Прескочи до съдържание

Милано


gajev

Препоръчани мнения

преди 4 часа, neuromancer каза:

В Милано билета важи за 90 минути, но ако ползваш железниците или метрото можеш само веднъж.

Ако те разбирам правилно : едно возене с метрото или 90мин прекачване с автобуси и трамваи?

Връзка към мнение
преди 14 минути , КолЮ каза:

Ако те разбирам правилно : едно возене с метрото или 90мин прекачване с автобуси и трамваи?

Точно така.

С този билет можеш да влезеш само веднъж в метрото, но да прекачваш много пъти в автобусите и трамваите в рамките на 90 минути.

  • Харесвам 1
  • Благодаря 1
Връзка към мнение
преди 7 часа, Mary каза:

Точно така.

С този билет можеш да влезеш само веднъж в метрото, но да прекачваш много пъти в автобусите и трамваите в рамките на 90 минути.

А възможна ли е комбинация едно метро и после още някакъв друг транспорт

Връзка към мнение
  • 2 месеца по-късно ...
Мирослав Василев

Имам въпрос за трансфера от Милано до летище Бергамо. Трябва ли да се резервира предварително и дали има ли разлика в цената, ако си го закупя на място? Има ли компания която трябва да се избягва? Благодаря.

Връзка към мнение
преди 16 минути , Мирослав Василев каза:

Имам въпрос за трансфера от Милано до летище Бергамо. Трябва ли да се резервира предварително и дали има ли разлика в цената, ако си го закупя на място? Има ли компания която трябва да се избягва? Благодаря.

Няма нужда от предварително купуване на билети.

Съветвам и да си купувате еднопосочни билети. С двупосочен пестите 1-2 евро, но с еднопосочен имате гъвкавост в избора на фирма. 

Аз се качвам обикновено на първия тръгващ автобус. :) 

  • Харесвам 4
  • Благодаря 1
Връзка към мнение
  • 3 седмици по-късно ...

Здравейте!

Плануваме ваканция в Италия края на април-началото на май. В Милано ще са последните ни две нощувки от ваканцията ни (5 и 6-ти май, като на 7-ми рано сутринта летим за София от Малпенса с Раян Ер). Дали е по-удачно да върнем автомобила под наем още на 5-ти , когато ще пристигнем в Милано или 7-ми сутринта преди полета, т.е. с него да стигнем до летището. Малко се притеснявам заради ранния час на полета да не се замотаем нещо с този автомобил. Вие какво мислите?

П.П. единия ден в Милано много се чудя дали да не е разходка до някое езеро и/или аутлет център и поради тази причина се блазним да задържим колата и през тези дни.

Връзка към мнение

Ами то мотаенето от вас си зависи... ако стигнете по-рано ок, ако закъснеете лошо

ама то и без кола пак така

по принцип рано сутрин няма да има задръствания на излизане от града

Връзка към мнение

10 -15 минути, до 30-40 ако има шатъл до летището

ами просто гледаш да си по-рано на летището и толкова, примерно 1 час по-рано отколкото иначе

колата си е удобство, ама ако няма да я ползвате само в Милано може спокойно да я върнете 2 дена по-рано

Аз само в града не бих ползвал кола - търсене на паркинги, непознат голям град с трафик, задръствания...

  • Харесвам 2
Връзка към мнение

Поинтересувай се изрично как стоят нещата с паркинга, там където ще нощувате. Но Милано е от типа градове, в които колата е тежест и освен ако наистина не планирате странични пътувания, по-добре я върнете по-рано. Едва ли връщането преди полета ще ви затормози, но да се плащат 2 дни наем+паркинг хич не си заслужава. 

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Наистина не сме го доизмислили все още последните два дена в Милано ли да ги изкараме или да са за странични екскурзии. Иначе и на мен ми се струва, че една кола ще ни затормози в този град.

Относно шатълите за Малпенса, от колко чеса са сутрин и ако сме с тях, най-удачния район за хотел около централна гара ли е?

Връзка към мнение

 

преди 1 час, gery_2431 каза:

Относно шатълите за Малпенса, от колко чеса са сутрин и ако сме с тях, най-удачния район за хотел около централна гара ли е?

Това е разписанието на теравижън от преди няколко дни. Тръгва от Централна гара

20180127_174722.jpg

Връзка към мнение

Запазете колата и избягайте от града. Езерата са прекрасни и лесно достижими от там. Аз бих преместил и нощувките даже.  :)

Връзка към мнение
преди 5 часа, christuff каза:

Запазете колата и избягайте от града. Езерата са прекрасни и лесно достижими от там. Аз бих преместил и нощувките даже.  :)

Бих ги преместила, но на 7-ми в 6:00 трябва да сме най-късно на летището.
Езерата май ще останат за друг път.

Връзка към мнение
  • 2 седмици по-късно ...

Здравейте Магеланци,

Ще пътувам със съпруга си до Милано за формула 1 през септември. Притеснявам се за пътуването и искам да попитам дали някой от вас е пътувал или обмисля такова пътуване. Имам нужда от информация за транспорт, места за хранене и т.н.

Връзка към мнение

Милано е популярна дестинация и доста от хората тук са пътували до там.

Като начало започни с това за колко време ще сте там, на кое летище кацате, предвиждате ли обикаляне из Милано или само до Монца за състезанието и обратно , ще наемате ли кола или с градски транспорт ще се придвижвате ...

И... не се притеснявай  :)

 

  • Харесвам 1
Връзка към мнение
Мирослав Василев
преди 7 минути , Новобранка каза:

Знаете какви са цените за пътуване с влак до Монца. 4 дена ще сме там и всеки ден ще пътуваме до Монца.

8.80€ двупосочен за двама човека.

Връзка към мнение
  • 2 седмици по-късно ...
  • 3 седмици по-късно ...
На 2/21/2017 в 10:12, Mary каза:

 

5. Сайта е лесен за употреба. Изисква регистрация за да купите билет през него. Когато пуснат билетите за вашата дата, трябва да сте бързи, че свършват скоростно. Ако вече сте пропуснали момента, то не спирайте да следите сайта, защото ще пуснат отново билети. Друг сигурен начин да си купите билет е по телефона. Ще трябва да издиктувате и № на картата си.

карта - лична карта или кредитна карта?

Връзка към мнение

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.

×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.