Прескочи до съдържание

Накъде през мартенската почивка?


Препоръчани мнения

Как не? Имала съм случай с Кушадасъ края на април 31 градуса.. Или през октомври в Анталия и температури 25-26 градуса.

Напълно възможно си е времето да е супер за плаж с поносими температури около 24-27 градуса.

Връзка към коментар

миналата година в Дидим средата на юли водата беше много студена и въобще не ставаше за къпане. Някакво студено течение беше минало. Та въпрос на късмет.

 

Прочетох темата и се запалих много по Андалусия. И без това отдавна е в плановете. Изчетох пътеписите и доколкото разбрах най-удачно е кацане в Малага.

Сега съм в процес на издирване на самолетни билети на сносни цени.

Връзката на Уиз през Болоня не е толкова бюджетна. БГ еър летят вторник 03.03.-10.03 и така ще трябва да се взема повече отпуска. Желателно е  отпуската да е само 4 дни 04.-06.03.

Летим 2-ма с 1 куфар. Идеи?

  • Харесвам 1
Връзка към коментар

около 1 март билетите София-Дортмунд са около 200 лв. еднопосочен. Като добавим и обратните полети и багаж и Дортмунд-Малага става по-зле от БГеър


ей сега е време да си купя Азуон-а

Връзка към коментар

миналата година в Дидим средата на юли водата беше много студена и въобще не ставаше за къпане. Някакво студено течение беше минало. Та въпрос на късмет.

 

Прочетох темата и се запалих много по Андалусия. И без това отдавна е в плановете. Изчетох пътеписите и доколкото разбрах най-удачно е кацане в Малага.

Сега съм в процес на издирване на самолетни билети на сносни цени.

Връзката на Уиз през Болоня не е толкова бюджетна. БГ еър летят вторник 03.03.-10.03 и така ще трябва да се взема повече отпуска. Желателно е  отпуската да е само 4 дни 04.-06.03.

Летим 2-ма с 1 куфар. Идеи?

Само да вметна, че там морето е студено и през горещото лято. Атлантика е прекалено близо.

П.П. Поли, дай да не обръщаме географията с главата надолу:). Октомври е нормално да е топла водата, цяло лято се е гряла, ама за април 25-26....Кушадасъ....на филм на Спилбърг ми прилича:). Прекрасно познавам това море.

  • Харесвам 1
Връзка към коментар

Само да вметна, че там морето е студено и през горещото лято. Атлантика е прекалено близо.

П.П. Поли, дай да не обръщаме географията с главата надолу :). Октомври е нормално да е топла водата, цяло лято се е гряла, ама за април 25-26....Кушадасъ....на филм на Спилбърг ми прилича :). Прекрасно познавам това море.

Не я обръщам даже изобщо, края на април съм се къпала в морето в Кушадасъ. Всеки праг на студ към водата си е различен, това е друго. И аз си го познавам добре това море.

Въпроса е, че всеки разбира ходенето на плаж по различен начин.. за теб и мен, може да е плуване и плицикане, а за други да е просто излежаване на плажа под някой чадър.  :beach:  И ако в дадения случай питането е такова, то тогава твърдо си стоя на думите, че Април месец в Анталия е чудесен за излежаване покрай басейн/ море.

Точно така, там морето може да е хладничко дори при 40 градуса.

Редактирано от Polina
Връзка към коментар

Да се включа и аз с въпрос - смятате ли, че началото на март е подходящо да е посети Дубровник?

 

Аз смятам, че да. Защото е много красив и по-тъмно, даже повече отколкото през деня. Така че няма значение, че ще се стъмни по-рано. Много ме дразнеха тълпите през деня в стария град, така че бих отишла преди сезона. Не е много зелен в старата си част, само малко вечнозелена растителност и бугенвилии, така че няма да пропуснеш много. Островите, които се виждат, също са с борове, така че няма да изглеждат зле. А заведенията и храната са супер и можеш да си изкараш идеално.

