Прескочи до съдържание

С какъв куфар, раница или сак пътувате


Препоръчани мнения

То имаше друга тема за раници за хора, високи 158см.

Първия път когато купувх раница - 55л - си бях харесала една Deuter и после съжалявах, че си купих Ташев, но тогава не вярвах да ползвам раницата втори път и ми се видя финансово неоправдано да си взема по-скъпата от двете, само защото е маркова, червена и с цветенце 😍

За Камино отидох в магазин тук в София и на място мерих Deuter Aircontact и... ами не става за моя ръст. Отделно е по-тежка, а като я носиш цял ден, всеки килограм е от значение. Неудобството на малката (40л) Ташев за мен е, че кръстният колан постоянно се откачаше. Сега я имат същата, но с неподвижен колан, та човек може да избира - напр. nomad предпочита да носи раници без колан.

  • Харесвам 3
Връзка към мнение
преди 32 минути , stanimir каза:

 

 

Мерси,  като по поръчка си измислих подарък. Отдавна гледам масово хора минават безпроблемно с декатлонски 40 литрови за ръчен багаж,  а те са  си чайна  на сходни цени 🙂

Сега загледах,   базата на Ташев е в Плевен,  та ще прегледам на място.

Да, Ташев ги шият в Плевен, като цяло, производителите са пичове, на един приятел му бяха направили къстъм раница, като по негова молба пришиха два джоба към някакъв техен модел. Това, че ги правят тук, е голямо предимство, ако при някакъв инцидент, раница Ташев претърпи щети, лесно може да се прати на производителя за ремонт. 

 

Китайските с марката на Декатлон, са доста по-зле като, като качество 🙂

Редактирано от nomad
  • Харесвам 2
Връзка към мнение
преди 2 минути , nomad каза:

Да, Ташев ги шият в Плевен, като цяло, производителите са пичове, на един приятел му бяха направили къстъм раница, като по негова молба пришиха два джоба към някакъв техен модел. Това, че ги правят тук, е голямо предимство, ако при някакъв инцидент, раница Ташев претърпи щети, лесно може да се прати на производителя за ремонт. 

 

Китайските с марката на Декатлон, са доста по зле като, като качество 🙂

Аз съм от Плевен и мога да потвърдя-Ташев е пич.

  • Харесвам 1
Връзка към мнение
преди 1 минута , Childish каза:

То имаше друга тема за раници за хора, високи 158см.

Първия път когато купувх раница - 55л - си бях харесала една Deuter и после съжалявах, че си купих Ташев, но тогава не вярвах да ползвам раницата втори път и ми се видя финансово неоправдано да си взема по-скъпата от двете, само защото е маркова, червена и с цветенце 😍

За Камино отидох в магазин тук в София и на място мерих Deuter Aircontact и... ами не става за моя ръст. Отделно е по-тежка, а като я носиш цял ден, всеки килограм е от значение. Неудобството на малката (40л) Ташев за мен е, че кръстният колан постоянно се откачаше. Сега я имат същата, но с неподвижен колан, та човек може да избира - напр. nomad предпочита да носи раници без колан.

Не гледам тема за раници отдавна... Имам ги около ...емнайсет, и да, баш 1.55 м съм висока :grin: 

И Deuter имам, 40+15, събира си прах в София, щото е ни рак, и щука. И е за мъжка конструкция, ама съм обиколила с нея доста наши планини. И не знам колко кг тъпчех нея, ама много - зор ми е беше по баирите. 😄 (Сега само себе си нося трудно). 

Но - се пълни ОТГОРЕ, което иска да избегна. На всяка цена. Тоест, искам конструкция на куфар - но за гръб, с обем 55/40/20. но не измислен, а със здравината на Deuter или Ташев...

Връзка към мнение
преди 1 час, Гост каза:

Но - се пълни ОТГОРЕ, което иска да избегна. На всяка цена. Тоест, искам конструкция на куфар - но за гръб, с обем 55/40/20. но не измислен, а със здравината на Deuter или Ташев...

Моят избор е този модел на Kathmandu. Здрав като раница, влиза в багажника над седалката и се отваря острани (което става отгоре, ако го положиш на маса). Единственият недостатък е, че трябва много да внимаваш как си подреждаш нещата така, че към гърба ти, където се пада големият капак в движение, да опират меки неща. 

 

https://www.kathmandu.co.uk/travel/packs-and-bags/bags/shuttle-40l-convertible-backpack-cargo-v4.html

 

В каталога им има и други варианти

  • Харесвам 4
Връзка към мнение
преди 1 минута , домосед каза:

Моят избор е този модел на Kathmandu. Здрав като раница, влиза в багажника над седалката и се отваря острани (което става отгоре, ако го положиш на маса). Единственият недостатък е, че трябва много да внимаваш как си подреждаш нещата така, че към гърба ти, където се пада големият капак в движение, да опират меки неща. 

