Прескочи до съдържание

Накъде през мартенската почивка?


Препоръчани мнения

Миналата година хората се разглезиха с доста сляти почивни дни и през май, и покрай Нова Година, но изглежда сега ще е голяма суша. В друга тема си говорихме колко е важно да се оптимизират отпуските и си мисля, че много удобен момент е с почивните дни на втори и трети март да се вземат и оставащите дни до края на седмицата. Така с 3 дни отпуска имаме налични 9 дни за пътуване. 

 

Така. До тук добре. Но къде да идем?

 

Като цяло не искам някой голям град. Не съм бил в Барселона, в Лондон, Париж и Рим винаги има какво да се прави, но това според мен са повече дестинации тип дълъг уикенд, не са за цели 9 дни. За тези дни ми се прави нещо по-сериозно.

 

По начало цените са си фактор и например Израел+Йордания директно отпадна, защото билетите бяха много скъпи. За предпочитане е по-скоро природа, от колкото градове. Представям си го с кола под наем. Вариантите, които обмислям са следните:

 

1. Сицилия. Изключително евтини билети от Румъния, но малко ме притеснява, че е твърде рано. Винаги съм си мислел, че като отида в Сицилия ще искам да се кача до подножието на Етна, а изглежда, че през март няма да е лесно. Сицилия със сигурност ми е в краткия списък за места за посещение, но ме притеснява да не я "похабя" излишно с ходене през март и да загубя много от очарованието и. 

 

2. Португалия. Тук имам също подобни терзания, знам че времето вероятно ще е по-добре, но и самолетните билети са чувствително по-скъпи...

 

3. Турция. Някакъв вариант 2 дни в Истанбул и после Памуккале и/или Кападокия ми изглежда привлекателен. Има ли някой ходил през това време на годината и може ли да изкаже мнение?

 

4. Тенерифе. Звучеше идеално на пръв поглед, но цените на самолетите не са много ок точно за тези дни. Ще ми се да отидем на 28 и да се върнем или на 7 или на 8, максимално да оползотворим периода.

 

5. Нещо, което въобще ми е убегнало от погледа? За това сме тук, че много глави мислят по-добре от 1-2 :)

 

 

  • Харесвам 1
Връзка към коментар

Подкрепям за Андалусия. По това време температурите там ще са чудесни. В началото на Май започва рязко да става горещо. Миналата година на 5 май в Севиля беше 34 градуса. Любителите на комбинирани почивки даже ще могат да карат и ски ако поискат на Сиера Невада. За Португалия по това време със скептичен като моят опит сочи , че Март месец времето особенно в северна Португалия е доста неприятно с постоянно силни ветрове и мъгли откъм океана.

Връзка към коментар

До Малта не бяха хич евтини билетите, до Кипър също.

 

Андалусия е супер предложения, но най-вероятно юни месец сме там, че сме на сватба. 

 

И не, не е задължително да е в Европа, но не е за препоръчване и да е супер далече по ред причини. Гледах Мароко, но май по-скоро бих отишъл в Португалия...

 

Сега гледам, че вътрешните полети в Турция са супер евтини. До Кападокия и Памуккале се стига лесно от Истанбул. Може би пък така да я запълним седмицата. Ма пустото време пак ме притеснява, по тия места не се ли ходи лятото...

Връзка към коментар

...

 

Сега гледам, че вътрешните полети в Турция са супер евтини. До Кападокия и Памуккале се стига лесно от Истанбул. Може би пък така да я запълним седмицата. Ма пустото време пак ме притеснява, по тия места не се ли ходи лятото...

Тези дни съм задобряла в графиките, та ето статистиката за този район http://en.climate-data.org/location/68082/

Връзка към коментар

Чак лятото не, пролет и есен си е ок за вътрешността на Турция. Малко ще е сиво и безлистно, то не че има много дървета така или иначе

Или все пак Сицилия, но не ходи до Етна, а до Стромболи. Той си изригва постоянно.

  • Харесвам 1
Връзка към коментар

Египет с Pegasus от Истанбул до Хургада? Времето ще е хубаво. За толкова време може да запазиш и нощувка в Луксор, и да не бъдеш в Хургада, а в Марса Алам. Препоръчвано място, за да си използваш сертификата за гмуркане. Пуснали са и круизите по Нил. 

Всъщност наистина погледнете дестинациите на Pegasus, тях не ги интересува дали ние почиваме на трети март или не. Може пък да си харесате нещо.

П.П. Иран и Армения ми звучат супер. 

Редактирано от Lindt
  • Харесвам 3
Връзка към коментар

1. Сицилия....

Не разбрах много защо си написал другите дестинации след тази.

Може би ще е малко по-ветровито и не всички цветя ще са цъфнали, но пък зрееенето на ягодите ще е в разгара си.... :)

  • Харесвам 1
Връзка към коментар

аз пак да си кажа - скоро се върнах от там и много ми харесаха - Лансароте и Фуертевентура, различни и интересни, единия с вулканите, другия с неземните плажове. С Райанеър от различни градове, аз ги правих от Мадрид.

