Прескочи до съдържание

С какъв куфар, раница или сак пътувате


Препоръчани мнения

Талони с точки имам сигурно 5-6, а и се продават по 2-3 лв в olx

Ти пък, да не земеш да харчиш пари за точки, като си имаме без пари.:)

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Пасва на размер, но не влиза в категорията "евтин". И аз ги гледах, още докато ги имаше. И точки имам.

 

В категорията евтин и здрав препоръчвам този само че не отговаря на критериите 4 колела и е малко по-къс - 49 см

http://www.sportsdirect.com/dunlop-trolley-suitcase-708042?colcode=7080429022 евро с доскавка с DHL до София

  • Харесвам 2
Връзка към мнение

В категорията евтин и здрав препоръчвам този само че не отговаря на критериите 4 колела и е малко по-къс - 49 см

http://www.sportsdirect.com/dunlop-trolley-suitcase-708042?colcode=7080429022 евро с доскавка с DHL до София

Мерси, но е само с 2 колелца. Трябва ми с 4, за да слагам втория ръчен багаж върху него.

Връзка към мнение

3 куфара за 7 долара ?  :O

Продавачът обаче има съмнителен рейтинг, всички мнения са от изтрити профили

Редактирано от bad kid
Връзка към мнение

Да, но същите куфари ги има и за повече,  още повече, и още повече пари. Какво значение има рейтинга, когато ebay ми стои зад гърба и винаги мога да си поискам парите обратно.

Връзка към мнение

Да ви кажа, аз преди 5 години си купих на разпродажба от Sportsdirect.com комплект от 4 куфара - голям, среден и два малки на Дънлоп, общо за  60-70 евро и съм много доволна. Двете мънички стават за размера на Уиз.

Тези, но моите са тъмносини с червени ципове и са с по 4 колелца в четирите ъгълъ.

70804093_4pl.jpg

Поглеждайте и там - много често има хубави неща на добри цени.

Редактирано от AlexandraKo
  • Харесвам 2
Връзка към мнение

Да ви кажа, аз преди 5 години си купих на разпродажба от Sportsdirect.com комплект от 4 куфара - голям, среден и два малки на Дънлоп, общо за  60-70 евро и съм много доволна. Двете мънички стават за размера на Уиз.

Поглеждайте и там - много често има хубави неща на добри цени.

 

 

И аз съм с такива от 3 години вече, вършат работа

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Това е чудесно, но аз имам среден и голям куфар. Трябва ми само малък. В Метро има някакви за 30-тина лв., но не пише колко са дебели, иначе на височина стават.

Връзка към мнение

Аз имах един китайски, който издържа около 9 години пътувания (от които 3 г пътувания по работа всяка седмица), едно счупване на дръжка в България ер, поправяне, ново счупване, което поправих сама и издържа още доста време, но се счупи в Неапол от претоварване миналата година. Всех му душата и душите на всички, които са го правили. Циповете му са като нови, хастар, колела, всичко му е супер. Новата дръжка, която му сложиха в магазин "Светла" се оказа по калпава от китайската. Странно, но факт.
Имам и Естил поради факта, че имат доживотна поддръжка на смволични цени. Т.е ако за нова дръжка ми искат 45 лв за поправка в някое ателие, в Естил взимат 9 лв. Доволна съм от качеството (засега  :)).
Сестра ми имаше Самсонайт, които се спраскаха на първото пътуване, бяха мисля, че от тези с твърдите коруби.
Все пак няма да си взема китайски отново, но от скъпите марки съм виждала и доста нестабилни дръжки и колелца. Лошото е, че елементите, които се чупят вътре в механизма на дръжката, няма как да се видят предварително, за да се прецени дали са устойчиви.

За мен е проблем, че съотношението цена за ремонт vs. нов куфар е неадекватно.

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Аз за това не се занимавам с ремонти, купувам нов. :blush:

Като рече Естил, та се сетих. За из Азия съм си купила един огромен на тази марка. Така се е обезформил - дъното стана като дъга, ама още нищо не му се е развалило. Търкалям го по дългите дестинации и чудно, че още е здрав. Ама грозен. :(

Редактирано от AlexandraKo
Връзка към мнение

Това е чудесно, но аз имам среден и голям куфар. Трябва ми само малък. В Метро има някакви за 30-тина лв., но не пише колко са дебели, иначе на височина стават.

 

Те продават и поотделно само малки/средни/големи, при това на добри цени, особено ако има някакви намаления.

 

 

... здрав. Ама грозен. :(

 

- Риба, ама цаца!

- Цаца, ама риба!

:P

Просто си е сменил марката. От „Естил“ е станал на пестил :)

  • Харесвам 4
Връзка към мнение

Аз за това не се занимавам с ремонти, купувам нов. :blush:

Като рече Естил, та се сетих. За из Азия съм си купила един огромен на тази марка. Така се е обезформил - дъното стана като дъга, ама още нищо не му се е развалило. Търкалям го по дългите дестинации и чудно, че още е здрав. Ама грозен. :(

Точно! И аз така предпочитам. Затова често се чудя дали да не взема някакъв на средна цена, та ако се счупи, в кофата и нов. Или да взема скъп и ако се счупи да ме е яд  :lol:

Връзка към мнение

Те продават и поотделно само малки/средни/големи, при това на добри цени, особено ако има някакви намаления.