 

https://www.kathmandu.co.uk/travel/packs-and-bags/bags/shuttle-40l-convertible-backpack-cargo-v4.html

 

В каталога им има и други варианти

Браво! Много благодаря! Изглежда много надеждна.

 

Само въпрос: H 60cm не е ли проблем? Повече е от 56 см, най-големия ръчен багаж?

Връзка към мнение
преди 9 минути , Гост каза:

Само въпрос: H 60cm не е ли проблем? Повече е от 56 см, най-големия ръчен багаж?

На мене не ми се е случвало даже претъпкана да не влезе в багажника на Boeing 737 или Airbus 320 и то по правилния начин - с късата страна напред. Пасва идеално.

Отделно, че тя е мека и се сплесква. Зависи колко и с какво я пълниш. Освен това най-горните (във вертикално положение) 5-10 см са отделен джоб, който можеш да оставиш празен, ако се притесняваш за мерките на гейтовете.

  • Харесвам 2
Връзка към мнение

За любителите на по-бюджетни решения мога да препоръчам "Гранд Гепард"

http://grand-ghepard.net/

 

Раницата им издържа около 5 години, като е ползвана за всичко: пътуване, носене на учебници, пазаруване и т.н.

Имам и голям техен куфар, с него имам около 20 полета и няколко пъти съм го ползвал като се пренасям от квартира в квартира. 

Сега дизайна им е кръгла нула, ама за тия пари толкова 

Връзка към мнение

@Rainy снимах ти я раницата. 

Не са много качествени снимките, но е ясно. Отваря се на две половини и точно, като в куфарче се реди багаж.

Има преден джоб, заден джоб и възглавничка, да не убива на гърба.

DFE1ED73-48B2-4BB4-9B15-BF6DD199E017.thumb.jpeg.59993d14163c53fd98ca3881d915e0e1.jpegDC986B66-5274-4F9F-A989-84BF6DCE2141.thumb.jpeg.cd7f11145b175572b21204128cff17cc.jpeg7B8D3185-C632-44FF-AE48-F68C5043AFB6.thumb.jpeg.a43f706f0d19b6daaaa5c5c530f1e3a4.jpeg

64DB9CF5-32B4-451A-AD1D-1ADE91307567.jpeg

  • Харесвам 2
Връзка към мнение

Ама днес как съм се разписал :) Та, и ние, със съпругата ми, сме в търсене на раници, които да заменят куфара при определени пътувания. Обем - около 70 литра. Много ми е важно, да са frontloader, т.е. да не се пълнят само отгоре, а и отпред. За съжаление и откъм бюджет сме ограничени на около 200-220 лева, та ще се радвам ако може да ми препоръчате нещо. За момента сме се спрели на Forclaz Trek 700 от Декатлон, понеже не сме намерили друга. Ташев предлагат ли нещо подобно, понеже от сайта им не ми стана ясно дали имат и frontloader?

Връзка към мнение
преди 55 минути , ivailo_radev каза:

Ама днес как съм се разписал 🙂 Та, и ние, със съпругата ми, сме в търсене на раници, които да заменят куфара при определени пътувания. Обем - около 70 литра. Много ми е важно, да са frontloader, т.е. да не се пълнят само отгоре, а и отпред. За съжаление и откъм бюджет сме ограничени на около 200-220 лева, та ще се радвам ако може да ми препоръчате нещо. За момента сме се спрели на Forclaz Trek 700 от Декатлон, понеже не сме намерили друга. Ташев предлагат ли нещо подобно, понеже от сайта им не ми стана ясно дали имат и frontloader?

Аз мога да ти препоръчам 70 л., но не е евтина... 

 

Имам такава - купих си такава - оранжева 🙂 - за сафари (където изискването беше само меки куфари). Едно е сигурно - здрава е 🙂 

 

https://www.thenorthface.co.uk/shop/en-gb/tnf-gb/bags-and-tents-travel-duffels/base-camp-duffel-m-3etp?variationId=6VY#hero=0 

Връзка към мнение
преди 1 час, ivailo_radev каза:

 Обем - около 70 литра. Много ми е важно, да са frontloader, т.е. да не се пълнят само отгоре, а и отпред. За съжаление и откъм бюджет сме ограничени на около 200-220 лева, та ще се радвам ако може да ми препоръчате нещо. За момента сме се спрели на Forclaz Trek 700 от Декатлон, понеже не сме намерили друга. Ташев предлагат ли нещо подобно, понеже от сайта им не ми стана ясно дали имат и frontloader?

