Прескочи до съдържание

Милано


gajev

Препоръчани мнения

Здравейте, пътешественици и честита нова 2019 година!

И аз, независимо многото ми посещения на Милано, в началото на март ще го посетя отново за няколко дни. В града имам набелязано какво ще видя. Имам желание обаче да направя дневни турчета до Комо, Леко и един ден за пазар ще си оставя. Моля да ми отговорите на следните въпроси (като спазвате номерата 🙂 😞

1. Разбрах, че имало някакъв комбиниран билет/пас "Аз пътувам навсякъде в Ломбардия", който струвал от 16, 27, 32,50 и 43 евро за период съответно от 1, 2, 3 и 7 дни и се продавал и на машините за билети в метрото. Мисля да си купя такъв билет за 3 дни и да отида с него и до Комо и до Леко - важал не само за транспорта в градовете, но и за извънградските автобуси и за регионалните влакове (тренорд). Това ВЪЗМОЖНО  ли е? 

2. Този билет/пас по т.1. само първия път ли го валидирам или при всяко качване?

3. Искам да отида до Фокс Таун с обществен транспорт (ходила съм с кола преди години с други хора). Как е най-интелигентно да го направя (зная, че има и организирани турове, но не искам да завися от определен веднъж в деня транспорт) и колко пари ще ми струва? Мога ли да използвам паса/билета по т.1. до Киасо (или до Мендризио дори)?

4. Искам да посетя Пинакотека Амброзиана и Пинакотека Брера (забравила съм я вече). Може ли да ги посетя с някакъв Музейски пас? Видях някакъв, валиден за 3 дни, но не видях да влизат точно тези 2 галерии. 

Както винаги ви благодаря за отзивчивостта и информацията!

Връзка към мнение
1 hour ago, Balkanka said:

3. Искам да отида до Фокс Таун с обществен транспорт (ходила съм с кола преди години с други хора). Как е най-интелигентно да го направя (зная, че има и организирани турове, но не искам да завися от определен веднъж в деня транспорт) и колко пари ще ми струва? Мога ли да използвам паса/билета по т.1. до Киасо (или до Мендризио дори)?

Може би по-изгодно и удобно ще ти бъде в деня за Фокстаун, ако нямаш много пътуване из самото Милано, да нямаш валидна карта Io viaggio in Lombardia за тоя ден, а да ползваш шатъла за Фокстаун, 20 евро отиване и връщане.

https://www.foxtown.com/en/shuttle-bus-milano-foro-bonaparte-foxtown

Иначе картата важи до Киасо, оттам нататък - билетче за швейцарския влак до Мендризио Сан Мартино, която е по-удобна за аутлета. Централната гара на Мендризио също не е далече

Връзка към мнение
На ‎4‎.‎1‎.‎2019‎ г. в 17:15, Венелин каза:

 ,Може би по-изгодно и удобно ще ти бъде в деня за Фокстаун, ако нямаш много пътуване из самото Милано, да нямаш валидна карта Io viaggio in Lombardia за тоя ден, а да ползваш шатъла за Фокстаун, 20 евро отиване и връщане.

https://www.foxtown.com/en/shuttle-bus-milano-foro-bonaparte-foxtown

Иначе картата важи до Киасо, оттам нататък - билетче за швейцарския влак до Мендризио Сан Мартино, която е по-удобна за аутлета. Централната гара на Мендризио също не е далече

Благодяря Ви, Венелин! Запозната съм с този шатъл, но не искам да го използвам, защото ще се зазяпам в някакви магазини и ще го изтърва 🙂 . Искам да отида с нещо (влак или автобус) до Киасо и от там до Мендризио сан Мартино, като последната гара е на пешаходно разстояние.  Та в тази връзка се чудех въпросната карта "Аз пътувам из Ломбардия" дали става за влака до Киасо?

Редактирано от Balkanka
Връзка към мнение
На ‎4‎.‎1‎.‎2019‎ г. в 15:53, Mary каза:

По въпрос 4 - не мисля, че има такава карта, която да ги обхваща и двете.

Едната галерия е частна.

Благодаря Ви, Мари, отново!. Ще си платя тогава - няма да обеднея... 🙂 . Понеже сте познавач - нещо не толкова познато да препоръчате за посещение в Милано? 