  • Харесвам 1
Връзка към коментар

Португалия, комбинация с Мадейра. Май е скъпичко до там, но температурите по книгите ги водят около 20-те градуса целогодишно. Комбинация от 2-те места поне ще е динамична като за 9 дни. Аз лично иначе не бих стояла 9 дни само на острова.

Връзка към коментар

Аз бях доста лаконичен, но е интересно, че в една посока ни се движат мислите :)

 

Гледах ги Пегасус естествено, изръшках ги яко. Но за Египет не ми харесаха цените, идват близо 200 евро, с транспорта до Истанбул стават 250-300, пък и не бяха на всеки ден, тегава работа. Иран пък беше топ фаворит, нямаше да пускам тази тема, но с компанията, която щяхме да ходим (смесено мъже, жени, за да не плащаме една двойка отделни стаи) решихме да е евентуално на есен. И че една седмица там ще е малко прибързано и искаме повечко...

 

Абе ще го мислим, но видяло се е ще е или Португалия, Тенерифе или нещо в региона или Истанбул+Памуккале+Кападокия. Освен, ако някоя "грешка" не ни удари по главата тия дни :)

Връзка към коментар

Мисля си, че Кабо Верде, Мадейра, Канарски и Азорски острови са с приемлив климат през цялата година, но сезоните им се движат както и в Европа. Март трябва да е нещо като пролет. С кола под наем аз бих опитала Азорските острови, най-диви са, неразработени още, красиви, има чаени плантации и китове, кратери, вода и е Португалия, тоест по-ниски цени от Канари. Пробвай какво ще се появи при.. raynair, easy, май те бяха. 

Ако се сетя за някакви други, които съм мислила с ниски цени, ще добавя. 

П.П. Относно Памуккале се сетих да добавя моите съображения да не е зимата - трябва да ходите боси там, а не ми се струва много добра идея. Иначе щях да измисля как да го комбинирам с Кападокия сега. По-скоро бих си го оставила за някое лято в съчетание с море и Ефес. Или пък пролетно/есенна разходка с още нещо, за да не е ужасно горещо. 

И тези обиколки из най-красивите плажни дестинации в края на зимата не ги разбирам. Те си изискват да се топне човек в това синьо море. Иначе е като да ближеш сладолед през стъкло. 

Редактирано от Lindt
  • Харесвам 2
Връзка към коментар

Лазурният бряг. Полет до Милано и от там влак до Ница, цените в trenitalia  са 15 € на човек в едната посока. Пък и доколкото си спомням Калоян се подвизава в хотел в Ница. Вярно, че цените са малко по-скъпи но това е Ница все пак ;):)

  • Харесвам 2
Връзка към коментар

П.П. Относно Памуккале се сетих да добавя моите съображения да не е зимата - трябва да ходите боси там, а не ми се струва много добра идея.

 

Защо да трябва да ходят боси? Доколкото си спомням ходенето бос извън пътеките е силно ограничено там, за да не се разрушават образуванията, че и без това са в критично състояние.
Връзка към коментар

Защо да трябва да ходят боси? Доколкото си спомням ходенето бос е силно ограничено там, за да не се разрушават образуванията, че и без това са в критично състояние.

Хм, интересен въпрос, аз не съм ходила. Може и да тъна в голяма заблуда, но доколкото ми е известно, след ултиматум на Юнеско, се забранява къпането и влизането с обувки, а част от изградените там хотели се събарят.  

Обаче сега като погледнах температурата на водата, може и да не е студено. 

Връзка към коментар

С Пегасус до Никозия. Сигурно е евтино. Доста хора пропускат северен Кипър..може да се разходите в турската част и после да се разходите за няколко дни и в гръцката. Предполагам, че ще е топло и екзотично..

  • Харесвам 2
Връзка към коментар

Хм, интересен въпрос, аз не съм ходила. Може и да тъна в голяма заблуда, но доколкото ми е известно, след ултиматум на Юнеско, се забранява къпането и влизането с обувки, а част от изградените там хотели се събарят.  

Обаче сега като погледнах температурата на водата, може и да не е студено. 

Аз бях доста отдавна, но след събарянето на хотелите. Водата е малко дори и без хотелите и я пускат на части - половината Памуккале седи суха, другата половина става за гледане. Може да се ходи само по пътеката (предполагам и бос става), а да се влиза само в няколко басейнчета, които дори май бяха изкуствени

  • Харесвам 1
Връзка към коментар

Аз бях доста отдавна, но след събарянето на хотелите. Водата е малко дори и без хотелите и я пускат на части - половината Памуккале седи суха, другата половина става за гледане. Може да се ходи само по пътеката (предполагам и бос става), а да се влиза само в няколко басейнчета, които дори май бяха изкуствени

 

Така пише за басейните - че са 6 изкуствени. Не ми се иска да ровя повече, че пак ще ми се прииска да отида, а не ми е в плановете за тази година. Но поне това лято не е било въпрос на избор да останеш с обувки, ако съдя по разказа на един приятел. Ако някой по-информиран се включи, ще е супер. 

Редактирано от Lindt
Връзка към коментар

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    • Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.
×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.