Ташевка frontloader няма, но тази се пълни отгоре и отдолу. Доста голям е джобът отдолу, независим от горната част. Побира всичко, което може да потрябва на една жена в първите 24 часа от пътуването, включително кецове, яке за дъжд и т.н., т.е. достатъчно. Капакът-джоб е 10-те литра над 60 и може да се сваля изцяло. Предвид изработката, материалите и собственото теглото от 1900 г е чудесен избор, тъкмо за бюджета ти. Моята е такава. Удобна е за по-ниски хора. Побира Мнооого, аз рядко я пълня с повече от 10-12 кг, заради ниското ми собствено тегло от 48 кг 😄

Връзка към мнение

За предстоящото ни пътуване и ние решихме да сменим куфарите за ръчен багаж с раница, купихме от тези:

 

https://travelbags.bg/produkt/ryanair-ръчен-багаж/

 

Вече започнах с реденето на багажа и съм доста доволен, има различни и удобни отделения. Все още не сме пътували с нея обаче, но пък парите са супер 🙂 

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Здравейте,

Някой знае ли откъде мога да си закупя раница със следните размери - 40см x 20см x 25см?

Нещо не мога да изровя точно този размер в интернет.

Благодаря предварително!

Връзка към мнение
преди 6 минути , malemale каза:

Здравейте,

Някой знае ли откъде мога да си закупя раница със следните размери - 40см x 20см x 25см?

Нещо не мога да изровя точно този размер в интернет.

Благодаря предварително!

Ето тук съм дала пример  

https://magelanci.com/forums/topic/1269-ryanair-мини-новини-и-въпроси/?do=findComment&comment=310079

 

Ето още едно полезно мнение

 

Връзка към мнение
2 minutes ago, iMari said:

Благодаря Ви много! Ще разгледам. Видях, че има и други предложения.

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Скоро ми се налага да пътувам със сак и то с БГ Еър. Искам да попитам, мога ли да се надявам, че няма да си получа багажа в насипно състояние? Исках да нося и някоя друга бутилка алкохол за подарък, но май не е добра идея?

Връзка към мнение
преди 7 минути , airborne каза:

Скоро ми се налага да пътувам със сак и то с БГ Еър. Искам да попитам, мога ли да се надявам, че няма да си получа багажа в насипно състояние? Исках да нося и някоя друга бутилка алкохол за подарък, но май не е добра идея?

Опаковай сака с домакинско фолио - ако не ти се дават пари на летището, а бутилките - с изолиращо bubbelfolie (онова, където пука - не му знам термина)  🙂 

Връзка към мнение
преди 3 часа, airborne каза:

Скоро ми се налага да пътувам със сак и то с БГ Еър. Искам да попитам, мога ли да се надявам, че няма да си получа багажа в насипно състояние? Исках да нося и някоя друга бутилка алкохол за подарък, но май не е добра идея?

Авиокомпанията няма нищо общо с това как ще ти бъде третиран багажа. Ако алкохолът е домашен става и в пластмасова бутилка. Ако е от магазина, тогава увиваш в дрехи и фолио по много.

Връзка към мнение
  • 2 седмици по-късно ...
На 24.09.2018 г. в 11:01, Гост каза:

не му знам термина

Buble wrap 🙂 

 

Аз не бих се осмелила да си сложа стъклена бутилка алкохол в сак, който ще бъде чекиран... Колкото и да е увит, представям си при падане на сака от камиончето на асфалта (да, виждала съм как падат докато ги извозват до самолета) си представям на какво ще миришат после дрехите ми... 😣

  • Харесвам 2
Връзка към мнение
преди 54 минути , chandni каза:

Buble wrap 🙂 

 

Аз не бих се осмелила да си сложа стъклена бутилка алкохол в сак, който ще бъде чекиран... Колкото и да е увит, представям си при падане на сака от камиончето на асфалта (да, виждала съм как падат докато ги извозват до самолета) си представям на какво ще миришат после дрехите ми... 😣

Аз съм транспортирала не една бутилка българска амброзия, надлежно опакована, с чекиран куфар. За съжаление, отдавна пътувам само с ръчен багаж...

 

П.П. Ракията се измирисва много бързо и няма кьорава последица. Това не е вино. Личи си кой не пие алкохол, а аз се засрамвам от знанията си 🤔

Връзка към мнение
преди 6 минути , Гост каза:

с чекиран куфар

Има Балкан разлика между чекиран куфар и чекиран сак(duffle bag) 🙂

Връзка към мнение
В момента, chandni каза:

Има Балкан разлика между чекиран куфар и чекиран сак(duffle bag) 🙂

Наясно съм, @chandni. Rainy е била и добре пътуващ пасажер, и прошляк... Същото е валидно и за багажа й. Всичко опира до индивидуалната опаковка. Това имах предвид. Спирам дотук с участието си в дискусията 🙂 

Връзка към мнение

Здравейте, хвърлила съм око на този куфар, някой има ли впечатления? 

Годишно биха му се събирали десетина полета със самолет и безброй с кола. 

 

Притесняват ме колегата, четох, че за чекиран багаж е по-добре да са две скрити. 

https://www.samsonitebg.com/tracklite-4-wheel-spinner-suitcase-78cm-exp-sky-blue-copy-6523.html

Връзка към мнение

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.

×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.