати и бюджет на ден? Ще разцъкам из френските сайтове какво има. 

Връзка към мнение

24.06-27.06 - 3 нощ в Париж

27.06-28.06 - 1 нощ в Милано

28.06 - полет към БГ

За сега това са плановете, бюджет до 600 лв нощувки, е има резерв но предпочитам да ги дадем за друго

Стая / апартамен - чисто с топла вода :-)) и удобни легла, планираме обиколки, не лежане :-))

Връзка към мнение

Търсих, търсих... за тези дати най-евтиното в Букинг е 360евро но... коментарите са: Кошмар, Катастрофа, Ужас... 

Из офертите в Групон цените се вътрят около 80 евро на вечер в хотели извън центъра за двойна стая. В някои би могло да се добави допълнително легло... Ако искате разгледайте ги, и им изпратете мейл дали е възможно да ви добавят допълнително легло. Влезте в сайта, регистрирайте се (може и през фейсбук май) и ги погледнете. Ако не знаете френски, обаче, не препоръчвам да резервирате през тези сайтове. Може да спестите някое евро, но ще си усложните живота. Eто все пак линка, ако искате да разгледате. 

http://www.groupon.fr/getaways#category/paris-et-sa-region

Съветвам ви да търсите в AirBnB или из предградията, но гледайте задължително да има Метро (не РЕР, а метро) наблизо. Или да си увеличите бюджета...

Много българи съм чувал да казват, как са били супер разочаровани от Париж, как било цигания, мръсотия, как не си струвало и не знаели какво му има толкова на Париж. Подозирам, че част от причината е, че не могат или не искат да платят цената за комфортен (не луксозен) престой там и спят из подозрителни хотели около периферика и предградията. Аз съветвам да си спестите разочарованието, инвестирайки малко повече в комфортен и добре ситуиран хотел. Локацията е много важна, тъй като метрото им е ужасно, претъпкано и депресиращо. Колкото по-малко време прекарвате вътре толкова по-добре. 

Във Франция винаги помнете - стандартът е много висок. Корпоративния данък е 33,33 процента от печалбата, а фирмите плащат огромни заплати - работник на МРЗ струва на шефа 2200 евро на месец. Това, което за нас е скъпо за тях е евтино. Голяма наливна бира струва 5-6-7 евро, кафе струва 2-3-4 евро, обикновен обяд в ресторант струва 15 евро на човек (предястие и основно ИЛИ основно и десерт) и то само ако  е меню. А ла карт е още по-скъпо (10-12 евро за салата, 15-20 евро за основно и 7-8 евро за десерт). Така е и с хотелите. 2 звезди през високия сезон е нормално да струва 100 евро на вечер и нагоре. По-малко от 2 звезди е някакъв ужас, предполагам.

Отплеснах се, но ми се струва важно това уточнение да си го имате пресвид и вие и всички следващи пътуващи.  Ако изберете банлиу-то (предградията), гледайте в "малката корона", тези, които граничат директно с Париж. Избягвайте 93 департамент (Монтрьой, Сен Дени, Бобини, Сент Уен), по-добре 92- Курбевоа, Ньои сюр Сен, Иси ле-Мулино, Левалоа - Пере. 

Не съм гледал из AirBnB  но съветвам да се придържате към този сайт и да изберете апартамент чрез него. Успех :) 

Ако някой от колегите магеланци има конкретен адрес да сподели, Аз от 2 години отсядам при рода там. 

Редактирано от Kaloyan89
  • Харесвам 1
Връзка към мнение

При последното ни пътуване до Париж ползвах този сайт:

 

http://www.housetrip.com/?utm_source=HouseTrip+-+All+Opted+In+Users&utm_campaign=590c6ce9ea-Guest_Newsletter_EN2_Mon15Dec2014_5pm+-+Home&utm_medium=email&utm_term=0_e310a0211e-590c6ce9ea-107656289

 

Взех ето, това студио:

http://www.housetrip.com/en/rentals/184831

 

Намира се до Лувъра, на Рю де Пирамидс и Риволи. Мъничко студио, идеално за 2-ма, Подобно е на боксониера - с кухничЕ, оборудвано с всичко необходимо, баня с душ -кабина + тоалетна. Има добър безжичен интернет, на 4 етаж е, но има асансьор. Идеално за пешеходни разходки. Ние за 10 дни на метро се возихме два пъти - единият до Дефанс и вторият - до Марше о пюс, че няма как да се отиде пеш. През цялото останало време - пеш.

Наоколо има хранителни магазини - най- близо има един Карфур, пазаруването и храненето не е проблем.

