Прескочи до съдържание

С какъв куфар, раница или сак пътувате


Препоръчани мнения

На 30.11.2022 г. в 11:22, neuromancer каза:

Аз не разбрах съвсем за ръчен багаж ли я мислиш раницата, но и така да е, избирай по удобство, те не издребняват да мерят багажа, освен ако не е прекалено голям, предполагам...

А конкретен модел не мога да дам, аз винаги ползвам каквото има

Не за ръчен, а голяма, тип туристическа, която да замени голям 23-килограмов куфар.

 

Връзка към мнение

Ами всякаква, избираш си каквато ти е удобна.

На чекирания багаж не се гледат размерите, стига да не е дъска за сърф или ски нямаш проблем.

Аз имам такава, на която презрамките и колана се прибират в джоб, така че нищо не се мандахерца навън, за да не се откъснат, че се случва иначе...

Ако не е такава, можеш да я увиеш с найлон на летището...

Връзка към мнение

В последното ми голяма пътуване вярна помощница ми беше ето тази раница от Декатлон

photo_2022-12-01_15-26-54.jpg.b7a95f9cac94acf6072793b4c7db86c0.jpg

Издръжлива, лесен достъп до съдържанието вътре и няколко джоба отвън с добър обем. Не висока цена. След това пътуване се убедих, че човек може с добро планиране на какво да вземе със себе си да изкара с много малко вещи и да носи със себе си основно емоциите от едно пътуване.

  • Харесвам 5
Връзка към мнение
преди 8 часа, ВениК каза:

След това пътуване се убедих, че човек може с добро планиране на какво да вземе със себе си да изкара с много малко вещи и да носи със себе си основно емоциите от едно пътуване.

Реално погледнато, човек може да изкара и неограничено време само с багаж, поместващ се в жълта торбичка Билла...плюс 2-3 добре заредени дебитни, или кредитни с висок лимит карти 🙂  (Знам за реален такъв случай с човек, тръгнал от Европа за 2+ седмици в Австралия - с една найлонова торбичка. И съм се замислил да го пробвам някой ден и аз :biggrin:)
Но има места, като например дълги преходи в слабо населени, или райони, където цивилизацията не се е разпространила широко във формата ѝ на АТМ-и и POS терминали, за които е просто наложително наистина да си си взел всички необходими дрехи и вещи.

  • Харесвам 2
Връзка към мнение

 

Аз съм на мнение,че всяка голама раница ще свърши работа. Вече зависи къде и колко ще я носиш на гръб.

Ако се целиш към хубавите и удобни неща, ето няколко предложения ( литражът е примерен)

Patagonia Black Hole® MLC® Convertible Suitcase 45L

OSPREY Сак Transporter 65 (sportdepot.bg)

OSPREY Раница Fairview 40 (sportdepot.bg)

Връзка към мнение
  • 2 месеца по-късно ...

Някой с мнение за пакетажните кубчета.

Чудя се дали има реална полза от тях, ако човек сменя  през 3-4 дена мястото и така по 2-3 седмици. Струва ми се че при този вариянт само ще трябва да махам и слагам дрехите обратно нон стоп.
 

Връзка към мнение
преди 2 часа, dafigg каза:

Някой с мнение за пакетажните кубчета.

Чудя се дали има реална полза от тях, ако човек сменя  през 3-4 дена мястото и така по 2-3 седмици. Струва ми се че при този вариянт само ще трябва да махам и слагам дрехите обратно нон стоп.
 

От години ги ползвам и са ми много удобни. Знаеш къде е всяко нещо, вадиш и прибираш бързо. Освен това пестиш място.

Връзка към мнение
Преди 1 час, vorbis каза:

Какво е това нещо, наречено "пакетажни кубчета"? Може ли някакъв линк да се образоваме?

Например тези

 

  • Благодаря 1
Връзка към мнение

Тези кубчета са удобни за куфари, според мен (не съм ги ползвал, но съм ги виждал). За травъл раница (не планинска, ами от по-обикновените за път), по-добра работа биха вършили полиетиленови пликове от здрав материал (не тези от хипермаркетите, които се саморазпадат след известно време). Но по-същественото е не в какво, а какво слагаш за из път - колко е обемно, и колко е тежко. Иначе и в пазарска чанта може да ги слагаш, все тая :)

Връзка към мнение

Aз ползвам тези, и за раница, и за куфар, идеална работа вършат, защото пресоват дрехите и в малко пространство събираш много дрехи, а и не се мачкат ако са сгънати добре.

 

Gonex Compression Packing Cubes Extensible Organizer Bags For Travel Suitcase Organization Set of 4 Bags : Amazon.co.uk: Fashion

  • Харесвам 2
Връзка към мнение

Аз пък ползвам вакумни / от Джъмбо - около 2 лева бяха 2 бр. с различни размери/, които се навиват и се изсмукват, но и без да се навиват ги изсмуквам от ципа. За обемни неща, като възглавница, зимни пуловери, че е и за летните дрехи, ако трябва да събера повече неща в раницата.