 

 

 

- Риба, ама цаца!

- Цаца, ама риба!

:P

Просто си е сменил марката. От „Естил“ е станал на пестил :)

Абсолютно! ;)

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Стар и грозен, но здрав е много по-добре от обратното. Даже се краде по-малко.

Да, стигнах и аз до идеята, че куфарът трябва да бъде"невидим". ;)

  • Харесвам 3
Връзка към мнение

Стар и грозен, но здрав е много по-добре от обратното. Даже се краде по-малко.

аз съм така и с колата  :lol: просяците ме подминават на светофарите

  • Харесвам 6
Връзка към мнение
  • 2 седмици по-късно ...

Ако някой го интересува, във верига магазини "Estil" са пуснали малко куфарче с колелца, което е с точно с размерите за безплатен ръчен багаж на Wizz Air: 42x32x25. Куфарчето изглежда доста удобно. Струва 59 лв. и го има в черно, синьо и сиво. Тук са адресите на всички техни магазини.

post-1179-0-56055100-1471101901_thumb.jpg

Редактирано от Яничка
  • Харесвам 5
Връзка към мнение

Скоро няма да има място за куфарите, които ползваме за пътувания.

Имаме два за голям чекиран багаж  един твърд испански с 4 колела и един от плат на Естил, същия като на Яничка от предишния и пост, само че големия размер.

Същите два, но в рамките на 55х40х20 имаме за голям салонен багаж на Уиз еър, и няколко малки чанти и раница за малък салонен багаж.

Но вече цяла година си мечтая да си купя една чанта-раница, подобна на тази, която Уилкс си бе купил преди две години.

И тъй като сега за пътуването ни до Япония ще имаме и два полета с уиз еър /на отиване до Болоня, а на връщане от Мадрид/ решихме, че две седмици можем да изкараме само с ръчен багаж.

Една раница, която влиза в малкия салонен на лилавите и още една за голям салонен багаж. Затова и преди две седмици поръчах от сайта на Сabin Мax  модела им Еdinburgh, с доставка от Амазоон.

Вчера ми го доставиха и съм много доволен от избора.

Размера е перфектен- 50х40х20. Тежи само 700 грама.

Пробвах веднага и се оказа, че събира доста повече багаж от куфара със същиите размери.

Има два големи елегантни джоба, които се отварят като при куфар, още един голям заден за лаптоп, два по-малки предни и два за бутилки отзад.

Има горна и странична дръжка и доста здрави презрамки за удобно носене на гръб. На всичкото отгоре е и много красив.

Така че няма вече да тътря никакъв куфар по павираните улици на света :)

Ето и как изглежда този красавец, който с доставката излезе 39,43 евро.

 

post-662-0-20793000-1471108592.jpg

 

post-662-0-60340900-1471108610_thumb.jpg

 

post-662-0-97472600-1471108664_thumb.jpg

  • Харесвам 18
Връзка към мнение

Може би не е точно тук темата, но ми се ще да споделя опита си с Cabin Max. Бях поръчал от тях раница, която се забави доста. Писах им и те предложиха да ми върнат парите, на което аз се съгласих. Върнаха ми парите по ПейПал и 2 дена след това раницата ми пристигна. Бях много впечатлен от отношението им и с кеф им платих отново, заедно с извинението ми.

На първото ми пътуване с тази раница се разши една от катарамите за пристягане. Писах отново на Cabin Max с приложена снимка, а те ми отговориха че според условията на гаранцията им ще ми изпратят нова раница, но поради изчерпване на наличността да съм си избрал от каталога им друга на същата цена. Избрах си раница и я получих. Старата раница си я заших и си ползвам и нея :). От тази фирма разбрах какво е това отношение към клиента.

  • Харесвам 15
Връзка към мнение

 

Една раница, която влиза в малкия салонен на лилавите и още една за голям салонен багаж. Затова и преди две седмици поръчах от сайта на Сabin Мax  модела им Еdinburgh, с доставка от Амазоон.

 

Може ли малко повече подробности. Поръчката от сайта на Сabin Мax с доставка излиза 36,99 GBP. В английския Amazon цената в момента е 29,99 GBP и то без доставка...

Връзка към мнение

Може ли малко повече подробности. Поръчката от сайта на Сabin Мax с доставка излиза 36,99 GBP. В английския Amazon цената в момента е 29,99 GBP и то без доставка...

 

Като гледам, доставка до UK е безплатна, а от там до България фирми за доставка има много, като цената им е 1.80 лв - 2.20 лв / кг.  :)

Връзка към мнение

Може ли малко повече подробности. Поръчката от сайта на Сabin Мax с доставка излиза 36,99 GBP. В английския Amazon цената в момента е 29,99 GBP и то без доставка...

В немския Amazon, цената е 34,99 евро за модела в черно. Има лилава за 24,99. :)

Ако ползваш български превозвач, то ще платиш 3 или 6лв., а ако решиш да я поръчаш директно до тук, ще ти струва още почти 10 евро доставката.

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.

×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.