Прескочи до съдържание

Обществен транспорт в Холандия и OV-chipkaart


Георги

Препоръчани мнения

Ох, аз взех да се чудя трябва ли ни всъщност тази ОВ карта. Ще ползваме автобус 4 пъти ( до Ефтелинг и до Сафарипарка). Има ли инфо някъде за цените на билетите без картата?

 

Ами кажи откъде ще ги хващате тези автобуси, че това е ключовото :) Вече по това може да се види коя е линията оперираща по маршрута и от там да се сметнат точните варианти и цени. 

Връзка към мнение

:) Прав си че изходната точка е важна - Тилбурх.

 

Efteling и сафари парка се намират в провинция Noord-brabant, Tilburg също. Т.е. билетчетата ще ви струват 3.7€ на посока или 6€ за целия ден, ако тръгвате след 9. Източник: https://www.goedbezigbus.nl/abonnementen-kaartjes/losse-kaartjes-etickets.htm?regioid=102215

 

С ОВ карта двупосочно ви е 5.40€, при цена на картата 7.50€ явно смисъл няма да се вади. 

 

Между другото, поне на пръв поглед има към 2км ходене от автобусната спирка до сафарито. 

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Аз уж гледах в гугъл Ърт, и не ми се видя далече, но сега с тези 2 км .. хм ще мислим нещо.

Благодаря за информацията, за тези дневни карти. От шофьора ли се взимат?

Връзка към мнение

Аз уж гледах в гугъл Ърт, и не ми се видя далече, но сега с тези 2 км .. хм ще мислим нещо.

Благодаря за информацията, за тези дневни карти. От шофьора ли се взимат?

 

Погледнах и в 9292ov.nl, там го дават 10 мин ходене, така че може да съм се престарал с предупреждението :) Да, билетите се купуват от шофьора. Dagkaart, ако случайно не може да се разберете, но ще говори английски за толкова със сигурност.

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Добро утро, току що се сетих за един блиц въпрос: дневната карта за една линия ли важи?

 

За всички линии в областта оперирани от Arriva или Hermes, взимай нея. 

  • Харесвам 1
Връзка към мнение
  • 2 седмици по-късно ...

Може ли някои да даде инфо как е най-удобно да се стигне от летище Маастрихт до централната гара в Амстердам?

Връзка към мнение

Може ли някои да даде инфо как е най-удобно да се стигне от летище Маастрихт до централната гара в Амстердам?

 

9292.nl е твоят приятел :)

 

В случая автобус 59 ходи от летището до гарата, от там нататък си с влак. Внимавай само, че автобуса е веднъж на час, виж си разписанието предварително да не го изпуснеш за малко. Ето примерен маршрут от днес: http://9292.nl/en/journeyadvice/maastricht-airport/station-amsterdam-centraal/departure/2016-05-29T1903

 

Летището не е толкова разработено, че да има директни автобусни шътъли до Амстердам или по-редовен транспорт. 

  • Харесвам 3
Връзка към мнение

9292.nl е твоят приятел :)

 

В случая автобус 59 ходи от летището до гарата, от там нататък си с влак. Внимавай само, че автобуса е веднъж на час, виж си разписанието предварително да не го изпуснеш за малко. Ето примерен маршрут от днес: http://9292.nl/en/journeyadvice/maastricht-airport/station-amsterdam-centraal/departure/2016-05-29T1903

 

Летището не е толкова разработено, че да има директни автобусни шътъли до Амстердам или по-редовен транспорт. 

Сърдечно благодаря!

Връзка към мнение

 

Летището не е толкова разработено, че да има директни автобусни шътъли до Амстердам или по-редовен транспорт. 

То май няма шатъли и до най-близките два града - Маастрихт и Аахен, или поне аз не намирам. 

 

Редактирано от Фичо
Връзка към мнение
  • 2 месеца по-късно ...

Здравейте,

изчетох темата и мисля, че е много полезна!

Бих искала да попитам за съвет за пътуване от Дортмунд (Германия) до Арнхем (Холандия) - еднопосочно. Какъв начин бихте препоръчали. Търсенето в нета предложи варианти с влак, които са с по 2 и повече прикачвания,  даде резултат и за автобус, който е директен без прикачвания: https://shop.flixbus.bg/search?adults=1&children=0&bikes=0&departureStation=&arrivalStation=&departureCity=131&arrivalCity=1314&rideDate=24.08.2016&oneway=&backRideDate=24.08.2016&adults=&children=&bikes=&_locale=bg&form_build_id=form-esYT_Pl8U5DifcpRVhwl0-pAEvpwqtZD273npa9yUTY&form_id=fb_search_form_main&_ga=1.202322193.1878465313.1470941811

Синът ми ще пътува сам и ще е с доста багаж и прикачванията май не са много желани. Имате ли информация за този автобус?

Връзка към мнение

Директен влак няма, така че действай с автобуса. flixbus не съм ги ползвал, но са от големите фирми напоследък, няма причина да не стане с тях. 

