Прескочи до съдържание

С какъв куфар, раница или сак пътувате


Препоръчани мнения

В търсене съм на нова раница, ориентирала съм се към тези на Ташев. Миналото лято изкарах две седмици само с малък ръчен багаж на Уиз из Европа, така че ограничаването в багажа не ми е проблем. Сега обаче ми трябва нова раница за пътуването в ЮИ Азия, тъй като старата ми не е от най-удобните за носене. Чудя се какъв обем е подходящ и най-важното ще минава за ръчен, защото и там ще имам вътрешни полети. 

Ако някой има впечатление от конкретни модели  http://www.tashev.bg/shop/product_list.php?idcategories=8 ще се радвам да сподели :) 

 

А така и така съм почнала с въпросите, някой ползвал ли е от тези вакуумиращите пликове? Скоро поръчвах едни неща от китайските сайтове и попаднах на един комплект от 3 плика с малка помпа за изкарване на въздуха, поръчах за проба, но още ги чакам. 

Връзка към мнение

Ние заминаваме за 2 седмици с 45л раници. Влизат в размер 56х45х25. Взехме всичко, което ни трябваше и се събра вътре. Мисля, че това е оптимален вариант.

Връзка към мнение

В търсене съм на нова раница, ориентирала съм се към тези на Ташев. Миналото лято изкарах две седмици само с малък ръчен багаж на Уиз из Европа, така че ограничаването в багажа не ми е проблем. Сега обаче ми трябва нова раница за пътуването в ЮИ Азия, тъй като старата ми не е от най-удобните за носене. Чудя се какъв обем е подходящ и най-важното ще минава за ръчен, защото и там ще имам вътрешни полети. 

Ако някой има впечатление от конкретни модели  http://www.tashev.bg/shop/product_list.php?idcategories=8 ще се радвам да сподели :)

 

А така и така съм почнала с въпросите, някой ползвал ли е от тези вакуумиращите пликове? Скоро поръчвах едни неща от китайските сайтове и попаднах на един комплект от 3 плика с малка помпа за изкарване на въздуха, поръчах за проба, но още ги чакам. 

 

Относно раниците на Ташев, измъчвах една няколко години всекидневно и постоянно, докато накрая ципа и не се предаде. От това, което бях чел и чувал за тях, общо взето мнението е подобно - като отношение цена/качество са чудесни.

 

Моята беше Rock Eagle 35, ако носиш лаптоп или нещо друго правоъгълно може да имаш проблеми, защото е леко заоблена отгоре, а лаптопа е квадратен и поне моя доста голям. Съответно може да се случи проблем при закопчаване на раницата, мисля че точно така понапънах ципа за да поддаде в крайна сметка.

Връзка към мнение

Престои ми пътуване до Италия. Мисля, че е време да се издокарам и аз с нов куфар най-накрая.

 

До сега карах с някакъв, който преди години някаква жена го изостави в магазина, в който работех. С дрехи, вещи и всичко вътре. След като цял месец не си го потърси, го взех :lol:  Така и не можах да си обясня защо го остави, но пък си откарах доста години с него :lol: За ръчен багаж беше идеален, ама лесно се обръщаше.

 

Та... както казах, сега си търся нов.

Гледах насам-натам по магазините и в интернет... Харесах един Travelite и сигурно ще го взема на заплата, но все пак да Ви попитам, някой купувал ли е от тук: http://sixtrips.com/kufari ? Иначе гледах и по немските сайтове, но хич не ми се занимава с доставки от чужбина.

Редактирано от RoLLaRe
Връзка към мнение

Относно раниците на Ташев, измъчвах една няколко години всекидневно и постоянно, докато накрая ципа и не се предаде. От това, което бях чел и чувал за тях, общо взето мнението е подобно - като отношение цена/качество са чудесни.

 

Моята беше Rock Eagle 35, ако носиш лаптоп или нещо друго правоъгълно може да имаш проблеми, защото е леко заоблена отгоре, а лаптопа е квадратен и поне моя доста голям. Съответно може да се случи проблем при закопчаване на раницата, мисля че точно така понапънах ципа за да поддаде в крайна сметка.