И двата пъти ходих месец май и случих на отвратително време, с вятър и дъжд, температура около 10 градуса, така че нищо не губиш. 

  • Харесвам 4
Връзка към коментар

Аз смятам, че да. Защото е много красив и по-тъмно, даже повече отколкото през деня. Така че няма значение, че ще се стъмни по-рано. Много ме дразнеха тълпите през деня в стария град, така че бих отишла преди сезона. Не е много зелен в старата си част, само малко вечнозелена растителност и бугенвилии, така че няма да пропуснеш много. Островите, които се виждат, също са с борове, така че няма да изглеждат зле. А заведенията и храната са супер и можеш да си изкараш идеално.

И двата пъти ходих месец май и случих на отвратително време, с вятър и дъжд, температура около 10 градуса, така че нищо не губиш. 

Супер, много ти благодаря за отговора :) Определено имам голямо желание да посетя Дубровник, а липсата на тълпи от хора извън активния сезон си е голямо предимство :) 

  • Харесвам 1
Връзка към коментар

Супер, много ти благодаря за отговора :) Определено имам голямо желание да посетя Дубровник, а липсата на тълпи от хора извън активния сезон си е голямо предимство :)

Да, предимство е, специално Дубровник е мъничък(старата част) и популярен, та обиколката на стените му е с движение като на магистрала в пиковите периоди на годината. А и по улиците и площадите е препълнено, а аз определено не обичам да се бутам с хора. 

  • Харесвам 2
Връзка към коментар

Да, предимство е, специално Дубровник е мъничък(старата част) и популярен, та обиколката на стените му е с движение като на магистрала в пиковите периоди на годината. А и по улиците и площадите е препълнено, а аз определено не обичам да се бутам с хора. 

Съгласна съм напълно с теб относно бутането и навалиците :) Значи остана само да навия половинката, който доста ми се мръщи като предложа пътуване с кола извън България :)

Връзка към коментар

В допълнение към казаното от Lindt и macf1an, да приложа и малко снимков материал и то даже не от март, а от навръх Нова година 30.12-02.01

 

- малко флора

 

post-139-0-17306500-1422016329_thumb.jpg

post-139-0-48200300-1422016332_thumb.jpg

 

- а тук едни пичове съвсем спокойно си оправяха нещо по котвите на лодките

 

post-139-0-63406000-1422016330_thumb.jpg

Редактирано от Фичо
  • Харесвам 3
Връзка към коментар

В допълнение към казаното от Lindt и macf1an, да приложа и малко снимков материал и то даже не от март, а от навръх Нова година 30.12-02.01

 

- малко флора

 

attachicon.gifP1000791_ff_ff.JPG

attachicon.gifP1000905_ff.JPG

 

- а тук едни пичове съвсем спокойно си оправяха нещо по котвите на лодките

 

attachicon.gifP1000795_ff.JPG

Супер сте всички, много ви благодаря :)))

Връзка към коментар

Португалия, комбинация с Мадейра. Май е скъпичко до там, но температурите по книгите ги водят около 20-те градуса целогодишно. Комбинация от 2-те места поне ще е динамична като за 9 дни. Аз лично иначе не бих стояла 9 дни само на острова.

От Лисабон се лети за много малко пари до Мадейра, там е както в Португалия като цени.

Връзка към коментар

Мисля си, че Кабо Верде, Мадейра, Канарски и Азорски острови са с приемлив климат през цялата година, но сезоните им се движат както и в Европа. Март трябва да е нещо като пролет. С кола под наем аз бих опитала Азорските острови, най-диви са, неразработени още, красиви, има чаени плантации и китове, кратери, вода и е Португалия, тоест по-ниски цени от Канари. Пробвай какво ще се появи при.. raynair, easy, май те бяха. 

Ако се сетя за някакви други, които съм мислила с ниски цени, ще добавя. 