  • Харесвам 3
Връзка към мнение
  • 1 година по-късно ...

Как стои въпросът с билетите за трамвая/автобуса към днешна дата: могат ли да се пазаруват някакви еднократни от шофьора/ватмана или от репове, будки,  гишета и автомати и как става валидирането в превозното средство след това? Благодаря предварително.

Връзка към мнение
преди 10 часа, Meidj каза:

Как стои въпросът с билетите за трамвая/автобуса към днешна дата: могат ли да се пазаруват някакви еднократни от шофьора/ватмана или от репове, будки,  гишета и автомати и как става валидирането в превозното средство след това? Благодаря предварително.

Купуваш си билетче от шофьора, няма проблем (технически се води карта за еднократна употреба). Като я вземеш, в общия случай трябва да я маркираш на устройствата при качване и слизане (ако ще правиш трансфер). Устройствата ги има из целите трамваи/автобуси, маркират се с допиране. 

 

В различните региони малко варират условията, както и типа карти които се продават, но общо взето е това. 

 

Цената е доста по-висока, така че ако планираш повече от 3-4 пътувания с градски транспорт е по-добра идея да се вземе еднократна анонимна чипкарта (7.5€) и да си я зареждаш с кредит. Можеш да си вземеш останалата сума обратно, но не можеш да си върнеш тези 7.5€, те се избиват за 3-4 пътувания както писах. Картата може или после да я дадеш на другарче магеланец или да си я ползваш дори след години, ако отидеш пак в Холандия. 

  • Харесвам 1
  • Благодаря 1
Връзка към мнение
  • 3 седмици по-късно ...
Даниел Трифонов

Здравейте Магеланци!
Някой ползвал ли е такъв вид билет за ЖП транспорта? https://www.ns.nl/producten/en/losse-kaartjes/p/groepsticket-daluren

Цената му на човек идва много ниска и имам съмнение, че се комбинира с някакъв друг вид билет!?

 

Връзка към мнение
На 1/19/2018 в 9:58, Даниел Трифонов каза:

Здравейте Магеланци!
Някой ползвал ли е такъв вид билет за ЖП транспорта? https://www.ns.nl/producten/en/losse-kaartjes/p/groepsticket-daluren

Цената му на човек идва много ниска и имам съмнение, че се комбинира с някакъв друг вид билет!?

 

Извинявай за късния отговор. 

 

Не, не съм ползвал такъв тип билет, но условията са ясни, няма уловка (ок де, две малки, но за тях след малко). Всъщност подобни билети има доста из Европа, със сигурност в Германия, стимулира се пътуването в група. Ако сте група и по отсечка изискваща повече от 7.50 (Амстердам - Южна Холандия е на ръба, Амстердам - Айндховен е добре) ще има и спестяване. 

 

Уловките:

 

- Билетът е най-евтин при минимум 4 човека, т.е. ще струва 30 евро мин. Ако групата ви е по-малка цената скача, ако е по-голяма пък ще падне. 

- Внимавай с ограничението за пиковите часове. Между 16:30 и 18:30, както и сутрин рано нямаш право да пътуваш с този билет

- Плащането става само с холандска банкова карта. Това май е най-голямата греда, защото такъв билет можеш да си купиш само онлайн. 

Връзка към мнение
  • 4 месеца по-късно ...

Изчетох темата, но не видях подобен отговор. Проверих през 9292 и от гарата в Айндховен до Амстердам ми дава прекачване в Утрехт. Това означава ли, че билетът ми е един, купен в Айндховен и включва прекачването или трябва да купувам до Утрехт и после до Амстердам. Звучи тъпо и на 99% билетът е един, но все пак....

И още нещо, в сайта gvb.nl прочетох, че има еднодневна карта на цена 7,50 евро, но не разбрах какво включва, дали е за целия градски транспорт или за определени. И трябва ли и за тях да се купува картата?

Редактирано от Mamas
допълване на поста
Връзка към мнение
преди 17 часа, Mamas каза:

Това означава ли, че билетът ми е един, купен в Айндховен и включва прекачването или трябва да купувам до Утрехт и после до Амстердам. Звучи тъпо и на 99% билетът е един, но все пак....

Един е билетът, от начална до крайна точка, независимо от броя прекачвания. Малко оф-топик, но точно по този начин съм изпускал в Септември връзката с теснолинейката към Велинград от БДЖ-то 🙂

 

преди 17 часа, Mamas каза:

И още нещо, в сайта gvb.nl прочетох, че има еднодневна карта на цена 7,50 евро, но не разбрах какво включва, дали е за целия градски транспорт или за определени. И трябва ли и за тях да се купува картата?

Важи за транспорт, който се оперира от GVB, което в Амстердам е почти всичко. Т.е. за да се изкажем бързо - да, включва целия градски транспорт - трамваи, автобуси, метро, фериботи. Има крайградски автобуси, които са на други фирми, но едва ли ще припарите до тях. 

