Прескочи до съдържание

С какъв куфар, раница или сак пътувате


Препоръчани мнения

И аз имам такъв хибрид хем куфар, хем раница, че и на Самсонайт.

На мен изобщо не ми е удобен, дето вика Ла Барба, не може да стои прав на колелата, катурва се, ако не е напълнен по определен начин.На гърба убива - Абе ни е раница, ни е куфар.Имаме едни куфари за ръчен багаж на Ронкато, те са най - леки и пътуваме с тях.Ама за Уиз не стават.Там са голям ръчен.

Връзка към коментар

Аз продължавам да търся куфар с 4 колела за голям ръчен на Ryanair. Много ме притеснява ширината 20 см - първо рядко се намират с точно такъв размер и второ - ами ако е 20,2 см и не влезе в рамката? Естил имат едни нови модели по 100 лв., хем са скъпи, хем са точно 20 см или поне така твърдят. Някой има ли опит с тях?

Връзка към коментар

Аз продължавам да търся куфар с 4 колела за голям ръчен на Ryanair. Много ме притеснява ширината 20 см - първо рядко се намират с точно такъв размер и второ - ами ако е 20,2 см и не влезе в рамката? Естил имат едни нови модели по 100 лв., хем са скъпи, хем са точно 20 см или поне така твърдят. Някой има ли опит с тях?

Моят е Estil, твърд,20 см ширина, но долу става 23 см. Мерила съм го в клетка - събира се, няма никакъв проблем. Купих го миналата година на Черния петък за около 60 лв, вече има десетина пътувания точно с Райън - идеален си е... Търсих в сайта да видя точния модел, но не го намирам, може по магазините да е останал. (твърд, има го в три нюанса на кафявото, три размера). А Райън съм ги виждала да мерят куфарите само веднъж, връщаха ги да си доплащат, но като напредна времето, останалите от опашката ги пуснаха - даже с очевадно по - големи куфари....

  • Харесвам 1
Връзка към коментар

American Tourister в България имат два модела в онлайн магазина си, които са точно 55 х 40 х 20 и са на 4 колела: https://www.samsonitebg.com/funshine-2-wheel-cabin-baggage-upright-55cm-copy-5911.html

 

и 

 

https://www.samsonitebg.com/funshine-2-wheel-cabin-baggage-upright-55cm-copy-5911.html

  • Харесвам 1
Връзка към коментар

Ние продължаваме да търсим куфар за Раян. Какво ще кажете за този - http://www.decathlon.bg/p/8327867_kufar-s-koleltsa-razmer-za-rachen-bagaz-30-l.html#/17-254-_

В нашия град има само български - на КМЛ и Гепард и някакви Дарин и подобни. На Метро ще има промоция от днес, май, и също има някакви - но не сме ходили още. Наличния в къщи е супер, но е с външен механизъм и заради колелетата става 58см някъде - не че не ги разглобих и като ги махна става точен размер, но не ми се ще хлапето да маха и слага колелца по летищата (аз бих си го ползвала с кеф) - смених нитовете с болтове и точно 4 гайки трябва да се развият. (Споделям си приспособлението с риск да ми се смеете).

  • Харесвам 1
Връзка към коментар

До колкото бях чувал преди време, български куфари няма, всичко е азиатско производство, просто бранда е български. Това не означава задължително лошо качество, ако минава през съответния контрол, но да се има предвид :)

Връзка към коментар

Да отчета, за който го интересува. Купехме от Метро куфар за 24лв. прилично изглеждащ с размери за ръчен багаж за Раян, удължителя ми е малко паянтов. Но за такива като нас дето не пътуват много - за сега (начинаещи) е ОК. Вградени 2бр. колелца.  Няма го в каталозите. Между другото има доста намалени куфари извън каталозите - едните приличат на декатлонските - като сакчета с колелца 29лв. мисля - съвсем меки.

  • Харесвам 1
Връзка към коментар

Да отчета, за който го интересува. Купехме от Метро куфар за 24лв. прилично изглеждащ с размери за ръчен багаж за Раян, удължителя ми е малко паянтов. Но за такива като нас дето не пътуват много - за сега (начинаещи) е ОК. Вградени 2бр. колелца.  Няма го в каталозите. Между другото има доста намалени куфари извън каталозите - едните приличат на декатлонските - като сакчета с колелца 29лв. мисля - съвсем меки.

Аз не успях да харесам нищо в Метро. Наистина много паянтови дръжки имат.