 

 

Ние заминаваме за 2 седмици с 45л раници. Влизат в размер 56х45х25. Взехме всичко, което ни трябваше и се събра вътре. Мисля, че това е оптимален вариант.

 

Мерси за предложенията, мисля че нещо по средата ще ми пасне добре примерно една 40л. раница. Проблемът, е че май Ташев нямат магазини в София, а до Плевен май скоро нямам път. Пък не ми се иска да взимам нещо без да пробвам. 

Връзка към мнение

Гледах насам-натам по магазините и в интернет... Харесах един Travelite и сигурно ще го взема на заплата, но все пак да Ви попитам, някой купувал ли е от тук: http://sixtrips.com/kufari ? Иначе гледах и по немските сайтове, но хич не ми се занимава с доставки от чужбина.

 

Поразгледах го сайта, малко смесени чувства. Определено е гаражен тип изпълнение, т.е. не е фирма, която държи на склад всичко, има и офлайн магазин и т.н. Най-вероятно имат някой доставчик и препродават с надценка неговата стока, но ако не знаеш как да стигнеш до доставчика, или пък ако той не работи с крайни клиенти предполагам е добро решение. Съдя за това по адреса в Дружба, 4ет, където най-вероятно е домашния адрес на пича, който е правил сайта :)

 

Но от друга страна, щом има адрес, име на фирма, телефон и т.н., значи не е съвсем ментаджийска история. В българското интернет пространство има потресаващи онлайн магазини :) Сравни ги цените със западна европа (например amazon.de , travelite като немска марка може там да са евтини) и виж как се връзва. Обикновено доставят до 4-5 работни дни от там, така че не е голяма драма доставката от чужбина.

Мерси за предложенията, мисля че нещо по средата ще ми пасне добре примерно една 40л. раница. Проблемът, е че май Ташев нямат магазини в София, а до Плевен май скоро нямам път. Пък не ми се иска да взимам нещо без да пробвам. 

 

От сайта им ей това са софийски магазини, които трябва да продават раниците им:

 

София:

· “ЕКСТРЕМ” – бул. Дондуков 42, Б, тел. 986 68 41 www.extreme-bg.com

 

 
· "АЛПИН СПОРТ " - кв. Гео Милев ТП до бл. 3 / м/у зала Фестивална и стадион Академик/, тел.0886456600, www.alpinsport-bg.com
 
· “RED ROCK” - кв. Хаджи Димитър, ул. Макгахан №2, бл. 55, Г, тел. 840 34 86·
 
· "Магазин 1" - кв. Хладилника, ул. Русалийски проход 10, тел. 0898618329
 
· "Магазин 2" - ЦУМ, ет. 2 /срещу ескалатора/, тел. 0898618329
 
· "СПОРТ ДЕПО" - Младост IV, Бизнес Парк София (зад Технополис)
 
· "МЕТРО кеш енд кери България" - бул. Цариградско шосе
Връзка към мнение

Ами аз лично не опаковам куфари, защото го намирам за скъпо и реално за около година полети ще съм платила за опаковане колкото струва един добър куфар. Никога и не заключвам куфара си, защото все пак да не забравяме, че имат право да ги отварят, така че нито ключалка, нито фолио ще го спаси. Ако си намеря дрешка за моя размер куфар, бих си купила, за да го запазя максимално чист, но засега си пътува гол.

А това е той. Тайвански Eminent. Засега се държи чудесно, но е купуван миналата година и е пътувал сравнително малко. Не бях чувала за тях, но се оказа, че марката е доста известна, а цената му не беше ниска. За сметка на това е много лек и достатъчно голям, за да побира багажите на 2-ма.

indiana_4715670961389_01.jpg

И аз ползвам trolley  ЕМИНЕНТ, пластмасов, с 2 скрити колелца, много здрав, на 10 години е. Освен него и  един по малък Samsonite и още по малък TUMI.  Зависи за къде и за колко дена, И винаги с раница,