  • Благодаря 1
Връзка към мнение
  • 8 месеца по-късно ...

Здравейте. Идният месец със семейството ми се местим да живеем в Холандия. Изчетох всичките коментари по темата, но никъде не видях точно това което ме интересува и ще съм благодарен ако някой може да помогне.

1. Бихте ли ми обяснили каква е разликата между персоналната и анонимната OV-chipkaart?

2. Какви документи ще са ми нужни и къде могат да ми издадат персонална OV-chipkaart?

 

Връзка към мнение
преди 5 часа, picottinio каза:

Здравейте. Идният месец със семейството ми се местим да живеем в Холандия. Изчетох всичките коментари по темата, но никъде не видях точно това което ме интересува и ще съм благодарен ако някой може да помогне.

1. Бихте ли ми обяснили каква е разликата между персоналната и анонимната OV-chipkaart?

2. Какви документи ще са ми нужни и къде могат да ми издадат персонална OV-chipkaart?

 

1. Най-общо казано, в личната могат да се добавят абонаментни продукти, намаления за деца и т.н. Определено е по-удобния вариант, след като ще живеете там. 

2. До колкото виждам, нужно е само да имате холандски адрес. Поръчката става онлайн. 

 

Поразгледай сайта им, има доста информация, а моята е малко остаряла и не искам да те подлъгвам: https://www.ov-chipkaart.nl/home-1.htm#/

Връзка към мнение

Привет!

В края на март със синът ми ще обикаляме няколко университета в Холандия в 4 града. 

Транспортът ще е основно с влак. Има ли карта за няколко пътувания? В Белгия ползвахме карта за 10 пътувания, независимо от броя на хората-много удобна беше, трябва ми нещо подобно.

Дестинациите са ми следните-

Eindhoven - Nijmegen - Delft - Vlissingen - Eindhoven

Цените на билетите са около 25 евро на калпак, само от Eindhoven до Nijmegen има рейсчета по 5 евро.

Приемам съвети как да намаля транспортните разходи.

Единствено ми идва на ум да взема Groupticket, като за всяка отсечка ще спестя по 18 евро /карта за 4ма - 32 евро, мои билети 2*25-50 евро/ Обаче, дали това че не сме четирима, а двама ще създаде проблем и дали няма нещо по-изгодно? 

Благодаря предварително за съветите!

Връзка към мнение
преди 17 часа, Dariva каза:

Привет!

В края на март със синът ми ще обикаляме няколко университета в Холандия в 4 града. 

Транспортът ще е основно с влак. Има ли карта за няколко пътувания? В Белгия ползвахме карта за 10 пътувания, независимо от броя на хората-много удобна беше, трябва ми нещо подобно.

Дестинациите са ми следните-

Eindhoven - Nijmegen - Delft - Vlissingen - Eindhoven

Цените на билетите са около 25 евро на калпак, само от Eindhoven до Nijmegen има рейсчета по 5 евро.

Приемам съвети как да намаля транспортните разходи.

Единствено ми идва на ум да взема Groupticket, като за всяка отсечка ще спестя по 18 евро /карта за 4ма - 32 евро, мои билети 2*25-50 евро/ Обаче, дали това че не сме четирима, а двама ще създаде проблем и дали няма нещо по-изгодно? 

Благодаря предварително за съветите!

Привет, привет! 

Да си призная, не съм чувала да имат карти за няколко пътувания.  Влаковата мрежа е достатъчно натоварена. От това, което прочетох като план, мога да предложа следното :

Eindhoven- Nijmegen - Flixbus , билет за двамата 10 евро ( купете го предварително онлайн)

Nijmegen- Delft - Влак  

Delft- Vlissingen - Влак

Vlissingen - Eindhoven - Отново влак 

Препоръчвам да закупите билетите от  тук https://www.vakantieveilingen.nl/winstpakker.html , като 25 евро е промоционална цена за 2 билета, сиреч двамата може да използвате в посока. След като платите билетите, получавате ваучери с код, с който отивате в сайтa на железниците ( има го посочен на ваучера), въвеждате имената на пътуващият, датата на пътуване и естествено дестинацията. И така за всяко пътуване. Като тотал го сметнах 85 евро за двамата. Има само едно малко условие за използването на този тип билети, през седмицата може да използвате след 9:00 сутринта, а събота и неделя са за целите дни. Ако имате още въпроси съм насреща  🙂 

  • Харесвам 1
Връзка към мнение
  • 2 месеца по-късно ...
преди 19 минути , Надя Воденичарова каза:

Знаете ли работното време на корабчетата зад централна гара превеждащи пътници през канала?

Зависи от конкретното корабче, тук пише, че са денонощни, естествено нощем са по-разредени: https://en.gvb.nl/veerpont-over-het-ij

 

Разписанието им можеш да видиш от тук: https://reisinfo.gvb.nl/nl/haltes/centraal-station/09903/haltevertrekstaat/lijn-906 Цъкни на "Bekijk geplande vertrektijden" за разписанието. 

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.

×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.