П.П. Относно Памуккале се сетих да добавя моите съображения да не е зимата - трябва да ходите боси там, а не ми се струва много добра идея. Иначе щях да измисля как да го комбинирам с Кападокия сега. По-скоро бих си го оставила за някое лято в съчетание с море и Ефес. Или пък пролетно/есенна разходка с още нещо, за да не е ужасно горещо. 

И тези обиколки из най-красивите плажни дестинации в края на зимата не ги разбирам. Те си изискват да се топне човек в това синьо море. Иначе е като да ближеш сладолед през стъкло. 

Мадейра става за посещение и през зимата, не е топло, но не е и студено. Да кажем се ходи с леко яке, за плаж категорично не става. Азорските острови са доста различни, там извън лятото вали много, ама наистина много и не е много подходящо за ходене извън месеците май-септември..Канарските вече са съвсем друго нещо, там и зимата може да се плажува по обед и не вали като цяло. Иначе да, Азорските са много девствени, много малко хора има, всичко е както в приказка, Мадейра има повечко хора, но все пак не са прекалили, Канарските са най-туристически, все пак са и най-големи и най-южни. От друга страна колите под наем в Канарските са много евтини. Навсякъде има + и -, но всичките си струват!

  • Харесвам 2
Връзка към коментар

Тъй като съвпада с желаните дати, а аз вече имам планове и не съм разучавала офертата в детайли, я пускам тук, ако някой се интересува от Гамбия :) :  

http://www.vakantiepiraten.nl/vakanties/heerlijk-8-dagen-4-hotel-ontbijt-gambia-aan-het-strand-nu-met-vlucht-en-transfer-slechts-399

  • Харесвам 1
Връзка към коментар

Прочетох темата и се запалих много по Андалусия. И без това отдавна е в плановете. Изчетох пътеписите и доколкото разбрах най-удачно е кацане в Малага.

Сега съм в процес на издирване на самолетни билети на сносни цени.

Връзката на Уиз през Болоня не е толкова бюджетна. БГ еър летят вторник 03.03.-10.03 и така ще трябва да се взема повече отпуска. Желателно е  отпуската да е само 4 дни 04.-06.03.

Летим 2-ма с 1 куфар. Идеи?

Blue air имат доста по-добри цени, но трябва да се лети от Букурещ. Накъде 120-130 евро.

Връзка към коментар

За да не отварям нова тема :) , вдъхнових се най-близо /и евтино/ да отскоча отг радското ми летище с Райън до Хан и от там да отидем до Люксембург за два дни. Има ли какво да се прави два дни там, или да ги разделя един ден Люксембург, един Триер? полета е петък вечер, връща се понеделник следобед. За съжаление отпуските няма как да ги планираме към почивки, та свободни са ни дните петък вечер-вторник. Днес гледах цените на Уиз, но нито един удобен полет нямаше към местата, където бихме отишли. Съвет?

Връзка към коментар

Благодаря, Тони! Ами защото си мислех някакъв план друг път повече из Германия ,та за това мислех да го оставя за друг път. Иначе е добра идея Хайделерг плюс Кобленц или нещо от сорта, мисля го в момента и ще решавам. Разбира се, мога Люксембург плюс онова очарователно френско градче, което Рейни беше споменала в темата за Хан. Хм. :rolleyes:

Връзка към коментар

Благодаря, Тони! Ами защото си мислех някакъв план друг път повече из Германия ,та за това мислех да го оставя за друг път. Иначе е добра идея Хайделерг плюс Кобленц или нещо от сорта, мисля го в момента и ще решавам. Разбира се, мога Люксембург плюс онова очарователно френско градче, което Рейни беше споменала в темата за Хан. Хм. :rolleyes:

Онова очарователно френско градче - Колмар е в обратна посока и доста далечко от Франкфурт, че да се върже с Люксембург

  • Харесвам 2
Връзка към коментар

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    • Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.
×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.