Връзка към мнение
На ‎4‎.‎1‎.‎2019‎ г. в 15:42, chandni каза:

По въпроси 1 и 2 можеш да разгледаш темата за Ломбардия карта:

 

Благодаря - прочетох я. Там обаче подробно се дискутира закупуване от Бергамо и движение от и до Бергамо. Аз няма да кацам там. 

Връзка към мнение
преди 16 минути , Balkanka каза:

Благодаря - прочетох я. Там обаче подробно се дискутира закупуване от Бергамо и движение от и до Бергамо. Аз няма да кацам там. 

Картата си важи за цяла Ломбардия, не само за тръгване от Бергамо.

Връзка към мнение
преди 24 минути , Balkanka каза:

Благодаря Ви, Мари, отново!. Ще си платя тогава - няма да обеднея... 🙂 . Понеже сте познавач - нещо не толкова познато да препоръчате за посещение в Милано? 

За съжаление не ходя вече толкова често в Милано. 🙂 

На мен повече ми хареса Брера от двете галерии.

 

Музея на Леонардо е много интересен.

Basilica di Sant'Ambrogio.

Колоните на Сан Лоренцо.

 

Ето и още една карта за музеите: Milan Tourist Museum Card

 

 

И един нов Мол: City Life

 

Дали @Венелин не живееше някъде там и да помогне със съвет?

 

  • Харесвам 2
Връзка към мнение
преди 13 минути , neuromancer каза:

 

 

Картата си важи за цяла Ломбардия, не само за тръгване от Бергамо.

Така е, но не важи от Малпенса до Милано, където кацам. Разбрах че, трябва да си купя и билет до FERNO-LONATE POZZOLO за 3.00 € или до за BUSTO ARSIZIO NORD за 4.00 € (заедно с картата) . Понеже влакът от Малпенса до Милано Чентрале пролетта ми струваше 13 евро, ако не се лъжа, то с карта ще е по-добре. Малко се обърквам обаче - т.е. и картата за цяла Ломбардия и този билет дали мога да ги купя от едно и също място на летище Малпенса? А на обратно - от Милано за летището какво да направя? Да сляза на FERNO-LONATE POZZOLO или съответно на  BUSTO ARSIZIO NORD и да си купя билет до Малпенса?

 

 

 

Благодаря още веднъж, @Mary! Брера много ми хареса, но съм я посещавала преди 10 години - редно е да повторя. 🙂 . За музея на Леонардо в края на галерия Виктор Емануил ли говорите? Бях там пролетта - наистина е иинтересен, както и базиликата свети Амвросий. Благодаря и за другите предложения - ще ги имам предвид.

Редактирано от Balkanka
Връзка към мнение
7 minutes ago, Balkanka said:

Така е, но не важи от Малпенса до Милано, където кацам. Разбрах че, трябва да си купя и билет до FERNO-LONATE POZZOLO за 3.00 € или до за BUSTO ARSIZIO NORD за 4.00 € (заедно с картата) . Понеже влакът от Малпенса до Милано Чентрале пролетта ми струваше 13 евро, ако не се лъжа, то с карта ще е по-добре. Малко се обърквам обаче - т.е. и картата за цяла Ломбардия и този билет дали мога да ги купя от едно и също място на летище Малпенса? А на обратно - от Милано за летището какво да направя? Да сляза на FERNO-LONATE POZZOLO или съответно на  BUSTO ARSIZIO NORD и да си купя билет до Малпенса?

 

Картата си важи до и от Киасо като гранична гара, разбира се само за влаковете от категория R, RV, S, тоест регионални и крайградски, без експресите.

При пристигане можеш да си купиш и картата, и допълнителното билетче от машинка на гарата на Малпенса или от гишето. Валидирай и двете хартийки.

В посока Малпенса не е нужно да се слиза на междинната гаричка, билет за непокритата отсечка може спокойно да се купи от Милано с начална гара Ферно или Бусто и да се валидира в Милано, никой няма да прави проблеми. Или пък през приложението на Тренорд.

Връзка към мнение
В момента, Венелин каза:

 

Картата си важи до и от Киасо като гранична гара, разбира се само за влаковете от категория R, RV, S, тоест регионални и крайградски, без експресите.

При пристигане можеш да си купиш и картата, и допълнителното билетче от машинка на гарата на Малпенса или от гишето. Валидирай и двете хартийки.