Редактирано от tom777
  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Поразгледах го сайта, малко смесени чувства. Определено е гаражен тип изпълнение, т.е. не е фирма, която държи на склад всичко, има и офлайн магазин и т.н. Най-вероятно имат някой доставчик и препродават с надценка неговата стока, но ако не знаеш как да стигнеш до доставчика, или пък ако той не работи с крайни клиенти предполагам е добро решение. Съдя за това по адреса в Дружба, 4ет, където най-вероятно е домашния адрес на пича, който е правил сайта :)

 

Но от друга страна, щом има адрес, име на фирма, телефон и т.н., значи не е съвсем ментаджийска история. В българското интернет пространство има потресаващи онлайн магазини :) Сравни ги цените със западна европа (например amazon.de , travelite като немска марка може там да са евтини) и виж как се връзва. Обикновено доставят до 4-5 работни дни от там, така че не е голяма драма доставката от чужбина.

 

Горе-долу и аз съм на това мнение. Все пак за разлика от повечето бг сайтове са се представили кои са. А и то май голяма част от онлайн магазините работят така. Стига да са точни, нямам проблем с това.

 

От амазон до сега, честно казано не съм поръчвал. Така като гледам на пръв поглед няма кой знае каква разлика, но имам още малко време до заплата и ще помисля. Ще се похваля, като му дойде времето! :)

 

 

И винаги с раница,

 

Ооо... раницата е задължителен елемент и при мен :)

Редактирано от RoLLaRe
  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Аз съм също фен на раниците, но когато човек често пътува със самолет е много важно презрамките да могат да се прибират и раницата да се превърне в един голям сак. Висящите презрамки могат да се закачат, скъсат и т.н., което да доведе до големи проблеми в някоя далечна държава. Ето един пример за подобна раница

 

protravel-carry-on-bag-by-minaal.jpg

  • Харесвам 4
Връзка към мнение

Относно раниците на Ташев, измъчвах една няколко години всекидневно и постоянно, докато накрая ципа и не се предаде. От това, което бях чел и чувал за тях, общо взето мнението е подобно - като отношение цена/качество са чудесни.

 

Моята беше Rock Eagle 35, ако носиш лаптоп или нещо друго правоъгълно може да имаш проблеми, защото е леко заоблена отгоре, а лаптопа е квадратен и поне моя доста голям. Съответно може да се случи проблем при закопчаване на раницата, мисля че точно така понапънах ципа за да поддаде в крайна сметка.

За 15 лв. и двупосочен куриер Ташев ти сменят ципа. В офиса на куриера, като си я взимах, се учудиха как може раница на 10 години да изглежда по този начин - като нова.

 

Аз съм също фен на раниците, но когато човек често пътува със самолет е много важно презрамките да могат да се прибират и раницата да се превърне в един голям сак. Висящите презрамки могат да се закачат, скъсат и т.н., което да доведе до големи проблеми в някоя далечна държава. Ето един пример за подобна раница

 

Мда, винаги съм се чудела как хората си пускат хубавите раници като багаж. На моя куфар варварски беше откъснат държача на единия цип само защото бях сложила 5 см висулка от бяло въженце, представям си какво би се случило на многото каишки и презрамки на една раница. Мислех вариант за калъф (като за куфарите)

 

mNlR05zXsv3eunpWo2B9OzQ.jpg

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

За 15 лв. и двупосочен куриер Ташев ти сменят ципа. В офиса на куриера, като си я взимах, се учудиха как може раница на 10 години да изглежда по този начин - като нова.

 

Мерси, ценна информация. Но отдавна я смених раницата с по-голяма, специално отделение за лаптоп и т.н. Пък и 15лв и двупосочен куриер са почти на половина на нова раница :)

Връзка към мнение
  • 1 месец по-късно ...

Ровейки се тази сутрин из Ebay пространството, се натъкнах на една оферта за кабинен багаж с размерите на безплатния при Wizz - 42x32x25cm 27л.