По ресторантите около нас ядохме няколко пъти, но наистина е много скъпо и няма смисъл. На магазина си има всичко и то, на добри цени - хубави вина, деликатеси.

Редактирано от AlexandraKo
Връзка към мнение

Локацията е много важна, тъй като метрото им е ужасно, претъпкано и депресиращо. Колкото по-малко време прекарвате вътре толкова по-добре.

 

Калояне, кои райони би препоръчал, т.е. пешеходно разстояние до забележителности и използване  на възможно най-малко метро и публичен транспорт?

 

С уточнението, че не съм расистка, въпреки че може да прозвучи така - в кои райони има най-малко чернокожи?

Връзка към мнение

Housetrip e добър вариант, имаше реклами по френската ТВ. Не съм ги ползвал. 

Чернокожите в Париж не са най-големият проблем. По-скоро арабите извършват хулиганства, но пак не може да се обобщава. Имайте предвид, че целия африкански елит има къщи, апартаменти и замъци в Париж, децата на политици, президенти, дипломати живеят и учат или работят там. В хубавите квартали ще срещнете по-скоро тези. 

Арабско-африканската престъпност е по-скоро съсредоточена в бедните квартали и в предградията. В хубавите квартали и по центъра са пропищяли от наши съграждани, румънци, сърби (и не само роми), въпреки че последните са най-видими около банкоматите и из метрото. 

Хубави квартали за отсядане, без оглед на етническия състав на населението, който в Париж така или иначе е много пъстър, са Льо Маре, отсреща в Латинския квартал, където е пълно с млади хора, барчета, ресторантчета, магазини, живот. По цялата дължина на Риволи, с изключение на Шатле, който също е в процес на облагородяване. Изобщо между Ile de la Cité (Нотр Дам) и Трокадеро (Айфеловата кула) е най-добре. Можете да се разхождате с часове, да се спрете за по кафе на някоя тераса, да разгледате прекрасните мостове на Сена, будките с книги на Сен Жермен де Пре,,, От другата страна на Пон де л'Алма до нашето посолство също е хубаво. Стойте около Сена. Иначе най-гъзарския арондисман е 16-и, но там ще умрете от скука, няма нищо за правене. 

Не препоръчвам спане на Монмартр, въпреки уникалния романтизъм на квартала. Близостта с бедняшките квартали (Клиши, Барбес), както и разврата, кипящ наоколо (секс-шопове, бардаци, дилъри. проституция, джебчии) правят прибирането вечер некомфортно преживяване.

За анекдота, вървя си с мама една вечер от Монмартр към Мулен Руж под ръка, беше много студено. От единия секс-шоп шефът подвикваше на хората да ги вкара на някакво секс-шоу. Каза ми - добре дошли в моя секс шоп, за мадам без вход. Добре, че майка ми не разбра поканата, щях да се почувствам много неудобно. 

Избягвайте кварталите около всички гари! Без изключение, но особено Гар дю Нор- Гар де л'Ест. 

Редактирано от Kaloyan89
  • Харесвам 2
Връзка към мнение

Иначе аз препоръчвам на хора, които им е писнало от едни и същи сгради  и църкви да се разходят по другия Париж - малката Африка :) Ню Йорк Таймс беше писал статия за магията на ъндърграунд Париж - малкия Дакар, малкото Бамако http://www.nytimes.com/2005/12/18/travel/18paris.html?pagewanted=all&_r=0   и http://www.nytimes.com/2014/12/28/travel/dipping-into-a-french-melting-pot.html

:)

ще усетите много екзотика, но не е за всеки и не е за първо ходене в града. Африканските квартали (бедни, но автентични) са Château Rouge в 18 арондисман близо до Монмартр и Château d'eau близо до Гар де л'Ест. Избягвайте ги или отидете нарочно според вкуса си. :)

Редактирано от Kaloyan89
  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Ето на тази карта основно се вижда кои са най-туристическите квартали, тези, където офертите ЕрБнБ са най-многобройни. 

post-1318-0-14476100-1432231556_thumb.jpg

Парижката община в момента провежда ударни акции срещу собственици, даващи нелегално под наем апартаменти целогодишно в ЕрБнБ и подобни сайтове. Извършват проверки посред нощ в апартаментите и сравняват с обявите. Според общината, за 5 години повече от 20 000 апартамента са извадени от и без това изключително напрегнатия пазар на дългосрочното наемане, което допринася за увеличаване на цените на имотите (за наем и за продажба), В Париж и сега двустаен апартамент струва 1000-1500 евро на месец според квартала, а за един апартамент има 30 кандидат-наематели, отговарящи на условието да печелят поне 3 пъти наема. Тези, които не печелят толкова са длъжни да живеят из бедните предградия, или да наемат на черно. В Париж, само 33% са собственици на жилището си, останалите са наематели. 