В посока Малпенса не е нужно да се слиза на междинната гаричка, билет за непокритата отсечка може спокойно да се купи от Милано с начална гара Ферно или Бусто и да се валидира в Милано, никой няма да прави проблеми. Или пък през приложението на Тренорд.

Супер! Много благодаря! Някоя църква, която си заслужава да посетя - без Свети Амвросий, Санта мария делле Грацие и Дуомото?

Връзка към мнение
преди 17 минути , Balkanka каза:

За музея на Леонардо в края на галерия Виктор Емануил ли говорите?

Не.

За Музея на науката и технологията „Леонардо да Винчи“.

  • Харесвам 1
Връзка към мнение
14 minutes ago, Mary said:

За съжаление не ходя вече толкова често в Милано. 🙂 

На мен повече ми хареса Брера от двете галерии.

 

Музея на Леонардо е много интересен.

Basilica di Sant'Ambrogio.

Колоните на Сан Лоренцо.

 

Ето и още една карта за музеите: Milan Tourist Museum Card

 

 

И един нов Мол: City Life

 

Дали @Венелин не живееше някъде там и да помогне със съвет?

 

Ами... тука в Милано не е Флоренция или Рим, но... и двете галерии май са хубави (признавам, че не съм бил в Амброзиана, но в Брера съм ходил няколко пъти). Ботаническата градина на Брера зад галерията също е приятна за кратка обиколка.
Има хубави фрески в църквата Сан Маурицио Маджоре и много особен фалшив олтар в Сан Сатиро.
Във villa Invernizzi из двора живеят доста "питомни" фламингота и цял ден щъкат по градината.

На канала Naviglio Grande има няколко типични къщи с дворчета, в които пускат и има галерии и магазини за изкуство.
 

  • Харесвам 2
Връзка към мнение

Сега се сетих, че преди години съм влизала в сан Сиро - перспективата, която лъже. 🙂 . Дано е хубаво времето - ще бъда в началото на март, за да видя фламингата. Благодаря Ви за идеите.

Връзка към мнение
  • 2 седмици по-късно ...

Здравейте,

 

Имам 5 нощувки през април в Милано или района.

Засега съм си харесал едно страхотно апартаментче в Леко, там предвиждам 2 нощувки , от където да разгледаме  Беладжио, Варена и Meнаджио.

Полетът е до/от Бергамо, та се чудя, как да ги разпределя между Милано/ Бергамо? Навръщане летим в 12:35 на обяд, та може би не е лоша идея да сме в Бергамо поне последния ден?

 

Има ли какво да се гледа чак толкова в Милано, не съм фен на Галериите определено,  кефи ме атмосфера и архитектура.

 

Редактирано от road_runner
Връзка към мнение
На 18.01.2019 г. в 23:02, road_runner каза:

Здравейте,

 

Имам 5 нощувки през април в Милано или района.

Засега съм си харесал едно страхотно апартаментче в Леко, там предвиждам 2 нощувки , от където да разгледаме  Беладжио, Варена и Meнаджио.

Полетът е до/от Бергамо, та се чудя, как да ги разпределя между Милано/ Бергамо? Навръщане летим в 12:35 на обяд, та може би не е лоша идея да сме в Бергамо поне последния ден?

 

Има ли какво да се гледа чак толкова в Милано, не съм фен на Галериите определено,  кефи ме атмосфера и архитектура.

 

Атмосфера може да е много абстрактно понятие, всеки го разбира различно. Но според мен, Милано е малко безличен град - това мнение се споделя от доста хора и също толкова пламенно се отрича от други 🙂 Аз бих ти препоръчал да не отделяш повече от ден за Милано, при това без нощувка. Около езерата на север има много повече за гледане и за усещане. 

Връзка към мнение
  • 1 месец по-късно ...

Приятели, в милано сме и съпругът ми купи някаква ракия в много хубаво шише. Проверката за сигурност но малпенса т1 преди чекирането но багажа ли е или след това. Благодаря.

 

Връзка към мнение

Всяка проверка за сигурност е след чекирането. През security се минава само с ръчния багаж.

  • Харесвам 2
Връзка към мнение
преди 4 минути , Contest каза:

Има ли шанс бутилката да мине вчекирания куфар отзад. Chandni благодаря за бързото включване.

Не съм Chandni, но да, особено ако е една бутилка, никакъв проблем да мине

  • Харесвам 2
Връзка към мнение

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.

×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.