Ето линка ако проявява някой интерес - http://www.ebay.co.uk/itm/Wizz-Air-cabin-bag-hand-luggage-fits-in-42x32x25cm-27-litre-capacity-only-0-5kgs-/281631809893?pt=LH_DefaultDomain_3&var=&hash=item4192906165

 

И пак от същия търговец, само че 30л. - http://www.ebay.co.uk/itm/Wizz-Air-cabin-bag-hand-luggage-fits-in-42x32x25cm-Massive-30-litre-capacity-/251371387135?pt=LH_DefaultDomain_3&var=&hash=item3a86e6f8ff

  • Харесвам 3
Връзка към мнение

https://www.facebook.com/video.php?v=844644595581705&set=vb.444491188930383&type=1

 

 

Ето това е куфар мечта ...сега остава да и да си го купя ама от къде не знам......

Редактирано от Георги
оправяне на линка
  • Харесвам 2
Връзка към мнение

Да се похваля с новата придобивка - http://www.hiker.pl/osprey-farpoint-40-plecak-podrozny-o-wymiarach-bagazu-podrecznego-do-samolotu-p-608.html Все още не съм я тествал, но мисля да ми свърши много работа в Югоизточна Азия.

  • Харесвам 2
Връзка към мнение

Да се похваля с новата придобивка - http://www.hiker.pl/osprey-farpoint-40-plecak-podrozny-o-wymiarach-bagazu-podrecznego-do-samolotu-p-608.html Все още не съм я тествал, но мисля да ми свърши много работа в Югоизточна Азия.

Красота! Със здраве да я ползваш!

Колко прави това в лева?

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Благодаря ти. :) Купих я от друг сайт, просто тук снимките и клипчетата показват повече. Иначе ми излезе 170 лв. с доставката от Англия. На пръв поглед не са малко, но пък старата ми раница я размотавам 10 и повече години по цял свят, а тази мисля да я ползвам и по-дълго. Плюс това има доживотна гаранция без значение каква е повредата и от какво е причинена.

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Ако някой възнамерява да търси куфари - има едно интересно предложение. Тоест не едно, а десетина, че и повече, по вид (твърди, меки) и размер куфари от "Dunlop". Страницата е в ремонт в момента, но можете да се ориентирате къде са им магазините. Самите куфари можете да видите тук: http://www.sportvision.rs/torba/dunlop/page-0/?prices=0;11990

Не гледайте цените и не обръщайте от сръбски динари в наши - тук са дори по-ниски. Най-малкият твърд куфар, с размер на салонен багаж, днес го видях в мола за малко над 50 лева.

Редактирано от captain_oveur
Връзка към мнение

https://www.facebook.com/video.php?v=844644595581705&set=vb.444491188930383&type=1

 

 

Ето това е куфар мечта ...сега остава да и да си го купя ама от къде не знам......

Това е концепт по скоро, иначе може да направиш предварителна поръчка

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Някой има ли опит с по скъпите пластмасови модели на Самсонайт? Скоро за първи път пътувах с куфар, като бях взел на заем един Самсонайт с текстилна облицовка с цена около 300 лева и останах малко разочарован. След пътуването куфарът беше пробит и одран. За щастие авиокомпанията пое разходите за ремонт.

 

Искам да си купя възможно най-големият и як куфар, като дългосрочна инвестиция. Лесно ли се чупят пластмасовите куфари?

 

По принцип пътувам с раница, но някой път е по практично семейно да пътувам с голям куфар до 32 килограма по стандартите на Уиз ер ;)

Връзка към мнение

Ето това е моята раница последните няколко години.Независимо дали за 10 или 60 дни,тя ми върши перфектна работа-35л. и минава за салонен багаж,където е необходимо.А снимката е от последният трип-26дни(Южна Америка)-вътре има дори dslr фото с обективи,единият 70-300.Раницата е Camp,и се отваря през средата,като сак

post-2178-0-99479700-1428219777_thumb.jpg

  • Харесвам 5
Връзка към мнение

Пуснали са някакви чанти в Кауфланд - "Скандинавия". Видях ги в брошурато, но не и на живо. 

Имате ли представа дали вършат работа?

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.

×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.