Връзка към мнение
На 13.02.2023 г. в 17:51, EliDion каза:

Аз пък ползвам вакумни / от Джъмбо - около 2 лева бяха 2 бр. с различни размери/, които се навиват и се изсмукват, но и без да се навиват ги изсмуквам от ципа. За обемни неща, като възглавница, зимни пуловери, че е и за летните дрехи, ако трябва да събера повече неща в раницата.

Как така ги "изсмукваш от ципа"?

Такива ли ползваш (снимка)

Аз си взех робот и пенсионирах прахосмукачката преди година, теоретично е някъде на тавана и ме мързи да я свалям за едното смучене. А торбите ми се разпадат на 3-4г ползване, аман от еко-био, не са "маркови", купувала съм от където видя, когато ми трябват.

Иначе за път, този найлон не губи ли повече пространство отколкото да дава полза?

 

@dafigg това не бих го понесла на път, дори да съм с каравана, а не с куфар или раница. Ползвала съм няколко у дома за сортиране на сезонен багаж под леглото. При ритъма, за който питаш, за мен са пълна логистична загуба... Навиването вместо сгъване оставя по-малко гънки по дрехите при бизнес пътувания и по принцип. За лесно ориентиране и шик, всяка разноцветна торба по твой вкус върши работа.

 

23-53-38-20610911_2.jpg

Връзка към мнение

@Coo, ами по два начина, няма да се смеете 1. Ако не ми трябва много изсмукан сядам отгоре, като оставям мъничко отворен ципа и сгъвам докато излезе всичкия въздух и затварям. 2 - за по изсмукано с уста през малък отвор в края на ципа на няколко пъти, като всеки път затварям ципа. Гледах в нета и със сламка, ама нямам такива неща в къщи. С тези варианти правя и обикновени торби с цип и онези за прахосмукачка, при тях става и през тапата, но не ги харесвам именно зареди нея- обемна е, твърда и най бързо заминава, та не знам дали няма да ме предаде по пътя и да не мога да се събера после.

Тези са торбите - да, навиваш и въздуха излиза от задната страна има направен улей. 

И в двата случая не е като с прахосмукачка, но за обемни неща е супер.

Екото е важно, маркови или не, се скапват след определено ползване. Така че, еко е по-добре ❤️👍

 

  • Харесвам 1
Връзка към мнение
  • 5 месеца по-късно ...

Напоследък обикновено пътувам със средноголемия твърд куфар - за период от 10-20 дни е оптимален като обем и организация/запазване на багажа ми. За Исландия поискаха отделно 100 лв. такса за чекиране на багажа и при само 5 дни намясто предпочетох да грабна малкия платнен куфар, подходящ за салонен багаж. При чекирането обаче казаха, че машината на австрийците е пълна и с ръчен не може, такса не поискаха. Вярно е, че макар и с малък куфар на колелца, летищата се обхождат по-приятно само с раница. На връщане също го пуснах чекиран, но луфтханза ми го счупиха. Сега, за Задбайкалието, за 12 дни, определено си представям малък куфар и за малко днес да купя от Естил нов, пак платнен, пак с разширение, след като го разглеждах онзи ден. Но приятелка ми предложи нейния от същия калибър, много малко отличаващ се от моя, повредения, и полека-лека почвам да го редя.

 

При вътрешната организация на багажа ми е важно да е обозрим, бързо да виждам кое къде е и бързо да си отива на мястото - особено важно при ежедневна смяна на мястото за настаняване. Удачни се оказаха прозрачните пликчета с цип, 3-литровите, които продават за замразяване на продукти, и вече в тях групирам дребни неща, козметика, лекарства. В едно такова в раницата слагам и неща от първа необходимост и евентуално, нужни на междинно летище или при закъснение на куфара. За първи път имах такова събитие в Намибия, когато куфарът не пристгна във Виндхук, а ми го доставиха на 4-ия ден пред Шпицкопе..., а можеше и изобщо да не се намери и върне при мен.

 

Винаги пътувам с градската ми раница на пума. Тя събира всичко необходимо за полетите, смества се добре пред седалката в самолета пред мен и ми служи като дневна по време на пътешествието. Добра виетнамска изработка е, а и непромокаема. 

Връзка към мнение
На 1.12.2022 г. в 15:30, ВениК каза:

В последното ми голяма пътуване вярна помощница ми беше ето тази раница от Декатлон

photo_2022-12-01_15-26-54.jpg.b7a95f9cac94acf6072793b4c7db86c0.jpg

Издръжлива, лесен достъп до съдържанието вътре и няколко джоба отвън с добър обем. Не висока цена. След това пътуване се убедих, че човек може с добро планиране на какво да вземе със себе си да изкара с много малко вещи и да носи със себе си основно емоциите от едно пътуване.