 

Май ще си летим с раниците :huh:

Връзка към коментар
  • 2 седмици по-късно ...

Купих най-накрая мечтаното куфарче за ръчен багаж с 4 колелца, 53/35/22, като последното измерение, ако не се натъпче, става на 20. Куфарчето е меко, взех го от Метро, но не е от промоционалните. Има и заключване с код, но пък няма дръжка отстрани. Е, не може всичко в 1, поне е малко под 50 лв.

И тъй като е черно, веднага му украсих дръжката, за да не го бъркат другите с тяхно :)post-103-0-43078400-1482319142_thumb.jpg

Редактирано от Еmilia
  • Харесвам 5
Връзка към коментар
  • 4 месеца по-късно ...

Самсонайт имат намаление, стига до 70% за куфари.

 

Ние ползваме такива, с рамки, не с ципове, цената им,след намалението е супер.

 

 

 

18336-1041_01_01.jpg

Редактирано от AlexandraKo
  • Харесвам 2
Връзка към коментар
  • 2 месеца по-късно ...
На 21.07.2017 г. в 11:36, tougherty каза:

В бензиностанции Еко има промоция с точки за куфари титан. Някой дали има наблюдения хубави ли са твърдите куфари на титан, че се колебая?

От същата промоция преди година-две ми подариха черният куфар от текстил и смея да твърдя, че като изработка продуктите им не са лоши. Добри шевове, плътен плат, колелцата са стабилни и наполовина вградени в долната шина, а не да стърчат изцяло навън. За съжаление не е най-удобният вариант за търкаляне по летищата, тъй като колелцата са само от едната страна и при изправено положение, куфара се килва на една страна или направо пада, ако не се държи или подпре някъде. 

Твърдите ми се струват по-добрият вариант, но все пак ти препоръчвам да отидеш на място и да ги разгледаш отблизко. Надявам се няма да имат нищо против да ти дадат една мостра да разгледаш. Потъркаляй малко колелцата да видиш как се държи и така ще можеш да прецениш дали те устройва.

  • Харесвам 2
Връзка към коментар
  • 1 месец по-късно ...

Куфар с портрет- забавен начин да намерите багажа си на летището

 

Британската компания Firebox  разработи специално покритие с портрет на собственика.

Сега всеки може да изпрати снимка на лицето си във висока резолюция на Firebox. Специалистите на компанията ще увеличат картината, ще я отпечатат и ще я сложат на куфара.

 

head-case-photo-in-your-face-luggage-covers-firebox-5-59a7bba8c0642__700.jpg

  • Харесвам 5
  • Смея се 2
Връзка към коментар

Имам едно питане и ще се радвам ако има кой да ми помогне.

Та имах един сак (китайска марка), който беше тип раница + 4 мънички колелца, без дълга, твърда дръжка за бутане, но с обикновени  дръжки от плат.По - интересното беше ,че имаше 2 ципа, чрез които можеше да се променя височината на сака.Така в напълно свито положение беше идеален за ръчен багаж,а след като се разпъне изцяло се уголемяваше до размер на среден куфар долу-горе..Супер практично беше , но с изключително лошо качество.Та ей такова нещо ако някой има идея как да си намеря, ще съм много щастлива :)  За съжаление нямам снимка, за да покажа какво точно имам предвид.

Връзка към коментар
преди 16 часа, marte каза:

ДА! Ако се намира и с дръжки за раница - още по-добре. Благодаря! :biggrin:

Няма как хем да е разтегателна и да се променя височината, достигайки до 82 cm, хем пък да има  и презрамки за раница... 

Връзка към коментар
На 21.07.2017 г. в 11:36, tougherty каза:

В бензиностанции Еко има промоция с точки за куфари титан. Някой дали има наблюдения хубави ли са твърдите куфари на титан, че се колебая?

Според мен качеството им е добро. Един ден изнервих една служителка, оглеждайки един куфар обстойно :D Бях се наканил да си взема такъв, но имам само 9 точки (нужни са 10), а вече спряха да ги дават. Някой случайно да има някоя останала? :lol:

Връзка към коментар
преди 16 минути , ACM каза:

Според мен качеството им е добро. Един ден изнервих една служителка, оглеждайки един куфар обстойно :D Бях се наканил да си взема такъв, но имам само 9 точки (нужни са 10), а вече спряха да ги дават. Някой случайно да има някоя останала? :lol:

А има ли изобщо куфари някъде? :) 

 

Връзка към коментар

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    • Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.
×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.