http://rue89.nouvelobs.com/2015/05/21/paris-fait-chasse-locations-touristiques-dissimulees-259306



 

Редактирано от Kaloyan89
  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Здравейте, обръщам се с молба за съдействие

От 24.6-28.06 планираме инцидентно пътуване до Париж

До тук добре, сега хотела - помагайте, това което е писал Цанев може да се каже че ме удовлетворява

За човек, който не е бил никога в Париж и разбира се да не се загубим ще е ОК

Само да споделя че пътуването ще е изненада за девойката, която е на 15

Ще сме двама възрастни и дете на 15 год.

И да споделя, че изобщо не разбирам френски ще е едно голямо приключение, ако изобщо се доберем до летището на връщане, кой знае къде ще се замотаем

 

Това ми се вижда приемливо като местоположение и цена - http://www.hotelscombined.com/Hotel/Search?fileName=Residence_Pernety_Montparnasse&destination=place:Paris&radius=0km&checkin=2015-06-24&checkout=2015-06-28&Rooms=1&adults_1=2&childAges_1=15&returnPath=%2FHotels%2FSearch%3Fdestination%3Dplace%3AParis%26radius%3D0km%26checkin%3D2015-06-24%26checkout%3D2015-06-28%26Rooms%3D1%26adults_1%3D2%26childAges_1%3D15%26pageSize%3D15%26pageIndex%3D1%26sort%3DPopularity-desc%26showSoldOut%3Dfalse%26lowRate%3D316%26highRate%3D664%26scroll%3D1710%26HotelID%3D%26mapState%3Dexpanded%253D0 - за вашите дати цената е 256 евро, като някои от стаите са с обособен кухненски бокс (или поне така е според описанието). Е, отзивите не са кой знае колко добри, но всеки е с различни приоритети и очаквания.

 

Можете да разгледате и в http://www.hostelbookers.com, изненадващо добри оферти се намират понякога.

Редактирано от pamelanb
  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Браво много добро попадение. Изненадващо наистина. Монпарнас е приятен квартал. И хостелчето изглежда много приемливо. 

Редактирано от Kaloyan89
  • Харесвам 1
Връзка към мнение

https://www.airbnb.com/rooms/2884231?euid=e9418fc9-ffe4-8c40-543a-ee0693b8c428

 

3 Rue Washington escalier B, Paris, Île-de-France 75008, France

Това не е ли апартаментчето, което откри Роже? :)

Май ставаше само за двама?

Връзка към мнение
  • 8 месеца по-късно ...

През ноември бяхме в Париж за няколко дни и мисля, че мога да ти предложа нещо подходящо за Вас.

За три нощувки това самостоятелно студио/апартамент/ от airbnb, което ще ти пусна на линк ни излезе 228 евро.

Тоест по 76 евро на нощ.

Мисля, че се включва в бюджета Ви. А на по-хубаво място едва ли ще можеш да намериш апартамент или хотел на тази цена в Париж. Намира се на ул. Вашингтон 3. На 10метра от Шанз Елизе/ точно до Лидо/ и метро станция Джордж 5, на линия 1 на Парижкото метро. За разлика от другите метро станции, при които да стигнеш до перона минаваш едва ли не цял километър, тази е изключително кратка. От Шанз Елизе до перона на влака е не повече от 20метра. Близко ти е абсолютно всичко като забележителности и можете спокойно да се разхождате до среднощ из най-хубавите места в Париж, които са на пешеходно минимално пешеходно разстояние от Вас.

https://www.airbnb.com/rooms/2884231

Планираме пътуване до Париж за 16-20 май 2016. Писах съобщение на същия този хост в airbnb, при все че има опция за директно резервиране, но втори ден не ми отговаря. Явно не е "хванал вяра" на семплия ми профил, нов потребител съм там, а и написах твърде кратко послание. Мястото ми харесва главно, защото е близо до Porte Maillot, а часовете на полетите Париж-София от скоро са много ранни. Въпросът ми е: има ли смисъл отново да пробвам да пиша и проблем ли е комуникацията в случай, че не говорим добре нито френски, нито английски. :blush:  Може би, би било по-добре да се насочим към резервация в хотел? Благодаря предварително! :)

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.

×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.