И аз съм с раница на Декатлон  (размера за ръчен багаж) за пътувания до седмица. Багаж не съм чекирала не помня от кога, дори билета ми да го включва.За 18 дни морска обиколка на Гръцките острови изкарах с куфар 8 кг и половината дрехи не ги носих. За 4-5 дни се побирам в малките ранички на Декатлон. Куфар 8 кг ми е достатъчен дори за  повече от седмица на места с по- хладно време.Всъщност куфар ми е бил от полза само по време на ковида с един чартър за нова година в Анталия. Голям шопинг направихме на символични цени за неща, които веднага влязоха в употреба. Но такива цени вече няма:)

  • Харесвам 2
Връзка към мнение

Горещо мога да препоръчам тази раница на Декатлон

https://www.decathlon.bg/p/324146-199850_mazhka-ranitsa-za-treking-patuvaniya-travel-500-50-litra-cherna.html?objectID=4001600&queryID=763655efc0cc51a65fc46ff4f81089ba

Събира доста багаж, джобове доволно, минава и за ръчен багаж и е удобна с хубав дишащ гръб, поради арката на релсите отзад. Горната част може да я ползвате като малка раничка или ако решите, че не ви трябва просто не я взимате.
Най-важното за мен е, че се отватя като куфар и е доста лесна и удобна за редене. Тествам съм с раница със същият капацитет, но която се отваря или само от горе или на 3/4 отпред - успявам да събера повече багаж в тази тип куфар. Просто това, че имаш голям отвор ти позволява много по-добре и оптимално да наредиш всичко и да уплатниш максимално пространството.

За момента 2 пътувания за по 3 седмици. Нямам оплаквания. И на двете не ми трябваше горната част и даже имах малко свободно място за боклучета. Но ключове е, че не нося много дрехи. Макс за 10 дена и като ми посвършат се пера, иначе няма как да стане само с раница (или трябва да се натъпче на макс и да ми тежи) .

  • Харесвам 4
Връзка към мнение
  • 2 месеца по-късно ...

Гледам, че в описанието пише, че раниците са 40-литрови. Пиши след това отзив, моля, дали ти е хареса раницата. Обемът наистина ли е такъв, материалът как е...? Благодаря!

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Точно с раници и куфари не бих рискувал с някакви евтини китайчета. Има голям шанс много бързо да се прецакат и то докато си на път.

Реална история на една приятелка. Прибира се от Алпите и пристига с влака в Милано и там и се пръска куфара, а има да гони самолет. Нали се сещата колко мега неприятно е. Добре че някаква възрастна жена и помогнала да събере нещата и и дала един колан да го закопчае.

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

И аз мога да се включа с препоръка и похвала на раницата, която използвам при всяко пътуване вече 6 години. 
 

С дишащ гръб и подвижна лайсна, която следва извивката на гръбнака. Аз лично махам лайсната, защото формата на гърба не се променя и без нея много. 

За мен единственият минус на това че се отваря отгоре е, че обикновено решавам да облека нещо, което е най-отдолу, ама женска му работа. 

Не изобилства от джобове, но този, който е на капака е идеален, както и има две странични мрежи. 

Из половин свят вече е минавала за ръчен багаж независимо колко съм я натъпкала. 
Максимално съм я разхождала за 20 дни, но там без пране нямаше как да стане. 

IMG_4199.jpeg

IMG_4200.jpeg

  • Харесвам 5
  • Браво 1
Връзка към мнение
преди 2 часа, dafigg каза:

Точно с раници и куфари не бих рискувал с някакви евтини китайчета. Има голям шанс много бързо да се прецакат и то докато си на път.

Реална история на една приятелка. Прибира се от Алпите и пристига с влака в Милано и там и се пръска куфара, а има да гони самолет. Нали се сещата колко мега неприятно е. Добре че някаква възрастна жена и помогнала да събере нещата и и дала един колан да го закопчае.

Ами зависи от китаеца. Аз един китайски Samsonite за 10 лева, но купен от Китай го разхождам от 2006 год. и чак сега започва да сдава багажа, така че е въпрос и на късмет. 😉

  • Харесвам 2
Връзка към мнение
  • 2 седмици по-късно ...
На 23.10.2023 г. в 16:58, vorbis каза:

Гледам, че в описанието пише, че раниците са 40-литрови. Пиши след това отзив, моля, дали ти е хареса раницата. Обемът наистина ли е такъв, материалът как е...? Благодаря!

Размерите са както в сайта 50-30-13 см. Но са зашили единния цип в половината му дължина към плата и така се отваря само до средата на дължината. На гърба няма много омекотяване.

20231102_114218.jpg

20231102_115418.jpg

  • Харесвам 2
Връзка към мнение
  • 2 месеца по-късно ...

Здравейте! Тази година ми се очертава много успешна от към пътувания и тази връзка търся раница с размери като за малкия (безплатен) багаж на Wizz/Ryan или компромисно - по-големия салонен багаж, но задължително с КОЛЕЛЦА 🙂 Отскоро ми се получи проблем с кръстта и не искам да го товаря твърде много и за твърде дълго време. Не ми се ще да пътувам с куфар, някак ми спира мобилността, ако ме разбирате... 🙃

 

Та бихте ли препоръчали раница с колелца, които да не заемат половината раница?

Връзка към мнение

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.

×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.